Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Samoloty - Gry PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce samoloty na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Akcji16 Zręcznościowe26
Bijatyki
RPG
Strategiczne16
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi5 Symulacje155 Logiczne1
Towarzyskie
MMO5
The Crew 2
The Crew 2

Wyścigi 16 marca 2018

Druga odsłona zapoczątkowanej w 2014 roku serii gier wyścigowych The Crew. W produkcji zasiadamy za kierownicą rozmaitych samochodów, którymi przemierzamy rozległy, otwarty teren, pełen emocjonujących zawodów.

IL-2 Sturmovik
IL-2 Sturmovik

Symulacje 21 listopada 2001

Współczesne samoloty to głównie elektronika, w maszynach pochodzących z okresu II Wojny Światowej to człowiek był najważniejszy. Il-2 Sturmovik oddaje w ręce gracza możliwość wcielenia się w pilota samolotów z tego właśnie okresu i toczenia wspaniałych podniebnych batalii.

War Thunder
War Thunder

Symulacje 20 grudnia 2016

War Thunder to utrzymany w konwencji gry MMO symulator pola walki, wyprodukowany przez studio Gaijin Entertainment. Gracze mogą zasiąść za sterami samolotów bądź czołgów i rozegrać historyczne starcia z okresu II wojny światowej oraz wojny koreańskiej. W grze znajdziemy dziesiątki wiernie odwzorowanych pojazdów, dokładne mapy terenów oraz realistyczną fizykę i model uszkodzeń.

Bomber Crew
Bomber Crew

Strategiczne 19 października 2017

W Bomber Crew dowodzimy bombowcem z okresu II wojny światowej podczas kolejnych misji głęboko na terytorium wroga. Przed każdym nalotem starannie selekcjonujemy załogę i dobieramy wyposażenie jednostki. Podczas samych akcji pilnujemy sprawności wszystkich systemów, ostrzeliwujemy wrogie myśliwce oraz bombardujemy wskazane przez dowództwo cele.

Microsoft Flight Simulator X
Microsoft Flight Simulator X

Symulacje 13 października 2006

Microsoft Flight Simulator X stanowi kolejną wersję zdecydowanie najbardziej rozpoznawalnego symulatora cywilnych maszyn latających, przeznaczonego dla komputerów osobistych klasy PC. Na niniejszą odsłonę użytkownicy czekali trzy lata, gdyż premiera Microsoft Flight Simulator 2004: A Century of Flight miała miejsce w 2003 roku.

X-Plane 11
X-Plane 11

Symulacje 30 marca 2017

Kolejna edycja jednego z najbardziej zaawansowanych symulatorów lotniczych studia Laminar Research. Prócz tradycyjnie szerokiej gamy samolotów - od niewielkich awionetek, poprzez samoloty pasażerskie, aż po helikoptery - X-Plane 11 oferuje szereg nowości i zmian, takich jak usprawniona awionika, jeszcze dokładniejsze, w pełni funkcjonalne kokpity 3D, nowe budynki i drogi czy przemodelowany interfejs użytkownika.

World of Warplanes
World of Warplanes

Symulacje 12 listopada 2013

World of Warplanes to wyprodukowana przez studio Wargaming.net gra akcji w konwencji darmowego MMO. Gracze mają okazję zasiąść za sterami kilkudziesięciu historycznych samolotów bojowych i wziąć udział w spektakularnych, podniebnych bitwach. Rozgrywka zorientowana jest na zręcznościową walkę powietrzną, zawiera jednak elementy symulacyjne, strategiczne, a nawet RPG.

Iron Front: Liberation 1944
Iron Front: Liberation 1944

Akcji 25 maja 2012

Iron Front: Liberation 1944 to osadzona w realiach II wojny światowej taktyczna strzelanina studia X1 Software. Gracze mają okazję wcielić się w rolę niemieckich oraz sowieckich żołnierzy walczących na terenach Polski w 1944 roku.

