Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Forum: Dobra Zmiana...Oko Cyklonu

01.09.2017 09:50
1
6
Drackula
171
Bloody Rider

Dobra Zmiana...Oko Cyklonu

W sumie to ta mamy teraz taka wzgledna cisze, ktora jak mysle jest zapowiedzia nadchodzacej burzy.

Poki co jestesmy bombardowani pomniejszymi sprawami, taka jak retoryka anyt-imigrancka, na temat ktorej nie bede sie rozpisywal bo na forum istnieje kilka watkow na ten temat.

Sprawy zwiazane z dzialanoscia solidarnosci, ktore mozna by bylo pominac w watku o dobrej zmianie, ale z uwagi na zawlaszczanie historii i przepisywanie historii przez PiS nalezy to odnotowac.

Dwuglos w Kosciele dotyczacy poczynan rzadzacych, niestety glosy sprzeciwu sa nadal w mniejszosci, tym bardziej ze na lokalnym szczeblu, wielu duchownych niewiele rozni sie od twardoglowych pisowcow.

Nie mozna rowniez zapominac ze sprawa Polski za rzadow PiS nie schodzi z wokandy PE co jest o tyle istotne, ze w czolowych krajach EU nastepuja powazne zmiany. We Francji juz mamy nowego prezydenta, ktory wyraznie pokazal niechec w stosunku do poczynac PiSu, W UK, najblizeszmu "sojusznikowi" PiSu jest walka o stolki i wlasne problemy zwiazane z brexitem wiec sprawa PiS jest dla nich druogorzedna poza obszarami, gdzie moga wykorzystac polski rzad dla wlasnych celow zwiazanych z brexitem. W Niemczech lada moment wybory i retoryka wzgledem Polski tez moze sie zmienic, z poklepywania niegrzecznego dziecka w walenie szczota po plecach kota, ktory rozkopuje ogrodek. Nawet wsrod wlasnych sasiadow i grupy wyszechradzkiej Polska stracila na znaczeniu i na chwile obecna jestesmy taka samotna wyspa co jeszcze bardziej sprzyja ideologii rzadzacych zwiazanej z oblezona twierdza.

Wazna z puntu widzenia, kolejnego roku sa sprawy finansowe w kreowanej przez morawieckiego rzeczywistosci. Wlasniw wchodza wczesniejsze emerytury wiec mozna oczekiwac, ze wkrotce znow pojawia sie jakies cudowne cyfry pisane palcem po wodzie, pokazujace jaka to Polska gospodarka jest stabilna.

Lada chwila na wokande wejdzie znow sprawa aborcji i tematow zwiazanych. Jako ze jest to temat czesto wykorzystywany przez PiS jako zaslona dymna, mozna sie domyslac ze i tak bedzie tym razem. PiS nie zakonczylo sprawy z sadownictwem, a jak wiemy tego nie odpuszcza. Dodatkowo na stol polozono karte z mediami, co kolejnym tematem siedzacym w oku PiS jak zadra.

Takze po konczacym sie sezone ogorkowym, spodzieweam sie burzliwej jesieni wraz z mocnym gradobiciem i prawdopodobnymi wczesniejszymi przymrozkami, szczegolnie w stosunkach miedzynarodowych.

Jako ze Milosza wykreslili z listy lektur, to mam taka mala dedykacje dla konusa z zoliborza.--->

Poprzednia czesc:
http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=14377048&N=1

post wyedytowany przez Drackula 2017-09-01 10:19:47
01.09.2017 10:48
8
8
odpowiedz
.:Jj:.
98
     Frank Sinatra     

Gdzie jest wrak?

01.09.2017 10:24
5
5
odpowiedz
Widzący
158
Legend

A ostrzegałem.
A mówiłem.
Niemcy będą nas napadać.
Kasy nie dadzą.
Zdrajcy jedni.

01.09.2017 10:10
2
odpowiedz
6 odpowiedzi
Lord .
35
Generał

W Niemczech lada moment wybory i retoryka wzgledem Polski tez moze sie zmienic, z poklepywania niegrzecznego dziecka w walenie szczota po plecach kota
Ja bym chętnie odwrócił role, to my ustawilibyśmy niemców , za nieposłuszeństwo sankcje i obrzucanie kłamstwami w mediach ;] Ale wam się to podoba że niemcy nami pomiatają i chcą polską rządzić.
Dużo muszą wam płacić skoro te bezsensowne tematy dalej powstają, kółko wzajemnej adoracji część 1567.

post wyedytowany przez Lord . 2017-09-01 10:20:34
01.09.2017 10:27
2.1
4
Flyby
159
Outsider

Ale wam się to podoba że niemcy nami pomiatają i chcą polską rządzić.

Przeczytaj te swoje żałosne uproszczenie jeszcze raz a potem pomyśl o ile myślenie jako takie, cię nie przerasta.

Czy wypisywanie tutaj obraźliwych haseł z którymi ani zgodzić ani dyskutować się nie da, ma jakiś sens?

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-01 10:29:54
01.09.2017 10:36
2.2
Lord .
35
Generał

To moja wina, że niemcy chcą nas tłuc szczotą po plecach jak napisał autor wątku?
Mamy tańczyć jak nam zagrają bo inaczej będą bić? Nie o to chodzi żeby niemcom dogadzać tylko sobie, wystarczy żeby robić wspólne interesy korzystne dla obu stron i pilnować własnego podwórka.

01.09.2017 10:38
2.3
Kanon
173
Befsztyk nie istnieje

Ale wam się to podoba że niemcy nami pomiatają i chcą polską rządzić.

01.09.2017 10:50
2.4
Flyby
159
Outsider

niemcy chcą nas tłuc szczotą po plecach jak napisał autor wątku?

Starasz się, to już dobrze. Teraz napisz jak zrozumiałeś "tłuczenie szczotą po plecach kota" i dlaczego przełożyłeś to sobie na "zgodę pomiatania nami przez niemców i rządzenie nami"..

01.09.2017 12:42
2.5
Lord .
35
Generał

Flyby

Polska robi coś po swojemu jak pisze autor wątku może to doprowadzić do zmiany
retoryka wzgledem Polski tez moze sie zmienic, z poklepywania niegrzecznego dziecka w walenie szczota po plecach kota, ktory rozkopuje ogrodek
według niego problemem nie jest to że niemcy mają z nami problem tylko to dlaczego go mają i co powinniśmy robić żeby oni byli szczęśliwi. Przecież to śmieszne to jakbyś bał się coś powiedzieć bo twój rozmówca jest większy i może ci przywalić za to że nie mówisz i robisz tego co on chce.

post wyedytowany przez Lord . 2017-09-01 12:43:17
01.09.2017 13:50
2.6
Flyby
159
Outsider

Może trochę inaczej i szerzej, co, Lord?
Czy naprawdę chodzi o Niemcy jako takie, czy o Niemcy które reprezentują w stosunku do nas stanowisko UE?
Za nazwą UE kryje się cały szereg państw zrzeszonych we wspólnej organizacji. Nad całym tym molochem, regulowanym traktatami które my także podpisywaliśmy, stoją wspólnie zarządzane instytucje.
Wedle unijnych przepisów, najwięcej w nich do powiedzenia mają państwa najsilniejsze gospodarczo - w końcu do wspólnej kasy z której my także czerpiemy, one wkładają najwięcej..
Czyli nie brak niemieckich urzędników, najróżniejszego stopnia, których narodowość, z tego co piszesz, najbardziej cię drażni..
Tyle że oprócz kanclerz Merkel, oni Niemcy prezentują pośrednio.
Są przede wszystkim, urzędnikami UE.
Zdajesz się, podkręcany przez narodową propagandę tego nie odróżniać a na dokładkę z tego samego tytułu, usiłujesz i nam dołożyć.. Nieładnie.

01.09.2017 10:19
3
1
odpowiedz
Runnersan
166
Senator

Temat Niemiec wypłynął gdy rząd i podległy mu aparat propagandowy uznał, że na czoło należy wysunąć właśnie uchodźców i wroga zewnętrznego, aby odwrócić uwagę i skierować niezadowolenie społeczne w dogodną dla rządu stronę.

Gdy były działania związane z nadawaniem super uprawnień Ziobrze w sądach nikt o Niemcach nie mówił. Gdy naginali konstytucję w związku z TK nikt żadnego Niemca nie wyciągał. Gdy wyskoczyły tematy z masowym obsadzaniem przez osoby niekompetentne każdego możliwego stanowiska łącznie z tymi, do których wcześniej politycy nie mieli dostęp, tez nie było żadnych Niemców. Macierewicz i jego bzdury wygłaszane z mównicy sejmowej też nikomu z Niemcami się nie kojarzyły.

Teraz, jeśli krytykuje się rząd, tzn że popiera się Merkel, jest się Niemcem itp. Żałosne.
Ale nie trzeba myśleć, krytykujesz umiłowaną premier jesteś Niemiec, wróg. Nie trzeba się silić na argumenty. Ot nie ma co rozmawiać z wrogiem Ojczyzny.

post wyedytowany przez Runnersan 2017-09-01 10:20:17
01.09.2017 10:21
4
odpowiedz
Cainoor
188
Mów mi wuju

Celne podsumowanie Drackula. Też uważam, że po wakacjach, czyli tak naprawdę już tuż tuż, PiS szykuje kolejne bombardowanie demokracji. Już niektórzy politycy PiS zdradzili tajemnice czego będzie dotyczyć - przejęcie mediów. Na razie PiS jeszcze sam do konca nie wie co wymyśli Duda w zwiazku z sądami i myślę, że się czają by zobaczyć czy to faktycznie otwarta wojna. Bo jeśli tak, to walki na dwa fronty mogą nie pociągnąć.

01.09.2017 10:24
5
5
odpowiedz
Widzący
158
Legend

A ostrzegałem.
A mówiłem.
Niemcy będą nas napadać.
Kasy nie dadzą.
Zdrajcy jedni.

01.09.2017 10:38
6
odpowiedz
5 odpowiedzi
Iselor (Łódź)
100
Generał

Nie za bardzo wiem za kogo trzymać kciuki. Unię Europejską, w jej obecnym kształcie mam za twór lewacki, niemal komunistyczny, zaś to że wpitalają się, zwłaszcza Niemcy, w to co się u nas dzieje, to jest niesamowite kuriozum. Większość europarlamentarzystów mam za kretynów, nie można być bowiem mądry i pozwalać by barbarzyńcy z dzikich krajów zalewali nasz dom, Europę. Z drugiej strony wszelkie działania PiSu, partii o charakterze nacjonalistyczno-socjalistycznym doprowadzają mnie do zgrzytania zębów - polityka gospodarcza prowadzi do wykończenia państwowej gospodarki, reforma szkolnictwa wyższego Gowina to jest śmiech na sali, reforma edukacji została spartolona, minister środowiska to idiota, minister obrony zachowuje się jak ruski agent równocześnie rozpylając mgłę smoleńską, zaś w polityce zagranicznej wypięli się na nas wszyscy. Nie za bardzo wiem co Duda chce zrobić z Sądami, ale PiS raczej na pewno jego ustawę oleje i znów będzie chciał przepchnąć swoje gówno. Chciałbym wiedzieć o co chodzi dokładnie z tymi mediami.

01.09.2017 11:07
6.1
Runnersan
166
Senator

Chciałbym wiedzieć o co chodzi dokładnie z tymi mediami.

W skrócie chodzi o walkę z wolnym rynkiem pod płaszczykiem zwalczania monopoli i "obcego" wpływu na Polaków.

Założeń dokładnych nie ma, ale PiS pod niebiosa wychwala przepisy francuskie, które ograniczają możliwość posiadania większości udziałów przez zagraniczne podmioty. Tam są różne ograniczenia w zależności od ilości np. widzów, pokrycia kraju itd.

Jako przyczynę podają przeważnie jak to strasznie Niemcy dominują nasz rynek prasowy, z tym, że przeważnie zapominają, że chodzi głównie o gazety z programem i czasopisma typu pani domu, życie na gorąco.
W przypadków dzienników czy tygodników opinii ( a przecież chyba o nie chodzi, a nie o przepisy na białą kiełbasę) mamy bym powiedział pełen pluralizm.
Choć znów jeśli chodzi o najpopularniejsze dzienniki lokalne (wybory samorządowe) to rzeczywiście niemieckie firmy na tym rynku są silne.

A jeśli chodzi o TV no to oczywiście celem jest TVN, choć należy do amerykanów (aczkolwiek oczywiście widziałem różne gimnastyki, że niby udziałowcami spółki matki są niemcy, albo rosjanie, ale jest to bzdurą żeby uspokoić sumienia zwolenników jednej z partii, że amerykanie to PiS jednak kochają).

Generalnie PiS chce wzmocnić swoje partyjne media, osłabiając konkurencję i odcinając ją od finansowania. Jak widać po wynikach sprzedaży, czy to tygodników, czy dzienników, jak i oglądalności TV, media należące do PiS nie przebijają się do czołówki, jeśli chodzi o czytelnictwo, a gdy przejęto popularne TVP, widzowie zaczęli odpływać (oczywiście, wiadomo, źle mierzą, złe kody pocztowe, a w netii to wszyscy oglądają itp)

A już tak zupełnie po ludzku. Jeśli przepchają te swoje przepisy i w zależności od ich kształtu, to Polacy mogą się obudzić bez kanałów typu HBO, canal plus, discovery, national geographic, a może i Netflixa wytną. No chyba, że ich właściciele oddadzą większość udziałów polskich filii polskim partnerom. Np senatorowi Biereckiemu

01.09.2017 11:07
6.2
1
Flyby
159
Outsider

Nie za bardzo wiem za kogo trzymać kciuki.

Przecież napisałeś:
polityka gospodarcza prowadzi do wykończenia państwowej gospodarki, reforma szkolnictwa wyższego Gowina to jest śmiech na sali, reforma edukacji została spartolona, minister środowiska to idiota, minister obrony zachowuje się jak ruski agent równocześnie rozpylając mgłę smoleńską, zaś w polityce zagranicznej wypięli się na nas wszyscy.
Od siebie dodam, najgroźniejsza w tym wszystkim jest blokada polityczna jaką PiS sobie zgotował i którą kontynuuje.
Zauważ że taki Orban, który jako autokrata też się Unii stawia - zawsze ubezpiecza się na dwie strony - Putina ma w zapasie, jako straszaka wobec Unii i na odwrót. Także w wypadku sankcji i zapaści gospodarczej ma szansę aby poziom gospodarczy jako tako utrzymać. Taka sytuacja jest niemożliwa w wypadku polityki PiS.

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-01 11:11:32
01.09.2017 11:15
6.3
Iselor (Łódź)
100
Generał

Runnersan------> hah, żałosne trochę. Chcą wzmocnić te gówna typu Gazeta Polska czy wSieci. najzabawniejsze jest to że Polsatu ruszyć nie mogą, choć Polsat stara się nikogo nie gryźć.
Moment, CD-Action jest, jeśli dobrze pamiętam, w niemieckim wydawnictwie :D

01.09.2017 11:28
6.4
Runnersan
166
Senator

Tak CD-Action chyba jest własnością Bauera.
Natomiast dokładne przepisy nie są znane, na tą chwilę, poza tekstem Kaczyńskiego, że on by przepisał całą ustawę francuską, to nie ma ani słowa. Pewnie dlatego, że to będzie kolejna nocna przyklepanka.

Tak zupełnie teoretyzując, jeśli nakażą np obcym podmiotom sprzedawać część udziałów w mediach, to podejrzewam, że akcje Tauronu, PZU, Energii mogą pójść mocno w dół gdy te podmioty będą musiały wyłożyć pieniądze na ich wykup.

Nie wiem czy w Polsce są inne podmioty poza państwowymi, które byłoby stać na taką atrakcję.

01.09.2017 18:51
6.5
1
Mily90
3
Chorąży

"Większość europarlamentarzystów mam za kretynów, nie można być bowiem mądry i pozwalać by barbarzyńcy z dzikich krajów zalewali"

Ja w idiotyzm polityków wynikający z autentycznej wiary w to, że trzeba bezwzględnie pomagać uchodźcom z wiadomych zakątków świata nie bacząc na koszta efekty i formę nie wierzę. Skoro przeciętny obywatel o średnim iq, ale z otwartą głową potrafi wychylić głowę ze swojej "strefy" tzn spojrzeć dalej poza michę z żarciem, pracę i dostrzec, że coś tutaj jest nie tak, to obraz struktur rządowych jako głupków, którzy nie wiedzą co robią, bo kierują się sercem jest imo bardzo mało wiarygodny. To są grupy interesów, strefy wpływów etc z pewnością chodzi wyłącznie o korzyści, z wywołania kryzysu, ktoś lub coś kogoś tutaj finansuje w jakimś celu. Tak samo analogicznie przebiegają wszelkie inwazje USA na kraje. Od wiary w skrajnie marksistowski obraz świat, gdzie można bez konsekwencji mieszać grupy z dwóch innych skrajnie różnych światów są ludzie szczebel niżej, czyli wszyscy aktywiści lewicowi, feministki, social justice warrior, black live matters etc.

Co do PISu, masy ludzi w średnim i podeszłym chwalą i będą chwalić, bo raz, że wychodzi mentalność uformowana przez socjalizm, no skoro dają 500+ to nie mogą być źli, no i do tego załącza się retoryka ciągłego celebrowania historii- vide wyklęci- i "a za Peło", którego tutaj nie bronię. Masie Januszów, którzy wiecznie nie mają czasu ani ochoty dedukować się politycznie, nie rozumieją nawet znaczenia pojęcia lewicy i prawicy taki stan rzeczy odpowiada. PIS to tylko odbicie jakiejś sporej części społeczeństwa polskiego. No ktoś ich wybrał. Jak na ironię sporo z nich to ludzie wychowani, hodowani przez poprzedni system z którym PIS niby walczy- emerytury ubeków- ale mentalnie to są bardzo bliskie sobie światy.

01.09.2017 10:44
7
1
odpowiedz
Widzący
158
Legend

Płot trzeba wybudować na Granicy.
Żadne tak takie, kontrole graniczne wprowadzić tymczasowo.
Tak do 2050.
Wpuszczać tylko tych których chcemy.
Szengen kurna ich mać.

01.09.2017 10:48
8
8
odpowiedz
.:Jj:.
98
     Frank Sinatra     

Gdzie jest wrak?

01.09.2017 10:56
9
2
odpowiedz
6 odpowiedzi
Ahaswer
60
ciwun

Zwróćcie uwagę, że pisowcy są w zasadzie dość szczerzy, odkąd wygrali wybory. Może nie zawsze nazywają rzeczy po imieniu, ale uprzedzają, co następnie będą czynić. Poinformowali uczciwie, że przejmą sądownictwo, nie licząc się z zasadami panującymi w świecie demokracji liberalnej. Stwierdzili, że nie będą respektować umów zawieranych przez poprzedników. Kaczyński otwartym tekstem oznajmił, że PiS poprowadzi Polskę w odwrotnym kierunku niż ten, który został wytyczony jeszcze przez rząd Mazowieckiego. Teraz dowiadujemy się w jasnym przekazie, że media zostaną spacyfikowane.

01.09.2017 11:00
9.1
Kanon
173
Befsztyk nie istnieje

Należy bowiem pamiętać, że ludzi trzeba albo potraktować łagodnie albo wygubić, gdyż mszczą się za błahe krzywdy, za ciężkie zaś nie mogą. Przeto gdy się krzywdzi człowieka, należy czynić to w ten sposób, aby nie trzeba było obawiać się zemsty.

01.09.2017 11:20
9.2
Flyby
159
Outsider

Należy bowiem pamiętać, że ludzi trzeba albo potraktować łagodnie albo wygubić

Zgadza się, Kanon ;) Ten tam z Żoliborza, niejaki Jarosław Kaczyński, pewnie zdaje sobie z tego sprawę.

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-01 11:20:32
01.09.2017 11:21
9.3
Widzący
158
Legend

Zabić wszystkich?

01.09.2017 11:22
9.4
Kanon
173
Befsztyk nie istnieje

Bez żadnego trybu.

01.09.2017 11:25
01.09.2017 11:41
01.09.2017 11:05
10
odpowiedz
3 odpowiedzi
vinni
107
Senator

Pierwszy września, dzień w którym powinniśmy się jednoczyć, wspólnie mówić jednym głosem i wspólnie potraktować obchody jakże tragicznego wydarzenia. Co robi PiS? Nie dopuszcza harcerzy do odczytania apelu poległych na Westerplatte co robili od 18 lat... nóż się w kieszeni otwiera jak widzi się co wyrabia ta banda skończonych...
Na nic tak bardzo nie czekam jak na upadek tego rządu, takich nieudaczników nie mieliśmy w naszej historii od stuleci. Czekam aż wezmą się za swoje reformy mediów. Podpowiem im, aby wzięli się również za internet. Jakaś cenzura czy coś. Wtedy przynajmniej wylecą ze stołków w przeciągu 15 minut, bo jak nauczyła się poprzednia władza chociażby przy ACTA, z internetem się nie zadziera.

01.09.2017 11:12
10.1
4
PanWaras
19
Generał

Zatrzymanie harcmistrza ZHP i pojawienie się oficera marynarki wojennej, który odczytywał apel smoleński to jakieś chore nieporozumienie. Wciskają ten apel gdzie się da. Niedługo to w sporcie nasze reprezentacje po odsłuchaniu hymnu bedą dodatkowo słuchać apelu smoleńskiego. Obrzydliwe praktyki.

01.09.2017 11:13
01.09.2017 11:24
10.3
Flyby
159
Outsider

Powinieneś dodać, Widzący, stare przysłowie "słowo się rzekło, kobyłka u płotu".

01.09.2017 11:21
11
2
odpowiedz
lordpilot
135
Senator

W 1939 r. Wojsko Polskie broniło Polski przed najazdem hitlerowskich Niemiec. Dziś "walczy" z harcerzami. Polakami. Wstyd, hańba i kompromitacja :/

01.09.2017 11:31
12
1
odpowiedz
Ahaswer
60
ciwun

Profesor Adam Daniel Rotfeld:

Przynależność Polski do Unii rozszerza jej suwerenność, nie zawęża. Polska jest o wiele bardziej suwerenna będąc w Unii niż poza nią.
(...)
W Polsce polityka oparta jest na konflikcie. To jest forma zarządzania konfliktem. Za tym kryje się filozofia polityczna, którą w swoim czasie sformułował Karl Schmidt, guru dla polityki hitlerowskiej. (...) Jeśli się dobrze zdefiniuje wroga, to to organizuje myślenie.

01.09.2017 11:35
13
4
odpowiedz
Deser
189
neurodeser

"nie można być bowiem mądry i pozwalać by barbarzyńcy z dzikich krajów zalewali nasz dom, Europę"

Ruszyłem zatem w dom nasz Europę, znaczy przez ulice do sklepu po bułki i masło, bo Niemcy ukradli już moje pieniądze (przepraszam, niemiecka piramida finansowa zus ukradła) i widziałem ja ich, tych barbarzyńców. Na szczęście obrońca nasz w koszulce "śmierdź wrogom barbarzyńcóf" stał w sklepie i wódkę kupował aby rany swe przemyć, które odniósł na froncie walki z barbarzyńcami. Z czcią spoglądałem na jego wymizerowaną łysą głowę i chód ciężki. Dobrze, że jest i przypomina mi Polskę.

01.09.2017 11:41
14
odpowiedz
1 odpowiedź
Kilgur
139
Senator

Smieszne jest to jak niemcy krytykuja pis, a sami robia to samo :) Zewnetrzny wrog i ujadanie, a wszystko to zeby odwrocic uwage od tego ze nowi azylanci niebawem beda mogli sciagnac rodziny kolejne ~400 tys ludzi na zasilkach, a niemckiemu spoleczenstwu coraz mniej to sie podoba :)

post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-01 11:41:39
01.09.2017 11:48
14.1
Flyby
159
Outsider

I pochylił się Kilgur z troską nad dolą Niemców zalewanych przez hordy uchodźców. Może ockną się w PiS-e, tej deski ratunku dla wartości europejskich?

Mają przecież swoich działaczy takich jak my mamy, z postu 13..
..i dokładnie zdefiniowanego wroga, według recepty z postu 12.

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-01 11:58:49
01.09.2017 11:54
15
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Ahaswer
60
ciwun

Mówiąc o szczerym i uczciwym przekazie pisowców, pamiętajmy też o tym, że zapowiedzieli wsadzanie adwersarzy politycznych do więzień. Tu być może obietnice też spełnią.

01.09.2017 12:01
15.1
1
Flyby
159
Outsider

..paskudnicy. Nie podkręcaj ich Ahaswer - sami się rozkręcą

01.09.2017 12:25
15.2
3
DanuelX
77
Kopalny

Spełnią ale najpierw muszą mieć w całości sądy - żeby wyroki były prawe i sprawiedliwe.

01.09.2017 12:22
16
odpowiedz
Flyby
159
Outsider

To może coś z życia pisowskiej atrapy Trybunału Konstytucyjnego:

https://wiadomosci.wp.pl/wyroki-na-zamowienie-rzeczpospolita-dotarla-do-rachunkow-wyplat-z-tk-6161308065319041a

..prawo na lewo czy prawo na prawo a może miks ludowy?

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-01 13:06:38
01.09.2017 12:25
17
odpowiedz
1 odpowiedź
Drackula
171
Bloody Rider

Flyby -

Zauważ że taki Orban, który jako autokrata też się Unii stawia - zawsze ubezpiecza się na dwie strony - Putina ma w zapasie, jako straszaka wobec Unii i na odwrót.

Mozna by i tak bylo, ale w swietle tego:

W Polsce odczuwa się realne pranie mózgów społeczeństwa w duchu, który będzie jednoznacznie antyrosyjski. Równoległe deklaracje o tym, że jesteśmy z wami gotowi kontaktować się i spotykajmy się – na takim tle jest to po prostu niemożliwe – powiedział Ławrow

Myzle ze nawet przy najwiekszych chaciach, takiego modelu nie uda sie polskiemu rzadowi zbudowac.

01.09.2017 12:57
17.1
Flyby
159
Outsider

takiego modelu nie uda sie polskiemu rzadowi zbudowac

Drackula, Tragedia smoleńska jest w najprostszym pojmowaniu narodowej pamięci, traktowana jako kontynuacja pamięci o Katyniu.
Za wszystkim stała i stoi Rosja. Doskonale wykorzystał to Kaczyński, przypisując przeciwników politycznych pod opcje współdziałania z Rosją. (zdrada Tuska ;)) Pozbawione by to było mocy działania na dłuższy okres, gdyby nie stałe podkręcanie teorii o zamachu, w której wyspecjalizował się niejaki Macierewicz. Czyli antyrosyjska polityka była podstawą powrotu PiS do władzy - mało tego, musi nadal nią być. Wszelkie próby odejścia od niej, mogą sprawić że twardy elektorat pisowski nie tylko poczuje się rozczarowany ale też w części zmądrzeje ;)

01.09.2017 12:29
18
odpowiedz
2 odpowiedzi
PanWaras
19
Generał

Polityka strachu udziela się też obywatelom. To nie jest żart!

http://m.trojmiasto.pl/raport/Wycieczka-ze-Szwecji-zaniepokoila-gdynian-rt68404.html

01.09.2017 12:42
18.1
Runnersan
166
Senator

Jak to nie jest zmyślone... To masakra...

01.09.2017 13:17
18.2
Flyby
159
Outsider

Jaka masakra .."działacze" z postu 13 szukają sensu swojego istnienia.
Efekt?
Turyści poczują się zdyscyplinowani, nie będą chodzić po nocy w której wszystkie koty są czarne, zaś biura turystyczne zaczną rozdawać maseczki dla wszystkich o śniadej karnacji..

01.09.2017 19:15
19
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Bukary
150
Senator

Było wyżej, ale... akcja Macierewicza na Westerplatte to jest jakiś ponury żart. A politycy PiS-u jeszcze temu przyklaskują: "stało się dobrze" itp. Widzę, że choroba zaczyna mieć dosyć wyraźne symptomy...

01.09.2017 20:05
19.1
Flyby
159
Outsider

To z pisowskiej tęsknoty za posiadaniem własnego generalissimusa.. Rozmach Antoniego w podporządkowaniu sobie armii, powinien być w końcu doceniony odpowiednim tytułem.
Ten z Żoliborza jakby się nie starał, ma krzykliwą naturę cywila a Antoni tak ogólnowojskowo nawija że generałom miękną nogi.
A jak mundur mu pasuje, uch - wiadomo, za mundurem, Misiewicze pędzą sznurem, to najlepszy wskaźnik.
Tyle że Duda trochę jakby zazdrosny ;(
Przeszkody jakieś robi człowiekowi który wie co chce armia i w ogóle wszystko wie lepiej..

01.09.2017 20:12
19.2
.:Jj:.
98
     Frank Sinatra     

Bardzo dobrze.

Brawo Antoni! Brawo Partia!

Sztywno trzymać za pysk te zdradzieckie harcerskie mordy.
Brawo też armia - nie ma lepszej wymówki d... a zresztą. Po co robić sobie kłopoty.

02.09.2017 10:56
20
odpowiedz
3 odpowiedzi
Cainoor
188
Mów mi wuju

Politycy w programie "Gość Wiadomości" w sierpniu 2017r.: PiS - 19(!), PO - 1, Kukiz 15' - 0, Nowoczesna - 0, SLD - 0, PSL - 0. #TVPiS
https://twitter.com/motykamilosz/status/903692597813751808

Straszne:/

02.09.2017 10:57
20.1
DanuelX
77
Kopalny

Ale pamiętaj, to TVN z Michnikiem są nieobiektywni i w propagandzie najstraszniejsi.

02.09.2017 12:47
20.2
Ahaswer
60
ciwun

Wrócił w TVP "pluralizm" PRL-owski. A pisowcy w zanadrzu mają pacyfikacje prywatnych mediów.

post wyedytowany przez Ahaswer 2017-09-02 12:47:49
02.09.2017 16:09
20.3
piokos
73
27 do 1

a niech sobie zapraszają kogo chcą i kiedy chcą, niech się dalej poklepują po pupkach. Nikt inny tego ścierwa nie ogląda niż pisowskie klakiery.

Mam tylko nadzieję że TVN i Polsat nie będzie puszczać przed kamery Obatela i JM Jackowskiego który mądrzej gadał jak kiedyś nawalony z mównicy sejmowej gadał.

02.09.2017 13:16
21
odpowiedz
1 odpowiedź
Flyby
159
Outsider

To może teraz o spokojnym i dostatnim życiu starszych obywateli?
Przecież to dobroczynność pisowska na miarę 500+
To także radocha dla młodego pokolenia - oto zwalniają się dla nich nowe miejsca pracy.

