Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Taktyczne - Gry PlayStation 4

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce taktyczne na platformę Sony PlayStation 4 ułożone według popularności.

Akcji8 Zręcznościowe1
Bijatyki
RPG16 Strategiczne8
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
MMO2
Tom Clancy's Rainbow Six: Siege
Tom Clancy's Rainbow Six: Siege

Akcji 1 grudnia 2015

Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege to kolejna odsłona kultowej serii strzelanek taktycznych z widokiem FPP. Gra koncentruje się na walce terrorystów z siłami policji. Oferuje przy tym szeroki zakres destrukcji i modyfikowania otoczenia, co zapewnienia graczowi bogate możliwości taktyczne zarówno podczas szturmów na ufortyfikowane pozycje wroga lub obrony przed atakami.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Akcji 1 września 2015

Kolejna odsłona popularnej serii gier akcji, w których rozgrywka skupia się przede wszystkim na niespostrzeżonym skradaniu się wśród niczego nie podejrzewających patroli wroga. Tytuł zaoferował kilka zmian w stosunku do poprzednich części cyklu, takich jak otwarty świat oraz możliwość korzystania z pojazdów.

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes
Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

Akcji 18 marca 2014

Gra akcji z elementami skradanki, będąca kolejną odsłoną bestsellerowego cyklu rozwijanego przez studio Kojima Productions oraz firmę Konami. Pod względem fabularnym, Metal Gear Solid V: Ground Zeroes stanowi prolog dla Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Kierując poczynaniami Snake'a oraz Kaza Millera gracze muszą uwolnić Paz i Chico przetrzymywanych w obozie Omega.

XCOM 2
XCOM 2

Strategiczne 27 września 2016

Turowa strategia taktyczna, w której gracze zarządzają paramilitarną organizacją XCOM, walczącą z siłami obcych, którzy podbili Ziemię. Produkcja jest sequelem gry XCOM: Enemy Unknown z 2012 roku. Twórcy rozszerzyli rozgrywkę o wiele nowych elementów, takich jak losowo generowane mapy.

Pyre
Pyre

RPG 25 lipca 2017

Taktyczny RPG akcji rozgrywający się w tajemniczej krainie Downside, stanowiącej połączenie czyśćca i kolonii karnej. Podczas zabawy pomagamy grupie Wygnańców zwyciężyć w tzw. Rytuałach – formie drużynowej rywalizacji z innymi Wygnańcami, której stawką jest odpuszczenie win i możliwość opuszczenia Downside.

Shadow Tactics: Blades of the Shogun
Shadow Tactics: Blades of the Shogun

Strategiczne 28 lipca 2017

Shadow Tactics: Blades of the Shogun to dostępna na PlayStation 4 taktyczna strategia kładąca nacisk na aspekty skradankowe. Gracz dowodzi pięcioosobową grupą specjalistów, realizującą po cichu niebezpieczne misje w realiach średniowiecznej Japonii. Podczas zabawy musimy unikać wykrycia, zastawiać pułapki, tworzyć wydarzenia odwracające uwagę strażników oraz przede wszystkim sprawnie wykorzystywać unikalne talenty każdego członka oddziału.

Valkyria Chronicles 4
Valkyria Chronicles 4

RPG marzec 2018

Czwarta pełnoprawna odsłona serii taktycznych gier RPG Valkyria Chronicles. Tym razem poznajemy losy Claude'a Wallace'a, który wraz ze swoim Oddziałem E, stara się rozstrzygnąć losy wojny.

Tiny Metal
Tiny Metal

Strategiczne 21 grudnia 2017

Strategiczna gra turowa, w której naprzeciw siebie stają dwa narody: Artemisianie i Zipangowie. Produkcja nawiązuje do złotych czasów japońskich strategii, takich jak kultowa dla fanów seria Advance Wars.

Valkyria Chronicles Remastered
Valkyria Chronicles Remastered

RPG 17 maja 2016

Ulepszona wersja gry Valkyria Chronicles z 2008 roku. Produkcja, która oryginalnie ukazała się na konsoli PlayStation 3, doczekała się przede wszystkim lepszej oprawy graficznej. Oczywiście nie zabrakło także obsługi trofeów i innych kosmetycznych poprawek.

Regalia: Of Men And Monarchs
Regalia: Of Men And Monarchs

RPG jeszcze nie ogłoszona

Regalia: Of Men And Monarchs to dostępna na konsoę PlayStation 4 produkcja RPG z turowym systemem walki, wzbogacona elementami strategii ekonomicznej. Zadaniem gracza jest przywrócenie świetności niewielkiemu państwu. W tym celu konstruuje budynki, gromadzi surowce oraz udaje się na przygody z drużyną bohaterów.

Mordheim: City of the Damned
Mordheim: City of the Damned

Strategiczne 18 października 2016

Trójwymiarowa taktyczna gra RPG, której akcja rozgrywa się w fantastycznym uniwersum Warhammera. Gracze kontrolują małą grupkę wojowników, należących do jednej z wielu frakcji, walczących o kontrolę nad rozległym miastem Mordheim

Disgaea 5: Alliance of Vengeance
Disgaea 5: Alliance of Vengeance

RPG 26 marca 2015

Piąta odsłona japońskiej serii taktycznych gier RPG, ozdznaczających się charakterystycznym stylem graficznym, a także pełnym humoru scenariuszem. Gracze wcielają się młodego demonicznego mieszkańca podziemi, który musi wybrać się w podróż poprzez niezliczone światy równoległe, by znaleźć sojuszników w walce z potężnym władcą ciemności.

