Forum: Pytanie do znawców piłki nożnej o brak rozwoju tej dyscypliny

VanSol
23
Konsul

Pytanie do znawców piłki nożnej o brak rozwoju tej dyscypliny

Ja wielkim fanem futbolu nie jestem, ale jak są większe imprezy typu Euro to sobie siadam i coś tam oglądam. No i takie mam wnioski, że w sumie jest to fajny sport ale trochę nudny. Przez to, że tak ciężko coś strzelić. Bramek zazwyczaj jest mało albo w ogóle. Bo co to jest 2-3 gole na 90 minut oglądania? Akcji tak samo, raz jest sporo a innym razem nie dzieje się prawie nic. Wiadomo wszystko zależy od drużyn i wielu czynników. Ale patrząc na to całościowo trochę nuda. Przydałoby się żeby na mecz padało około 10 goli. W piłce ręcznej jest 30-40 bramek.

I teraz moje pytanie. Dlaczego nikt do tej pory nie wpadł na to, żeby wymyślić jakąś inną odmianę piłki nożnej, w której zawodnikom będzie łatwiej tworzyć ładne sytuacje i strzelać mnóstwo bramek? Wielkim umysłem nie jestem ale chociażby coś takiego, że jedna drużyna gra przez 10 minut w osłabieniu i musi się jakoś inaczej ustawić, nie może mieć obrońców na skrzydle czy coś takiego, a druga wtedy ma szansę by nastrzelać tych bramek i potem zmiana, druga drużyna ma przewagę. A na drugą połowę coś innego, pomysłów na modyfikacje można by znaleźć wiele. I nazwać to na przykład Easy Football. A tu od 100 lat jedna i ta sama piłka nożna, z tymi samymi zasadami.

MYTH DEEP SPACE 9

Dlaczego nikt do tej pory nie wpadł na to, żeby wymyślić jakąś inną odmianę piłki nożnej, w której zawodnikom będzie łatwiej tworzyć ładne sytuacje i strzelać mnóstwo bramek

a beach soccer np?

Przecież to w ogóle jest co innego. Chodzi mi o zachowanie wielkości boiska, liczby zawodników i całej tej otoczki. Tylko delikatnie zmodyfikować przepisy, ułatwić grę. Czytaj ze zrozumieniem. Też chyba zbyt bystry nie jesteś.

Slow Gaming

By za wiele nie kombinować wystarczyłoby użyć opcji poszerzenia bramki z 7.3m np na 9m

Generał

Przecież jest pięciu sędziów, z czego dwóch niewidomych, nawet czasem kobieta i jeszcze czipy w piłce są.

16.06.2021 21:44
5
odpowiedz
GoHomeDuck
59
Senator

Masz jakąś chorobliwą potrzebę atencji. Jeszcze rozumiem, że ludzie są tacy w rzeczywistości, ale żeby na forum o grach żebrać o uwagę?

Senator

Dałoby się uatrakcyjnić. Grać jak w koszykówkę bez spalonych. Ale to raczej zbyt duża zmiana.

- tak jak w piłce ręcznej - w przypadku faulu czy innej spornej sytuacji czas jest zatrzymywany, gramy do 90 minuty i ani sekundy dłużej

Spoko pomysłem jest skrócenie połów do 30 minut lub ewentualnie zmiana połów na tercje po 30 minut.

Admiral

Też należę do ludzi oglądających piłkę nożną tylko podczas euro/mistrzostw świata.

Mnie mała liczba bramek aż tak nie denerwuje sama w sobie. Dużo bardziej mnie denerwuje to co z tego wynika - przez to, że są maks 2-3 bramki na mecz, większość z nich pada zazwyczaj jakimś super fartem i w ogóle się nie odczuwa satysfakcji z oglądania takiej bramki.

A jak już narzekamy na piłkę to:
- nic mi tak nie działa na nerwy jak gra na czas! w okolicach 85 minuty chce się wyłączyć telewizor - drużyna wygrywająca udająca kontuzje i ból to mój konik, a do tego rozpoczynanie z autu przez godzinę i bramkarz wykopujący piłkę. Doliczony czas nigdy nie rekompensuje czyszczenia butów bramkarza o słupki bramki. Zatrzymywanie zegara/twarde limity z zegarem na wznowienie akcji pewnie by załatwiły sprawę. W tenisie się dało ostatnio wprowadzić zegar dla serwującego.
- ciągłe faule, i w zasadzie brak kar - czerwona kartka raz na kilka meczów. Wiele fajnych akcji kończy się bezsensownym faulem i co najwyżej żółtą kartką.
- z drugiej strony kosmiczna kara za faul w polu karnym - słabiutki faul na lini bramkowej, przy średnio udanej akcji kończy się bramką na 90%
- komentatorzy, którzy ciągle mówią to samo. „stały fragment gry to, stały fragment gry tamto”

na fundusz i prywatnie

Futbolowe konserwy może się popukają w czoło, ale te pytania są niestety zasadne. Piłka nożna nas znudziła, a już szczególnie młodych. Dobry tekst na sport.pl o tym dziś: https://www.sport.pl/euro/7,154862,27191001,pilka-nozna-dramatycznie-traci-widzow-zatrwazajace-wyniki-euro.html#s=BoxMMt2

Byle do Wiosny

IMO w pilce jest za duza kopanina, czesto w polu karnym jest typowy pinball i liczenie ze pilka sie szczesliwie odbije.

Ja bym zmniejszyl liczbe zawodnikow do 8 i zrobil zmiany jak w hokeju gdzie sie moga zmieniac w dowolnej chwili.

Wtedy by duzo szybciej zasuwali i bylo by dynamiczniej i mniej kopaniny.