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,22313097,obnizka-wieku-emerytalnego-ruch-w-zus-byl-dzis-trzy-razy-wiekszy.html

Cóż, ZUS musi czynić wysiłki aby po swojemu (?) podołać nowym wydatkom i obciążeniom:

http://biznes.interia.pl/firma/news/zus-pisze-listy-i-alarmuje-przedsiebiorcow,2535048,1852
..projekcje doradców o wysokości emerytur są takie smakowite i kuszące..ech
Gdzieś tam wyżej pisałem że to "projekcje"?
Potem przyjdzie weryfikacja urzędnicza oraz ta od rzeczywistości ..co tam ;)

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-02 13:41:28
04.09.2017 12:33
21.1
Flyby
159
Outsider

Jeszcze dodam, dla obrazu całości - bo wbrew pozorom te wczesne emerytury, nie dotyczą tylko starszych ludzi - kondycja ZUS to coś co może się odbić na nas wszystkich:

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,22305687,bankructwo-zus-eksperci-mozna-je-sobie-wyobrazic-choc-nie.html

03.09.2017 14:02
22
odpowiedz
Flyby
159
Outsider

Wróćmy zatem do harcerzy na Westerplatte, skoro na emeryturę, póki co, nikt się nie wybiera ;) :

https://wiadomosci.wp.pl/skandal-z-harcerzami-na-westerplatte-jest-reakcja-prezydenta-dudy-domaga-sie-wyjasnien-od-mon-6162148255250561a

03.09.2017 17:59
23
odpowiedz
1 odpowiedź
Runnersan
166
Senator

Wszyscy pamiętają Macierewicza i jego radykalne zwiększenie wydatków na wojsko, obronność?

Wygląda na to, że znów mamy do czynienia z sztuczkami księgowymi. Wygląda na to, że 395 mln wydamy na zadania realizowane normalnie z budżetu MSWiA, a nie MON. A kwotę na obronność powiększy również koszt zakupu samolotów dla VIP 809 mln.

http://dziennikzbrojny.pl/artykuly/art,2,4,10640,armie-swiata,wojsko-polskie,wstepny-projekt-budzetu-mon-na-2018-rok

03.09.2017 19:03
23.1
1
Flyby
159
Outsider

Przecież jest rozmach na zaś - jak ilustrują różne słupki wskaźników..
Powiedzmy że niepokój budzą te zastrzeżenia:
" *Przyszłoroczny wzrostu wydatków na obronność zostanie przeznaczony w większości (ponad 60%) na wydatki bieżące.

*Mimo wysokiego wzrostu łącznych nakładów na obronność, wydatki zaplanowane na finansowanie programu wieloletniego „Priorytetowe Zadania Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP w ramach programów operacyjnych” będą na niższym poziomie niż tegoroczne, przez co nie wykorzystuje się szansy na przyśpieszenie procesu unowocześnienia polskiej armii."
Lecz przy rozmachu budżetowym Morawieckiego, to drobiazgi do poprawienia ..

04.09.2017 09:35
24
2
odpowiedz
Cainoor
188
Mów mi wuju

Liczmy na to, ze w komcu inwestycje w Polsce rusza. Jesli nie, to bedzie oznaczalo, ze PiS zmarnowal lata dobrej koniunktury na rynku. Zamiast w rozwoj, to w konsumpcje. Wielka by byla to szkoda dla Polski.
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/poziom-inwestycji-w-polsce-2017-r/d5ncct

I jeszcze akcent humorystyczny :) >

post wyedytowany przez Cainoor 2017-09-04 09:40:17
04.09.2017 11:30
25
3
odpowiedz
1 odpowiedź
Cainoor
188
Mów mi wuju

Sprytni szubrawcy:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/witold-waszczykowski-musimy-usiasc-do-powaznej-rozmowy-z-niemcami-ws-reparacji/zsz934y

"Waszczykowski zapowiedział, że rząd przygotowuje stanowisko w sprawie reparacji. Nie mówił jednak, kiedy zostanie ona podjęta decyzja. - Czekaliśmy siedemdziesiąt kilka lat na to, żeby wyjaśnić sprawę reparacji, wiele rządów poprzednich umywało ręce, albo pomińmy, co robiono. W związku z tym te kilka tygodni, czy nawet kilka miesięcy nas nie zbawi - zaznaczył."

Na Ruskich bat w postaci Smoleńska.
Na Niemców bat w postaci reparacji.
Na UE bat w postaci uchodzców.

Ze wszystkimi skłoceni. Z każdego zrobili wroga publicznego. Dzięki temu łatwo o wewnątrzpaństwową retoryke zarządzania kryzysem i wspólna walka z wrogiem.

Szkoda, że mało kto dostrzeże, że przynajmniej dwójka z tej trójki bardzo Polsce pomogła przez ostatnie lata i mądrze współpracując możemy więcej zyskać, niż na ciągłej walce :/

post wyedytowany przez Cainoor 2017-09-04 11:30:43
04.09.2017 12:37
25.1
1
Flyby
159
Outsider

..jak się im ta pisowska, nadmuchiwana agresją i kłamstwem, buda - zwali na głowy - to, miejmy nadzieję, raz na zawsze..

04.09.2017 11:34
26
odpowiedz
2 odpowiedzi
lordpilot
135
Senator

Moja córa dziś została pierwszoklasistką :). Na jutro wychowawczyni kazała wszystkim dzieciom z jej klasy przynieść ryzę papieru - będą kserowane podręczniki, bo jeszcze nie dotarły i w sumie to nie wiadomo kiedy dotrą. Nauczyciele, więc radzą sobie sami, wraz z rodzicami rzecz jasna. Ot, tak to deforma Zalewskiej jest "dopięta na ostatni guzik"...

04.09.2017 11:35
26.1
Cainoor
188
Mów mi wuju

Kopie podręczników? To legalne?

04.09.2017 11:55
26.2
lordpilot
135
Senator

@Cainoor

Tak, to jest legalne. Jeszcze poprzednia, wraża i antypolska koalicja PO-PSL wprowadziła darmowy podręcznik do klasy I (i o ile kojarzę do klasy II i III też). Propolski, patriotyczny PiS ten pomysł utrzymał ;-).

Ten elementarz można sobie też pobrać bezpośrednio ze strony MEN - jest w pliku PDF. Dzięki temu nauczyciele wraz z rodzicami są w stanie obejść chaos, który zafundowała Zalewska. Jedynie papier kupić trzeba, a miało być "za darmo" ;-).

04.09.2017 13:37
27
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Cainoor
188
Mów mi wuju
04.09.2017 13:42
27.1
1
neXus
161
Fallen Angel

Jak to brzmiało?
"Prawo prawem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie..."
I znów się cofamy do PRLu....

04.09.2017 13:38
28
1
odpowiedz
9 odpowiedzi
neXus
161
Fallen Angel

https://wiadomosci.wp.pl/jacek-karnowski-chce-medialnej-rewolucji-namawia-pis-do-zamkniecia-wszystkich-telewizji-6162198827165825a

Jestem ciekaw jak to wytłumaczą zwolennicy "dobrej zmiany"? Przecież PiS promuje demokrację w każdej dziedzinie, nie? :)

04.09.2017 13:49
28.1
1
Cainoor
188
Mów mi wuju

"Za to prawo do nadawania na ogólnopolskich falach zyskałyby niszowe dzisiaj podmioty prawicowe. Na przykład telewizja wPolsce.pl, którą kilka tygodni temu uruchomił koncern medialny braci Karnowskich."

Lobbysta Karnowski.

04.09.2017 13:58
28.2
1
Flyby
159
Outsider

Nienażarci dotacjami rządowymi bracia Karnowscy, robią skok na bank "medialny". Już od dawna te podpory autokratyzmu w pisowskim stylu, niewiele wspólnego mają z demokracją. To kolejny dowód.

..może poczekają na kryzys polityczny i gospodarczy, zamiast się do niego dokładać? Będzie im wtedy łatwiej..

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-04 14:02:57
04.09.2017 14:07
28.3
1
Ahaswer
60
ciwun

Czy kiedykolwiek forumowy miłośnik PiS-u odniósł się do tego typu informacji?

04.09.2017 15:11
28.4
1
Drackula
171
Bloody Rider

brak wytycznych z centrali

04.09.2017 15:13
28.5
2
neXus
161
Fallen Angel

Ahaswer -> W sumie masz rację. Do tego typu wiadomości trochę trudno podejść zaczynając "a przez 8 lat PO..." :P:P:P

04.09.2017 15:17
28.6
Flyby
159
Outsider

Karnowscy są na dobrej drodze, "dobrej zmiany", podkręcają interes:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,22317631,szydlo-u-karnowskich-nie-akceptujemy-dyktatu-najwiekszych-panstw.html?

Czy kiedykolwiek forumowy miłośnik PiS-u odniósł się do tego typu informacji?
A po co mają się odnosić? Zasysają bezkrytycznie i z radochą. Nie chcą sobie psuć tej radochy jakimiś tam wątpliwościami.

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-04 15:27:34
04.09.2017 15:50
28.7
Lutz
156
Legend

Znaczy sie od kiedy ma byc zamkniete?
Ktos juz cos wie czy to po prostu jakas pierdola wyciagnieta na sile zeby bylo pare hitow?

Pewnie "forumowy milosnik PiS" ma pojecie ze takie informacje to czyste idiotyzmy do ktorych nie ma sensu sie odnosic, rozdmuchiwane "ku uciesze gawiedzi" - o przepraszam, "forumowej inteligencji" ktora bedzie grzala temat jakies pol godziny do nastepnego wiekopomnego newsa.

04.09.2017 16:02
28.8
1
Cainoor
188
Mów mi wuju

Ja juz wiem, ze od durnych pomyslow do jeszcze durniejszych ich realizacji w PiS naprawde krotka droga. Wiele przykladow. Wole dmuchac na zimne.

04.09.2017 16:17
28.9
1
Flyby
159
Outsider

to czyste idiotyzmy do ktorych nie ma sensu sie odnosic, rozdmuchiwane "ku uciesze gawiedzi" - o przepraszam, "forumowej inteligencji" ktora bedzie grzala temat jakies pol godziny

To jedyny twój komentarz, Lutz, co do linków, "czysty idiotyzm"?
Jak się uwzględni ten twój komentarz - to z określeniem "czysty idiotyzm" jest już lepiej, poza forumowy uchodźco.
Oba linki zresztą pochodzą z piekarni braci Karnowskich, przy udziale Szydło. Będzie z nich pisowski zakalec? Zakalce PiS to specjalność tego rządu.

04.09.2017 15:13
29
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Drackula
171
Bloody Rider
04.09.2017 15:33
29.1
1
Flyby
159
Outsider

Pewnie, biznes kościoła ojca Rydzyka się kręci..
Jeżeli nie ma się o tym dobrego zdania - zaraz ruszają ataki że źle się mówi o prawdziwym Kościele.

..biznes i polityka - to dogmaty ojca Rydzyka.

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-04 15:35:00
04.09.2017 16:17
30
odpowiedz
Sinic
159
Senator

Sekta Rydzyka to zrodlo poparcia na wyborach wiec nic dziwnego, ze mu smarują.
I żeby nie było tego typu praktyki to nie Polska domena. Wszelakie sekty wszędzie sponsorują politykow w zamian za ulgi i dotacje z administracji. Normalny interes, tylko zamiast ropy czy tam karabinow "produkują" religie.

04.09.2017 17:33
31
1
odpowiedz
.:Jj:.
98
     Frank Sinatra     

Godne to i sprawiedliwe.

W tym środowisku z kurewstwem się nie kryje - to cnota a nie przywara.

04.09.2017 21:19
32
1
odpowiedz
Flyby
159
Outsider
04.09.2017 21:31
33
odpowiedz
Herr Pietrus
157
Ubecka Wdowa

Pewnie "forumowy milosnik PiS" ma pojecie ze takie informacje to czyste idiotyzmy do ktorych nie ma sensu sie odnosic, rozdmuchiwane "ku uciesze gawiedzi" - o przepraszam, "forumowej inteligencji"

Ło matko, od kiedy to zdradzieckie mordy są targetem Karnowskich?! Wiele się zmieniło chyba przez ostatnie kilka dni!

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2017-09-04 21:32:03
05.09.2017 12:54
34
odpowiedz
1 odpowiedź
[]Robert
60
Konsul

Kwoty wylatane przez władzę, no ale ośmiorniczki..

?? Mariusz Błaszczak - 164 000 zł
?? Jan Szyszko - 780 000 zł
?? Mateusz Morawiecki - 992 000 zł
?? Beata Szydło - ?2 400 000 zł
?? Antoni Macierewicz - ?4 400 000 zł

05.09.2017 13:08
34.1
2
Drackula
171
Bloody Rider

co, niecale 10 milionow i afere robisz? przeciez Tusk wiecej na waciki wydal ;)

05.09.2017 13:24
35
odpowiedz
1 odpowiedź
neXus
161
Fallen Angel

http://businessinsider.com.pl/media/tv-radio/tvp-zmienila-ramowke-po-tygodniu/1xej0e8

No cóż, trzeba przyznać że TVP to teraz jest jeden wielki "pomysł" Kurskiego, zalicza wtopy co i rusz. Z godzin teleturnieju można sie wycofać - z tego co się stało z telewizja już nie... Jestem ciekaw jak mocno spadnie jeszcze oglądalność TVP bo nawet beton zaczyna im sie wykruszać przy takich zmianach...

I drugi
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ministerstwo-Finansow-planuje-zmiany-w-podatku-dochodowym-7541426.html

Jak się cieszę, ze jakiś czas temu zamknąłem swoją działalność... Jak tak dalej pójdzie to nie kraje ościenne a my sami wykończymy naszą gospodarkę :P

post wyedytowany przez neXus 2017-09-05 13:33:00
05.09.2017 13:33
35.1
2
Drackula
171
Bloody Rider

Bardzo duży spadek widowni formatu "Jaka to melodia?" nie dziwi, bo godz. 19.00 to trudne pasmo dla nadawców. Poza teleturniejem z Tadeuszem Sznukiem emitowane są wtedy "Wydarzenia" Polsatu czy "Fakty" TVN, będące najpopularniejszym serwisem informacyjnym w Polsce.

jejku, ale lemingow w Polsce, wola ogladac pelowsko lewacka TVN niz teleturniej.

05.09.2017 13:45
36
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Cainoor
188
Mów mi wuju

W temacie podwyższania podatków z poprzedniego posta:
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-09-05/petru-pis-tak-samo-jak-gierek-bedzie-nam-coraz-wiecej-obiecywal/

Obiecanki dużo kosztują. Niektóre obietnice mozna było spełnić, bo gospodarka jeszcze to utrzyma. I Morawiecki dobrze radzi sobie ze ściągalnością VAT. Jednak to ma swoje granice. Biorąc pod uwagę wskaźnik inwestycji, rozsnące zadłużenie, to za dwa trzy lata może to wszystko pierdyknąć.

05.09.2017 14:01
36.1
1
Flyby
159
Outsider

Eee tam ..póki co manna sypie się z nieba.. Ekonomiści mali i więksi, w ramach już zwyczajowego pudrowania pup polityków rządzących - właśnie obdarzyli tytułem panią Szydło:
http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/wasik-szydlo-z-nagroda-czlowieka-roku-forum-ekonomicznego-w-krynicy,770109.html
Czyż to nie wspaniałe? Miał być Morawiecki ale on poczeka do przyszłego roku. Widać wykalkulował że kasa wciąż będzie się zgadzać, przynajmniej w statystykach..Przecież takie towarzystwo własnego chowu i adoracji z kilku krajów - widzi lepiej, no nie?

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-05 14:07:15
05.09.2017 13:56
37
odpowiedz
1 odpowiedź
Ahaswer
60
ciwun

Mamy wrzesień, okres urlopowy się kończy, musimy liczyć się z tym, że władza ludowo-demokratyczna z przytupem i nową energią przystąpi do działań rewolucyjnych. Ostatnie obietnice dotyczyły:
- likwidacji trójpodziału władzy i przejęcia wymiaru sprawiedliwości;
- ograniczenia albo likwidacji niezależnych od władzy ludowo-demokratycznej mediów;
- ukarania kontrrewolucjonistów i zaplutych karłów reakcji (po przejęciu sądów, tak by wyroki były zgodne z linią partii).

I ja tej władzy wierzę.

05.09.2017 14:31
37.1
Flyby
159
Outsider

I ja tej władzy wierzę.
Inaczej się nie da, Ahaswer.. "niewierzący" w tym kraju ma z góry przerąbane :) To żart, więc niech się co niektóre boże prostaczki, nie spinają w sobie, aby zwymiotować oburzeniem jak ośmiorniczkami ;)
Zatem przygotujmy się do pisowskiej celebracji..

05.09.2017 15:03
38
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
neXus
161
Fallen Angel

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-stadnina-w-michalowie-wyprzedaje-cenne-konie-lista-budzi-kon,nId,2436649

No cóż, po tym już nawet nie będzie co ratować... Co za idiota puszcza na aukcje zaźrebione klacze...
Ale chyba panom prezesom zabrakło kasy na premie po wielce udanym Pride of Poland...
Brak słów...

05.09.2017 15:16
38.1
Drackula
171
Bloody Rider

bo araby sa strasznie niepolskie, trzeba sie tego pozbyc, przeciez to sie z imigrantami kojarzy!

Chodzi o to aby teraz hodowac kona polskiego -->
Widzisz ta moc, ta potege tego zwierzecia? Toz to bardziej pasuje dla naszego z kolan wstawania niz jakies tam araby. Araby nie nadaja sie do ciagniecia zlotych karot rydzykowych lub szyszkowych.

05.09.2017 15:20
38.2
Flyby
159
Outsider

Ale chyba panom prezesom zabrakło kasy na premie po wielce udanym Pride of Poland...

Pany "prezesy" od PiS, trzepią kasę jak się da i gdzie się da, pod byle pretekstem. Wielu z nich zaczynało od trzepania nieswoich gruszek w ogrodzie u plebana, lub u sąsiada..
Teraz mają okazję na półlegalne lub wymuszone trzepanie kasy - w blasku wzajemnej chwały i uroczystości na swoją cześć. Za część kasy wykupili i kupują poparcie ..ee, ludu na nich pracującego :)

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-05 15:21:17
05.09.2017 19:17
39
odpowiedz
Flyby
159
Outsider
post wyedytowany przez Flyby 2017-09-05 19:27:30
05.09.2017 20:22
40
odpowiedz
1 odpowiedź
Herr Pietrus
157
Ubecka Wdowa

Na liście znalazło się m.in. 5 źrebnych klaczy, które noszą potomstwo wybitnych polskich ogierów, m.in. Eksterna i Equatora. Źrebięta, gdy już się urodzą, mogą być wiele warte, a mają zostać sprzedane razem z matkami.

Nijak to się ma do wcześniejszych zapowiedzi choćby ministra Krzysztofa Jurgiela. Twierdził, że zachowanie rodzimych zasobów genetycznych - a więc polskich linii koni - jest ważniejsze niż przychody.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-stadnina-w-michalowie-wyprzedaje-cenne-konie-lista-budzi-kon,nId,2436649#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Brak słów, brak słów... zwyczajnie tak jakoś brak już słów...

05.09.2017 20:32
40.1
1
Flyby
159
Outsider

Konie wyprzedadzą, Puszczę przerobią na domki..
Tak jakoś, Herr Pietrus - to ja nie mogę patrzeć na te zadowolone z siebie mordy z PiS.. Słów mi nie brakuje, lecz pisać ich tutaj nie wypada.

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-05 20:33:05
05.09.2017 20:47
41
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Drackula
171
Bloody Rider

chcialbym zaznaczyc, ze cala sprawa moze miec drugie dno, a ta tzw wyprzedaz to przykrywka dla niezlego deala.

Jeden z pisowskich zlodziejaszkow, niejaki senator Dobrzynski, od dawna ze stadnina byl skonfliktowany i od zawsze mial chrapke na "objecie w piecze" tego osrodka. Byly nawet poszlaki ze to wlasnie on, byl inicjatorem i glownym rozgrywajacym w przeprowadzeniu "dobrej zmiany" w stadninach w celu pozbycia sie Bialoboka.

Przypomne tylko sprawe gdzie domagal sie rekompensaty od stadniny:

Wartość przedmiotu sporu opiewa na kwotę 120 tys. zł, wnioskodawca wnosi jednak o przekazanie na jego rzecz, tytułem odszkodowania, innej klaczki - informuje sędzia Gądek-Tamborska. I to nie byle jakiej, bo po jednym z najlepszych polskich ogierów - Eksternie, którego potomstwo sprzedane zostało w sumie za 4,5 mln zł.

Teraz sie nie zdziwie, jesli w rece tego cwaniaczka przejdzie kilka koni ze stadniny po okazyjnej cenie. Zreszta watek Eksterna nie pojawia sie tutaj przypadkowo.

post wyedytowany przez Drackula 2017-09-05 20:47:59
05.09.2017 21:00
41.1
1
Flyby
159
Outsider

Pewnie tak. Trzeba się obłowić przy "dobrej zmianie" żeby ją nieprzytomnie chwalić. Winne będzie zawsze PO, nie w ten, to w inny sposób..

05.09.2017 22:02
41.2
2
DanuelX
77
Kopalny

Powiedzmy sobie szczerzę. Nowi prezesi podpadają pod przestępstwo niegospodarności. Mam nadzieję, że bekną za to po "dobrej zmianie". Ale wiadomo "ośmiorniczki kurwa".

05.09.2017 21:57
42
2
odpowiedz
1 odpowiedź
DanuelX
77
Kopalny

TP właśnie wypuścił okładkę roku. Tak udanej (i celnej) grafiki nie widziałem od lat.

post wyedytowany przez DanuelX 2017-09-05 21:58:08
05.09.2017 23:56
42.1
Flyby
159
Outsider

Muszę kupić ten numer.

..znowu mam deja vu. W czasach komuny TP był jednym z nielicznych pism które kupowałem.

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-06 00:32:06
05.09.2017 22:22
43
1
odpowiedz
Sinic
159
Senator

Zwyczajnie rozkradają stadniny bo trudno to inaczej nazwac.
Poki sa przy zlobie pokradna wszystko co ma jakas wartość a przyszlosc stadniny czy Polski co ich niby obchodzi?
Zniszcza kompletnie dorobek dekad pracy, straty biorac pod uwagę przyszle zyski i ewentualna odbudowę stadnin, jeśli w ogole ich nie zamkna po rzadach PiS gdy stana się bezwartościowe, można liczyc w setkach milionow.
Przeciez podobna sprawa z karami za puszcze i "dzielna" Szydlo co walczy z komisjami. Kary zapłaci nikt, czyli Polacy. A zyski z wycinki zgarna kumple, czyli jedyni którzy się licza.

Kazde postepowanie tych bandytow z PiS wskazuje na jedno. Chca wydrenować kraj w maksymalnym zakresie, nakraść wszystko co się da, zniszczyć podstawy gospodarki jeśli "będzie taka potrzeba". Dla nich nie liczy się przyszlosc, nie liczy się zapewnienie podstaw gospodarczych do wzrostu zyskow w przyszłości, chcą chelptac z koryta tu i teraz już i natychmiast. To zwyczajna banda złodziei, pasozytow a po nich latami będzie się ten kraj kurował.

06.09.2017 00:26
44
1
odpowiedz
Flyby
159
Outsider
06.09.2017 09:44
45
1
odpowiedz
4 odpowiedzi
Hansvonb
158
Res ad triarios venit

umieściłem to już w innym wątku, ale dla porządku przypomnę wielki sukces uruchomienia JPK przez przewodnią siłę narodu:

MF 7 lipca ogłosiło co następuje:
Ze względu na efekty analiz resortu finansów i Krajowej Administracji Skarbowej w zakresie funkcjonalności schemy JPK_VAT, wskazujące na konieczność usunięcia niedoskonałości w funkcjonowaniu schemy i potrzebę jej rozbudowania o elementy pozwalające na pełniejsze zaraportowanie informacji o transakcjach, a także z uwagi na sygnały docierające do Ministerstwa Finansów od przedsiębiorców, Ministerstwo Finansów planuje zmiany do schemy JPK_VAT

Tłumacząc na polski dla ograniczonych umysłów i propagandowych trolli: "to co przez ostatni rok robiliśmy nie nadaje się do niczego, drodzy przedsiębiorcy powiedzcie jak my MF mamy to zrobić".

źródło:

http://www.mf.gov.pl/ministerstwo-finansow/dzialalnosc/konsultacje-podatkowe/-/asset_publisher/M1vU/content/zawiadomienie-o-rozpoczeciu-konsultacji-podatkowych-jpk-vat-z-7-lipca-2017-r-1?redirect=http%3A%2F%2Fwww.mf.gov.pl%2Fministerstwo-finansow%2Fdzialalnosc%2Fkonsultacje-podatkowe

06.09.2017 09:51
45.1
1
Runnersan
166
Senator

A już chociaż trzymamy te dane na polskich serwerach, czy dalej wysyłamy je do Microsoftu?

06.09.2017 10:06
45.2
1
Hansvonb
158
Res ad triarios venit

Spoko loko, MS trzyma się mocno.

06.09.2017 10:25
45.3
1
Drackula
171
Bloody Rider

Runnersan - moze sie myle, ale czy nie uwazasz ze te pliki sa bezpieczniejsze na serwerach MS? ;)

06.09.2017 11:04
45.4
Runnersan
166
Senator

Powiem "I tak i nie" :)

06.09.2017 11:40
46
2
odpowiedz
3 odpowiedzi
Deser
189
neurodeser

"Beata Szydło otrzymała Nagrodę Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy".

Dostrzegam kilka wad w tym syntezatorze mowy ale w sumie liczy się pomysł. Myślę, że niebawem trafi do pociągów i autobusów.
- Polcy i Polaki, następna stacja - Nędza.

06.09.2017 12:10
46.1
Runnersan
166
Senator

To forum dość często daje rządzącym politykom nagrody. Takie to trochę trefne...

06.09.2017 14:08
46.2
Kanon
173
Befsztyk nie istnieje

Dlaczego trefne ? Trzeba dbać o własne interesy. Od Pana Zygmunta Berdychowskiego można się tylko uczyć.

06.09.2017 14:29
46.3
Drackula
171
Bloody Rider

chcialbym sie mylic, bo zaraz znow mi ktos powie ze pluje na wszystko co polskie, ale sadze ze akurat jakies tam forum ekonomiczne w krynicy w swiecie finansow i ekonomii nic nie znaczy. No bo jak mozna traktowac powaznie organizacje, ktora honoruje ludzi majacych o ekonomii takie pojecie jak swinia o gwiazdach?
Jest to raczej takie lokalne poklepywanie sie po plecach ludzikow, kotrzy robie sobie deale kosztem panstwa.

post wyedytowany przez Drackula 2017-09-06 14:29:44
06.09.2017 13:56
47
odpowiedz
3 odpowiedzi
Flyby
159
Outsider

To może mniejszy temat, za to jakże symboliczny:

http://natemat.pl/216797,sluchaczom-trojki-ukradziono-ksiezyc-telefonicznie-tuz-przed-programem-z-anteny-zdjeto-wazna-audycje

Jak można wyczytać z komentarzy, zaczęło się od kradzieży księżyca, przez tego tam, z Żoliborza. Teraz partia którą stworzył dla utrzymania zdobyczy, kradnie i zawłaszcza Polskę. W każdej dziedzinie, począwszy od państwa, skończywszy na kulturze..
Dobrze im idzie. Jak się ma kultura?
Jutro zaczną skazywać takich ludzi jak Owsiak za używanie brzydkich słów. Pojutrze innych, pod podobnymi pretekstami. Będą zawłaszczać media aby nie było słychać protestów, truć swoją prostacką propagandą..
Jak to napisał Deser? Polcy i Polaki, następna stacja - Nędza. ;)

Nędza ma wiele oblicz - nie dotyka też tych, co właśnie rządzą i zgarniają pod siebie - ubezpieczając się tworzonym przez siebie prawem.

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-06 13:58:54
06.09.2017 14:02
47.1
Drackula
171
Bloody Rider

Ososbiscie to najbardziej mnie przeraza nedza umyslowa naszych politykow, szczegolnie tych obecnie rzadzacych. Ciekawe ile jeszcze lat uplynie zanim jakies zalazki kultury politycznej nam w krajy wykielkuja :(.
Poprzez kulture polityczna mam na mysli nie tylko poziom debaty publicznej ale rwniez podejscie politykow do kraju jako wspolnej wlasnosci a nie tylko wlasnosci grup uprzywilejowanych, w tym przypadku politykow, ktorym wydaje sie ze moga czerpac (czytaj grabic), dla wlasnej korzysci bez zadnych konsekwencji.

post wyedytowany przez Drackula 2017-09-06 14:07:11
06.09.2017 14:44
47.2
Kilgur
139
Senator

...podejscie politykow do kraju jako wspolnej wlasnosci a nie tylko wlasnosci grup uprzywilejowanych...

Przecierz to nasza cecha narodowa: wszystko i wszyscy sa na sprzedarz :)

06.09.2017 15:03
47.3
Flyby
159
Outsider

dla wlasnej korzysci bez zadnych konsekwencji.

Po to partia zwana PiS - z galopu zabrała się do zmieniania prawa.
Zmienia je licząc na to że własnym prawem, zagwarantuje sobie utrzymanie się przy władzy. Właśnie udowadnia że prawem można manipulować na korzyść rządzących. Zmieniać system państwa pod siebie i udawać demokratów. Zrobić z Trybunału Konstytucyjnego rządową atrapę. Przemielić prokuraturę i sądy, żeby PiS za świętą partię miały. Ustawić wszędzie swoich ludzi, zmienić wszelkie instytucje tak - aby tych z PiS po rękach "nieskazitelnych" całowano, jak ojca Rydzyka..

06.09.2017 14:46
48
odpowiedz
2 odpowiedzi
Ryszawy
59
Konsul
post wyedytowany przez Ryszawy 2017-09-06 14:48:13
06.09.2017 15:10
48.1
Drackula
171
Bloody Rider

smiechlem :)

Szkoda ze zdecydowal sie na nauke swahili, jakby wybral Igbo lub Yoruba to bym mu zaproponowal korepetycje :) Ale w sumie go rozumiem, swahili to taki mlaszczacy jezyk, wiec Jaki pewnie preziowi chce sie przypodobac.

06.09.2017 16:04
48.2
Flyby
159
Outsider

Wiceminister sprawiedliwości w rządzie Beaty Szydło usunął swój wpis.