Fear Effect Sedna
Fear Effect Sedna

RPG marzec 2018

Taktyczny RPG, stanowiący fabularną kontynuację serii zręcznościowych gier akcji wydawanych na konsoli PlayStation. Fear Effect Sedna jest dziełem niezależnego studia Sushee, działającego pod patronatem firmy Square Enix. Gra podejmuje wątki z pierwszych dwóch części oraz anulowanej trójki. Jednocześnie odchodzi ona od mechaniki poprzedników, oferując klasyczne elementy RPG, m.in. widok izometryczny, turową walkę oraz konieczność zarządzania kilkuosobową drużyną.

Children of Zodiarcs
Children of Zodiarcs

RPG 18 lipca 2017

Children of Zodiarcs to opracowane z myślą o PlayStation 4 taktyczne RPG studia Cardboard Utopia. Zabawa koncentruje się na toczeniu turowych bitew, a rozgrywkę wzbogacają elementy zaczerpnięte z karcianek oraz planszówek. Każda akcja wymaga bowiem zagrania przypisanej danej czynności karty wylosowanej z talii, a na przebieg potyczek wpływają rzuty kostkami, które możemy konstruować za pomocą systemu rzemiosła.

Natural Doctrine
Natural Doctrine

RPG 3 kwietnia 2014

Natural Doctrine to strategiczne RPG autorstwa japońskiego zespołu Kadokawa Games. Zabawa polega głównie na toczeniu bitew za pomocą rozbudowanego taktycznie systemu walki, w którym potyczki rozgrywane są w systemie turowym.

Blacklight Retribution
Blacklight Retribution

Akcji 15 listopada 2013

Blacklight Retribution jest kontynuacją wydanej w 2010 roku taktycznej strzelaniny Blacklight: Tango Down. Akcja gry osadzona została w niedalekiej przyszłości. Gracz kieruje poczynaniami członków elitarnej jednostki komandosów, a jego zadaniem jest skuteczna eliminacja przeciwników. Deweloperzy ze studia Zombie Inc. przygotowali kilka wariantów rozgrywki multiplayer.

Kyn
Kyn

RPG marzec 2018

Kyn to opracowane przez zespół Tangrin Entertainment taktyczne RPG koncentrujące się toczonych w czasie rzeczywistym bitwach, podczas których dowodzimy sześcioosobową drużyną bohaterów wyposażonych w bogaty zestaw umiejętności specjalnych.

Invisible, Inc.
Invisible, Inc.

Strategiczne 19 kwietnia 2016

Invisible, Inc. to taktyczna turówka autorstwa zespołu Klei Entertainment. Obejmujemy dowództwo nad organizacją szpiegów i kierujemy nimi w trakcie licznych misji polegających najczęściej na włamywaniu się do pilnie strzeżonych obiektów oraz kradzieży ukrytych tam cennych danych.

Utawarerumono: Mask of Deception
Utawarerumono: Mask of Deception

RPG 23 maja 2017

Połączenie visual novel oraz taktycznej gry RPG z turowym systemem walki. Produkcja jest sequelem oryginalnego Utawarerumono, wydanego w 2002 roku i przedstawia zupełnie nowych bohaterów oraz historię, rozgrywającą się w świecie fantasy, wzorowanym na średniowiecznej Japonii.

Utawarerumono: Mask of Truth
Utawarerumono: Mask of Truth

RPG 5 września 2017

Bezpośredni sequel Utawarerumono: Mask of Truth, który jest połączenie visual novel oraz taktycznej gry RPG z turowym systemem walki. Gra kontynuuję historię cierpiącego na amnezję Haku, odkrywającego w sobie strategiczny geniusz. Bohater wraz ze sprzymierzeńcami musi ochronić cesarstwo Yamato przed zagrożeniem ze strony jego sąsiadów.

Grand Kingdom
Grand Kingdom

RPG 19 listopada 2015

Klasyczna dwuwymiarowa turowa gra jRPG, rozgrywająca się w oryginalnym świecie fantasy. Produkcja pozwala wcielił się nam w dowódcę oddziału najemników, który musi wybrać stronę po jakiej stanie w konflikcie rozdzierającym cały kontynent.

Liege
Liege

RPG 2018

Drużynowa gra fabularna, wzorowana na japońskich produkcjach RPG z elementami klasycznych szachów. Przenosimy się do ogarniętego krwawą wojną domową królestwa Liege. Przemierzając wraz ze swoją drużyną pogrążoną w chaosie krainę, stajemy do szeregu taktycznych potyczek, rozgrywanych w systemie turowym.

Tom Clancy's Rainbow 6 Patriots
Tom Clancy's Rainbow 6 Patriots

Akcji prace wstrzymane

Tom Clancy’s Rainbow 6 Patriots to kolejna odsłona popularnego cyklu strzelanin, w którym wcielamy się w członków elitarnej jednostki antyterrorystycznej i próbujemy zażegnać niebezpieczeństwo na skalę całych Stanów Zjednoczonych. Twórcy postanowili nieco odświeżyć serię i wprowadzili kilka nowych rozwiązań.

Masquerada: Songs and Shadows
Masquerada: Songs and Shadows

RPG 8 sierpnia 2017

Przedstawione w rzucie izometrycznym RPG singapurskiego studia Witching Hour. W Masquerada: Songs and Shadows wcielamy się w inspektora Cicero Gavara, badającego tajemnicze porwanie w Ombre – jedynym mieście na świecie, w którym istnieje magia. Starcia są w dużej mierze zależne od taktycznych zdolności gracza oraz umiejętnego korzystania z aktywnej pauzy. Grę charakteryzuje także ciekawy, rysowany styl wizualny, łączący w sobie elementy z wielu kultur.