Airport CEO
Airport CEO

Strategiczne 2018 (wczesny dostęp od 28 września 2017)

Ekonomiczna gra strategiczna typu tycoon traktująca o budowie i zarządzaniu lotniskiem. Planujemy rozkład pasów startowych i wystrój terminala, zatrudniamy pracowników, zawieramy kontrakty na połączenia, układamy plan lotów i obserwujemy symulowanych pasażerów, korzystających z licznych atrakcji naszego lotniska.

Airfix Dogfighter
Airfix Dogfighter

Zręcznościowe 2 listopada 2000

Airfix Dogfighter to połączenie dynamicznej gry zręcznościowej i uproszczonego symulatora lotu. Jako gracz wcielasz się w rolę pilota modeli samolotów bojowych z okresu II Wojny Światowej.

IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover

Symulacje 24 marca 2011

Symulator lotniczy studia Maddox Games osadzony w realiach II wojny światowej. Gra koncentruje się na słynnej Bitwie o Anglię. Wśród dostępnych maszyn znajdziemy m.in. Hurricane i Spitfire oraz niemieckie Messerschmitt i Junker. Poza kampanią dostępny jest też rozbudowany tryb wieloosobowy.

IL-2 Sturmovik: 1946
IL-2 Sturmovik: 1946

Symulacje 15 grudnia 2006

IL-2 Sturmovik: 1946 jest kolejną pozycją z popularnej serii symulatorów lotniczych, traktujących o II Wojnie Światowej. Tym razem developerzy z firmy Maddox Games w kooperacji z korporacją Ubisoft Entertainment zintegrowali w jednym produkcie treści ze wszystkich wcześniejszych odsłon Szturmowika, wzbogacone o nowe elementy.

Flight Sim World
Flight Sim World

Symulacje 2018 (wczesny dostęp od 18 maja 2017)

Symulator lotniczy od twórców gry Symulator Pociągu 2017. Podczas zabawy otrzymujemy dostęp do rozmaitych maszyn, które wykorzystujemy w trybie Free Flight, multiplayerze czy też w trakcie zadań wykreowanych samemu w specjalnym edytorze.

Airline Tycoon 2
Airline Tycoon 2

Strategiczne 2 października 2011

Kontynuacja lekkiej, humorystycznej strategii ekonomicznej, charakteryzującej się kolorową, komiksową grafiką oraz elementami przygodowymi. Jako właściciele linii lotniczej panujemy nad wszystkim, co ma związek z lataniem i przewozem pasażerów – od wyboru wyposażenia, samolotów i załogi, przez dokładne określanie tras przelotowych, aż po dobór dań i przekąsek, serwowanych klientom w trakcie podróży.

Wings of Prey: Skrzydła Chwały
Wings of Prey: Skrzydła Chwały

Symulacje 25 grudnia 2009

Wings of Prey to osadzony w realiach II wojny światowej symulator lotniczy, wyprodukowany przez specjalizującą się w tym gatunku gier firmę Gaijin Entertainment. Gracze mogą zasiąść za sterami najsłynniejszych myśliwców i bombowców z tego okresu. Twórcy zadbali o staranne odwzorowanie detali poszczególnych maszyn, ale także realistyczne przedstawienie bitew powietrznych.

Tom Clancy’s H.A.W.X. 2
Tom Clancy’s H.A.W.X. 2

Zręcznościowe 12 listopada 2010

Tom Clancy's H.A.W.X. 2 to druga odsłona zręcznościowej gry lotniczej autorstwa rumuńskiego studia deweloperskiego koncernu Ubisoft. Gracze zasiadają za sterami nowoczesnych myśliwców (m.in. F-22, Su-27, Harrier i Eurofighetr) i uczestniczą w podniebnych bitwach. Twórcy zrezygnowali z realistycznego modelu fizyki lotu na rzecz dynamicznej i widowiskowej akcji.