Teraz JakiHaka będzie szukał haka na wolne media, w ramach swojej "politologii prawniczej" :)

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-06 16:05:47
06.09.2017 16:00
49
odpowiedz
5 odpowiedzi
neXus
161
Fallen Angel

http://biznes.interia.pl/podatki/news/rodzina-nie-moze-sobie-pomagac-za-plecami-fiskusa,2535819,4211

Czyli z tego wynika, ze nawet tygodniówkę płaconą dzieciakom trzeba zgłaszać do skarbówki... Ciekawe co jeszcze wymyślą....

06.09.2017 16:07
49.1
Drackula
171
Bloody Rider

czy teraz urzednicy skarbowki beda chodzic po szkolach i pytac dzieciakow czy maja pieniadze i jesli maja to skad?

06.09.2017 16:14
49.2
Flyby
159
Outsider

Pff.. Ja na pocieszenie mam tylko piosenkę z Kabaretu Starszych Panów:
" ..Sześć lat dostał skutkiem
Tej willi z ogródkiem.
Spokojnie mijają
Mu w celi czyściutkiej.
Lektura, spacery, wikt niezły ma smak.
Więc czego, ach czego, ach czego mu brak?

Rodziny, rodziny rodziny, ach rodziny.
Rodzina nie cieszy, nie cieszy, gdy jest,
Lecz kiedy jej nima
Samotnyś jak pies."

06.09.2017 17:07
49.3
Widzący
158
Legend

Tak to prawda, potwierdzam.
Trzeba zgłosić skarbówce darowiznę, ta zostanie zwolniona z podatku zgodnie z przepisami.
Jeżeli nie zgłosisz w odpowiednim czasie skarbówka uzna to za pożyczkę niezarejestrowaną i pobierze karne odsetki.
Pożyczkę ma obowiązek zgłosić pożyczkobiorca.

06.09.2017 18:10
49.4
Cainoor
188
Mów mi wuju

takie prawo jest od lat, nic się tutaj chyba nie zmieniło ostatnio

06.09.2017 20:26
49.5
Runnersan
166
Senator

Ano niestety nic się nie zmieniło tu akurat by się przydała dobra zmiana. Nadal administracja musi się wyżywić i liczyć, że podatnikowi się noga powinie i będzie mogła zgarnąć pieniądze z tego co teoretycznie łaskawie panujący niby darowali szaraczkom.

Łaskawcy opodatkowali pracodawcę, który tą pensję wypłacił, opodatkowali podatnika, który pensję dostał. Następnie wyciągał łapę po część odsetek od tego, że te pieniądze leżą na koncie. Gdy rodzice przekazali kobiecie pieniądze, a ta wydała je na mieszkanie i auto, radośnie pobrali akcyzę, VAT, no i pewnie podatek od czynności cywilno prawnych, może tez za wpisy do ksiąg wieczystych.
Sprytnie też przyuważyli, że jeszcze połasić się da na dodatkowe 20% już wcześniej opodatkowanych pieniędzy, bo choć nie trzeba za taką darowiznę płacić podatku, to jednak jak ktoś zapomni przynieść jaśnie państwu papierka z prośbo-informacją, znów mogą wyciągnąć łapy po cudze.

06.09.2017 21:00
50
odpowiedz
5 odpowiedzi
Herr Pietrus
157
Ubecka Wdowa
06.09.2017 21:03
50.1
Cainoor
188
Mów mi wuju

Nazista z wyrokami za pobicia. Dobra zmiano, chyba cos sie komuś popierniczyło...

06.09.2017 22:11
50.2
Flyby
159
Outsider

..kibole w roli narodowców, byli od zawsze ulubieńcami PiS. Im więcej wyroków za pobicia i rozróby, tym więksi pisowcy bohaterzy.

07.09.2017 11:45
50.3
Kanon
173
Befsztyk nie istnieje

Podobno to o nim jest ten reportaż w dużym formacie http://wyborcza.pl/duzyformat/1,127290,911519.html niestety nie będąc prenumeratorem nie mam dostępu do pełnej treści. Karma wraca.

post wyedytowany przez Kanon 2017-09-07 11:45:44
07.09.2017 13:06
50.4
1
Flyby
159
Outsider

Jak zwykle, za wszystkim, stoi ten człowieczek, szkodnik i niszczyciel - szukający narzędzi:
http://www.newsweek.pl/polska/polityka/jaroslaw-kaczynski-narodowcy-i-religijni-fundamentalisci,artykuly,415582,1.html?

..niestety artykuł nie jest do końca dostępny ale i tak wyczytać można z niego sporo
..poczytajcie o Piskorskim bo trafiają się na forum jego zwolennicy :)

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-07 13:18:02
07.09.2017 15:32
50.5
.:Jj:.
98
     Frank Sinatra     

Nasz policja powinna brać przykład, jak postępować z takimi osobnikami.

07.09.2017 11:45
51
odpowiedz
4 odpowiedzi
as1972
94
Pretorianin

Wszyscy mówią o reparacjach,pada kwota 1 bln dolców(ojciec Błaszczak w toruńskim kościele tak rzekł),a ja podbijam, bez kozery "powim pińcet" bilionów, a co tam,niech płacą.

post wyedytowany przez as1972 2017-09-07 11:48:53
07.09.2017 11:50
51.1
1
EnX
106
White Dragon

Mam lepszy pomysł, oni nam bilion USD, a my im Breslau. Za pińcet bilionów mogę dorzucić cały górny śląsk.

Przy okazji pozbędziemy się ukrytej opcji. . . .

post wyedytowany przez EnX 2017-09-07 11:51:39
07.09.2017 15:31
51.2
.:Jj:.
98
     Frank Sinatra     

Za pińcet bilionów mogę dorzucić cały górny śląsk.
20 lat temu bym się ucieszył, ale dziś wolałbym dołączyć do Czech.

07.09.2017 15:34
51.3
Drackula
171
Bloody Rider

za pincet bilionow to juz lepiej sciane wschodnia ruskim sprzedac

07.09.2017 18:38
51.4
EnX
106
White Dragon

Ostatnio usłyszałem, że Śląsk można sprzedać tyle że z Zagłębia robimy nowe województwo.

07.09.2017 12:10
52
3
odpowiedz
4 odpowiedzi
lordpilot
135
Senator

PiS chce dymisji Łapińskiego, rzecznika prezydenta. Wiedziałem, że prędzej czy później to nastąpi. Dlaczego?

Łapiński nie pasuje do PiS. Nie ma wschodniej, kacapskiej, bolszewickiej mentalności. Posłów opozycji traktuje honorowo, z szacunkiem - tak jak powinno się traktować przeciwnika. Także tego politycznego. Jasne, wiem to POWINNA BYĆ normalność, tak powinna wyglądać debata publiczna, gdzie politycy powinni się spierać merytorycznie, na ARGUMENTY, a nie na INWEKTYWY (tutaj pisowski przemysł pogardy już dawno przekroczył wszelkie granice). Taki "rodzynek w zakalcu", a przecież wszyscy wiemy, że niewielu takich wśród rządzących bolszewików. Poza tym powiedział prawdę, co i wcześniej mu się zdarzało :). Dymisja za mówienie prawdy, za pokazywanie, że "król jest nagi"? Za (fakt - złośliwe, bo to była "szpila") mówienie czegoś o czym wszyscy wiedzą? Duda to kiepski prezydent, ale już kilka razy dobitnie pokazał, że potrafi mieć jaja. Oby i tym razem tak było :). Ja PADa oceniam bardzo, bardzo krytycznie, ale sądzę, że "powrotu do Adriana" już nie będzie i Łapiński pozostanie na stanowisku.

07.09.2017 12:36
52.1
Drackula
171
Bloody Rider

Z tym pokazywaniem jaj w sprawie sadow to bym byl ostrozny. Czytalem juz jaka opinie tego czlowieka co niby z nim Duda swoje propozycje konsultuje i one wyraznie zaznaczyl, ze w iekszosc zmian, ktore duda chce wprowadzic (te same co caly Pis zreszta) nie sa ujete w konstytucji. To ze te zmiany wplywaja na trojpodzial wladzy to nikogo nie obchodzi bo oni zaslaniaja sie tym, ze konstytucja nie mowi konkretnie o tym elemencie wiec zakladaja ze moga sobie ten element modelowac i zmieniac wedle wlasnego widzimisie.
Cos on tam przebakiwal ze KRS i prezes sadu sa konstytucyjnie zamrozeni i niby ich ruszyc nie mozna, ale to jest wlasnie takie niby. Bo przeciez mozna zrobic tak przpisy ze sedzia SN nie moze miec wiecej niz 65 lat, i juz wtedy konstytucja prezesa SN w zaden sposb nie chroni.
Dlatego ja nie patrze optymistycznie na kocowe propozycje dudy bo on teraz gra pod siebie a nie pod spoleczenstwo czy reforme sadow w dobrej wierze. On poporstu chce utrzec nosa zioberkowi.
To w jakim ksztalcie zmiany beda i zalezy od konusa. Sady chca wyciac wiec wytna, kwestia rozbija sie o to, czy beda wycinali ludzie zioberki czy dudusia.

07.09.2017 12:41
52.2
1
Kanon
173
Befsztyk nie istnieje

Konstytucja to taka książeczka. Taka jest racja stanu.

07.09.2017 12:48
52.3
Flyby
159
Outsider

ale sądzę, że "powrotu do Adriana" już nie będzie i Łapiński pozostanie na stanowisku.

Też jestem ciekaw rozwoju sytuacji. Mam nadzieję że Duda zdaje sobie sprawę że dymisja Łapińskiego, tylko pogorszy jego stanowisko względem PiS. Będzie "Adrian" zamurowany, któremu pozostanie celebracja podpisów i zwierzchnictwo Antoniego ;)

Dlatego ja nie patrze optymistycznie na kocowe propozycje dudy bo on teraz gra pod siebie a nie pod spoleczenstwo czy reforme sadow w dobrej wierze
Też prawda, Drackula ;) Niemniej i w tym wypadku (sądząc po wypowiedziach Królikowskiego) musi, choć częściowo, wstrzymać podporządkowywanie sądownictwa, planom PiS.

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-07 12:58:29
07.09.2017 12:48
52.4
Ahaswer
60
ciwun

Łapiński już wcześnie zwrócił moją uwagę, jeszcze gdy był szeregowym posłem. Rzeczywiście jakby odbiegał od pisowskiej normy. Nie gloryfikuje go, bo spora część jego ówczesnych wypowiedzi była zgodna z linią partii i nadal pewnych rozwiązań ustrojowych, szkodliwych dla Polski, się trzyma. Ale mimo wszystko potrafił mówić ludzkim i własnym głosem. Potrafił mieć własne zdanie. To absolutnie niezwykłe w środowisku pisowskim i to było uderzające już ładnych kilka miesięcy temu. Zastanawiałem się wtedy co to za gość i jaka będzie jego dalsza droga polityczna.

07.09.2017 16:04
53
1
odpowiedz
5 odpowiedzi
Cainoor
188
Mów mi wuju

"Polska Fundacja Narodowa, której PIS dał 500mln PLN, finansuje partyjną de facto kampanię PIS"
http://www.rp.pl/Prawo-i-Sprawiedliwosc/309069867-Rzadowe-billboardy-zawisna-w-calej-Polsce.html

07.09.2017 16:07
53.1
1
.:Jj:.
98
     Frank Sinatra     

Rzygać się chce.

07.09.2017 16:09
53.2
Ahaswer
60
ciwun

Nie ma na to jakiegoś paragrafu?

07.09.2017 16:13
53.3
Cainoor
188
Mów mi wuju

Obecna prokuratura takowego nie zna...

07.09.2017 16:14
53.4
Drackula
171
Bloody Rider

co ci po paragrafie jak nie znajdziesz prokuratora chcacego ruszyc sprawe? :/

Pisiory przecieraja szlaki, sldowcy pewnie patrza z niedowierzaniem i sobie mysla: my glupi staralismy sie krasc optymalnie.

Po kolejnej ekpipie to juz nie bedzie czego zbierac :)

07.09.2017 16:23
07.09.2017 16:13
54
odpowiedz
6 odpowiedzi
Cainoor
188
Mów mi wuju

Jeśli kogoś interesuje - ramy programu gospodarczego PO wjaśnione przez jego twórcę:
http://www.instytutobywatelski.pl/27258/komentarze/polityka-komentarze/przedstawiamy-program-gospodarczy-platformy-obywatelskiej

Ciekawa lektura.

07.09.2017 16:26
54.1
Flyby
159
Outsider

Politykę rządu PiS da się sprowadzić do dwóch rzeczy: odchodzi od reguł, zastępując je arbitralnymi decyzjami władzy, której coraz więcej wolno. Po drugie, dzieli i konsumuje nie tylko to, co zostało wypracowane, ale i to, co jeszcze nie powstało. Wiele krajów, np. w Afryce i Ameryce Łacińskiej, już taką politykę testowało. Ostatnio np. Wenezuela. Dekalog gospodarczy Platformy ma ustrzec Polskę przed podobnym scenariuszem.

Interesujący wstęp ;)
..powiedzmy, że na ocenę przedwyborczą jeszcze trochę czasu zostało.

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-07 16:28:27
07.09.2017 16:30
54.2
Cainoor
188
Mów mi wuju

Warto przeczytać całość. Wiele celnych argumentów, chociaż nie ze wszystkim się zgadzam (np. Program 500+ bardziej podoba mi się w propozycji Nowoczesnej Aktywna Rodzina).

Tutaj jako kontro działania PiS:
http://crowdmedia.pl/rzad-zaciska-petle-na-polskich-przedsiebiorcow-wzrosna-podatki-i-ceny/

07.09.2017 16:50
54.3
Drackula
171
Bloody Rider

Napewno jest to ciekawa alternatywa dla obencnej pisowskiej rzeczywistosci. Zdaje sobie sprawe ze wiele elementow nie moze byc odwroconych zbyt drastycznie z powodow populistycznych ale osobiscie poszedlbym napewno duzo dalej z proponowanymi zmianami.

Wezmy np. to 500+. Wedlug mnie, jako dodatek zachecajacy do zwiekszenia dzietnosci i skierowany dla dzieci, nie powinien w formie fizycznej wogole trafic do rodzica. To ma byc odciazenie rodzica a nie bonusik. 500+ powinno byc tak skontruowane aby wspomagac tylko lub glownie ludzi pracujacych i trafiac bezposrednio tam, gdzie trafiaja wydatki na dzieci, np zlobki, przedszkola. Owszem zalozenie ze to ma byc dodatek zachecajacy jest sluszny, ale wykonanie juz mniej poprawne imho.

Ja w tej chwili mam 3 dodatki na dzieciaka:
- dodatek bezposredni, trafia do rodzica na konto niezaleznie od sytuacji metrialnej, do okreslonej kwoty dochodow, ale to raczej sa grosze.
- 30 godzin darmowego zlobka/przedszkola tygodniowo. Przy stawce jaka place w moim zlobku to daje mi 600 funtow miesiecznie. Kasa wplywa bezposrednio do zlobka, ja musze pracowac i zarabiac powyzej jakiego proga minimalnego i ponizej innego.
- + 25% - za kazde 80 pensow wydane na opieke nad dzieckiem, rzad doklada mi kolejne 20 pensow. Czyli jesli do wspomnianego powyzej 600, musze doplacic jeszcze 500, bo tyle wiecej godzin dziecko uczeszcza w tygodniu, to ja place 400 a rzad dodaje 100.

Czyli jesli koszt opieki na dziecko miesiecznie mam 1100 funtow to ~780 z tej kwoty pokrywaja mi te 3 rzadowe benefity. Chyba zgodzicie sie z twierdzeniem ze taka pomoc jest duzo bardzoej odczuwalna niz jakies tam 500+ w formie jakamamy obecnie.
Oczywiscie zaleta 500+ jest to ze trwa 18 lat i o nic wiecej nie trzeba sie starac aby ta zapomoge otrzymac.

Edit. 54.2
Oni pewnie wychodza z zalozenia, ze firmy tak duzo w koszty wala ze wykazuja minimalne dochody, tzn oszukuja fiskusa. Takze profilaktycznie im nalicza podatek od rzekomych ukrytych dochodow, ktore uciekaja w koszty. Pewnie dla jakiejs liczby firm, takie zalozenie bedzie prawdziwe, ale ile firm w ten sposob zostanie zamknietych to juz nikt nie mowi.

post wyedytowany przez Drackula 2017-09-07 16:58:36
07.09.2017 16:56
54.4
Widzący
158
Legend

Dracula, sądzisz że następny rząd dobrowolnie zrezygnuje ze zdobyczy Wielkiego PiSu?
Myślisz że następcy mogąc in lege artis kraść, kłamać, wyłudzać, oszukiwać (mając na to oczywiście eleganckie nazwy) tak z czystej dobroci i uczciwości porzucą to?
Nie liczyłbym na to.

07.09.2017 18:00
54.5
Flyby
159
Outsider

Myślisz że następcy mogąc in lege artis kraść, kłamać, wyłudzać, oszukiwać (mając na to oczywiście eleganckie nazwy) tak z czystej dobroci i uczciwości porzucą to?
Dylemat stary jak świat polityki ;) A suweren, Widzący? Suweren to "rablador"? To on zadecyduje na jakiej smyczy chce chodzić, krótkiej czy długiej, z kagańcem czy bez.. Lub bez smyczy, kagańca i żarcia, uganiać się po polach..

07.09.2017 18:57
54.6
1
Ahaswer
60
ciwun

Ja wierzę w to i wcale nie naiwnie, że są w Polsce ludzie, którym na tym kraju zależy. I którym zależy na przyszłości ich dzieci i wnuków. Nie jest to znowu takie nienaturalne.

08.09.2017 04:29
55
odpowiedz
1 odpowiedź
mich83
114
Generał

Ile są warte przedwyborcze zapewnienia Platformy , wiemy. No chyba że celowo sie chcemy tych niemiłych wspomnień pozbyć. Także czytając ich program wiemy raczej że :
- po hipotetycznym przejęciu władzy ogłaszają kryzys w Polsce , ale spokojne, zmienimy o 180 stopni program wyborczy i kryzys zażegnamy.

Cofamy wszystkie zmiany wprowadzone przez Pis, a ubekom w ramach przeprosin podnosimy emerytury. Zakładamy różowe okularki, Lewackie media zaczynają słodzić w jakich to pięknych czasach żyjemy. A wybuchowi Islamscy bracia, to koszty tego dobrobytu. Bajka

post wyedytowany przez mich83 2017-09-08 04:34:10
08.09.2017 09:50
55.1
DanuelX
77
Kopalny

"Cofamy wszystkie zmiany wprowadzone przez Pis"
Gdzie i na kogo mam zagłosować?!?

08.09.2017 06:09
56
odpowiedz
2 odpowiedzi
Lutz
156
Legend

nie mam pojecia dlaczego waszczykowski chce bronic neonazistowskiego kolege tuska.

http://www.gk24.pl/wiadomosci/koszalin/art/4472473,mecze-pilkarskie-i-ustawki-byl-chuliganem-pozostal-kibicem,id,t.html

08.09.2017 11:21
56.1
Cainoor
188
Mów mi wuju

Ja też nie mam

09.09.2017 01:44
56.2
Ryokosha
10
Pretorianin

Po pierwsze po kiego grzyba wrzucasz wywiad sprzed sześciu lat? Co on niby ma udowodnić?
Po drugie to że koleś mieszkał w pobliżu domu Tuska i kiedyś go spotkał czyni go kolegą Tuska? A jak ty byś mieszkał 20 metrów od Hitlera to też byłbyś jego kumplem?
Lutz ogarnij się i przestań w końcu te durnoty w necie wrzucać.

08.09.2017 09:38
57
odpowiedz
10 odpowiedzi
Iselor (Łódź)
100
Generał
08.09.2017 09:43
57.1
1
Drackula
171
Bloody Rider

widocznie za bardzo weszyl, szczegolnie w sprawach fikolkow finansowych.

What goes around comes around.

08.09.2017 10:19
57.2
Lutz
156
Legend

widocznie w koncu sa w miare pewni ze nie skonczy sie para w gwizdek.
kwiatkowski juz dawno powinien sie spotkac z prokuratorem, podejrzewam ze glownym problemem byly "niezalezne" sady

08.09.2017 10:25
57.3
4
Drackula
171
Bloody Rider

oczywiscie, kazdy kto nie sprzyja PiS powinien spotkac sie z prokuratorem, toz to prawie jak racja stanu, juz to w Polsce przerabialismy.

08.09.2017 10:26
57.4
DanuelX
77
Kopalny

Lutz myślę, że szeryf Ziobro trochę się pośpieszył. Przecież sądy nie są jeszcze w pełni zależne! Co będzie jak peowca wypuszczą?

08.09.2017 10:33
57.5
Lutz
156
Legend

Tam zaraz nie sprzyja. przeciez wszyscy wiemy ze prezes kwiatkowski jak chce to sprzyja, zadzwoni, porozmawia.
Pomocny "dusza czlowiek".

08.09.2017 10:40
57.6
Drackula
171
Bloody Rider

skoro wszyscy wiecie na temat jego przestepstwa to proponuje zglosic sie do prokuratury, napewno uciesza sie z tak poinformowanego swiadka.

post wyedytowany przez Drackula 2017-09-08 10:44:18
08.09.2017 10:46
57.7
Flyby
159
Outsider

Co będzie jak peowca wypuszczą?

Jakiego "peowca"? Podobno to "baron PSL z Podkarpacia"?
Istotne jest to aby już nikt nie patrzył na pisie machlojki i nadużycia z kasą państwową.
Zapewnić sobie bezkarność w rozdawaniu kasy za wszelką cenę, czyli za cenę politycznego smrodu t.zw. "prawa i sprawiedliwości". Obsadzić NIK ludźmi z własnej partii - tak jak spotkało inne państwowe instytucje.

..pewnie, "człowiek z duszą pisowca", Lutz - co wszystko wie o Kwiatkowskim, marnuje się na obczyźnie..

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-08 11:23:00
08.09.2017 11:25
57.8
Lutz
156
Legend

skoro wszyscy wiecie na temat jego przestepstwa...

to to jest pikus.

Nie wiem czy slyszales ale Macierewicz jest ruskim szpiegiem, danuel tak mowil?

08.09.2017 12:29
57.9
1
Flyby
159
Outsider

Macierewicz jest ruskim szpiegiem
A nie jest??

08.09.2017 12:35
57.10
DanuelX
77
Kopalny

Lutz jak się na mnie powołujesz to przynajmniej sprawdź źródło a nie uprawiasz astrofuting.

http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=14377048#post0-14380403
A ja się z Lutzem całkowicie zgadzam. Twierdzenie, że Macierewicz to jakaś szara eminencja szpiegostwa jest po prostu niedorzeczne. Nasz as wywiadu to zwykły idiota i psychopata działający na szkodę państwa w wyniku swoich fobii i strachów.

08.09.2017 11:16
58
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Hansvonb
158
Res ad triarios venit

Coś zeżarło posta:

kolejny wielki "suckes" miernot przy korycie:
"Dziennik „Rzeczpospolita” donosi, że nowy system do głosowania zainstalowany w Sejmie nie działa."

https://www.wprost.pl/kraj/10074567/Nowy-system-do-glosowania-w-Sejmie-nie-dziala-Kosztowal-prawie-5-mln-zlotych.html

ale na pewno to wina peło, no i ośmiorniczki!

08.09.2017 13:25
58.1
1
Flyby
159
Outsider

To on jeszcze potrzebny jest? Nie wystarczą głosowania przez aplauz powszechny dla PiS?

08.09.2017 13:35
59
odpowiedz
2 odpowiedzi
Lutz
156
Legend

o widze ze nie wolno memow wrzucac, oczywiscie specyficznych...

dobrze wiedziec.

p.s.
wiem ze moderacja to ciezki kawalek chleba.

Cholera - pomylilem watki - przepraszam ;)

post wyedytowany przez Lutz 2017-09-08 14:03:59
08.09.2017 14:18
59.1
1
Cainoor
188
Mów mi wuju

ten mem ze Szczerba 'Gra o Tron' nawet zabawny

08.09.2017 14:30
59.2
Flyby
159
Outsider

Tak, tak - dyskusja przez memy, chcąc nie chcąc, musi być zabawna. W ogóle i w szczególe ;)

08.09.2017 16:14
60
odpowiedz
8 odpowiedzi
Flyby
159
Outsider

Damy temu fake newsowi (he,he), tytuł:
"Ostatnia szansa Andrzeja Dudy"

http://www.newsweek.pl/polska/polityka/duda-zaprosil-kaczynskiego-do-belwederu,artykuly,415678,1.html

08.09.2017 16:21
60.1
1
Cainoor
188
Mów mi wuju

Coś takiego...

Nie daje złamanego grosza za dobre intencje jednego lub drugiego.

08.09.2017 17:41
60.2
piokos
73
27 do 1

A może na belvederka?

08.09.2017 21:04
08.09.2017 21:07
60.4
1
DanuelX
77
Kopalny

W sumie to ciężka sprawa - środowisko pisowskie strasznie kłótliwe jest i nawet byłbym w stanie uwierzyć w adriana buntownika... ale po prostu nie wierzę w tę ustawkę.

08.09.2017 21:17
60.5
Ahaswer
60
ciwun

Ja Dudzie nie ufam, ale w tej swojej bezsilności muszę zapytać, kto inny może obecnie realnie zablokować autorytarne i bolszewickie pomysły PiS-u? Duda ma narzędzia ku temu, których nawet prokurator Piotrowicz nie zakwestionuje. Nie usunie się Dudy z urzędu na podstawie uchwały sejmowej, ani nie pozbawi się go jego prerogatyw.
Innymi słowy Duda może. Może jak nikt inny. Więc rozpaczliwie i desperacko chwytam się tej myśli w nadziei, że Duda, człowiek wykształcony, zada sobie ze dwa razy pytanie albo i trzy, jak historia go oceni. I czy naprawdę zależy mu na tym, aby Polska podryfowała tak całkiem na Wschód? Jest prawnikiem, wie, że dobra zmiana pisowska pozbawi nas niezależnych sądów i upodobni pisowską Polskę do PRL-u. Czy on naprawdę tego w głębi duszy chce? I za pisowców nadstawi policzek przed historią?

09.09.2017 00:41
60.6
Herr Pietrus
157
Ubecka Wdowa

Jeśli to jest ustawka, to naprawdę mistrzowska. Dudzie nie ufam, ale jednocześnie mam nie mniejsze wątpliwości, czy taki cyrk naprawdę PiS było w stanie zainscenizować, z tyloma - nawet jeśli nieświadomymi - aktorami. Nie z takimi siepaczami dobrej zmiany 1.0 rozchodziły się drogi PiS-u.
Dudzie może przecież chodzić nie o Polskę, a o swoją pozycję.
Ale w tym wypadku to nie ma tego złego...

09.09.2017 08:12
09.09.2017 09:13
60.8
Milka^_^
161
Zjem ci chleb

Ustawka jak nic.
Z 3 ustaw Duda nie zawetował tej o sądach powszechnych (czy które to zatwierdzają legalność wyborów samorządowych?) i o tą ustawę od początku chodziło, a nie o sąd najwyższy.
Wiecie, ten mechanizm - żądamy 100k odszkodowania, celowo więcej by było z czego schodzić, a powiedzmy chodziło im od początku o 40k. I tu jest to samo dali 3 ustawy, wiedzieli że lud się będzie burzyć, i patrząc na ten wątek to jakoś mało było komentarzy o tym że przeszła jedna szkodliwa ustawa, większość się skupiła raczej na sądzie najwyższym, a jedna ustawa, kto by się nią przejmował, zawetował 2 co jest sukcesem. To nic że ta jedna (jeśli niczego nie pomyliłem) pozwala im kombinować przy wyborach samorządowych.

Tia... A mnie teraz zastanawia co wymyślą by przejąć sąd najwyższy, jakiś pakiet abusdalnych ustaw muszą rzucić, może SN plus nacjonalizacja mediów? Wtedy nie będziecie gadać o sn tylko o mediach?
Coś na pewno wymyślą, w myśl zasady "raz zdobytej władzy nie oddamy"

09.09.2017 12:04
61
odpowiedz
4 odpowiedzi
Flyby
159
Outsider

Coś na pewno wymyślą, w myśl zasady "raz zdobytej władzy nie oddamy"
Przecież właśnie wymyślają, jak zwykle pod batutą tego tam, z Żoliborza, "ojczyźnianego geniusza", he, he
Bardzo mnie to rozbawiło bo właśnie zaczął odstawiać swój teatrzyk "Oko Prezesa" i raczył (tak jak w kabarecie pod tym tytułem) poszerzyć dekoracje. Jak do tego dołożyć n.p. reklamiarskie wyznania jego naczelnego klakiera i lizusa Czarneckiego, jest oprawa wręcz bogoojczyźniana i pisowski elektorat może ślinić się z rozkoszy..

Do akcji pisowskiego klakierstwa i propagandy, wkraczają teraz ci panowie, nadziani nie swoją kasą:
"Prezesi Polskiej Fundacji Narodowej, zasilonej przez fundusze z 17 spółek Skarbu Państwa, uważają, że pieniądze, którymi zarządzają i za które od dziś promować będą stanowisko PiS w sprawie zmian w sądownictwie, nie są środkami publicznymi. (http://www.tvn24.pl)"

Pisia spóła obłożona kasą podatników promuje zmiany w sądownictwie co umożliwią jej, spokojne siedzenie na kasie.
Niech pisi elektorat dobrze przyjrzy się nowym właścicielom koryta - będzie musiał pożywiać się resztkami z ich stołów, chronionych pięknymi nazwami..

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-09 12:25:33
09.09.2017 12:45
61.1
Kilgur
139
Senator

Coz biora przyklad z lepszych, ustawe zmieniajaca wiek emerytalny, jesli dobrze pamietam tez promowano za publiczna kase.

post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-09 12:48:32
09.09.2017 12:53
61.2
Flyby
159
Outsider
09.09.2017 16:24
61.3
Flyby
159
Outsider

Dla uzupełnienia:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22346240,prorzadowa-fundacja-ruszyla-ze-swoja-kampania-jest-juz-odpowiedz.html#
Dla zachęty, gdyby było za dużo do czytania:
Nawiązując do stylistyki kampanii "Sprawiedliwe sądy", PO przygotowała swój własny spot poświęcony np. SKOK-om. "Politycy PiS przez lata roztaczali nad systemem SKOK-ów parasol ochronny. I robią to bezkarnie do dziś. Twórca Amber Gold siedzi w więzieniu, a twórcy SKOK-ów w parlamencie" - czytamy na jednej z plansz filmu.