Lock On: Modern Air Combat
Lock On: Modern Air Combat

Symulacje 22 listopada 2003

Lock On to następca sławnego symulatora radzieckich myśliwców – Flanker 2.0. Znacznie usprawniony pod każdym względem, pozwala sprawdzić się w roli wirtualnego pilota jednej z ośmiu maszyn, amerykańskiej bądź rosyjskiej.

AC-130: Operation Devastation
AC-130: Operation Devastation

Akcji 29 stycznia 2009

AC-130: Operation Devastation to lotnicza strzelanka z rodzaju celowniczków, wyprodukowana przez studio Frozen Codebase. Gracz wciela się w rolę artylerzysty obsługującego uzbrojenie samolotu AC-130, a jego zadaniem jest niszczenie wrogich jednostek i wyznaczonych celów w kilkunastu misjach inspirowanych autentycznymi operacjami militarnymi przeprowadzonymi na terenie Wietnamu, Iraku i Panamy.

Ace Combat: Assault Horizon
Ace Combat: Assault Horizon

Zręcznościowe 25 stycznia 2013

Widowiskowy i wybitnie zręcznościowy symulator myśliwca bojowego z doskonale znanej serii. Fabuła gry toczy się w 2015 roku i rozgrywa nad Miami, Dubajem i Rosją. Gracz wciela się w elitarnego pilota, który musi powstrzymać plany rosyjskiego najemnika i terrorysty. Ace Combat to marka sama w sobie – jej zaletami są: świetny model sterowania i efekty z najwyższej półki.

Airline Tycoon
Airline Tycoon

Strategiczne 29 listopada 1999

Humorystyczna strategia ekonomiczna, której celem jest stworzenie najlepszego przedsiębiorstwa lotniczego. Osiągamy to zatrudniając personel latający, kupując nowe samoloty, ustalając najlepsze trasy przelotu, realizując trudne zlecenia biur podróży. Do naszej dyspozycji oddano też kilka nielegalnych metod eliminacji konkurencji.

Airport Tycoon 3
Airport Tycoon 3

Strategiczne 27 października 2003

Kolejna część strategiczno-ekonomicznej serii, w której gracz staje przed zadaniem zaprojektowania, wybudowania i w końcu prowadzenia ogromnego międzynarodowego portu lotniczego. Autorzy postawili na realizm, więc trzeba dbać m.in. o stan techniczny maszyn, punktualność lotów, elokwentną obsługę, bezpieczeństwo na pokładzie samolotów, odpowiednie ceny biletów i płace pracownicze.

IL-2 Sturmovik: Battle of Kuban
IL-2 Sturmovik: Battle of Kuban

Symulacje marzec 2018

Kolejna odsłona popularnego cyklu wojennych symulatorów lotniczych, stworzona przez połączone zespoły 1C Company oraz 777 Studios. Podobnie jak poprzednie części serii, tytuł zabiera graczy na front wschodni – tym razem mamy możliwość wzięcia udziału w tytułowej Bitwie o Kubań.

Tom Clancy's H.A.W.X.
Tom Clancy's H.A.W.X.

Zręcznościowe 17 marca 2009

Tom Clancy’s H.A.W.X. to sygnowana nazwiskiem znanego pisarza zręcznościowa symulacja lotnicza, wyprodukowana przez studio deweloperskie koncernu Ubisoft w Bukareszcie. Gracz wciela się w rolę pilota nowoczesnego, wojskowego myśliwca i uczestniczy w wyimaginowanym konflikcie zbrojnym, rozgrywającym się w 2012 roku.

Digital Combat Simulator World
Digital Combat Simulator World

Symulacje 30 kwietnia 2012

DCS: World to darmowa usługa, która integruje w jeden spójny interfejs wszystkie odsłony symulacyjnego cyklu Digital Combat Simulator. Każda z zakupionych gier zostaje podczepiona pod ten system, co ułatwia dzielenie się danymi między poszczególnymi tytułami i pozwala na wykorzystanie ich na tych samych serwerach.