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-09 16:29:24
09.09.2017 19:56
61.4
Kilgur
139
Senator

W cebulandi gownie marnuje sie pieniadze publiczne, zreszta mnie juz nic nie zdziwi w ameryce lewackie debile winia trumpa za huragany, ciekawe kiedy zawita to do nas :D

09.09.2017 13:02
62
odpowiedz
5 odpowiedzi
Flyby
159
Outsider

To jak?:
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/prezydent-zaprasza-na-spotkanie-wszystkie-partie-potwierdzily-udzial,771312.html

Jak nazwać następną odsłonę teatrzyku w Belwederze? Teatrzyk Prezesa? Teatrzyk Dudy? Czy Teatrzyk Ustawka?

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-09 13:15:32
09.09.2017 14:36
62.1
.:Jj:.
98
     Frank Sinatra     

Dawno temu, na początku niszczycielskich rządów tej bandy skompromitowanych idiotów i złodziei, tez były różne spotkania, narady. Szczególnie na początku problemów z TK.

Co wyszło z zapewnień Narciarza Wszystkich Polaków- nie trzeba przypominać.
Jeśli ktokolwiek ma jakiekolwiek nadzieje co do dobrych intencji Namiestnika, nie wspominając o Złośniku Drabinowym- nich pójdzie do kuchni, otworzy dolną szafkę, wyjmie wok i trzepnie się nim w głowę.

09.09.2017 14:51
62.2
Flyby
159
Outsider

Jeśli ktokolwiek ma jakiekolwiek nadzieje co do dobrych intencji Namiestnika, nie wspominając o Złośniku Drabinowym

O ..mam okazję do przypomnienia starego porzekadła "Nadzieja jest matką głupich" :)

09.09.2017 14:58
62.3
Ahaswer
60
ciwun

Nie sądzę aby to była ustawka czy teatrzyk, bo reakcje pisowców na dwa weta były jednak zbyt impulsywne. Ale wiele wskazuje na to, że Dudę się zdyscyplinowało. Przypomniało mu się, że jest szeregowym działaczem partyjnym usadowionym na wysokim stanowisku państwowym i ma wykonywać polecenia.
O Dudzie mówiono, że to człowiek bez właściwości, udowadniał to od początku swojej prezydentury. Na ostrzejszą konfrontację ze swoim środowiskiem politycznym raczej nie pójdzie. Szkoda Polski...

post wyedytowany przez Ahaswer 2017-09-09 15:00:58
09.09.2017 15:22
62.4
.:Jj:.
98
     Frank Sinatra     

Posłowie i senatorowie z pisu często nie wiedza na co głosowali, więc nic dziwnego że nie znają planów i intencji Namiestnika w tej sprawie.
Nie ma to jednak znaczenia, sama sprawa to jeden wielki pic na wodę i przygotowanie gruntu pod kolejne wybory.

09.09.2017 17:16
62.5
Milka^_^
161
Zjem ci chleb

Ahaswer, a mi się wydaje, że wszystkich w plan nie wtajemniczono. Wbrew pozorom jakichś mondryjałów tak mają.
Kiedyś był wywiad z prowcem pisowskim w rmfce, wydawał się ogarniętym gościem. To było w czasach wyborów. Nie pamiętam jak się nazywał, ale to nie istotne. Tam nie wszyscy są głupi.

09.09.2017 18:31
63
2
odpowiedz
4 odpowiedzi
Cyniczny Rewolwerowiec
44
Senator

Bez jaj. Wiara w "ustawkę" w tym przypadku, to ten sam poziom teorii spiskowej, co zamach smoleński. Kto niby cokolwiek na tym zyskał? Pisiory starciły, bo ciemny lud wkurwiony, że sądy ciągle nie ludowe, Adrian stracił, bo ciemny lud wkurwiony na niego, że sądy wciąż nie ludowe, a przeciwnicy Adama bynajmniej miłością do niego nie zapałali - co to za ustawka w której wszyscy tracą?

Niemniej jakikolwiek powód Ambroży wymyślił, żeby te ustawy zawetować, jestem absolutnie przekonany, że nie był to cel szczytny.

post wyedytowany przez Cyniczny Rewolwerowiec 2017-09-09 18:37:56
09.09.2017 18:43
63.1
DanuelX
77
Kopalny

Notowania Adriana wysokie jak nigdy dotąd.
Nie mówi się nic o rozmontywaniu sądów przez PIS tylko o tym kto komu poda rękę albo kto do kogo pojedzie.
Lud PiSowski i tak wszystko kupi, jeśli nawet cokolwiek zrozumie z całego zamieszania, to i tak będzie wierzył w "strategiczny zamysł wodza".
Opozycja nie istnieje - całą uwagę ściąga na siebie partia przewodnia.

09.09.2017 18:57
63.2
Milka^_^
161
Zjem ci chleb

Poczekaj do wyborów samorządowych i tego czasu gdy stwierdzą że tam gdzie nie wygrali to wybory zostały sfałszowane.

09.09.2017 19:02
63.3
Cyniczny Rewolwerowiec
44
Senator

Nie mówi się nic o rozmontywaniu sądów przez PIS
Jak nie? Codziennie czytam rozważania jakie będą te ustawy od Adriana i co z nimi pisiory zrobią.

Lud PiSowski i tak wszystko kupi
Kupić kupi, ale od kaczki. Duda stracił bardzo wiele, w komentarzach prawiczkowych to juz w zasadzie jest w tym samym worku, co gorszy sort.

Poczekaj do wyborów samorządowych i tego czasu gdy stwierdzą że tam gdzie nie wygrali to wybory zostały sfałszowane.
A co to ma wspólnego z wyborami samorządowymi?

09.09.2017 19:37
63.4
Milka^_^
161
Zjem ci chleb

Popraw mnie jeśli się mylę, ale czy przypadkiem jedna z trzech ustaw, która przeszła nie pozwalała im obsadzić swoimi ludźmi sądów odpowiedzialnych za zatwierdzanie wyborów samorządowych?

09.09.2017 19:03
64
odpowiedz
1 odpowiedź
Ahaswer
60
ciwun

Co do opozycji.

Nowoczesna. Petru powinien ogłosić, że w przyspieszonych wyborach na przewodniczącego partii nie będzie kandydował. Zarezerwuje dla siebie stanowisko koordynatora ds. gospodarczych. Szkoda mi go w sumie, bo jego wpadki miały charakter głównie wizerunkowy. Ale poza tym program Nowoczesnej jest przez wielu z nas akceptowalny, ponadto udało mu się wprowadzić do Sejmu wyjątkowo sensownych, jak na standardy polskiego parlamentu, ludzi. Jest to bardzo mała reprezentacja, ale dużo bardziej wyrazista niż znacznie liczniejszego klubu Platformy. Tak czy owak w przyszłości może Petru dostałby drugą szansę, ale na razie powinien się nieco usunąć.

Platforma Obywatelska. Te dziwne, destruktywne gierki Schetyny są męczące i irytujące. Ten człowiek nie nadaje się na lidera dużej partii, szczególnie w takich czasach. Dla wielu jest wręcz antypatyczny. Dużo dynamiczniejszą i bardziej charyzmatyczną postacią jest Budka. Z tego co wiem, bardziej skłonny do rozmów z Nowoczesną i innymi opozycyjnymi partiami, bez tej maniery arogancji i dyktatu. Obecnie Polska potrzebuje zwartego frontu prodemokratycznego i proeuropejskiego, a kłótnie w tej grupie są wodą na młyn polityki pisowskiej.

09.09.2017 19:13
64.1
1
Cyniczny Rewolwerowiec
44
Senator

Schetyna jest absolutnym kretynem, codziennie zastanawiam się kto jest większą karą dla Polski - pis czy on. I zawsze jakoś wypada na Grzesia. Nie mam pojęcia kto i dlaczego kiedykolwiek nawet pomyślał, że Schetyna będzie dobrym liderem.

A cała opozycja jest totalnie apatyczna. Pisiory podkładają się same niemal codziennie, a oni nie są w stanie niczego odpowiednio nagłośnić. Było tyle akcji które nie powinny schodzić z nagłówków przez kilka tygodni, a były zapominane po kilku godzinach.

edit
O, widzę, że się w końcu obudzili:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22346240,prorzadowa-fundacja-ruszyla-ze-swoja-kampania-jest-juz-odpowiedz.html

Bardzo dobrze, tak należy w bolszewików bić. Tylko niech cisną dalej, a nie jedna taka akcja na rok.

post wyedytowany przez Cyniczny Rewolwerowiec 2017-09-09 19:15:48
09.09.2017 19:31
65
odpowiedz
Flyby
159
Outsider

A podobno najważniejsze jest to że niejaki Kaczyński uznał Dudę za prezydenta ;)
Tak czy owak, raban zrobił się w sam raz, aby Duda, niezależnie od swoich intencji - spokojnie wysmażył sądy według marzeń PiS.
W końcu pewnie na to liczył ten tam z Żoliborza, organizując z pompą swój zajazd Belwederski. Nie wiemy jeszcze w jaki sposób, przebiegnie hołd Macierewicza dla Dudy bo skoro Kaczyński się ruszył, to i Antoni musi. Pisia szopa..

09.09.2017 19:44
66
2
odpowiedz
9 odpowiedzi
Bukary
150
Senator

Panowie, robiłem sobie przed chwilą na kolację placuszki bananowe, a w tle nadawał telewizor... Jako zagorzały lewakozdrajca słuchałem TVN-u. No i usłyszałem coś, co mnie niezmiernie rozbawiło: podobno PiS zamierza wybudować dwumetrowy mur wokół sejmu.

To prawda czy fake news zdradzieckiej stacji?

09.09.2017 20:14
66.1
1
.:Jj:.
98
     Frank Sinatra     

placuszki bananowe
W końcu ktoś ze smakiem.

09.09.2017 20:14
66.2
Flyby
159
Outsider

Ogrodzenie ma stanąć od strony ulicy Wiejskiej oraz Górnośląskiej. W budżecie Kancelaria Sejmu zarezerwowała na ten cel 610 tys. zł. Według wstępnych założeń płot ma mieć wysokość 2,25 m i być wykonany ze stalowych prętów.

..mam nadzieję że będzie jeszcze wysoka podmurówka oraz możliwość podłączenia całej instalacji pod prąd ..rada konserwatorów będzie jeszcze nad debatować.
robiłem sobie przed chwilą na kolację placuszki bananowe,

Na kolację? Banany jadam w formie różnej na śniadanie, pod palmą..
..na balkonie.
..muszę dodać - oglądanie wiadomości telewizyjnych podczas posiłków, niezależnie od ich treści i źródła - naraża mnie na komplikacje trawienne i psuje bukiet smakowy.

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-09 20:26:19
09.09.2017 21:55
66.3
Kanon
173
Befsztyk nie istnieje

Tylko placki ziemniaczane, pieprzeni lewacy !

09.09.2017 22:07
66.4
1
Wiejski Widzący
7
Centurion

Zwane również kartoflanymi, wy rewizjonistyczni odchyleńcy!

09.09.2017 22:57
66.5
1
Runnersan
166
Senator

MSZ poleca placki po Węgiersku

09.09.2017 23:02
66.6
Flyby
159
Outsider

Miałem na obiad ;(

09.09.2017 23:04
66.7
:. Lustro_Dushy .:
5
Shkyeletor

@Bukary? O godz. 19.44 to się już placuszków nie zjada ;) Bo to nie za bardzo zdrowo ;)

post wyedytowany przez :. Lustro_Dushy .: 2017-09-09 23:04:51
10.09.2017 00:56
66.8
Bukary
150
Senator

Panowie, musiałem coś sytego zjeść, bo z siłki wróciłem! Jajo, mąka, twaróg i banan powędrowały na patelnię. Z miodem i brzoskwinią smakowało nieźle.

10.09.2017 01:42
66.9
:. Lustro_Dushy .:
5
Shkyeletor

Hmm.... Smakowało zapewne nieźle...Z siłki wróciłeś o tej porze ..hmm..szacunek..Ale i tak o tej godzinie nie wpierdalałbym takich smakołykówów a przynajmniej do cholery jasnej nie pisałbym o takich smakowitościach na forum... :( Jak będzie kolejne GRYoffline to spotkasz się ze mną twarz a w twarz ...a wtedy Ja nie będę radosny ;) xD

post wyedytowany przez :. Lustro_Dushy .: 2017-09-10 01:43:03
09.09.2017 23:55
67
odpowiedz
Flyby
159
Outsider

Co to się porobiło przez kolację Bukarego, ech

Za karę, niech poczyta przed snem, Janusza pisowskiego intelektu na poziomie sekretarza powiatowego partii z czasów PRL
Brudzińskiego:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22348003,brudzinski-grzmi-na-pis-owskim-wiecu-atakuje-gwiazdki-i-celebrytow.html

..zapamiętajcie że "500+" nazywa się "kaczorowe", bo zostało wysiedziane przez:
"ojca chrzestnego trzech prezydentów i pięciu premierów"
Ten ostatni cytat pochodzi od niejakiego Czarneckiego.
Pisie lizidupstwo wzajemne, sięga szczytów.

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-10 00:14:37
10.09.2017 01:00
68
odpowiedz
5 odpowiedzi
Herr Pietrus
157
Ubecka Wdowa

Ja jednak nie wiem po uj ustawka, skoro można było nie wetować, przegłosować, przyjąć, narazić się na taki sam wrzask opozycji, ale jednocześnie doprowadzić zwolenników dobrej zmiany do orgazmu. Po cholerę to było psuć?
Tzn. sam się niby zastanawiam, czy to nie po to, by kogoś przekonać, zmiękczyć, ale nie, to się kupy nie trzyma. Wtedy nie odpalaliby tej kampanii szczucia za publiczną kasę, to przecież niweczy całe ugłaskiwanie "dobrym Dudą".
Bardzo prawdopodobne, że prezes już Dudę do pionu ustawił i przypomniał mu, gdzie jego miejsce, ale to wcześniejsze wierzgnięcie było imho prawdziwe. Inna już sprawa, za sprawą czyich podszeptów i z jakimi intencjami.

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2017-09-10 01:01:06
10.09.2017 08:06
68.1
Widzący
158
Legend

Stawianie do pionu wygląda tak: https://www.youtube.com/watch?v=Bq_7Z5BjCLc

Uwaga ekstremalna leksyka, niewskazana dla nieletnich i dobrze wychowanych.

10.09.2017 11:13
68.2
Flyby
159
Outsider

ale to wcześniejsze wierzgnięcie było imho prawdziwe

W zasadzie, Herr Pietrus, zaklasyfikowałeś wydarzenie - to "wierzgnięcie". ;)
Teraz, nie przesądzając rozwoju wydarzeń i bliskiego sprawdzianu "wierzgnięcia" - można by się było pokusić o zbadanie jakie czynniki je spowodowały.
Działały te czynniki co najmniej na trzech poziomach -

Analizy prawnej pisowskich ustaw, znoszących w praktyce to co nazywamy "trójpodziałem władzy" i zmieniających model demokracji.
Czynnik demonstracji.
Praktykowanym przez członków rządu PiS, byle jakim podejściem do pozycji Dudy i personalnym wręcz lekceważeniem, co doskonale oddał kabaret "Oko Prezesa".

Oraz polityczne aspekty takich zachowań - czyli bezsilność Dudy jako prezydenta w kwestiach żywotnych dla kraju (n.p. zwierzchnictwo nad armią)
Kwestie polityczne i władza prezydencka z tego tytułu są niestety rozpisane w Konstytucji - dlatego Duda tak optuje za jej zmianą.
Chciałby też porządzić ale nie ma jak :(
Bez wątpienia ta ostatnia kwestia była poruszana przez "ojca chrzestnego prezydentów" w Belwederze. Pewnie jako atut przetargowy, w ustawianiu Dudy po "wierzgnięciu" - na nowo ;)
Na ile to się powiodło "ojcu chrzestnemu" - już wkrótce zobaczymy..

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-10 11:28:29
10.09.2017 13:29
68.3
Ahaswer
60
ciwun

Znając pisowców, trzeba założyć najgorsze. Całkowite podporządkowanie sobie sądów i prokuratur, likwidacja niezależnych mediów, podobnie jak to się zdarzyło na Węgrzech, wyroki więzienia dla wielu opozycyjnych polityków, cenzura, dalsze ograniczanie wolności zgromadzeń, blokada wielu stron internetowych (jak w Turcji), fałszowanie wyników wyborów itp. W rezultacie zostaniemy wyrzuceni na margines UE, a może i poza, co w głębi duszy jest celem pisowców. Granice? Granice ustanawiają obywatele polscy a ci są w przerażająco ogromnej części zaczadzeni i nieświadomi konsekwencji.

Mam nadzieję, że to aż tak daleko nie zajdzie, że pisowców się w końcu jakoś powstrzyma i odsunie od władzy, ale kto ma to zrobić?

post wyedytowany przez Ahaswer 2017-09-10 13:39:03
10.09.2017 13:35
68.4
Flyby
159
Outsider

że pisowców się w końcu jakoś powstrzyma i odsunie od władzy, ale kto ma to zrobić?

Odpowiem półżartem Ahaswer - oni sami.

10.09.2017 22:07
68.5
mich83
114
Generał

Ahaswer zdradź jak możesz jakie to media w Polsce są niezależne, nie popierają jednej opcji polityczne. Jestem bardzo ciekaw bo sam takich nie znam.

10.09.2017 13:57
69
odpowiedz
2 odpowiedzi
as1972
94
Pretorianin

Pis jaki jest każdy widzi. Nowe Ateny edycja 2017

10.09.2017 14:05
69.1
piokos
73
27 do 1

Lutzkie pany nie

10.09.2017 14:09
69.2
Widzący
158
Legend

Zwyczajnie Pany.

10.09.2017 20:41
70
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Herr Pietrus
157
Ubecka Wdowa
10.09.2017 23:15
70.1
Flyby
159
Outsider

Równie dobrze może się okazać że to nie tylko "pułapka dla emerytów" ale także dla budżetu państwa :)

11.09.2017 06:45
71
odpowiedz
mistrz_zenn
5
Legionista

Jeżeli chodzi o zły kierunek zmian w PL polityce, to z tego o dostrzegam, to prezydent stał się pewnym bezpiecznikiem. Myślę, że będzie blokował wszelkie autorytarne zakusy władzy.

11.09.2017 12:47
72
odpowiedz
4 odpowiedzi
Flyby
159
Outsider

Dzieje się źle:

http://www.newsweek.pl/polska/kaczynski-na-miesiecznicy-smolenskiej-w-europie-mozemy-zostac-sami,artykuly,415807,1.html?

..a ten tam, oszalały z nienawiści człowieczek z Żoliborza - dalej dolewa swojego oleju rzepakowego do ognia.

11.09.2017 14:46
72.1
1
Cainoor
188
Mów mi wuju

"- Nawet jeśli w pewnych sprawach będziemy w Europie sami, to pozostaniemy tą wyspą wolności, tolerancji, tego wszystkiego, co tak silnie było obecne w naszej historii "

Do Kaczyńskiego: Przestań w końcu mamić ludzi.

11.09.2017 14:47
72.2
Kanon
173
Befsztyk nie istnieje
11.09.2017 14:57
72.3
piokos
73
27 do 1

tolerancji

jedynie słusznej wizji. wizji czegokolwiek

11.09.2017 15:24
72.4
Beret z antenką
35
Generał

Widzę że projekcja trwa w najlepsze. Niby język sie przytępił ale dalej to samo.

11.09.2017 16:03
73
odpowiedz
Flyby
159
Outsider

Może trochę na bieżąco? :

http://fakty.interia.pl/polska/news-rozpoczelo-sie-posiedzenie-trybunalu-ue-ws-wycinki-w-puszczy,nId,2439164

Zwrócę uwagę na ten fragment wypowiedzi rzekomych "Obrońców Puszczy":
Jeśli dzisiejsza rozprawa przed Trybunałem będzie oparta o fakty i stan rzeczywisty,
..czyli swoista pisowska retoryka wobec Trybunału, już z góry kwestionująca jego bezstronność. Ta retoryka dominuje w polityce PiS wobec UE i Europy. Wszystko co nie jest zgodne z naszymi oczekiwaniami, nie może być wiarygodne.

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-11 16:25:59
11.09.2017 16:10
74
odpowiedz
5 odpowiedzi
Herr Pietrus
157
Ubecka Wdowa

Ruscy dobrzy bo chcieli tylko zniewolenia. Ciekawe co na to najgorliwsi zwolennicy dobrej zmiany oficjalnie niechętni Rosji tak samo jak Żydom i Niemcom

https://wiadomosci.wp.pl/kornel-morawiecki-przeciwny-pomyslowi-rzadu-pis-chce-usuwac-radzieckie-pomniki-6164993132279937a

11.09.2017 16:23
74.1
.:Jj:.
98
     Frank Sinatra     

Zanim zaczęli gwałcić i zanim przyszło NKWD, to milionami kładli się walcząc z Rzeszą. Bez względu na to z ramienia jakiej władzy i czy dobrowolnie czy pod przymusem- to ginęli w zasadniczo dobrej sprawie.
Mi osobiście parę pomników tu i tam, poświęconym zwykłym żołnierzom, nie przeszkadza.

Jakby już nie było wystarczająco źle w relacjach z Rosją, Ukrainą, Białorusią i innymi.

11.09.2017 16:24
74.2
Flyby
159
Outsider

Ciekawe co na to najgorliwsi zwolennicy dobrej zmiany oficjalnie niechętni Rosji tak samo jak Żydom i Niemcom

"Zwolennicy dobrej zmiany" są przeciwko wszystkim i wszystkiemu, co kwestionuje i podważa ich patriotyczne decyzje.
Mogę ci odpowiedzieć w ich stylu: "To wypowiedź zniewolonego lewaka, na granicy zdrady narodowej"
Ładnie to ująłem?

11.09.2017 17:07
74.3
Herr Pietrus
157
Ubecka Wdowa

Mnie też nie. Ale że nie przeszkadza tym od dobrej zmiany to się trochę zdziwiłem.

11.09.2017 17:38
74.4
Flyby
159
Outsider

Tutaj jest trochę więcej opinii, Herr Pietrus:

http://www.se.pl/wiadomosci/polska/Morawiecki-apeluje-do-rzadu-nie-usuwajcie-sowieckich-pomnikow_1017136.html

Stanowisko PiS prezentuje niejaki Żalek, pisowski neofita.

11.09.2017 17:47
74.5
Kilgur
139
Senator

Ruscy powinni w nagrode wyburzyc wszystkie polskie pomniki za bugiem :)

post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-11 17:48:41
11.09.2017 19:34
75
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Flyby
159
Outsider
11.09.2017 21:58
75.1
neXus
161
Fallen Angel

A jak wieszczyłem, że się to tak skończy to mnie wyśmiewano...
PiS - jeśli chce utrzymać władzę i lud w swoich rękach - musi stworzyć takie oddziały "patriotycznej" do pacyfikacji niepokornych...
Ech... normalnie powrót do PRLu pełna gębą

11.09.2017 22:23
75.2
Flyby
159
Outsider

Kto cię wyśmiewał, Nexus - bo na pewno nie ja.
PiS we krwi ma wzorzec aparatu administracyjno - państwowego dawnej komuny, wraz z schematem jedynej partii PZPR.. Zmienili tylko ideologiczne tryby na narodowo - katolickie i utrzymują lepsze pozory t.zw. demokracji. Pozory, jakich nie brakowało i w PRL.
Wiedzą także że to gospodarka może im zafundować ciągłość władzy.
Natomiast wciąż nie wiem, na ile zdają sobie sprawę że to ich wojownicza i zachłanna polityka na zewnątrz i do wewnątrz, prędzej czy później odbije się na gospodarce, tej gwarancji sytego pisowskiego życia..
Ciekawe jak Antoni wspomina okres protestów studenckich w 1968 r, kiedy to Milicja z ORMO właśnie pacyfikowała studentów a on po raz pierwszy trafił do pierdla. Mruży oczęta i mydli oczy innym, myśląc ze jego ORMO czy ZOMO, będzie rozpędzać po ulicach "bojówki zielonych ludzików" lub z gruntu zdradziecką "ekstremę"? Figlarz..

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-11 22:35:30
12.09.2017 09:21
76
odpowiedz
dwrob
50
Pretorianin

Tak dla chwili refleksji i zastanowienia.

https://www.youtube.com/watch?v=E_vzN6cq8dU

12.09.2017 10:57
77
odpowiedz
2 odpowiedzi
Runnersan
166
Senator

Już się połapali i skasowali, ale profeska ta firma od kolegów pani premier...

12.09.2017 13:46
77.1
Cainoor
188
Mów mi wuju
12.09.2017 15:30
77.2
2
Flyby
159
Outsider

Prymitywizm i głupota tej strony jest w sam raz dla elektoratu PiS i jego twórców.
Ciekawi mnie jedynie, kto robił tę stronę oraz jego refleksje prawne i poza prawne, w kontekście społecznej świadomości poszanowania prawa.

12.09.2017 15:26
78
2
odpowiedz
3 odpowiedzi
Drackula
171
Bloody Rider

na miejscu opozycji, wywalil bym mase kasy i zrobil podobna akcje, ktora jest ukierunkowana na PiS. Tylul mozna dac prosty Prawie i Sprawiedliwie. Potem jakies zakladki, jak przemoc w rodzinie, bandyterka, afery itp itd, i wszedzie tam opisal kazdego czlonka PiS, ktory mial jakikolwiek konflikt z prawem, a nawet takich ktorych akcje skoczyly sie tylko na zarzutach

12.09.2017 15:49
78.1
'ekto
117
Konsul

Zapomniałeś o pewnej zasadzie: Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

12.09.2017 15:57
78.2
.:Jj:.
98
     Frank Sinatra     

'ekto=> piszesz o partii rządzącej czy społeczeństwie? :P

(Nie)stety żyjemy w demokracji, a gdy społeczeństwo jako ogół jest tępę jak cieć pilnujący kartofliska, to trzeba do niego mówić w odpowiedni sposób.

PiS kłamie, kradnie w biały dzień i zbyt wielu ludziom to nie przeszkadza.
Władzy się nie zmieni, licząc że ludzie się opamiętają. Opozycja musi zabrać się do pracy, a przy totalnym zawłaszczeniu i skurwieniu mediów publicznych- co jeszcze zostało poza propagandą?

Niekończący się ciąg afer, widać pamięć kiepska to trzeba by było poprzypominać.

Ja nadal czekam kiedy zaczną wsadzać 'złodziei z peo'.

12.09.2017 18:29
78.3
Flyby
159
Outsider

PiS kłamie, kradnie w biały dzień i zbyt wielu ludziom to nie przeszkadza.

Ponieważ PiS kłamstwu i złodziejstwu, nadaje cechy aktów państwowych.. Po to zagarnianie instytucji państwa pod skrzydła jedynej partii aby w oczach wyborców, partia jedyna PiS utożsamiała się z państwem.

12.09.2017 18:21
79
odpowiedz
2 odpowiedzi
Flyby
159
Outsider

Na razie mamy dalszy ciąg akcji, jak WOT Antoniego przeistacza się w ORMO czy tam ZOMO:

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/projekt-mon-umowa-policji-z-obrona-terytorialna,772119.html

Co poniektórzy mogą popytać rodziców i dziadków jak zaistniało ORMO, stając się pół zbrojnym ramieniem partii do rozpędzania protestów ulicznych. Najpierw, w ramach działalności po zakładach pracy komitetów partyjnych, byli to robotnicy, co w ramach "spontanicznej" akcji, zbrojni w cięte kable i inne pałko podobne elementy, kaski robocze i obowiązkowe opaski - wsparli milicję w rozganianiu studenckich demonstracji w 1968r. Na bazie ich sukcesów, powstało ORMO z całym aparatem organizacji paramilitarnej, mundurami oraz innymi smakowitymi dodatkami.
Przykro było spotkać kolegę w akcji werbunkowej, kuszącego korzyściami i czadzącego o powinnościach obywatelskich..

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-12 19:25:32
12.09.2017 19:05
79.1
Wiejski Widzący
7
Centurion

12.09.2017 19:36
79.2
Flyby
159
Outsider

Przecież o takiej właśnie akcji, marzą aktywni uczestnicy klubów "Gazety Polskiej"- wezmą WOT do pomocy i sprawa załatwiona ;)

13.09.2017 01:32
80
odpowiedz
1 odpowiedź
Cainoor
188
Mów mi wuju
13.09.2017 08:00
80.1
Milka^_^
161
Zjem ci chleb

...w myśl ustawy o finansach publicznych.
Kwestia źródła hajsu to inna sprawa i jest godna potępienia

13.09.2017 15:49
81
1
odpowiedz
4 odpowiedzi
Aurelius
78
Weteran

Zawsze mnie wkurzało, że różne złodziejaszki i inne lutdziki pracujące za granicą, np. w UK nie płacą u nas podatków. Ale przyszła i na tych oszustów podatkowych i wyłudzaczy zasiłków dobra zmiana!
https://wiesci24.pl/2017/09/12/wsrod-polakow-pracujacych-granica-wrze-rzad-chce-wprowadzic-podatek-pracy-poza-polska/#

I mam nadzieję że US nie zapomną do wyliczeń brać polskiej kwoty wolnej od podatku (a nie zagraniczne), wtedy zapłacą cwaniaczki emigracyjne krocie :D.

13.09.2017 15:53
81.1
1
DanuelX
77
Kopalny

No to Lutz już na dobre zmieni obywatelstwo.

13.09.2017 16:20
81.2
1
Kilgur
139
Senator

Hahaha podatek za bycie polakiem :D

13.09.2017 17:01
81.3
1
Drackula
171
Bloody Rider

JEst to swietna wiadomosc! szczegolnie w sytuacji, kiedy wiekszosc Polakow w takim UK to typowi wyborcy Pisu

13.09.2017 18:35
81.4
Kilgur
139
Senator

W UK wystarczy 6 lat i ~1000 funtow i masz paszport wtedy cebulacki US moze cie cmoknac, kupic fake zonke zeby szybciej papiery miec tez nietrudno i niedrogo. Mnie najbardziej smieszy fakt ze w "literze" prawa o unikaniu podwujnego opodatkowania to bedzie podwojne opodatkowanie :)

post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-13 18:38:06
13.09.2017 16:39
82
odpowiedz
Widzący
158
Legend

A co!
Szwindle, leczenie w Polsce podatek za granicą.
I skończy się.

13.09.2017 16:42
83
odpowiedz
1 odpowiedź
neXus
161
Fallen Angel

https://wiesci24.pl/2017/09/13/kolejne-skandaliczne-podatki-prace-teraz-pracownicy-sezonowi/

Nawet w Polsce nie dadzą :P :P :P
I w ten sposób liczba osób zarabiających na czarno sie potroi :P:P:P

13.09.2017 17:04
83.1
Drackula
171
Bloody Rider

ale bezrobocie spadnie :)

13.09.2017 18:22
84
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Cyniczny Rewolwerowiec
44
Senator

Ot, taka ciekawostka. Niezbyt nowa, ale mnie ten fragment zaciekawił:

Postawiono mi dwóje z polskiego, angielskiego (...) i przysposobienia wojskowego. (...) Wyraźnie chciano, żebym nie zdał.
Biedny Jarozbaw, już od dziecka wszyscy przeciw niemu knuli...

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22364442,kto-ratowal-z-klopotow-szkolnych-jaroslawa-kaczynskiego-wraca.html

13.09.2017 18:26
84.1
DanuelX
77
Kopalny

Tata po znajomości w KC PZPR załatwił.

13.09.2017 21:27
84.2
Cainoor
188
Mów mi wuju

"Nie wiem, jak on to zrobił, bo teoretycznie nie miał do tego prawa"

13.09.2017 19:25
85
odpowiedz
Flyby
159
Outsider

Linków jest sporo, ten wybrałem ze względu na oprawę graficzną:

http://wyborcza.pl/10,158533,22368356,w-minute-13-wrzesnia-2017-roku.html
Ten człowiek zaczął właśnie ustawiać sądownictwo pod PiS. Nie dowiemy się czym zawinili ci ludzie, nie musi uzasadniać.. Rzecz w tym że to jest tylko przykład realizacji marzeń i polityki PiS.
Tak PiS będzie chciał rządzić we wszystkich zagarniętych instytucjach państwowych i nie tylko tam - strasząc i zwalniając z pracy. Poprzez swoich partyjnych fagasów, będzie wymuszał posłuszeństwo jak się da i gdzie się da. Produkował dalsze ustawy robiące z państwa pisowski folwark..
Myślicie, o drodzy poddani PiS że jeszcze jesteście wolnymi ludźmi?
W coraz mniejszym stopniu. Jeżeli jeszcze to do was nie dochodzi, to szybko dojdzie..

14.09.2017 09:27
86
odpowiedz
2 odpowiedzi
lordpilot
135
Senator

Życzliwy (choć w trollowaniu polityków sprawiedliwy) "podłej zmianie" redaktor Mazurek sprasował dziś żołnierza tejże "podłej zmiany" Macieja Świrskiego. Mój ulubiony fragment poniżej:

Rozumiem, że po to została powołana Polska Fundacja Narodowa?

M.in. została powołana po to...
Żeby spółki Skarbu Państwa wspierały działania PiS-owskiej ekipy.

Jakiej PiS-owskiej?

Już panu tłumaczę. Skład zarządu Polskiej Fundacji Narodowej jest trzyosobowy. Pan tam jest - pan był współpracownikiem premiera Glińskiego, działał pan jeszcze przed wyborami wokół PiS-u. Pańskim kolegą z zarządu jest Paweł Kozyra - były rzecznik ministra Jasińskiego. Prezesem zarządu jest Cezary Jurkiewicz - szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości - o dziwo - w Warszawie.

Ale to jest przestępstwo, że jest radnym PiS-u?

Naturalnie nie. Tak się dziwnie po prostu złożyło, że na trzech członków zarządu wszyscy trzej są kojarzeni z jedną partią.

A kto miałby być w zarządzie - niech pan powie?

Ja nie wymyślałem składu zarządu, natomiast jeżeli pan mi mówi później, że to nieprawda, że jesteśmy związani z PiS-em to ja panu pokazuję czarno na białym...

Ale ja nie powiedziałem, że...

Na trzy osoby trzy są związane z PiS-em.

^^ Dawno się tak nie uśmiałem. Idiotom trzeba po prostu pozwolić mówić, sami się pogrążą :D

14.09.2017 09:47
86.1
Drackula
171
Bloody Rider

ciemny lud sie w tym nic niestosownego nie dopatrzy, wrecz przyklasnie. Takie szczegoly jak to, ze jest to partyjna klamliwa agitka finansowana za publiczne pieniadze sa dla nich nieistotne, lub co bardziej prawdopodobne, sa zbyt ciemni aby takie oczywistosci dostrzec.

14.09.2017 19:30
86.2
Flyby
159
Outsider
14.09.2017 10:41
87
odpowiedz
Drackula
171
Bloody Rider

http://logistyka.wnp.pl/macierewicz-we-francji-polska-kupi-francuskie-okrety-podwodne,306188_1_0_0.html

uhu, po akcji z Airbusem, Francuzi napewno beda skorzy aby sie w to angazowac. Przypomnijcie tylko macierewiczowi, ze te okrety podwodne maja by w opcji podwodnego lotniskowca!

post wyedytowany przez Drackula 2017-09-14 10:42:22
14.09.2017 10:49
88
odpowiedz
Flyby
159
Outsider

Popularność Dudy rośnie dla PiS-u?

http://www.tvn24.pl/ryszard-petru-o-konsultacjach-z-prezydentem-jeden-na-jeden,772596,s.html

W dudy przyjdzie opozycji dmuchać..

14.09.2017 11:32
89
odpowiedz
2 odpowiedzi
Milka^_^
161
Zjem ci chleb

Szkoda... Mogli by coś zabrać wymiernego Polakom, wtedy by zobaczyli wkurw ludu.
Na tę chwilę dobra akcja z płaceniem haraczu zza zagranicy, jeszcze parę takich durnot i nie porządzą długo.
Mogli by np wprowadzić prohibicję, albo cenzurować Internet.

Ma ktoś jeszcze jakieś ciekawe pomysły, co mogli zrobić by zdenerwować ludzi na tyle żeby zrobili porządek?

14.09.2017 11:34
89.1
Drackula
171
Bloody Rider

- zabrac doplaty rolnikom
- przestac doplacac do kopaln

14.09.2017 12:14
89.2
EnX
106
White Dragon

Zlikwidować Krus,
Wprowadzić przymusowe miesięcznice, coś na wzór pochód pierwszomajowych

14.09.2017 11:48
90
odpowiedz
2 odpowiedzi
Flyby
159
Outsider

Powiadają że "ciekawe pomysły" leżą na ulicy, jak pieniądze..a tych coraz więcej.

Póki co figlarz Antoni ruszył do Paryża uczyć Francuzów jeść widelcem:

http://natemat.pl/217509,a-jednak-bedziemy-handlowac-z-francja-antoni-macierewicz-z-wazna-misja-w-paryzu

Czyż to nie słodki widoczek?

..a co zostawił w pałacu prezydenckim?
Kolejną bombę:

https://wiadomosci.wp.pl/antoni-macierewicz-znowu-dziala-wbrew-andrzejowi-dudzie-nie-do-przyjecia-6165968277940353a

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-14 12:46:24
14.09.2017 12:12
90.1
Drackula
171
Bloody Rider

Polska wykazuje brak zainteresowania integracja militarna na poziomie europejskim takze nie sadze aby ewentualny konrakt z MBDA roznil sie od kontraktu jaki ewentualnie dostaja panstwa trzeciego swiata. Owszem mozemy sobie kupic ale na tym skoczna sie jakielkowiek benefoty z tego tytulu.

OCzywiscie pomijajac fakt, ze macierewicz kupuje wszysko na gebe, szkoda ze nie ma czym zaplacic za swoje zakupy.

post wyedytowany przez Drackula 2017-09-14 12:13:27
14.09.2017 12:44
90.2
Flyby
159
Outsider

macierewicz kupuje wszysko na gebe,

I bardzo przecenia "urok" tej swojej gęby, choć lawirowanie na "politycznych salonach", to coś co zapewne bardzo podoba się temu tam, z Żoliborza. Teraz są jak starzy "towarzysze broni", dowartościowujący się wzajemnie, zaszczytami i pomnikami.
Jakże przydatny jest Macierewicz, kiedy dyscyplinuje i pilnuje pisowskiego nuworysza Dudę..wciąż przydatny.

14.09.2017 14:09
91
odpowiedz
3 odpowiedzi
neXus
161
Fallen Angel

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/powstanie-ekasyno-pomysl-ministerstwa-finansow/1k2hyb

Czyli w skrócie: w ramach walki z hazardem w internecie - państwo stworzy... własny portal hazardowy :D
Nie mam pytań :D

14.09.2017 14:22
91.1
Drackula
171
Bloody Rider

liczba stolkow ograniczona a kolejka do dojenia wciaz dluga, wiec tworzymy nowe narzedzia dojne, ktore zasila kroplowke dla rzeszy BMW.

14.09.2017 14:41
91.2
Flyby
159
Outsider

Tak jest, upaństwowiać dla PiS i jego fagasów, trzeba wszystko.
W kolejce stoi t.zw. "nierząd" ;) Dlaczego mają na nim zarabiać jakieś tam "niekontrolowane podmioty"? Wszyscy na tym skorzystają, zaś "nierząd", nareszcie stanie "rządem"..

14.09.2017 15:23
91.3
dwrob
50
Pretorianin

Tak w temacie dojenia obywateli hazardzistów.
Od tego tygodnia Totalizator Sportowy oferuje Polakom możliwość gry w europejskie lotto Eurojackpot. Oczywiście "dojna zmiana" nie byłaby sobą gdyby nie znalazła dodatkowego źródełka kasy. Cena jednego zakładu w Polsce to 12,50 PLN a jako ciekawostkę podam, że w Niemczech ten sam zakład kosztuje 2 EU ...

14.09.2017 14:33
92
odpowiedz
2 odpowiedzi
lordpilot
135
Senator

Hahahaha - kolejny pisowski "intelektualista" niczym słynna baba z Radomia:

http://natemat.pl/217563,kolego-kuzmiuk-niezly-z-pana-szuja-jaroslaw-walesa-ujawnia-jak-europosel-pis-zabral-mu-prezent-urodzinowy

^^ Już widzę te memy :D

EDYCJA: Swoją drogą poseł Kuźmiuk kończył Politechnikę Radomską w czasach słusznie minionych ;-). Strach sprawdzać czy czasem nie pochodzi z Radomia, miasta trochę szkoda ;-)

post wyedytowany przez lordpilot 2017-09-14 15:01:39
14.09.2017 14:48
92.1
Runnersan
166
Senator

Człowiek z PSL wyjść może....

14.09.2017 14:55
92.2
neXus
161
Fallen Angel

No co, uważał, że mu sie należy :P:P:P

14.09.2017 22:28
93
2
odpowiedz
6 odpowiedzi
Cainoor
188
Mów mi wuju

Generalnie nie przykładam dużej wagi do takich wypowiedzi, ale tym razem zrobię wyjątek. Czyta się jak dobry kabaret :)
https://wiadomosci.wp.pl/adam-mazgula-uderza-w-jaroslawa-kaczynskiego-to-kiedy-stal-sie-pan-mezczyzna-6166005088213121a

15.09.2017 00:54
93.1
Flyby
159
Outsider

Ech, żeby to był kabaret. Ten facet pisze szczerze, zna realia, pisze bez naleciałości propagandowych. Przynajmniej takie odnoszę wrażenie. Może nikt mu nie pomagał.
Charakterystyczne jest to wyczucie bytowania społecznego za komuny oraz różnic jakie były.
Może to nie była "arystokracja żoliborska" ale t.zw. "inteligencja" doskonale osadzona w ustroju i dobrze sytuowana, jak na ówczesne warunki. Celne są uwagi dotyczące służby wojskowej, choć biorąc pod uwagę pozycję społeczną Kaczyńskich i zmieniając się przepisy w tym względzie, także i za komuny można jej było uniknąć. Kiedy doszedłem do owego "kiedy stał sie pan mężczyzną" - tak, zacząłem się śmiać. :) Wydałoby się że to jest bardzo intymne i że to jest nic, ale.. To ma ogromną wagę i w zależności od sposobu rozwiązania, potrafi skrzywić psychikę mężczyzny na cale życie..

15.09.2017 08:23
93.2
Runnersan
166
Senator

Było o tym głośno. Kaczyński służył w wojsku razem zresztą z Rzeplińskim i raczej się nie lubili :)

https://www.wprost.pl/534608/Rzeplinski-i-Kaczynski-razem-sluzyli-w-wojsku-i-studiowali-Nie-bylo-miedzy-nami-chemii

15.09.2017 11:29
93.3
Flyby
159
Outsider

W 1968 roku razem służyliśmy w pułku czołgów,

To mamy jeszcze lepszy "kabaret" :) Oczami wyobraźni zobaczyłem tego tam z Żoliborza, w hełmie czołgowym jednego z "czterech pancernych" :) To też uproszczenie bo pewnie oboje służyli na zapleczu pułku.. Legenda "pancernych" skończyła się dla mnie kiedy w stanie wojennym, czołgi zaczęły rozbijać bramy strajkujących zakładów pracy i kopalń.

15.09.2017 12:25
93.4
neXus
161
Fallen Angel

Konus twierdzi, ze to była piechota a nie czołgi

http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/kaczynski-ocenia-rzeplinskiego-ma-klopoty-z-pamiecia-i-wyjasnia-o-co-chodzi_800017.html

Tylko jakoś mam wrażenie, ze on tam się znalazł jako student z obowiązkowego szkolenia, a nie klasyczny trep

15.09.2017 14:57
93.5
Flyby
159
Outsider

..na pewno nie był "klasycznym trepem", trzeba by było akt wojskowych (o ile się jakieś dochowały) aby to wszystko zweryfikować.
A tak jeden i drugi, może przedstawiać rozmaite wersje..

15.09.2017 23:13
93.6
neXus
161
Fallen Angel

Flyby - Facet, czy Ty myślisz, że po wjeździe Maciarewicza do archiwów i wywiezieniu paru ciężarówek akt jeszcze w 2008 roku zostało cokolwiek, co by mogło oficjalnie skompromitować kogokolwiek z rządzących? Sam w to nie wierzysz :P

15.09.2017 21:17
94
2
odpowiedz
3 odpowiedzi
DanuelX
77
Kopalny
16.09.2017 11:01
94.1
Flyby
159
Outsider

.. "Polska Mesjaszem narodów.."

16.09.2017 16:23
94.2
A.l.e.X
106
Alekde

no i proszę a wszyscy się z niego śmieliście, a taki ambitny ;)

16.09.2017 18:17
94.3
Flyby
159
Outsider

To może jednak Korea Północna zrobi mu promocję?

17.09.2017 01:22
95
odpowiedz
2 odpowiedzi
Aen
161
Anesthetize

Z innej beczki, ale wiem że tu zaglądasz i nie przegapisz Bukary (dla tych co nie wiedzą, wspomniany jegomość jest legendą jeśli idzie o fan-misje do tej gry - jego Old Comrades, Old Debts to po dziś dzień perełka). Weź waść wspomóż i potwierdź moje słowa, że dwa pierwsze Thiefy to najlepsze co spotkało komputerową rozgrywkę w historii. Im nas więcej tym lepiej. http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=14398445&N=1

post wyedytowany przez Aen 2017-09-17 01:26:29
17.09.2017 14:47
18.09.2017 21:02
95.2
Bukary
150
Senator

Aen, wspomogłem, jak potrafiłem. :)

18.09.2017 09:30
96
odpowiedz
2 odpowiedzi
lordpilot
135
Senator

Czy ktoś z Was jest na tyle odważny, żeby jeszcze oglądać Kurwizję? Ja osobiście spasowałem już dawno temu... Chyba nie ja jeden:

https://www.salon24.pl/newsroom/809636,klopoty-jacka-kurskiego-tvp-przynosi-same-straty-klapa-festiwalu-w-opolu

^^ No z publiczną "się udało"... zatopić i zrobić siermiężne, propagandowe gówno, którego ludzie nie chcą oglądać. To pora teraz żeby tak samo zarżnąć jeszcze prywatne media, po "repolonizacji" czeka je podobny los...

post wyedytowany przez lordpilot 2017-09-18 09:32:20
18.09.2017 09:40
96.1
1
DanuelX
77
Kopalny

Ze śmiercią telewizji pogodziłem się już dawno - nawet po zmianie władzy i wywaleniu hordy PISowskiej z TVP to medium już nigdy się nie podniesie.
Co innego 3jka - zarżnięcia tego radia kaczyńskiemu nigdy nie daruję.

18.09.2017 11:46
96.2
1
Flyby
159
Outsider

W którymś momencie, polityczne zarzynania kur znoszących złote jajka, co w nazwie mają "informatyczne" - musi się przełożyć na dalsze "klapy finansowe" i siad gospodarczy.
To trochę tak jak z polityką zagraniczną, która w obecnej chwili składa się z tworzenia zagrożeń, przede wszystkim na użytek wewnętrzny.
Straszenie społeczeństwa, podsycanie nienawiści społecznych na zewnątrz i do wewnątrz - to stara "dobra tradycja", obecna i sprawdzana jeszcze za komuny. Właśnie z sukcesem obudzono nośne strachy i upiory w ramach zawłaszczania państwa przez PiS i jego aparat..
To takie uwagi na dobry początek tygodnia.. :)

18.09.2017 11:29
97
odpowiedz
10 odpowiedzi
neXus
161
Fallen Angel
18.09.2017 11:55
18.09.2017 11:57
97.2
lordpilot
135
Senator

Ja już Świrskiemu podsunąłem pomysł, żeby szukali wśród swoich :). Poniżej jeden, który ma już "wprawę" ;-)

http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/senator-bogdan-pek-wyleguje-sie-na-korytarzu-sejmowego-hotelu-co-sie-stalo_658165.html

18.09.2017 12:37
97.3
neXus
161
Fallen Angel

Kilgur -> Rozumiem, ze upolitycznienie sędziów będzie remedium na tego typu sprawy?

18.09.2017 12:41
97.4
Flyby
159
Outsider

No prosze a to tez w PRL sie stalo ?

Działo się podobnie, tyle że podporządkowany partii jedynej aparat sędziowski podlegał od momentu stawania się, ideologicznej weryfikacji.
Funkcjonowała n.p. zasada "awansu społecznego", z ramienia partii - zastępująca w początkach sądownictwa i wojska bardziej fachowe wykształcenie :)
Dane mi było funkcjonować w środowisku sądowniczym, wysłuchiwać opowieści starej kadry i podziwiać nową. Media zajmowały się (cenzura) tylko wybranymi przypadkami skażonych przez wsteczne poglądy prawnikami, lecz medialna kampania powstawała właśnie tak, jak teraz to robią "media rządowe", sięgające jak najbardziej do spraw prywatnych - pies z nimi służalczy, tańcował i z PiS-em do spółki :)

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-18 13:06:27
18.09.2017 12:41
97.5
Widzący
158
Legend

Będzie całkowitym remedium.
Kilka wyroków dla totalnych dziennikarzy i koniec będzie wpuszczania tej hołoty do miejsc przebywania przedstawicieli Suwerena.
Niby prawdziwe zdjęcia, niby prawdziwe wydarzenia, takie fakty niby, a wrogie sukcesom.
Chyba że obnażają.

18.09.2017 13:28
97.6
Kilgur
139
Senator

neXus -> co ma zatrudnianie aktorow do upolitycznienia sadow?

Flyby -> http://www.polishclub.org/2011/05/10/sedzia-marian-bulinski-skazujacy-w-stanie-wojennym-aktualnie-w-skladzie-sadu-najwyzszego-izba-wojskowa/

gownana strona ale wykaz chyba aktualny samooczyszczenie sie sadow dziala :)

http://oburzeni.pl/wykaz-sedziow-sadu-najwyzszego/

post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-18 13:32:31
18.09.2017 14:04
97.7
1
neXus
161
Fallen Angel

Kilgur -> Ja dom domyślam się, że najbardziej by Ci odpowiadało teraz usadzenie na stołkach sędziów wybranych przez Dobrą Zmianę, ale:
1. PiS wymienia sędziów ale nie zmienia samego prawa jeśli chodzi o immunitety dla sędziów
2. Kadra na "wymianę: PiSu jest taka jaka jest - albo mierna ale słuchająca się prezesa albo w stylu pana Stanisława Piotrowicza.

Więc - oprócz tego, że teraz politycy będą dowolnie wpływać na wyroki sądu - nic się nie zmieni w dziedzinie "bezkarności" sędziów. A ponieważ sędziowie teraz będą "swoi" to za chwilę zobaczymy jak będzie wyglądało ich ściganie za takie przewinienia.

Natomiast to co robi PiS z tą kampanią skierowaną na sędziów to już propaganda najniższych lotów. Tym bardziej, ze tylko najciemniejszy lud to jeszcze może kupić...

18.09.2017 14:33
97.8
Kilgur
139
Senator

Ja dom domyślam się, że najbardziej by Ci odpowiadało teraz usadzenie na stołkach sędziów wybranych przez Dobrą Zmianę
Jak zwykle kto nie jest otwarcie przeciw pis wieszajac na nich psy za wszystko co sie na swiecie dzieje, to musi byc za, tyle w tym temacie przynajmniej z mojej strony :P

post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-18 14:34:30
18.09.2017 14:52
97.9
neXus
161
Fallen Angel

Kilgur -> Wskaż choć jedno zdanie, w którym w mych wypowiedziach wskazuję że popierasz PiS. Natomiast jak najbardziej wskazuję,że popierasz ich zmiany w sądach podpierając się ich retoryką (vide sędziowie alkoholicy, złodzieje i geszefciarze).
Rozumiem, że jak argumentów brakuje to rzucasz hasło o szufladkowaniu i to od razu "niszczy" wszelkie argumenty dialogisty? :D

18.09.2017 15:17
97.10
Kilgur
139
Senator

Zaczynasz od aktorow i kampani, a pozniaj domyslasz sie ze pasowaloby mi wybieranie sedziw przez pis :P Jakos nie przypominam sobie zeby zachwalal lub powiedzial cokolwiek pozytywnego o reformie sadownictwa, wiec skad te domysly?

post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-18 15:19:06
18.09.2017 11:58
98
odpowiedz
3 odpowiedzi
Widzący
158
Legend

Zamieściłbym ilustrację gdzie Suweren ma te wszystkie lewacko-demokratyczne pierdoły, ale po co kopać pełzającego.
https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/pis-liderem-w-kolejnych-sondazach-co-musi-zrobic-opozycja,773596.html
Jak zaczną się jeszcze pokazowe procesy to poparcie wystrzeli w górę dużo wyżej.

18.09.2017 12:22
98.1
neXus
161
Fallen Angel

Dopóki procesy nagle nie zaczną być przeciw Suwerenowi, gdy niechcący wdepnie w interesy rządzących, ale wtedy będzie już za późno.
W sumie ja teraz zaczynam wyciągać popcorn i z rozbawieniem obserwować co będzie się działo. Własne mieszkanie mam, choc nie za duże, nie mam dzieciaków, kredyty, oszczędności na tyle małe, ze jak mi je państwo zapierdoli to nie będzie duża strata. Zarabiam na tyle dobrze, ze nawet dam rade wytrzymać jakiś czas nawet przy 10% inflacji.
Natomiast będę miał ubaw jak w końcu do tych, co tak dzielnie stoją murem za PiSem, wreszcie dotrze to, na co głosowali :) Szczególnie jak w połowie miesiąca będą musieli żreć tyn ze ścian z głodu albo jak ktoś z rodziny zderzy się w prawie z jakimś partajem przy "niezawisłych"sądach.
Żyłem jeszcze za czasów socjalizmu to i ten okres przeżyję :)

18.09.2017 12:36
98.2
Widzący
158
Legend

A na co mi popcorn, marnowanie dobrej kukurydzy zacierowej.
Mnie państwo niczego nie zapierdoli, bo ja nie mam nic.
Należy mi się pomoc wszelka gdyż nie mam włości i władzy, zawsze mogę się zarejestrować w mopsie, caritasie i czerwonym krzyżu.
Zatem ze spokojem obserwuję zmagania tytaniczne Suwerena ze zdrowym rozsądkiem. Jedyne czego muszę pilnować to rozpadu szengena, abym zdążył wyjechać do wód nim zamkną granice. Na co mnożyć koszta?

18.09.2017 13:03
98.3
Flyby
159
Outsider

Mnie państwo niczego nie zapierdoli, bo ja nie mam nic.

Ja tak, jak Widzący lub może gorzej :)
Tylko mój duch wolny polata nad pisowskimi bałwanami, w ogóle i w szczególe.

I pomyśleć że największą uciechę ma w tej chwili ten tam z Żoliborza, co fałszywą gadką zabełtał polskie piekiełko do samego dna, aż męty bolszewickie i inne, odbiły i dostąpiły szczytowania ;)

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-18 13:20:14
18.09.2017 16:14
99
odpowiedz
neXus
161
Fallen Angel

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/krzysztof-jurgiel-chwali-wysokie-ceny-masla,773713.html

W sumie wysoka inflacja jest w interesie rządzących - 500+ straci na realnej sile nabywczej a nikt nie mówił, że to będzie w zależności od inflacji 600+....

18.09.2017 16:37
100
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Cainoor
188
Mów mi wuju

Dojna zmiana :)

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,22389306,rekordowe-zyski-gazety-polskiej-i-gazety-polskiej-codziennie.html

"Spółka Niezależne Wydawnictwo Polskie (wydawca tygodnika "Gazeta Polska") odnotowała w ub. r. 1,37 mln zł zysku netto i 13,12 mln zł przychodów. Oznacza to, że zysk wzrósł o 692 proc. - podaje "Presserwis". Średnia sprzedaż w ub. r. to ok. 35 tys. egzemplarzy, zmalał o ponad 4 proc. ."

18.09.2017 17:05
100.1
1
Flyby
159
Outsider

Pewnie ją spółki i instytucje obsadzone pisowcami kupują - jak za komuny - niemal z rozdzielnika..
Pytanie tylko czy są potem czytane, czy też, w najlepszym wypadku, są używane wtórnie..
Teraz widzimy efekty obsadzania przez PiS, spółek, instytucji i firm..po to jest napór na sadownictwo i media niezależne aby tłuste pisie dupska - mocniej i swobodniej przykleiły się do stołków.

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-18 17:11:37
18.09.2017 17:31
100.2
2
Sinic
159
Senator

Raczej mało prawdopodobne by wzrost zysku wynikl ze sprzedaży skoro akurat ten wskaźnik zmalal ;)
Coraz mniej ludzi to cos kupuje, nawet biorac pod uwagę w/w zakupy przez instytucje państwowe.

Kase maja z wykupowania, za kwota pewnie dużo wyzsza niż w innych mediach (szczególnie patrząc przez ilość egzemplarzy/dotarcie do konsumentow), reklam przez zmuszane do tego rozne spolki państwowe i organizacje rzadowe. Cala tajemnica "sukcesu" ;/
Inny sposób przekazywania przez dojna zmiana kasy dla kumpli.

18.09.2017 17:50
100.3
1
Flyby
159
Outsider

Zgadza się Sinic :) Jak się w temat wgłębić, to niedługo reklamy będą "fundować" wyższą pisią kulturę gdzie się da i wedle odpowiednich statystyk, wzrośnie nam mimo wszystko, poziom czytelnictwa..

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-18 18:03:59
18.09.2017 17:39
101
odpowiedz
8 odpowiedzi
Flyby
159
Outsider

Tutaj mamy coś więcej, niż przesrane plany Antosia:

http://www.tvn24.pl/chinczycy-w-firmie-motor-sicz-wyprowadzali-majatek-do-chin,773799,s.html

Jak wiemy, władze PiS z Morawieckim na czele, dzielnie stawiają na współpracę z Chinami, co to flirtują z Putinem.
Dla przykładu, jakie technologie mogą załapać chińskie koncerny budując nam elektrownie atomowe? Jakie inne okazyjne przekręty są w stanie zafundować nam Chińczycy?

18.09.2017 17:49
101.1
Drackula
171
Bloody Rider

Tyle ze jesli Chinczycy beda nam budowac elektrownie to ze swoimi technologiami. Pomysl ze dostaniemy zachodnie rozwiazanie a Chinczycy tanio wybuduja jest na poziomie kolobizacji marsa przez Polakow.

18.09.2017 18:01
101.2
Flyby
159
Outsider

Pomysl ze dostaniemy zachodnie rozwiazanie a Chinczycy tanio wybuduja jest na poziomie kolonizacji marsa przez Polakow.

Nie da się? ;( To szkoda. Chociaż kolonizacja Marsa wspólnie z Chińczykami to też byłaby atrakcja ;)
Zostalibyśmy nareszcie kosmicznym mocarstwem.

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-18 18:10:15
18.09.2017 18:55
101.3
Widzący
158
Legend

Te marzenia Antoine Mgły Smoleńskiego wyglądać mogą tak:
https://www.youtube.com/watch?v=SbxwxGEvU4w
Tak, tak, to Mi-2 w zaawansowanej wersji modelowej z Motor Sicz.
Potęga i "pieriemoga" z wyzłomowanych maszyn można zrobić niby cudo (taki ukraiński "Anders").

Drugi ukraiński śmigłowiec to projekt prywatnej firmy z czeskim silnikiem, w zasadzie to jest studium dla drona. Niewiele o nim wiadomo oprócz danych wskazujących że faktycznie można będzie nim łapać motyle.
https://www.softex.aero/helicopter-vv-2

18.09.2017 19:07
101.4
.:Jj:.
98
     Frank Sinatra     

Mam tańszą wersję, będzie na premie dla jędrnych chłopców z MONu.

http://africarm.org/publications/apostle-safo/ktk-02/

Warto zwrócić uwagę na rakiety skierowane w kabinę pilota.

18.09.2017 19:14
101.5
Widzący
158
Legend

Warto zwrócić uwagę na rakiety skierowane w kabinę pilota.

Bo to wersja kamikadze.

18.09.2017 19:34
101.6
Flyby
159
Outsider

Ten Abibiman Nsoroma to jest cuś. Marzenie dla WOT.
Zmieści się na na podwórku, w krzakach, po mniejszych dachach ..byle by ich dużo było i nie ma mocnych.

Bo to wersja kamikadze.
To jeszcze lepiej - w 1939 też mieliśmy kamikadze, tylko sprzętu nie było..

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-18 19:37:01
18.09.2017 19:51
101.7
Widzący
158
Legend

Fly tutaj masz ciekawostkę, porównanie manewrów Zachód 81 i Zachód 2017.
Teraz srają się że to zagrożenie, przygotowanie do wojny i takie tam. Pamiętasz te dyskusje o tym że w 81 roku żadnego zagrożenia ze strony sowietów nie było, że nikt nie straszył i te wszystkie plucia.
Pusty śmiech ogarnia.
https://www.youtube.com/watch?v=nqXyWSuvr5s

post wyedytowany przez Widzący 2017-09-18 19:51:50
18.09.2017 20:40
101.8
Flyby
159
Outsider

44 % wyborców i sympatyków PiS, Widzący - powinno stać na baczność.
Im więcej podkręcanych zagrożeń, im więcej niebezpieczeństw urojonych mniej czy więcej, tym lepiej dla PiS.
To jest to samo co wyczyniali za pierwszych swoich rządów i jako opozycja - teraz podkręcili to wszystko za pomocą nepotyzmu, kasy i łgarstw uświęconych - jadą na całego.
Sąsiedzkie zagrożenia co zawsze były? Walić w bębny byle głośniej jak jest okazja, kasą podniecać bo jest z czego.
Że się Europie czy Putinowi znudzą te ujadania?
Ee tam, wciąż jest UE. Wciąż jest NATO. Takie parasole ochronne - dziurawe czy nie, zawsze są.
Chcieliście nas do UE? To teraz dawajcie jeszcze więcej bo Unię rozwalimy. Chcieliście nas do NATO - to teraz uspokójcie Rosjan jeżeli nie chcecie aby świat stanął w ogniu III Wojny. II Wojna też od nas się zaczęła..

18.09.2017 19:51
102
odpowiedz
Lutz
156
Legend

chcialemtylko podziekowac za linka do strony wielebnego Safo Kantanka czy jak go tam zwą.

bardzo dobre.

18.09.2017 21:04
103
odpowiedz
Flyby
159
Outsider

Tutaj podżegacz naczelny, co całą swoją politykę oparł teraz na podżeganiu, szczuciu, budzeniu i podtrzymywaniu zagrożeń:

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/prezes-pis-o-reparacjach-od-niemiec,773851.html

A co mu tam zależy - to następne pokolenia będą płacić za jego politykę - rachunki.
Płaćcie Niemce bo Antonim was poszczuję..

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-18 21:05:39
18.09.2017 22:40
104
odpowiedz
3 odpowiedzi
Lutz
156
Legend

Piekna drama na amazonie.com przy okazji nowego "dziela" pani clintonowej.

Recenzje wycinane z predkoscia swiatla, ludzie pisza po kilka razy (zweryfikowani) i jakos ciezko napisac cos co bez minimum 4.5 gwiazdek ma szanse na przetrwanie.

Piekne.

https://www.amazon.com/What-Happened-Hillary-Rodham-Clinton/dp/1501175564/ref=tmm_hrd_swatch_0?_encoding=UTF8&qid=1505765906&sr=8-1

18.09.2017 23:06
104.1
5
DanuelX
77
Kopalny

Szczęśliwy to człowiek, który zamiast martwić się problemami rodaków siedzi na uchodźstwie popijając herbatę i podnieca się recenzjami na amazonie.

19.09.2017 14:14
104.2
Lutz
156
Legend

probowalem podrzucic temat o czyms co sie dzieje naprawde, a nie li tylko w umyslach naszej dobrej zmiany.

19.09.2017 22:23
104.3
DanuelX
77
Kopalny

Prześladowanie prawiczkowych dzieje się tylko w twojej głowie lutz.

19.09.2017 11:39
105
odpowiedz
3 odpowiedzi
Flyby
159
Outsider

Ile te wrzutki Lutza mają wspólnego z tematem wątku "dobra zmiana"?
Manifestuje śmieceniem swój stosunek do wątku?
Smutne jest życie uchodźcy.. mimo stwarzania pozorów.

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-19 11:40:53
19.09.2017 11:49
105.1
2
Cainoor
188
Mów mi wuju

Logika pewnie taka, że Amazon w USA podlega cenzurze i jeśli będziemy patrzyli się ślepo na ten zgniły Zachód, to i do nas taka cenzura trafi. A dobra zmiana ma nas przed tym uchronić. Żadna prywatna firma nie będzie regulowała u siebie recenzji, które wprowadzają konsumenta w błąd. Przecież hejterzy nie są problemem nawet w recencji gier. A jeśli już miałby ktoś regulować, to tylko ten co ma dobre intencje, np. rząd PiS.

19.09.2017 11:51
19.09.2017 13:16
105.3
Flyby
159
Outsider

Logika pewnie taka, że Amazon w USA podlega cenzurze i jeśli będziemy patrzyli się ślepo na ten zgniły Zachód, to i do nas taka cenzura trafi.
Rąbnięta ta logika ;) Na ile lepsza od cenzury Amazona ma być cenzura PiS opłotkami wprowadzana gdzie się da?
"Zamienił stryjek siekierkę na kijek"?

19.09.2017 12:34
106
odpowiedz
3 odpowiedzi
Kilgur
139
Senator

Przecierz jakby w cebulandi takie cos co robi amazon sie stalo np. w stosunku w przypadku ksiazki o ruskich powiazaniach maciarewicza wycinano by pozytywne oceny, to zaraz by drama byla ze pis cenzure wprowadza i przynajmniej 20 postow placzu :)

Zreszta beke mam z tego co sie dzieje w hiszpani lamanie prawa, konstytucji itd. a junkery siedza cicho :)

post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-19 12:36:07
19.09.2017 12:36
106.1
Cainoor
188
Mów mi wuju

Przecież już taka ściana płaczu była po tym jak GW rozpoczęła walkę z heterami na swojej stronie...

19.09.2017 13:20
106.2
Flyby
159
Outsider

Zreszta beke mam z tego co sie dzieje w hiszpani lamanie prawa, konstytucji itd. a junkery siedza cicho :)
To bekuj Kilgur Hiszpanię ile się da a my pobekujemy se z PiS

19.09.2017 20:02
106.3
Kilgur
139
Senator

Flyby -> zawsze + 10 do poczucia sprawiedliwosci jak dwulicowy junker posapie razem z wami :)

19.09.2017 14:13
107
odpowiedz
5 odpowiedzi
Lutz
156
Legend

GW rozpoczęła walkę z heterami na swojej stronie...

zawsze zmartwieni tym kiedy ktos tlamsi wolnosc wypowiedzi.

19.09.2017 14:30
107.1
1
Flyby
159
Outsider

zawsze zmartwieni tym kiedy ktos tlamsi wolnosc wypowiedzi.

Prosisz się o "tłamszenie" swoich "wypowiedzi", Lutz?
W ramach regulaminu zawsze możesz na mnie liczyć.

19.09.2017 16:03
107.2
Lutz
156
Legend

mowiac szczerze, mozesz mi skoczyc.
Przyzwyczailem sie do tego, ze nie majac nic do powiedzenia podczepiasz sie pod kazdy moj post, jak rzep psiego ogona.

19.09.2017 17:44
107.3
Flyby
159
Outsider

nie majac nic do powiedzenia podczepiasz sie pod kazdy moj post, jak rzep psiego ogona.
O, Lutz - wynika to z natury twoich postów. Pisząc równie poetycznie - nic nie mówiące merdanie twojego pisowskiego ogona, naraża go na rzepy i przytrzaśnięcie przez byle jakie drzwi ..ech.

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-19 17:45:32
19.09.2017 17:45
107.4
Cainoor
188
Mów mi wuju

Czyzbym czegos nie dostrzegl? Wrzuciles post o tlamszeniu wolnosci przez Amazon, takze ten...

19.09.2017 22:24
107.5
DanuelX
77
Kopalny

Lutz się zdenerwował? Wow! Brawo Flyby!

19.09.2017 18:04
108
odpowiedz
2 odpowiedzi
Flyby
159
Outsider

To teraz wróćmy do tematu. Oto wiadomość o tym tam z Żoliborza, prosto z pól nasyconych galopującą husarią:
https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/kaczynski-okreslil-izrael-jako-wielkie-panstwo-cud/
Wódz żoliborski szuka sojuszników, co by pomogli w wyciskaniu reparacji wojennych z podłych Teutonów.
Nie wiem jak na to (husarzy pomijając) zaopatruje się jądro pisowskiego elektoratu, chociaż od tego tam z Żoliborza, przełknie wszystko..

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-19 18:08:23
19.09.2017 21:02
108.1
Herr Pietrus
157
Ubecka Wdowa

Moja sąsiadka, zagorzała zwolenniczka PiS (to delikatne określenie, moherowy beret pasuje lepiej, no ale nie wypada... bo jednak uprzejma i uczynna kobieta - nie dla lewaków, oczywiście) żywi do Żydów nienawiść szczerą i gorącą.

Faktycznie, trzeba by ją o to wielkie państwo zapytać.

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2017-09-19 21:03:17
19.09.2017 23:41
108.2
1
Flyby
159
Outsider

Zapytaj nie tylko ją, Herr Pietrus, zapytaj innych wyborców PiS -u bez oficjalnych przykrywek. Dowiesz się jak głębokie i zakorzenione są te uprzedzenia..
To świetna pożywka dla polityki nienawiści i podziałów.
Niestety nawet jak powiesz sąsiadce że Kaczyński chce ją sprzedać wielkiemu państwu Izrael, to nie uwierzy. Widzi go wśród modłów i świec miesięcznic..

19.09.2017 20:37
109
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Cainoor
188
Mów mi wuju

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1858860,Patryk-Jaki-poprosilem-o-akta-sprawy-noworodka-z-Bialogardu

"- Intuicja mi podpowiada, że ci rodzice mogą mieć wiele racji (...). Dobrze by było, żeby jednak ci rodzice pokazali się z tym dzieckiem. Jeżeli zostanie zbadane i okaże się, że nic się nie stało, że dziecko jest w dobrym stanie (...), to uważam, że decyzja sądu była absolutnie skandaliczna - powiedział Jaki w radiowej Jedynce."

Cóż. Sprawa naturalnie złożona, ale martwi mnie jego 'intuicja'. Był już taki co wcześniej ferował wyroki.Teraz Jaki uzurpuje sobie prawo do podejmowania decyzji w gestii sądów. Argument to ugrania poparcia na walce z wymiarem sprawiedliwości? Jak najbardziej.

Nikt z rządzących nie zdaje sobie sprawy, że taka kampania nienawiści musi przynieść wiele złego? To się obróci przeciwko sędziom, a w dłuższej perspektywie przeciwko tzw. państwu prawa. I ucierpią na tym wszyscy.

19.09.2017 23:51
109.1
1
Flyby
159
Outsider

Wiele wody w Wiśle upłynie zanim politycy formatu Jakiego nauczą się myśleć o państwie w dalszej perspektywie.
Na razie widzą państwo jako PiS i ja, u władzy. Oraz racje tego mojego ja na stanowisku sprawiedliwego - poganiane emocjami.

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-20 00:09:18
20.09.2017 09:14
109.2
Lutz
156
Legend

To się obróci przeciwko sędziom, a w dłuższej perspektywie przeciwko tzw. państwu prawa.

państwu czego?

blogoslawieni wszyscy, ktorzy urodzili sie dwa lata temu.

20.09.2017 14:31
109.3
Flyby
159
Outsider

blogoslawieni wszyscy, ktorzy urodzili sie dwa lata temu.

No no Lutz - to jest ładne. Wejście w życie znad pisowskiej chrzcielnicy nobilituje. Chcesz plusa z gabinetu przy Nowogrodzkiej? Już go masz.

19.09.2017 22:15
110
odpowiedz
16 odpowiedzi
mich83
114
Generał

Trump chwali Polaków za patriotyzm na który lewactwo pluje.

http://www.tvp.info/34055669/trump-w-onz-chwali-patriotyzm-polakow-i-grozi-korei-pln-calkowitym-zniszczeniem

Oznajmia ze każdy kraj powinien dbać o własny interes ( takie przeciwieństwo do działań PO )

post wyedytowany przez mich83 2017-09-19 22:16:27
19.09.2017 22:25
110.1
1
DanuelX
77
Kopalny

No ale dalej nie pochwalił Polaków którzy niewolniczo zapier*** na jego budowach.

19.09.2017 22:56
110.2
1
Cainoor
188
Mów mi wuju

michu83 - jestes albo taki niemadry, albo zwyczajnie trollujesz. Nie wiem co gorsze. Lewactwo to PiS, niech to w koncu do ciebie dojdzie. Z PO bylo roznie, ale na arenie miedzynarodowej zdecydowanie lepiej dbali o interesy Polski niz PIS. W tym wzgledzie uczen (Waszczykowski), na pewno nie przerosl mistrza (Sikorski).

post wyedytowany przez Cainoor 2017-09-20 10:20:29
19.09.2017 23:57
110.3
1
Flyby
159
Outsider

Trump chwali Polaków za patriotyzm na który lewactwo pluje.

Na razie mich83 - to plujesz ty na ludzi o innych poglądach, zwanych umownie "lewakami". Szerzysz tanim kosztem, nienawiść i podziały, "prawicowy bohaterze".

20.09.2017 00:30
110.4
1
.:Jj:.
98
     Frank Sinatra     

ludzie, przecież to troll.

20.09.2017 09:09
110.5
Lutz
156
Legend

no wiadomo

a jak nie troll to przeciez na pewno hejter.

20.09.2017 09:11
110.6
Runnersan
166
Senator

Jakby PiS przyszedł do partii republikańskiej z swoimi pomysłami, to zaraz by ich wykopali do Obamy i reszty demokratów (lewaków?).

20.09.2017 09:17
110.7
DanuelX
77
Kopalny

"a jak nie troll to przeciez na pewno hejter"
Drumpf?

20.09.2017 09:24
110.8
Kilgur
139
Senator

Z PO bylo roznie, ale na arenie miedzynarodowej zdecydowanie lepiej dbali o interesy Polski niz PO.

da fuq?

20.09.2017 09:35
110.9
DanuelX
77
Kopalny

Kilgur - platforma mogłaby siedzieć na dupsku przez n lat i nie robić nic a i tak wyszłoby to lepiej niż niszczenie reputacji Polski.
Napisz mi misiu JEDNĄ sprawę na której Polska zyskała za dobrej zmianie na arenie międzynarodowej.

20.09.2017 10:19
110.10
Kilgur
139
Senator

DanuelX -> jad wypalil ci juz resztke muzgu, przczytaj tak z 20 razy to co zacytowalem kursywa moze zatrybisz :P

20.09.2017 10:21
110.11
DanuelX
77
Kopalny

Kilgur, propaganda PISu wypaliła ci "musk"? Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem i odpowiedz na to proste pytanie.

20.09.2017 10:21
110.12
Cainoor
188
Mów mi wuju

Kilgur, to literówka, juz poprawilem

20.09.2017 10:24
110.13
Kilgur
139
Senator

Cainoor -> podejrzewalem ze to zwykly blad :), ale jak widac dla Danuelexow tego forum zwykle pokazanie bledu to agitacja polityczna :)

post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-20 10:24:42
20.09.2017 10:27
110.14
DanuelX
77
Kopalny

Kilgur miałem nadzieję, że rozmawiam z kimś kto umysłowo jest na poziomie wyższym niż podstawówka i nie będzie czepiał się błędu w tekście. Chyba z kontekstu każdy zrozumiał o jaką partię chodzi?

20.09.2017 10:58
110.15
Kilgur
139
Senator

DanuelX -> komentarza "politycznego" nie dalem, ot zwykle pokazanie bledu, wiec tak sobie to tlumacz, bo tlumczenie byc musi inaczej ktos domysli sie prawdy, a prawda boli :)

post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-20 10:59:40
20.09.2017 11:05
110.16
1
.:Jj:.
98
     Frank Sinatra     

a jak nie troll to przeciez na pewno hejter.

Lub po prostu idiota, tak jak parę innych osób które pojawiają się w tych wątkach.

Ciężko inaczej nazwać osobę, która używa takiej terminologii, takiego toku myślenia i wysnuwa takie argumenty, jak mich83.

20.09.2017 11:55
111
odpowiedz
4 odpowiedzi
Cainoor
188
Mów mi wuju

Platny troll
Hejter / Troll bez wynagrodzenia
Idiota
Dozywotnio skrzywdzony

Macie jakies inne kategorie?

20.09.2017 12:13
111.1
.:Jj:.
98
     Frank Sinatra     

Rzeczy nazywa się po imieniu.

Uwierz mi- wolałbym czytać dobrze napisane, trafne posty niż wyziewy zbudowane na kłamstwie i naginaniu rzeczywistości.

Jeśli Tobie nie przeszkadza nazywanie systemowo usankcjonowanego złodziejstwa, kumoterstwa i innych społecznych i politycznych patologii, patriotyzmem - ok. Nie wszyscy mogą mieć takie nastawienie.

20.09.2017 13:30
111.2
Lutz
156
Legend

Platny troll
Hejter / Troll bez wynagrodzenia
Idiota
Dozywotnio skrzywdzony
Macie jakies inne kategorie?

Haha, pisowski bulterier podwinal ogon i uciekl do lasu;)
Niby bez znaczenia ale oddaje pisowska mentalnosc.

mozesz sobie dopisac.

20.09.2017 14:23
111.3
Flyby
159
Outsider

mozesz sobie dopisac.

Lutzowe zawracanie głowy na odwyrtkę, czyli odklejanie i przyklejanie nalepek..

20.09.2017 18:30
111.4
Cainoor
188
Mów mi wuju

Jj ale o co chodzi? Staram sie skategoryzować sort ludzi

20.09.2017 12:30
112
1
odpowiedz
5 odpowiedzi
Drackula
171
Bloody Rider

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/fakt-jacek-kurski-mial-wypadek-po-stluczce-uciekl-do-lasu/zf95192

Haha, pisowski bulterier podwinal ogon i uciekl do lasu;)
Niby bez znaczenia ale oddaje pisowska mentalnosc.

20.09.2017 12:47
112.1
Flyby
159
Outsider

To był szok po sukcesach festiwalu opolskiego.. miejcie zrozumienie

20.09.2017 13:19
112.2
1
neXus
161
Fallen Angel

Tradycyjnie wybrał najgorsza opcje tego, co mógł w tym momencie zrobić...
Juz nawet nie mam siły się śmiać, ręce opadają z tak skrajnej odmiany kretynizmu...

20.09.2017 15:15
112.3
ashiaron
17
Chorąży

Naprawde ? Ja cie krece ? I pewnie jeszcze zrobil kupe w krzakach. Myslalem ze madrzejsi ludzie sa na tym forum, a tu tymczasem widze poziom Pudelka.

20.09.2017 16:12
112.4
1
Flyby
159
Outsider

I pewnie jeszcze zrobil kupe w krzakach

Zadbaj o swój poziom i nie rób nam tu kupy na środku.. niemiły widok.

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-20 16:14:23
20.09.2017 16:31
112.5
ashiaron
17
Chorąży

.. niemiły widok.

Nikt Ci nie kaze ogladac.

post wyedytowany przez ashiaron 2017-09-20 16:44:45
20.09.2017 12:45
113
odpowiedz
1 odpowiedź
Kilgur
139
Senator
post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-20 12:47:43
20.09.2017 18:34
113.1
Cainoor
188
Mów mi wuju

Afera ze nikog z PiS?

20.09.2017 12:59
114
1
odpowiedz
8 odpowiedzi
Flyby
159
Outsider

A mnie się wydaje Kilgur - że prawdziwa afera jest tutaj:

http://www.tvn24.pl/afera-billboardowa-rada-polskiej-fundacji-narodowej-zajmie-sie-kampania,774426,s.html

.."afera "tylko w WP" jest skromną zastawką tego co istotne

20.09.2017 13:15
114.1
Kilgur
139
Senator

Pis robi co chce dzieki poprzednikom i takiemu wlasnie podejsciu do obowiazkow jaki zaprezentowali w moim linku, jak widac niewiele sie zmienilo. Zapowiada sie dlugie panowanie, chyba ze kilkakrotnie strzela sobie w kolano.

post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-20 13:15:59
20.09.2017 13:24
114.2
2
Flyby
159
Outsider

Pis robi co chce dzieki poprzednikom i takiemu wlasnie podejsciu do obowiazkow jaki zaprezentowali w moim linku,

To nie opozycja rządzi naszą kasą i naszym życiem, Kilgur - tylko właśnie takie coś jak PiS. Dopisujesz się do tych panienek od Kukiza co właśnie załapały sie na lepsze fuchy w PiS?
"Autorów kampanii przeciwko sądom wprowadził do gabinetu Kaczyńskiego kompozytor muzyki filmowej Michał Lorenc. Spoty o sądach jako podwykonawca zrobił jego syn."
Dzielenie naszej kasy poza prawem, dla tych co się "załapują", trwa w najlepsze..

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-20 13:35:50
20.09.2017 13:35
114.3
Kilgur
139
Senator

Flyby -> litosci to terazniejsza opozycja dopuscila do wladzy pis przez swoje olewactwo wszystkiego w tym zwyklych ludzi, teraz pozostalo im szczekac bezproduktywnie. Proste zasady demokracji wystarczy zadowolic wiekszosc i mozna robic to co sie chce :) nawt tytani intelektu z pis to potrafili zauwazyc :P

post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-20 13:36:51
20.09.2017 13:39
114.4
Flyby
159
Outsider

Proste zasady demokracji wystarczy zadowolic wiekszosc i mozna robic to co sie chce :)
To nie opozycja a takie "suwereny" - rozumujące jak ty, doprowadziły PiS do władzy.. "Litości, Kilgur"
Nie myśleć a naćkać się byle szybciej i więcej - za pieniądze z państwowej kasy..

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-20 13:43:22
20.09.2017 14:50
114.5
Kilgur
139
Senator

To nie opozycja a takie "suwereny" - rozumujące jak ty, doprowadziły PiS do władzy

Zadziwiajace ktos kto nie glosowal na pis doprowadzil je do wladzy :) swiat wg. Flyby

Nie myśleć a naćkać się byle szybciej i więcej - za pieniądze z państwowej kasy..

To samo co robilo poprzednicy tylko bardziej skrycie, a pis dal wyborcom 500+ i kradna otwarcie :)

post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-20 14:50:51
20.09.2017 16:00
114.6
1
Flyby
159
Outsider

pis dal wyborcom 500+ i kradna otwarcie :)
Czyli świat według Kilgura gdzie można kraść i oszukiwać byle jałmużnę dawać..

20.09.2017 16:57
114.7
Kilgur
139
Senator

Czyli świat według Kilgura gdzie można kraść i oszukiwać byle jałmużnę dawać..

Przecierz taka jest rzeczywistosc i sam wielokrotnie wklejales w tym watku dowody na to :P Czybys nagle stal sie wyznawca pis ze to negujesz? :D

post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-20 16:57:47
20.09.2017 18:25
114.8
Flyby
159
Outsider

Byle przegadać..ech

20.09.2017 13:58
115
odpowiedz
13 odpowiedzi
Flyby
159
Outsider

Czy na pewno starczy kasy dla tych ludzi? Całkiem ich sporo.. Na razie mogą dzielić się dodatkowo pisią iluzją dostatku:

http://crowdmedia.pl/bunt-olbrzymiej-grupy-spolecznej-na-horyzoncie-pis-siedzi-na-tykajacej-bombie/

20.09.2017 14:43
115.1
neXus
161
Fallen Angel

I Salomon z próżnego nie naleje...

Opcji mamy trzy:
1. Nic nie robią o olewają obecny stan rzeczy. Za chwilę maja stado emerytów wygrażających im laskami i spory ubytek wyborców. Dla budżetu to najlepsza opcja, dla ludzi mniej...
2. Dodrukowanie pieniędzy by starczyło na pokrycie kosztów emerytur. W tym momencie inflacja ostro skacze, wszyscy emeryci, nie tylko ci z najniższym uposażeniem dostają ostro po dupie, dodatkowo po dupie dostaje też spora część beneficjentów 500+, dla których to jest jednym z głównych źródeł utrzymania. Liczba wkurzonych wyborców o wiele większa niż w 1. opcji.
3. Przełożenie kosztów na pracujących. Z racji ujemnego przyrostu naturalnego i odpływu pracowników na emerytury (wg. tego artykułu to ok. 250 tys), obciążenie to będzie tak znaczące, że mocno wzrośnie szara strefa i zmaleje chęć pracodawców do zatrudniania pracowników przez wzrost kosztów pracy. Wzrost wpływów nieznaczny, nadal wkurzeni emeryci, wkurzenie całej grupy pracujących (których mimo wszystko jest teraz największa grupa) - największy ze wszystkich opcji odpływ wyborców.

Ze wszystkich opcji najsensowniejszy jest dla rządzących wariant pierwszy i dlatego obstawiam że na samych projektach i dyskusjach się to skończy. A emeryci mogą już się szykować do obgryzania tynku ze ścian na koniec miesiąca...

post wyedytowany przez neXus 2017-09-20 14:44:15
20.09.2017 14:58
115.2
Kilgur
139
Senator

Wychodzi szara strefa i umowy smieciowe :)

Okazuje się też, że aż 40 proc. emerytów (ok. 140-150 tys. osób), którzy od 1 października będą mogli dostać świadczenie z ZUS po obniżeniu przez PiS wieku emerytalnego (60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn), nie pracuje legalnie i nie odprowadza składek.

Zadziwiajace nie palcic skladek i chciec "godna" emeryture :D to tak jak nasrac sobie na srodku pokoju i pozniej dziwic sie ze smierdzi :P
btw. Dla tych ktorzy nie wiedza osiagniecie wieku emerytalnego =/= przejscie na emeryture zacytuje sobie
nabycie uprawnień emerytalnych nie może być przyczyną wypowiedzenia umowy o pracę. osiągnięcie wieku emerytalnego powoduje jedynie zakończenie ochrony z art. 39 kp.

post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-20 15:00:44
20.09.2017 16:06
115.3
Flyby
159
Outsider

Zadziwiajace nie palcic skladek i chciec "godna" emeryture :D to tak jak nasrac sobie na srodku pokoju i pozniej dziwic sie ze smierdzi :P

Zgadza się Kilgur to przecież cechy emerytur PiS.
Ich pomysł, ich wykonanie i ich zwodzenie ludzi..

20.09.2017 16:59
115.4
Kilgur
139
Senator

Flyby -> przytocz jakies fakty zamiast bic piane :P

Bo tragedia to sie dopiero stanie jak wszyscy ci co od lat 90 glownie pracowali na umowach smieciowych ak. cywilno-prawnych zaczna przechodzic na emerytury. Mam znajomych w wieku 45 lat i 25 lat stazu pracy, zus wysyla prognozy odnosnie przyszlej emerytury i oni maja ~300 zl. Poprostu instrument ktory mial pomoc w walce z wysokim bezrobociem zostal przerobiony przez cebulacki biznes zeby wieksze zyski byly ofc rzadzacy mieli wyjebane jak zwykle i teraz bomba tyka :P

post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-20 17:09:28
20.09.2017 18:23
115.5
Flyby
159
Outsider

Nie rozumiem Kilgur, co mi tutaj nawijasz o "biciu piany" i rozmaitych grupach emeryckich mających lepiej lub gorzej - to jest dopiero "bicie piany".
Podstawowy akt prawny:
http://www.rp.pl/Praca-emerytury-renty/161119170-Sejm-uchwalil-ustawe-obnizajaca-wiek-emerytalny-do-60-i-65-lat.html
z inicjatywy PiS. Jako ustawodawca, PiS powinien przewidzieć wszystkie te dole i niedole emeryckie, wraz z obciążeniami dla skarbu państwa. Da radę, to jazda. I nie zawracaj mi głowy wstawkami typu - bo PO tamto, bo OFE, bo ludzie składek nie płacili, bo poprzednie rządy i takie tam.
Zauważyłem że dyskusja z tobą składa się z rozdrabnianiu tematu (innych wątków to też dotyczy) dających się pod koniec takiej obfitości, zamknąć w twoim własnym stwierdzeniu:
"a pis dal wyborcom 500+ i kradna otwarcie :)"
Co chcesz tym osiągnąć, nie wiem - jałowość takiej dyskusji dla dyskusji, staje się męcząca.

20.09.2017 18:41
115.6
twostupiddogs
169
Legend

Poziom emerytur to jedno, ale zniknięcie takiej liczby pracowników z rynku pracy w obecnej sytuacji gospodarczej nie napawa optymizmem.

20.09.2017 18:58
115.7
Kilgur
139
Senator

Flyby -> napisalem ci osiagniecie wieku emerytalnego=/= przejscie na emeryture jak jestes az tak glupi ze tego nei mozesz zrozumiec to mi przykro. Zaden normalny czlowiek nie porzuci pracy dla brania zenujaco niskiej emerytury, ktora dostanie dzieki smieciowym umowom na ktorych byl zmuszony pracowac :P To nie jest wina pis ze ci ludzie zostali przez cebulacki kapitalizm wydymani, a nawet ja przejda na ta emeryture to dodatkowe 5 lat gowno im da. Zrozum na emeryture zbierasz cale zycie, wiem na wlasnym przykladzie bo ja od paru lat odkladam sobie jako ze prognozowana emeryture bede mial ok 500 zl :)

twostupiddogs -> ten problem jest o wiele powazniejszy juz teraz sa prognozy ze za 2-3 lata gospodarka wyhamuje z braku "specjalistow" za co mozemy podziekowac tym ktorzy pozamykali zawodowki i temu ze naprawde wielu mlodych ludzi dalo noge za granice. Nie ma sie co dziwic jak np tokarz po szkole w niemczech zarabia na starcie tyle w ojro co unas w pln :P Naplyw ukraincow troche zlagodzil to, bo juz dawno wszystko eyploby na morde :P W pewnych zawodach sa takie braki ze w moim miescie ostatnio tapicer bez doswiadczenia 4k brutto na starcie dostawal :P

post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-20 19:04:53
20.09.2017 19:36
115.8
Flyby
159
Outsider

jak jestes az tak glupi ze tego nei mozesz zrozumiec to mi przykro.

Nie pyszcz, propagandowa mądralo :) Niżej twoje "emeryckie wywody" podsumował Cainoor..
I zadbaj o swoją upierdliwą "głupotę"

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-20 19:38:17
20.09.2017 19:42
115.9
twostupiddogs
169
Legend

Kilgur

Tylko w tej sytuacji obniżenie wieku emerytalnego przypomina sytuację, w której dwóch facetów w szalupie ratunkowej, po zorientowaniu się, że w tejże są dwie duże dziury, pośpiesznie robi trzecią.

post wyedytowany przez twostupiddogs 2017-09-20 19:47:48
20.09.2017 20:08
115.10
Kilgur
139
Senator

twostupiddogs -> obnizenie wieku emerytalnego jest szkodliwe dla gospodarki, ale problemem w linku nie jest niski wiek tylko wysokosc emerytur, a to akurat ciezko pisowi przypisac bo na emeryture zbiera sie cale zycie, a nie 2 lata czy 7 w przypadku kobiet :P. Tak jak pisalem samo osiagniecie wieku uprawniajacego do emerytury nie jest przejsciem na nia, sporo ludzi szczegolnie tych z bardzo niska emerytura poprostu dalej bedzie pracowac. Caly system emerytalny powinno sie ze 20 lat temu zreformowac jednak zadna wladza nie miala na to ochoty.

Flyby -> rotfl

post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-20 20:08:52
20.09.2017 20:19
115.11
twostupiddogs
169
Legend

I dlatego wiedząc o tym fakcie i grożących konsekwencjach, mając przewagę w zakresie wiedzy i doświadczenia nad poprzednikami, którzy niekoniecznie wiedzieli czym skończy się likwidacja szkolnictwa zawodowego, zdecydowano się na taki krok? Wunderbar albo jak kto woli to je wyborne!

post wyedytowany przez twostupiddogs 2017-09-20 20:22:14
20.09.2017 20:37
115.12
Kilgur
139
Senator

twostupiddogs -> nie wiem dlaczego zdecydowali sie, moze spelniaja obietnice wyborcze, jednak problem braku pracownikow zapewne znajdzie rozwiazanie w postaci ukrainskich robotnikow, bo raczej watpie w podniesienie pensji na tyle zeby ludzie zaczeli wracac z emigracji zarobkowej.

post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-20 20:38:04
20.09.2017 21:04
115.13
twostupiddogs
169
Legend

Myślę, że czas zatem najwyższy pójść za głosem suwerena i zmienić konstytucję tak, aby obywatele mogli zorganizować referendum w sprawie podatków i wyniki były wiążące. Oł je.

post wyedytowany przez twostupiddogs 2017-09-20 21:11:34
20.09.2017 18:38
116
odpowiedz
Cainoor
188
Mów mi wuju

Kilgur przebił samego siebie. Za obecne decyzje rzadu PiS odpowiedzialna jest Platforma Obywatelska i PSL.

Przednie milordzie ;)

20.09.2017 18:53
117
odpowiedz
7 odpowiedzi
Kilgur
139
Senator

Cainoor -> ze niby jak za decyzje odpowiadaja? Przecierz zadnego wplywu na to nie maja bylo wyraznie widac przez 2 lata ulicznych protestow i placzow zagranicznych :P Sa winni dopuszczenia do wladzy pis, a widzeli co moze sie stac, byl przedmak przecierz :P Chyba ze chcesz powiedziec ze przegrane wybory to nie byla ich wina :P

20.09.2017 20:07
117.1
Flyby
159
Outsider

Chyba ze chcesz powiedziec ze przegrane wybory to nie byla ich wina :P
Chyba trzeba będzie nobilitować Kilgura. Przegrane wybory opozycji to była wina ludzi myślących tak jak ty. Zadowolony?
Starasz się o pisowską dokładkę przed nowymi wyborami?

20.09.2017 20:09
117.2
1
Cainoor
188
Mów mi wuju

Wnioskowanie przecież logiczne. Winni przegranej w wyborach > winni dopuszczenia PIS do władzy > winni decyzji podejmowanych przez PIS. Jakie to proste :d

Imo na wynik wyborczy bardziej wpłynęły kłamstwa PIS i ich obietnice socjalne, niż "polska w ruinie", "bizancjum", czy inne epitety bardziej z obszaru czarnego PR, niż bazujące na stanie faktycznym.

20.09.2017 20:45
117.3
neXus
161
Fallen Angel

Kilgur -> Proszę, teraz przebiłeś wszystko, co usłyszałem od wszystkich przeciwników opozycji (która jest jaka jest).
Wszystko co teraz się dzieje jest winą PO bo dopuściło do rządów PiS? Ty sobie jaja robisz??
Wybacz, wydawało mi się, że mimo wszystko kierujesz się jakąś logiką ale to - sorry - to jest kwintesencja "fuck logic". Jestem pełen podziwu dla ciebie, jesteś pierwszą osobą przy której muszę powiedzieć "pass" w dyskusji. W pełni zasłużyłes na wszystkie konsekwencje rządów PiS, czego w chwili obecnej ci całym sercem życzę.

20.09.2017 20:54
117.4
Kilgur
139
Senator

Cainoor -> takim logicznym wnioskowaniem mozemy dojsc ze mieszko 1 winny, bo zalozyl polske :P Widzisz jakby sie postarali to pewnie tez przegraliby wybory, bo zawiedli wielu ludzi, ale nie w stopniu ktory dawalby pisowi praktycznie "wolna reke" tak jak jest teraz.

Flyby -> naprawde jestes idiota winisz ludzi ktorzy na pis nie glosowali za ich sukces. Zwykly binarny bot kto nie przeciw pis musi byc za, bo nie ma innej opcji :P

neXus -> zbytnie uproszczenie bo nie tylko oni sa winni sukcesu pis.

post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-20 20:57:51
20.09.2017 21:43
117.5
Cainoor
188
Mów mi wuju

"Cainoor -> takim logicznym wnioskowaniem mozemy dojsc ze mieszko 1 winny, bo zalozyl polske :P"

- Czyli tego typu wnioskowanie jest nieuprawnione. Co należało dowieść :)

Wynik wyborczy kształtowany był przez ruchy wszystkich partii politycznych i innych tworów. Imo najwięcej ma za uszami PIS, ale taka partia Razem też imo nie jest bez winy. Co taka częściowa odpowiedzialność opozycji (chociaz Kukiz15 nie jest chyba typową opozycją) zmienia w kwestii obecnych decyzji PIS? Całe nic.

20.09.2017 23:54
117.6
Flyby
159
Outsider

Flyby -> naprawde jestes idiota winisz ludzi ktorzy na pis nie glosowali za ich sukces.

Wydaje ci Kilgur że obrażanie mnie poprawi ci podstawowe błędy w myśleniu?
Znowu Cainoor w poście 117.5 dokładnie wyjaśnia sytuację polityczną, której jak widać nie jesteś w stanie pojąć. Ciekawe są jedynie przyczyny dla których zabawiasz się w ten sposób oraz cel jaki ci w tym wszystkim przyświeca..

21.09.2017 08:25
117.7
Kilgur
139
Senator

Cainoor -> Czyli tego typu wnioskowanie jest nieuprawnione. Co należało dowieść :)

Nie poprostu zbytnie uogolnienie w ciagu przyczynowo-skutkowym.

Wynik wyborczy kształtowany był przez ruchy wszystkich partii politycznych i innych tworów

Wcale tego nie neguje, tylko ze o tym ze jest "zle" i stracili poparcie wyborcow po wiedziala z poltora roku przed wyborami, jednak tak jak wtedy tak i teraz niewiele sie zmienilo. Widac wyraznie po sondazach terazniejszych ze robienie polityki na hasle "wszystko tylko nie pis" przestalo dzialac :P Niestety totalna opozycja jakos tego zauwazyc nie moze, a winikiem tego bedzie to ze pis bedzie rzadzil jeszcze dlugo, bo zeby po tylu idiotyzmach i zlych decyzjach dalej mieli takie poparcie to sie w glowie nie miesci :P

post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-21 08:27:13
20.09.2017 19:42
118
odpowiedz
Flyby
159
Outsider

To wróćmy do gospodarki - bo trzeba będzie na te emerytury docisnąć jeszcze tu i tam:

http://next.gazeta.pl/next/7,151243,22398107,hackaton-w-krakowie-resort-morawieckiego-sprawdzi-czy-hakerzy.html

A trzeba zauważyć że nasi hakerzy mają osiągnięcia nawet zagranicą:
http://next.gazeta.pl/next/7,151243,22392669,polski-haker-wyludzil-18-mln-zl-od-szwedzkich-bankow-i-kosciola.html#rel

Dodam coś bez związku z tematem postu ale to naprawdę jest zabawne:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,22396939,jest-wyzwanie-dla-posla-kukiz-15-czekam-na-deklaracje-ze.html?
Warto trochę się pośmiać.

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-20 20:31:05
21.09.2017 10:53
119
odpowiedz
Cainoor
188
Mów mi wuju

Kilgur
Zacytuje Ciebie: "Pis robi co chce dzieki poprzednikom"
Poprawiłbym: PIS robi co chce, bo rozmontowali TK. Poprzednicy na działania PISu niezgodne z TK nie mieli już wpływu.

Co do opozycji, to powtarzasz narracje rządzących o 'totalnej opozycji'. Gdybyś przyjrzał się bardziej dokładnie, to zauważyłbyś, że obie największe partie opozycyjne mają całkiem dokładny program. Do tego są aktywni w punktowaniu rzadzących z ich bledów i pomyłek. Czy to wystarczy, by przykryć rozdawnictwo pieniędzy i granie na niskich emocjach wbrew wierze katolickiej (np. uchodźcy)? Może nie wystarczyć. Demagogia przynosi duże efekty.

21.09.2017 11:36
120
2
odpowiedz
DanuelX
77
Kopalny

Wiadomość z ostatniej chwili:

http://natemat.pl/218117,jest-przeciek-duda-zaproponuje-drastyczna-reforme-sadow-ktora-zadowoli-pis

Uwaga Adrian nie wszedł do gabinetu prezesa, powtarzam Adrian jest tam gdzie był.

Tak jak pisałem ustawka.

21.09.2017 12:26
121
odpowiedz
Flyby
159
Outsider

Zupełnie mnie to nie dziwi. Pisowiec to pisowiec. Wyniesiony do zaszczytów przez PiS - musi się odwdzięczać i kręcić to samo.
Poprawił sobie notowania pozorną niezależnością? Poprawił.
I wystarczy.

"Cała władza w ręce PiS" Prawem i lewem - fałszem, kłamstwem, obłudą - totalną bolszewicką propagandą. Uzupełnijmy:
http://www.newsweek.pl/opinie/dekoncentracja-mediow-cale-media-w-rece-suwerena,artykuly,416320,1.html?

Pisowska mentalność traktuje państwo jako folwark własny, demokrację, układy międzynarodowe, prawo - jako pozory, przeszkadzające w podporządkowaniu sobie reszty społeczeństwa:

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/558693,kaczynski-afera-billboardowa-prokuratura-pfn-pis.html

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-21 13:20:10
21.09.2017 14:33
122
odpowiedz
4 odpowiedzi
Kilgur
139
Senator

Cainoor
Pis rozmontowal TK bo ma zdecydowana wiekszosc, inna sprawa ze zabawy z TK zaczelo po probujac wsadzic "swoich" na szybko, prace nad ustawa przyspieszyly niesamowicie jak sie okazalo ze przegrywaja. Nie chce w jakikolwiek sposob bronic pisu i tego co zrobili z TK, ale cisna mi sie na usta slowa "przyganial kociol garnkowi".

Odnosnie totalnej opozycji to w mojej opini brudy powinno prac sie w domu, to co robila opozycja to zenada i wlasnie uprawianie demagogi, takie jest moje zdanie. To wiekszosc "sceny polityczniej" w polsce to szambo jedni sa warci drugich :P to coz podobny "kryzys wartosci" przechodzi amerykanska demokracja.

Jesli chodzi o programy to zeby odzyskac stracone zaufanie trzeba troche wiecej niz solindy program. Moze jakby politycy posluchali zwyklych ludzi i dostosowali je bardziej do ich potrzeb cos by sie zmienilo. Co do uchodzcow/imigrantow z afryki to coz caly problem polega na tym ze bruksela wie lepiej i niestety zamiast leczyc przyczyny na kontynencie afrykanskim, leczy tylko skutki przyjmujac mase imigrantow.

21.09.2017 15:12
122.1
Cainoor
188
Mów mi wuju

Ad 1 - TK.
To, że PO chciało nagiąć prawo nie zmienia faktu, że uszanowało wyrok TK. PIS wszedł na inny poziom bezczelności, bo premier nie opublikowała wyroku, a prezydent temu przyklasnął. Jednak tu mamy zgodność, nie mamy obaj ochoty bronić PISu w tym temacie i przynajmniej to jest dobry znak.

Ad 2 - Działania opozycji.
Co do totalnej opozycji i prania brudów, to co masz na myśli? Czy możemy stopniować uprawianie demagogi?

Ad 3 - Odzyskiwanie poparcia.
Stracić zaufanie to może np. PO lub PSL. PO ciężko pracuje by je odrobić, z różnym skutkiem, PSL się mniej interesuje. Co byś zaproponował jeśli chodzi o "słuchanie zwykłych ludzi". Przecież właśnie słuchają, spotykają się po całej Polsce i przygotowują na tej podstawie swój program. Natomiast ugrupowania tj Nowoczsna lub Kukiz15 powinny bronić się działaniami w parlamencie i właśnie programem.

Ad 3 - Uchodzcy.
Co do uchodźców - cóż, Europa pomaga Afryce od lat. Wyleczenie przyczyn nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Jeśli masz recepte to śmiało napisz, ocenimy. btw. prawdopodobnie w przyszłym tygodniu będę w Hararze (Zimbabwe), to chętnie zweryfikuje z miejscowymi te Twoje pomysły :)

21.09.2017 15:58
122.2
Flyby
159
Outsider

Nie chce w jakikolwiek sposob bronic pisu i tego co zrobili z TK, ale cisna mi sie na usta slowa "przyganial kociol garnkowi".

Zadziwiające słowa i porównania wciąż ci się cisną "na usta", Kilgur.
Zdemontowanie TK wraz z łamaniem Konstytucji, żadna partia nie miała na koncie - i w tym miejscu znowu nie wysilaj się wyskokiem propagandowym a "PO chciało". Nie ma porównań.

brudy powinno prac sie w domu
Właśnie - bezkompromisowe i skandaliczne ataki na Tuska na europejskim forum są dowodem jak PiS to robi. Opozycja wytykająca łamanie przez PiS ustaw UE, ma do tego prawo - wciąż należymy do UE.
Moze jakby politycy posluchali zwyklych ludzi i dostosowali je bardziej do ich potrzeb cos by sie zmienilo.

Jakich ludzi, Kilgur? Tych goniących "muslimów" jak ty i zrywających flagi Unii Europejskiej?

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-21 15:59:58
21.09.2017 20:17
122.3
Kilgur
139
Senator

Cainoor -> Nie wiem moze PO slucha zlych ludzi, bo w sondazach od dawna to samo. Mi bardzo sie nie podobalo to co sie na poczatku rzadow pis dzialo, poprostu proba obalenia legalnie wybranej, nie wazne ze glupiej i zachlannej, wladzy, a co do prania brudow to mogli sie ograniczyc do oficjalnych kanalow, zeby zaprotestowac przeciw pewnym dzialaniem, a nie robic cala szopke i szukac pomocy w obaleniu pis wszedzie w eu. Wygladalo to jakby naprawde mocno sie "zesrali" na pisowskie hasla ze beda rozliczac, ofc w polityce polskiej rozliczanie to puste przedwyborcze slowo-klucz, co pis ladnie pokazal :P

Co do uchodzcow/imigrantow w polsce malo kto patrzy perspektywicznie przecierz w takiej francji czy niemczech 30-40 lat temu nie bylo tak kolorowo. Zapytajcie sie czy chcecie zeby wasze wnuki zyly w multi-kulti, ktore teraz przeradza sie powoli w islam-kulti? Bo do tego daza zwolennicy przyjmowania, jako ze strumyk migracyjny nie skonczy sie bez uszczelnienia granic, do tego dochodza plany wprowadzenia takiego samego zasilku na terenie eu. Jest tez pytanie dlaczego polska ma placic rachunek za kolonializm i drenowanie afryki przez panstwa europejskie przyjmowaniem uchodzcow/imigrantow z afryki?

post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-21 20:18:14
21.09.2017 20:45
122.4
Flyby
159
Outsider

zeby wasze wnuki zyly w multi-kulti, ktore teraz przeradza sie powoli w islam-kulti?
Nie chcemy. Co zrobić z Polką muzułmanką jak zobaczę? Jeszcze babsko wnuczkę mi zepsuje. Pobić?

Jest tez pytanie dlaczego polska ma placic rachunek za kolonializm i drenowanie afryki przez panstwa europejskie przyjmowaniem uchodzcow/imigrantow z afryki?

O ile pamiętam Polska też chciała mieć kolonie, tylko jej nie wyszło :)
Przecież nie przyjmujemy uchodźców.

21.09.2017 14:35
123
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Widzący
158
Legend

Zakazać opozycji.
Wprowadzić program narodowy.
Jeden program i zgromadzić dookoła cały Naród.
Rach, ciach i mamy wykonane.
Swarom i psuciu stanowcze nie!

21.09.2017 16:07
123.1
1
Flyby
159
Outsider

Już śpiewam do wtóru, Widzący:
"Tysiące rąk, miliony rąk
a serce bije jedno.."
Serce PiS z Żoliborza.

21.09.2017 21:32
124
odpowiedz
2 odpowiedzi
DanuelX
77
Kopalny
21.09.2017 21:38
124.1
twostupiddogs
169
Legend

Buhaaaa.

21.09.2017 21:53
124.2
Flyby
159
Outsider

Ziobro zdecydowanie nienawidzi Dudy.

Ziobro nie lubi Dudy zaś Duda Ziobry. Nic to - Kaczyński ich pogodzi.
Dla Królikowskiego mam na pocieszenie, stare powiedzenie:
"Gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą"

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-21 21:53:59
21.09.2017 21:44
125
odpowiedz
4 odpowiedzi
mich83
114
Generał

PO może obiecać cokolwiek w swoim programie,co z tego ? Koniec końców będą bronić obcych interesów i gnoić pracowników. To ile jest warte ich słowo pokazali przez 8 lat swoich rządów. PiS pod tym względem deklasuje ich na starcie, robią co mieli w programie.

Ten płaszcz ochronny przez Niemieckie i Francuskie media to niby za darmo ? A moze dlatego że chcieliśmy Niemcom rynek podbierać i być dla nich konkurencją ?

post wyedytowany przez mich83 2017-09-21 21:49:28
21.09.2017 21:48
125.1
DanuelX
77
Kopalny

meh

21.09.2017 21:55
125.2
1
kombinator
66
The Doctor

Na wschodzie bez zmian

21.09.2017 21:57
125.3
1
Flyby
159
Outsider

ślinotok.

21.09.2017 23:26
125.4
3
[]Robert
60
Konsul

Jak człowiek może być tak głupi? To jest i tak najlepsze co mi się ciśnie na myśl.

22.09.2017 01:12
126
1
odpowiedz
8 odpowiedzi
Cainoor
188
Mów mi wuju

Założyciel Facebooka o wpływie ruskich na wybory w USA:
https://finance.yahoo.com/news/zuckerberg-acknowledges-russians-exploited-facebook-last-years-election-202101016.html

Dodatkowo zapowiedział działania zwalczające tego typu akcje, w tym współpracę z rządami innych państw. Na tapecie wybory w Niemczech.

Szkoda, że nie wpadł na to z dwa lata temu...

22.09.2017 10:00
126.1
Kilgur
139
Senator

Cenzura pod plaszczykiem walki z ruskimi, beke mam z tego bo ofc jak google zakopywalo i wycinalo konserwatywne tresci to w porzadku bylo :) Wystarczylo troche ruskich botow spamujacych na spolecznosciowym szambie i tadam "spisek putina" :D

post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-22 10:01:22
22.09.2017 10:01
126.2
1
DanuelX
77
Kopalny

"Cenzura" w prywatnej firmie? Marzy się wam towarzyszu kilgur nacjonalizacja mediów oj marzy.

post wyedytowany przez DanuelX 2017-09-22 10:17:16
22.09.2017 10:11
126.3
Cainoor
188
Mów mi wuju

Musisz Kilgur nauczyc sie rozrozniac cenzure od walki z propaganda. Jeslni nie mamy doczynienia z faktami, a ordynarnymi klamstwami vel fake newsami, to nie mozna mowic o cenzurze.

22.09.2017 10:33
126.4
Kilgur
139
Senator

Czyz nie plakaliscie ze pis chce zmusic spolecznosciowe szambo by robili to z druga strona barykady? Takie narzedzia sa idealne do manipulowania zeby utrzymac przy wladzy jedna strone :P poprostu druga strone sie kasuje pod plaszczykiem walki z rasizmem, mowa nienawisci, etc.

btw. w ameryce sjw tak jebie po glowach ze ostatnio widzialem na yt jak biala sjw nazwala czarnoskorego w czapce trumpa "white supremacists" usmialem sie do lez.

post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-22 10:40:12
22.09.2017 10:36
126.5
DanuelX
77
Kopalny

Pozwól, że ci wytłumaczę bo widzę, że pojęcie "cenzura" nie jest ci znane.

Jeśli przyjdziesz do mnie do domu i zaczniesz mi nawijać o PISie to wykopię cię za próg chałupy - to nie jest cenzura, to własność prywatna.
Jeśli towarzysz milicjant z PISu przyjdzie do mojego domu i powie: "macie tu przestać nadawać na władzę, bo inaczej pójdziecie siedzieć" - to jest cenzura.

22.09.2017 10:47
126.6
Kilgur
139
Senator

DanuelX -> Cenzura (łac. censere ’osądzać’) – kontrola publicznego przekazywania informacji, ograniczająca wolność publicznego wyrażania myśli i przekonań. Polega na weryfikacji audycji radiowych, telewizyjnych, widowisk, Internetu itp. przez organy państwowe z punktu widzenia ich zgodności z prawem, polityką państwową, obronnością[1]. Znana też jest definicja cenzury jako świadomego wprowadzania w błąd poprzez selektywny dobór zazwyczaj masowo rozpowszechnianych informacji

Teraz jesli firma A jawnie popierajaca liberalow zakopuje/kasuje tresci konserwatywne dzieki czemu liberalowie wygrywaja wybory i zostaja przy wladzy. Powiedz mi co to jest jak nie cenzura? Sporo tego szamba dziej sie z powodu "ustawek" SJW na raportowanie, a firma ta ma wyj..... i nawet nie sprawdza czy tresc raportu jest zgodna z trescia materialu poprostu ban i tyle :P

Cainoor -> wiekszosc newsow dotyczacych trumpa z NBS, CNN, jakis tam jeszcze stacji to fake newsy :)

post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-22 10:51:50
22.09.2017 11:17
126.7
Cainoor
188
Mów mi wuju

"Czyz nie plakaliscie ze pis ..."
Kilgur, ja nie płakałem.

"poprostu druga strone sie kasuje pod plaszczykiem walki z rasizmem, mowa nienawisci, etc."
- O ile faktycznie mamy do czynienia z mową nienawiści lub z rasizmem, to dobrze. Chociaż takie rzeczy na FB były już kasowane wcześniej. Teraz chodzi o coś innego. Na pewno zapoznałeś się z materiałem?

22.09.2017 11:46
126.8
Flyby
159
Outsider

Jutro koniec świata, nie przejmuj się Kilgur ustawkami z cenzurą

22.09.2017 09:30
127
odpowiedz
Cainoor
188
Mów mi wuju
22.09.2017 09:53
128
odpowiedz
6 odpowiedzi
lordpilot
135
Senator

Ulala, ależ wojenka w obozie dojnej zmiany:

http://www.rmf24.pl/fakty/news-krolikowski-mysle-ze-jest-prawdopodobne-ze-prokurator-genera,nId,2443245

^^ Zerro IMO to mściwy typ, pod tym względem nie ustępuje ani trochę żoliborskiemu konusowi.

22.09.2017 10:04
128.1
Cainoor
188
Mów mi wuju

Dajcie mi czlowieka a paragraf sie znajdzie.

Chociaz tutaj juz sa tacy jak Vader, ktorzy tylko przyklaskuja takim perfidnym dzialaniom jak to lub to wyzej. Ohydne.

22.09.2017 10:16
128.2
DanuelX
77
Kopalny

Teraz wisienka na torcie.

http://www.tvp.info/34096662/

Najpierw Ziorro daje zlecenie, prokuratura wykonuje, idzie informacja do organu propagandowego - ten zaczyna szczucie.
Za kilka miesięcy gdy sądy zostaną "unarodowione" będzie trzeba dodać do tego równania ostatnią część - sędzia na polecenie Prezesa wydaje jedyny słuszny wyrok.

22.09.2017 10:30
128.3
lordpilot
135
Senator

@DanuelX

Widzę, że do szczucia zatrudniono najlepszego hejtera i propagandystę w jednym - Samuela Pereirę, wiernego żołnierza podłej zmiany :)

22.09.2017 10:57
128.4
neXus
161
Fallen Angel

O fiu fiu... Sam Perejra osobiście zajął się tematem :) Nie patyczkują się z nim :)

22.09.2017 11:25
128.5
Cainoor
188
Mów mi wuju

Innych można by było posadzić o wtyki w prokuraturze. Tyle szczegółów śledztwa... ale widocznie Pereira ma bezpośrednie dojście do tematu, tak jak było w przypadku Trybunału.

post wyedytowany przez Cainoor 2017-09-22 11:25:18
22.09.2017 12:02
128.6
Flyby
159
Outsider

Dajcie mi czlowieka a paragraf sie znajdzie.

Chociaz tutaj juz sa tacy jak Vader, ktorzy tylko przyklaskuja takim perfidnym dzialaniom jak to lub to wyzej. Ohydne.

Trzeba to uzupełnić: "Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"
Bolszewia w narodowym sosie, okadzana samouwielbieniem, czyni postępy.

22.09.2017 10:56
129
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
neXus
161
Fallen Angel

Zastanawialiście się dlaczego jakoś tak nagle ucichło o Amber Gold? Przed wakacjami był to hit sezonu w rządowych mediach a teraz nic?

https://wiesci24.pl/2017/09/20/sfalszowali-protokol-prac-komisji-podejrzani-poslowie-pis/

No cóż, po prostu komisja dotarła do wątków związanych z PiS, przy których jeszcze by wyszły ich powiązania ze wszystkimi upadającymi SKOKami, przy których przekręty Amber Gold to pikuś (Amber Gold szacuje się na niecałe 600 mln zł, natomiast SKOKI to już na chwilę obecną 5 mld zł - jeszcze nie licząc SKOKu Wybrzeże). W sumie to było do przewidzenia...

22.09.2017 11:41
129.1
1
.:Jj:.
98
     Frank Sinatra     

Ale przecież KOD!

22.09.2017 12:11
129.2
1
Flyby
159
Outsider

E tam, już Morawiecki Banki wykręca żeby pokryły straty SKOK-ów.

..SKOK-i to były i są instytucje potrzebne dla szczęścia i trwania pisowskiego "suwerena". Rozgrzeszy się też tych, co je prowadzili.

"Pisowskie prawo" będzie ponad prawem i ponad zdrowym rozsądkiem także..

22.09.2017 13:22
130
odpowiedz
1 odpowiedź
Herr Pietrus
157
Ubecka Wdowa

Nieładnie, że Duda tak wystawił profesora (przecież to ustaffka).

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2017-09-22 13:23:05
22.09.2017 13:33
130.1
Flyby
159
Outsider

Wystawił "prawie i sprawiedliwie"

22.09.2017 13:50
131
2
odpowiedz
3 odpowiedzi
.:Jj:.
98
     Frank Sinatra     

Jako katowiczanin gorąco pozdrawiam wszystkich maszynistów niezłomnych!

Pociąg relacji Warszawa-Wiedeń od grudnia będzie jeździł zmienioną trasą - podaje "Gazeta Wyborcza". Zamiast w Katowicach, będzie zatrzymywał się m.in. w Krakowie i na stacji Brzeszcze-Jawiszowice. To właśnie w gminie Brzeszcze mieszka premier Beata Szydło.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,22410460,pociag-chopin-bedzie-zatrzymywal-sie-w-brzeszczach-w-tej.html#Czolka3Img

post wyedytowany przez .:Jj:. 2017-09-22 13:54:52
22.09.2017 13:55
131.1
1
Flyby
159
Outsider

Przecież to tradycja pisowska. Co tam było za poprzedniej kadencji PiS honorowane przez PKP? Włoszczowa bodajże.
Dodajmy dla "sprawiedliwości" - dzięki peronowi, PKP i ówczesnemu premierowi, Włoszczowa wciąż kwitnie ;) Teraz ten sam piękny los czeka Brzeszcze-Jawiszowice. Polska prowincjonalna nareszcie rządzi "prawie i sprawiedliwie".

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-22 14:06:12
22.09.2017 16:33
131.2
1
dwrob
50
Pretorianin

A Pani (jak plotka głosi) jeszcze Premier wybiera się w majestacie swojego "premierostwa" do Wiednia na zakupy czy "cuś" ?
Czy to tylko takie zwyczajne jakże aktualne "Teraz Kuf... My" ?

22.09.2017 17:46
131.3
1
Flyby
159
Outsider

jakże aktualne "Teraz Kuf... My" ?

Dodajmy poprawkę "Teraz Kuf... TYLKO My"

22.09.2017 14:10
132
odpowiedz
1 odpowiedź
neXus
161
Fallen Angel

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22409742,uklon-szydlo-w-strone-antyszczepionkowcow-chcemy-pogodzic.html

Nie mam pytań... To nie powrót do PRLu - oni mimo wszystko walczyli z chorobami zakaźnymi - to powrót do średniowiecza...

22.09.2017 14:35
132.1
Flyby
159
Outsider

to powrót do średniowiecza...
Za to z 500+ :) Może resort zdrowia coś zaoszczędzi na szczepionkach? Biorąc po uwagę obecny stan t.zw. służby zdrowia, podwyższony stan chorowitości i umieralności dzieci, też może być sygnałem do jego poprawy. A może oprócz epidemii głupoty trzeba prawdziwej epidemii? Cienka choć uświęcona, jest lina na jakiej balansuje Szydło.
I jeszcze małe memento w związku z tymi "rodzicami" od akcji antyszczepionkowej:
http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/nowy-sacz/a/nowy-sacz-wyrok-dla-znachora-35-roku-wiezienia-wideo,11817080/
Nie ma związku? Jest. Podobno rodzice tej nieszczęsnej małej to byli wykształceni i inteligentni ludzie..

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-22 14:52:41
22.09.2017 15:14
133
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
Hansvonb
158
Res ad triarios venit

Pewnie macie już dość o JPK, ale co tam! Sukcesów dobrej zmiany nigdy zbyt mało.

Oczywiście poniższe jest kierowane do osób posiadających umiejętność czytania ze zrozumieniem, bo trolle z rozdzielnika niczego i tak nie pojmą.

Jakiś czas temu wspomniałem że MF przyznając się do odwalenia siary ogłosiło konsultacje społeczne. I one, te konsultacje znaczy, spektakularnym sukcesem są!

Dla upartych całość do poczytania tu (strona MF):
http://www.mf.gov.pl/ministerstwo-finansow/dzialalnosc/konsultacje-podatkowe/-/asset_publisher/M1vU/content/publikacja-opinii-przeslanych-w-ramach-konsultacji-podatkowych-zmian-do-schemy-jpk_vat?redirect=http:%2F%2Fwww.mf.gov.pl%2Fministerstwo-finansow%2Fdzialalnosc%2Fkonsultacje-podatkowe%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_M1vU%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-2%26p_p_col_count%3D1#p_p_id_101_INSTANCE_M1vU_
.
.
.
A tu smakowite cytaty ze zgłaszanych opinii (nie będę przytaczał wazeliny państwowych firm...):

"Twórca tej schemy w tej części winien otrzymać nagrodę Nobla jeśli takowa w tym zakresie by istniała. Od początku było jasne że to jakiś absurd z tym polem w sytuacji kiedy istnieje jednostkowy i niepowtarzalny numer identyfikacji podatkowej NIP."

"Ta propozycja zawiera w sobie potwierdzenie słabej znajomości przepisów prawa przez twórców aplikacji JPK albo jakiś ukryty inny cel"

"W odróżnieniu od Państwa co miesiąc mam w rękach setki, jeśli nie tysiące faktur i są to tak sporadyczne i specyficzne w praktyce gospodarczej sytuacje, że propozycja która znowu wymusi kolejne aktualizacje programów i dodatkowe koszty jest zupełnie bezcelowa, chyba że chodzi o kontrolowanie zupełnie innych zagadnień ale to trzeba nazwać wprost."

"Niejasne i sprzeczne komunikaty/informacje ze strony Ministerstwa Finansów dotyczące zawartości merytorycznej poszczególnych struktur (np. JPK_FA)"
"Brak przygotowania pracowników urzędów skarbowych do analizy danych przekazywanych w JPK"

"JPK VAT spełniło wyłącznie swój cel w następującym obszarze:
1/weryfikacja faktur od podatników nie zarejestrowanych jako podatnicy VAT czynni !!!
2/weryfikacja faktur od podatników posługujących się „nieprawdziwym” numerem NIP!!!
I to jest dokładnie wszystko. W pozostałym zakresie działanie aplikacji JPK VAT to wyłącznie wydane przez firmy pieniądze na ciągłe „ulepszanie systemów informatycznych” i masa dodatkowej pracy dla służb finansowo-księgowych!!!
Pozostałe cele wbrew informacjom płynącym z MF nie zostały osiągnięte co potwierdzają wysyłane powiadomienia z aplikacji ‘ANALIZATOR JPK” które należy uznać za istne kuriozum"
.
.
.
Mogę tylko napisać że podziwiam tych którzy pod nazwiskiem napisali prosto z mostu prawdę jak się sprawy mają, narażając się na uderzenie reżimu kontrolą skarbową...

post wyedytowany przez Hansvonb 2017-09-22 15:15:01
22.09.2017 15:38
133.1
Runnersan
166
Senator

"Twórca tej schemy w tej części winien otrzymać nagrodę Nobla jeśli takowa w tym zakresie by istniała. Od początku było jasne że to jakiś absurd z tym polem w sytuacji kiedy istnieje jednostkowy i niepowtarzalny numer identyfikacji podatkowej NIP."

A to jakiego pola dotyczyła ta uwaga?

22.09.2017 15:49
133.2
1
Hansvonb
158
Res ad triarios venit

REGON

22.09.2017 16:50
134
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Herr Pietrus
157
Ubecka Wdowa

Będzie promocja polski za granicą

https://wiadomosci.wp.pl/fundacja-narodowa-kampania-sprawiedliwe-sady-zgodna-z-prawem-teraz-ruszy-za-granica-6168945540319361a

To co się dzieje jest momentami naprawdę przerażające.

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2017-09-22 16:56:24
22.09.2017 17:19
134.1
Flyby
159
Outsider

To ja sobie zaśpiewam:
"Pasą się pasą,
Barany nadziane
Nie bedom ich strzygli,
Bo som zbyt cacane.."

22.09.2017 16:59
135
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Herr Pietrus
157
Ubecka Wdowa
22.09.2017 17:42
135.1
Flyby
159
Outsider

E tam, byli nie tak dawno czasy że dusznicę bolesną leczyło się walerianą. Obniżyć cenę waleriany i będzie dobrze..

22.09.2017 17:33
136
odpowiedz
3 odpowiedzi
Flyby
159
Outsider

Zagląda tutaj jeszcze niejaki Belert od "ośmiorniczek"?
Teraz pewnie zajada się masłem a ja muszę margaryną..

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,22410145,maslo-jest-juz-drozsze-niz-osmiornica-to-sie-dzieje-naprawde.html#

22.09.2017 18:02
136.1
.:Jj:.
98
     Frank Sinatra     

22.09.2017 19:21
136.2
Herr Pietrus
157
Ubecka Wdowa

No ale bądźmy uczciwi, wszędzie zdrożało. Tego akurat nie spieprzyła dojna zmiana, tylko... no nie wiem, Chińczycy nagle zaczęli jeść masło tak jak czekoladę?

22.09.2017 19:57
136.3
.:Jj:.
98
     Frank Sinatra     

Masło zdrożało nieproporcjonalnie do innych rzeczy, niestety próżno szukać w resorcie Leśnego Dziada kogoś, kto by się za spekulację zabrał.

22.09.2017 20:02
137
odpowiedz
1 odpowiedź
Cainoor
188
Mów mi wuju

Tutaj faktyczna dobra zmiana - Morawiecki załatwił wejście JP Morgan do Polski.
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/finanse/jp-morgan-otworzy-siedzibe-w-polsce-morawiecki/f57s0z

Pytania kontrolne:
1. Co na to przeciwnicy banksterów?
2. Ile w tym faktycznego wkładu wicepremiera?

22.09.2017 23:06
137.1
Flyby
159
Outsider

Dopiero będą reakcje ..Ale nowa wiceprezes banku PKO z Anglii, czyli jakby "z teczki", też pracowała kiedyś w JP Morgan. To wszystko Morawiecki ma pod kontrolą.

22.09.2017 22:04
138
odpowiedz
1 odpowiedź
Herr Pietrus
157
Ubecka Wdowa
post wyedytowany przez Herr Pietrus 2017-09-22 22:04:31
22.09.2017 23:21
138.1
Flyby
159
Outsider

Nie było co "pacyfikować" Duda zyskał już to chciał, czyli rosnącą popularność.
Jednak, chociaż to bez większego znaczenia, bo prawdziwa "pacyfikacja" czeka sądownictwo - zostały między napięcia między Ziobro a Dudą, z Macierewiczem w tle. Czy ten z Żoliborza, obiecał Dudzie coś w tej kwestii zrobić? Zobaczymy.
Po "pacyfikacji" sądownictwa, przyjdzie czas na media. Żeby już nikt nie mógł wiedzieć i pisać, o brudach i bezprawiu jedynej partii..

22.09.2017 22:11
139
odpowiedz
4 odpowiedzi
Kilgur
139
Senator
post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-22 22:25:55
22.09.2017 23:23
139.1
Flyby
159
Outsider

A co ma do tego Bruksela? Ma się obrazić?

22.09.2017 23:26
139.2
DanuelX
77
Kopalny

Jak to co na to? posadzi kaczyńskiego do tego samego konta dla niegrzecznych mini-dyktatorków.

22.09.2017 23:37
139.3
2
twostupiddogs
169
Legend

Bruksela ma dawno to w poważaniu. Nie muszą wcale nas formalnie wyrzucać. Zrobią sobie budżet dla strefy euro w wysokości 90% obecnego, 10% zostawią w formie ochłapów dla reszty i voaile. Dla nich każdy scenariusz jest dobry, dla nas nie.

22.09.2017 23:41
139.4
.:Jj:.
98
     Frank Sinatra     

twostupiddogs=> nie mogę się zgodzić- może oni i mają pieniądze, my za to w zasięgu ręki mamy prężnie rozwijające się i wschodzące rynki zbytu dla naszych produktów i technologii (Polska innowacją stoi), kraje z którymi mamy bardzo dobre relacje- Białoruś, Ukraina, Słowacja, Mołdawia, Kirgistan.

23.09.2017 15:52
140
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Cainoor
188
Mów mi wuju

Moj idol w tym rządzie znów przywalił jak łysy grzywa o kant kuli:
https://oko.press/morawieckiemu-zabraklo-tonera-glowie/

23.09.2017 16:01
140.1
Lutz
156
Legend

oko.press ....

23.09.2017 18:52
140.2
2
Cyniczny Rewolwerowiec
44
Senator

Znaczy Morawiecki nic takiego nie powiedział, a oko.press to zmyśliło?
Czy po prostu lutzki pan nie dostał wytycznych jak to skomentować?

23.09.2017 18:56
140.3
1
DanuelX
77
Kopalny

Ah ten Lutz i jego astrofurming!

23.09.2017 19:08
141
1
odpowiedz
Cainoor
188
Mów mi wuju

Lutz - Co masz do oko.press?

23.09.2017 20:21
142
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Flyby
159
Outsider

Niespodzianek nie ma:

https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/fakty-nieoficjalnie-propozycje-pis-maja-byc-w-projektach-prezydenta,775464.html

Duda na widelcu, tego tam, z Żoliborza. Czy w zamian wstrzyma, ten tam, żoliborski mini - dyktator - "obgryzanie" Dudy, przez swoich naczelnych bufonów, z Ziobro i Macierewiczem na czele?
Interesujące.

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-23 20:24:34
23.09.2017 22:20
142.1
2
USSCheyenne
51
Wiedźmin 3
24.09.2017 14:56
142.2
Flyby
159
Outsider

Razem łamali Prawo i Konstytucję - razem będą swoje "prawo" i "konstytucję" tworzyć - żeby tacy jak oni, byli wolni od odpowiedzialności karnej.

24.09.2017 10:10
143
odpowiedz
3 odpowiedzi
Cainoor
188
Mów mi wuju

Taka tam wypowiedz czlonka rzadu PIS... Proponuje wrzucac kazdorazowo na dokniemanie cenzury w GW, YT, czy innym FB.

24.09.2017 10:22
143.1
DanuelX
77
Kopalny

O widzisz kilgur to jest prawdziwa cenzura a nie wtedy gdy fejsbuk zbanuje naziolskiego buraka.

24.09.2017 10:24
143.2
Cainoor
188
Mów mi wuju

Kilgur nie zrozumial chyba wypowiedzi Zuckerberga. Tam bylo glownie o oplacaniu politycznych reklam przez zagraniczne podmioty, a nie o banowaniu tresci nielegalnych. Ale coz... moze w koncu dotrze czy, jest praweziwa cenzura.

24.09.2017 15:01
143.3
Flyby
159
Outsider

Skoro partia PiS wszystkim, narodem i władzą, to właśnie wypełzają specjaliści od cenzury i zamykania ust.

24.09.2017 10:15
144
1
odpowiedz
Cainoor
188
Mów mi wuju

Dla zwolennikow teorii spiskowych - ta sama kancelaria, ktora broni PIS, broni tez obecnie na apelacji tego goscia od afery podsluchowej. Przypadek?
https://twitter.com/sikorskiradek/status/911845563536158722

post wyedytowany przez Cainoor 2017-09-24 20:38:52
24.09.2017 10:24
145
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
Cainoor
188
Mów mi wuju

Kolejny dobry tekst. Jak ja bym chcial uslyszec komentarz tego swira Belerta :)

24.09.2017 13:17
145.1
Bukary
150
Senator

Belertowi ciągle wydaje się, że jest "bliżej rzeczywistości" i lepiej rozumie "zwykłych ludzi". A ty, Cainoorze, odfrunąłeś gdzieś bardzo daleko i patrzysz na świat z perspektywy tłustych złodziei.

24.09.2017 15:12
145.2
Flyby
159
Outsider

Przecież te wszystkie pociotki i inne rodzinne przylepki Piechy oraz innych, dopiero zaczynają wypas na państwowych łąkach. Teraz muszą tak z prawem pokombinować, aby nepotyzm stał się partyjnym i państwowym zaszczytem.

24.09.2017 20:44
146
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Cainoor
188
Mów mi wuju

Nie ma to jak przekaz pelnej informacji.

24.09.2017 22:39
146.1
1
Cyniczny Rewolwerowiec
44
Senator

To nie jest informacja, tylko bolszewicka propaganda.
Później jak wiadomo nie na placu czerwonym, tylko pod dworcem, nie samochody, tylko rowery i nie rozdają, a kradną.

24.09.2017 23:01
146.2
1
Flyby
159
Outsider

..dodajmy że tuczą się przy okazji takiej propagandy, nieźle ustawiane typki. Tuczą się na uprawianym kłamstwie, za pieniądze państwowe czyli nas wszystkich. Po to aby wszystkich okłamywać w bezczelny i prostacki sposób. Nie wspomnę o zasadach moralnych - bo co im tam t.zw. moralność.. Tyle jej mają, tej moralności, co ich zleceniodawcy z PiS.

25.09.2017 19:50
146.3
Herr Pietrus
157
Ubecka Wdowa

Ale zgodnie z pisią moralnością zgłaszać nie powinna. Byłą chora, vis maior albo kontratyp itp.

25.09.2017 07:27
147
odpowiedz
1 odpowiedź
Ahaswer
60
ciwun

Nie ma dobrej zmiany w Niemczech. Merkel, najbardziej propolski kanclerz w historii, pozostanie u władzy. Ale do Bundestagu dostali się potencjalni sojusznicy PiS z AfD. Są antyunijni, przeciwni wspólnej walucie euro, przeciwni przyjmowaniu uchodźców, niektórzy członkowie rewizjonistyczni w odniesieniu do granicy polsko-niemieckej. Wiceprzewodniczący partii jest dumny z osiągnięć Wehrmachtu, inny gostek uważa, że Polska jest odpowiedzialna za wybuch IIWŚ, jeszcze inny, że pomnik Holocaustu w Berlinie to hańba. Lepszy sort, krótko mówiąc.

post wyedytowany przez Ahaswer 2017-09-25 07:35:19
25.09.2017 07:41
147.1
2
lordpilot
135
Senator

Mimo wszystko zazdroszczę Niemcom - u nich te populistyczne szumowiny są w opozycji, u nas w Polsce mentalni kumple AfD na szczycie władzy z samodzielną większością w parlamencie :/

Natomiast sam fakt, że AfD dostało się do Bundestagu jest IMO pierwszym dzwonkiem ostrzegawczym dla Merkel, przy czym sądzę, że Niemcy jednak wyciągną wnioski i za cztery lata obejdzie się bez "dobrej zmiany" u naszego zachodniego sąsiada.

25.09.2017 07:49
148
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
Ahaswer
60
ciwun

Z cyklu: znalezione na forach.

W Polsce w najbliższych latach nic nie zmieni się na lepsze. Zamordyzm polityczny będzie rósł w sile. Hanna Gronkiewicz pójdzie do więzienia potem Tusk i inni opozycjoniści. Zamkną TVN, Polsat potem Google i YouTube, a PiS będzie miało nadal 40% poparcia.
Dopiero kiedy tłuszczę i buractwo, które sprzedało Polskę za 500+ nie będzie stać na kiełbasę i wódkę, wtedy dopiero nastanie chwila, kiedy PiS po ulicznych walkach tłuszczy z wojskami Macierewicza odpadnie od koryta. Ale do tego czasu Polska będzie splądrowana i zdegenerowana. Witajcie w piekle Polacy

25.09.2017 08:22
148.1
1
Widzący
158
Legend

To kłamca jakiś i zdrajca. Bo każdy kłamca to zdrajca.

25.09.2017 12:23
148.2
3
DanuelX
77
Kopalny

Aż tak bardzo pesymistyczny nie jestem. PiS załatwi nowobogacka klasa średnia która ruszy dupsko przeciwko kaczyńskiemu nie dlatego że tak trzeba, ale że tak będzie "modnie".

25.09.2017 11:49
149
odpowiedz
3 odpowiedzi
lordpilot
135
Senator

W zależności od tego co już za kilka minut ogłosi Duda, tytuł następnego wątku powinien brzmieć:

1) "Wojna na górze"

LUB

2) "Jedna dupa, jeden łeb"

Wprawdzie Karnoidy z "Sieci Kłamstw" sugerują, że propozycje prezydenta będą dla PiS nie do przyjęcia, ale... biorę poprawkę na to, że Karnoidy jeśli napiszą prawdę to jedynie przez przypadek. Zobaczymy.

25.09.2017 11:58
149.1
Flyby
159
Outsider

Karnoidy jeśli napiszą prawdę to jedynie przez przypadek. Zobaczymy.
Zgadza się :)

25.09.2017 12:26
149.2
1
DanuelX
77
Kopalny

Szczerze - jedyna różnica będzie taka, czy to duda, czy to ziorro będzie wybierał nowych usłużnych sędziów.

25.09.2017 12:28
149.3
Matysiak G
115
bozon Higgsa

Okazuje się, że wcale nie.

Bez udziału opozycji nic nie klepnie.

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-09-25 12:29:19
25.09.2017 12:27
150
odpowiedz
Matysiak G
115
bozon Higgsa

Hehehehehehe

Andrzej się urwał ze smyczy.

Karnowski obsmarował exdługopisa tak, jak "totalna opozycja" nigdy. Polecam,bo co akapit, to śmieszniej.

https://wpolityce.pl/polityka/359221-oni-po-prostu-odjechali-czyli-kulisy-relacji-prezes-kaczynski-prezydent-duda-co-bedzie-dalej-wazny-artykul-jacka-karnowskiego

Mamy przy okazji przyczynek do badań z zakresu psychologii - ile trzeba ciśnąć mięczaka, żeby się postawił.

Nie łudzę się, że Duda stał się w końcu prezydentem wszystkich Polaków, w tym mnie. Ale dobra zmiana może teraz znacząco się skomplikować.

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-09-25 12:33:56
25.09.2017 12:42
151
odpowiedz
2 odpowiedzi
Lutz
156
Legend

Ale dobra zmiana może teraz znacząco się skomplikować.

Mysle ze wprost przeciwnie, a w gacie robia przede wszystkim koledzy z "opozycji"

25.09.2017 13:05
151.1
3
Cyniczny Rewolwerowiec
44
Senator

LOL. To samo pisałeś dwa lata temu.

25.09.2017 13:57
151.2
Lutz
156
Legend

No i spojrz, ja pisalem ze bedzie roslo, a medrcy tego watku ze wszystko pierdyknie.

i jak?

25.09.2017 12:47
152
1
odpowiedz
neXus
161
Fallen Angel

Jak zapewnić sobie dobre wyniki sondaży? A właśnie o tak:

https://wiesci24.pl/2017/09/23/cbos-straci-wiarygodnosc-glowny-doradca-szydlo-radzie-nadzorczej/?utm

:):):)

25.09.2017 12:48
153
odpowiedz
Sinic
159
Senator

Poza otoczeniem od Kaczynskiego ma zapewne Duda trochę "swoich" ludzi. Którzy sa z nim bo go cenia czy chcą być bliżej władzy, bez roznicy. Ale wśród nich może sa tez jacys inteligentni ludzie, moglo się zdarzyć.

I może ktoś mu powiedział, ze ustawiczne wystawianie tylka zniszczy mu kompletnie szanse a po skończeniu prezydentury nawet Kaczynski go odrzuci bo po co komu ktoś tak skompromitowany i sluzalczy? Co najwyżej dostal by jakas niewazna posadke by zamknal pysk. A z cala pewnoscia bylby calkowiocie na lasce innych.

Z drugiej strony ma teraz stanowisko które daje mu rzeczywista władze i wpływy, nawet jeśli Kaczynski go przekonywal, ze ma sluzyc i się klaniac grzecznie i nic poza tym, i może to wykorzystać dla własnej korzyści a nie tylko Jarka.

Ale wciąż nie sadze by Duda się miał zamiar wylamac w jakikolwiek sposób z tego postkomunistycznego środowiska. Raczej chce wykorzystać wpływy stanowiska dla ugrania sobie czegos w strukturach Partii i zajecia w niej ważniejszej pozycji. Bo do tej pory był pieskiem który miał aportować jak mu panowie kazali i było w Partii wielu ważniejszych od niego.
Ogolnie Duda jest jaki był i jaki będzie. Zmieniaja się tylko ludzie za nim i może ma lepszych doradcow, czy tez zaczal sluchac innych, którzy chcą na jego plecac się wspiąć wyżej w strukturach Partii.

post wyedytowany przez Sinic 2017-09-25 12:51:28
25.09.2017 12:53
154
1
odpowiedz
EnX
106
White Dragon

Propozycje adriana są z jednej strony słabe (SN), a z drugiej sprytne (KRS).
To jest, aż niesamowite, prezydent chce dopisać sobie nowe prerogatywy, tyle że chce to zrobić w formie ustawy.
Określenie wieku, w którym sędziowie SN będą przechodzić w stan spoczynku nie jest złym pomysłem, tyle że nie powinno ingerować w juz rozpoczęte kadencję, a już uznaniówka że dany sędzia jednak po przekroczeniu 65 lat może dalej orzekac jest zwyczajnie skokiem na władzę.
Dobra też jest kasacja super nadzwyczajna, czyli co? Czwarta instancja? Phhhh....
Izba dyscyplinarna to śmiech na sali, urząd do "prostowania" niepisłusznych, ja już mam nawet kandydata na przewodniczącego, ja bym tam jakiego posadził, to taki wykształcony człowiek ;)

Zagrywka z KRS sprytna z powodu zgłoszenia poprawki do konstytucji, wiadomo że nie zbierze się większość do przeglosowania, a nawet jeżeli jakimś cudem, to zawsze można w ostatniej chwili coś jeszcze zmienić.
Adrian to spryciula, jak nie przejdzie to nie jego wina.

25.09.2017 12:59
155
2
odpowiedz
1 odpowiedź
lordpilot
135
Senator

Na gorąco, kilka komentarzy z internetów:

"Bardzo mi wstyd za mój wybór w 2015 roku."

"PO co był ten cyrk z chamskim wetem , to było żenujące widowisko. Należało wykazać pokorę wobec społeczeństwa i tamta ustawę przegłosowana przez większość sejmowa przesłać do poprawek a nie wetować "

"Taj jak się spodziewałem... Wicie, rozumicie, ja też za reformą ale.. i tu trzeba zmienić Konstytucję a tam nie ale... Bełkot - stara ubecka metoda na uwalenie zmian. Dobrze wie, co robi but brązowy."

"Teraz przez następne kilka miesięcy będą się kłócić o zmiany w konstytucji. Jest tak jak miało być czyli żadnych zmian. Adrianek został przekupiony przez Adolfinę."

"Zdrajca!!! Podaj się do dymisji!"

"żydowskie widzenie rzeczywistości, że prawo ponad wszystkim. istotny jest także czynnik ludzki. 2razy słyszałam jak Kamińska sędzina mówiła o respektowaniu okrągłego stołu-sędziów wybierają sędziowie"

"Niezapomnimy ci TEGO paholku "

"Prezydent Duda właśnie zrezygnował z drugiej kadencji Dudzie nie po drodze z reformą Polski wywodzi się ze środowiska kasty w togach i jako taki już nie jest potrzebny przy reformowaniu Polski "

"Głosowałem na PAD ale widze ze to był błąd, ten facet jest miękką fają robiony wystraszył sie dwa miesiące temu i dalej pełne pory ma."

^^ Skąd takie komentarze? Czy to piszą ludzie z totalnej opozycji? Gorszy sort może? Zdradzieckie mordy?

Ależ skąd :D. Wszystkie cytaty pochodzą z portalu wPolityce i są to komentarze elektoratu Dudy (do niedawna) i PiS.

A Lutz, ku pokrzepieniu serc skołowanych wyborców podłej zmiany pisze o opozycji robiącej w gacie - hahaha, plaskacz od Adriana musiał być wyjątkowo mocny ;-)

25.09.2017 14:06
155.1
Lutz
156
Legend

plaskacz?

przeciez to opozycja dostaje na odlew, mnie bawi to ze teraz bedzie z dwoch stron. Inna zabawna rzecz ze leming sie do czegos takiego w zadnym wypadku nie przyzna.
Bo skoro opozycja nie istnieje to mozna stworzyc nowa.

Czekam na moment kiedy dobrozmianowcy zaczna optowac za "Adrianem", oczywiscie przeciwko kaczynskiemu.

25.09.2017 13:14
156
odpowiedz
Matysiak G
115
bozon Higgsa

Na zimno przychodzi mi do głowy jeszcze taki wariant:

PAD dalej jest Adrianem, a zagrywka ma na celu skompromitowanie opozycji, która zostanie postawiona przed propozycjami "poprawy" działania wymiaru sprawiedliwości, których z różnych przyczyn nie będzie mogła zaakceptować. I wtedy będzie można ją obwiniać o chęć utrzymania "starej kasty sędziowskiej", którą najlepszy prezydent od czasów zimnego Lecha chciał ramię w ramię z PiS zmienić.

Nie sądzę, żeby tak było, ale to IMO możliwe.

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-09-25 13:17:21
25.09.2017 13:35
157
odpowiedz
Flyby
159
Outsider

Jest faktem że Duda w swoim wystąpieniu zaakcentował jedną istotną rzecz. Wie i przyznaje że część ustaw PiS, w tym jego - to są ustawy niekonstytucyjne.
Takie sobie "światełko w tunelu" - co - sądząc po pierwszych reakcjach nieźle da "do myślenia", wyznawcom PiS.
Lutz, jak zwykle, opozycją się zastawia - nic z tego Lutz, teraz kłopoty będzie miał PiS ze sobą.

25.09.2017 13:51
158
2
odpowiedz
9 odpowiedzi
Cyniczny Rewolwerowiec
44
Senator

Z drugiej strony barykady - PO strzela focha i na konsultacje do Adriana nie pójdzie. Nosz kurwa mać, jak można sobie tak strzelać w oba kolana na raz... Absurdalnie głupia decyzja.

25.09.2017 13:57
158.1
Lutz
156
Legend

jaka partia tacy wyborcy, albo na odwrot.

25.09.2017 14:01
158.2
lordpilot
135
Senator

No też jestem w ciężkim szoku, że można się tak podłożyć i jeszcze "powalczyć" o zjazd w sondażach :/. Tak dać dupy i to zupełnie za darmo - przecież to aż się prosi o "paski" w reżimowym Dzienniku Telewizyjnym o warchołach z największej partii opozycyjnej...

Powinni pójść i powiedzieć NIE (zmianom w Konstytucji), prosto w oczy. Nic więcej. Jak usłyszałem Grabca to aż mnie zatrzęsło, taki piękny samobój...

25.09.2017 14:02
158.3
4
Cyniczny Rewolwerowiec
44
Senator

jaka partia tacy wyborcy, albo na odwrot.

Powiedział lutzki pan cieszący się z niszczenia Polski, siedząc wygodnie na uchodźstwie zarobkowym. Angielscy patrioci już omówili z tobą zasadę "anglia dla anglików"?

post wyedytowany przez Cyniczny Rewolwerowiec 2017-09-25 14:02:35
25.09.2017 14:09
158.4
Flyby
159
Outsider

Wbrew pozorom, Cyniczny - to nie jest głupia decyzja. Pytaniem jest natomiast, czy to jest dobra decyzja. Sytuacja jest zbyt "płynna" aby wyrokować.
Wypływa z właściwej dla tej partii ostrożności, lub jak kto woli, kunktatorstwa. Przy czym, lordpilot, to też jest powiedzenie "NIE".
I w tym wypadku i w drugim - paski w TVP i wstawki Lutza będą podobne.

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-25 14:10:14
25.09.2017 14:10
158.5
Lutz
156
Legend

wasza partia sie osmiesza a wy ciagle o jakims emigrancie.

cale szczescie ze cbos przejety przez pis bo najblizsze sondaze jakos trzeba bedzie wytlumaczyc.

25.09.2017 14:17
25.09.2017 14:17
158.7
Matysiak G
115
bozon Higgsa

Jaka nasza partia?

25.09.2017 14:21
158.8
Lutz
156
Legend

chyba kazda, ktora "postawi tamę faszystom z pis".

"Adrian" jeszcze nic nie zaproponowal wiec sie nie liczy.

25.09.2017 14:25
158.9
1
Flyby
159
Outsider

chyba kazda, ktora "postawi tamę faszystom z pis".

Przecież Iselor wyjaśnia na dole, Lutz:
lepiej trzymać z młodymi kukizowcami niż z Kaczafim i jego bandą psów komunistycznych z PiSu.

25.09.2017 14:12
159
odpowiedz
8 odpowiedzi
Iselor (Łódź)
100
Generał

Ha, Duda wziął pod uwagę głównie głos kukizowców więc to Kukiz najwięcej póki co wygrywa. No ale cóż, jedyna prawica w Sejmie to Kukiz więc tylko oni mają tam mózgi. Prezydent zaś nie jest idiotą, ma dosyć inteligentną żonę i stwierdził że lepiej trzymać z młodymi kukizowcami niż z Kaczafim i jego bandą psów komunistycznych z PiSu.

25.09.2017 14:18
159.1
Flyby
159
Outsider

:)

25.09.2017 14:42
159.2
Matysiak G
115
bozon Higgsa

Iselor

You made my day :)

25.09.2017 15:06
159.3
neXus
161
Fallen Angel

Ty tak na poważnie??? :D

25.09.2017 15:17
159.4
Iselor (Łódź)
100
Generał

neXus---> a czemu nie?nienawidzę PiSuaru równie mocno jak PO i Nowośmiesznej. Są obrazą dla prawic a prawica=konserwatywny liberalizm, nie chrześcijański socjalizm. To co odwala PiS przechodzi ludzkie pojęcie. Tupanie nóżką w Europie, zamachy smoleńskie, autorytarne zakusy, ministrowie idioci, rozdawanie moich pieniędzy na lewo i prawo....Mam ich lubić?

25.09.2017 16:27
159.5
neXus
161
Fallen Angel

Ja to rozumiem, ale Kukiz z całego tego towarzystwa jest piękną chorągiewką na dachu. Jako że nie przepadałem za jego działalnością artystyczną - miałem do niego obojętny stosunek, ale po tym jak zaczął nadskakiwać PiS'owi zacząłem go negatywnie odbierać. Jeszcze jakiś czas temu miał możliwość (i jeśli się nie mylę tak kombinował) wkupienia się w łaski rządzących a po paru wyraźnych sygnałach, ze interesuje ich tylko jego głos - natomiast jego samą osobę maja tam gdzie słonce panu majstrowi nie sięga- przestał się nawet za bardzo wychylać i robi to co mu karzą...
Dla mnie to jest wręcz podręcznikowy przykład konformisty

25.09.2017 20:00
159.6
1
Dede0601
28
Generał

Dla mnie to jest wręcz podręcznikowy przykład konformisty
Z ostatnim zdaniem się zgadzam, chociaż wcale nie tak odległym od tego słowem, a jeszcze bardziej pasującym będzie "populista".

25.09.2017 20:08
159.7
Herr Pietrus
157
Ubecka Wdowa

Nie konformisty, tylko typa, który kombinuje, jak będąc antysystemowcem jednocześnie dorwać sie do żłoba i nie zrazić anty-elektoratu.

Czyli poniekąd populista pasuje.

25.09.2017 23:26
159.8
Cainoor
188
Mów mi wuju

Iselor, z calym szacunkiem, ale Kukiz15 to zgraja blaznow i pajacow. Tam nie ma zadnego jednolitego programu, kazdy sobie, pelen chaos. Przylepianie etykietek jak komserwatywny liberalizm jest zabawne, zdecydowanie bardziej niz wysmiewanie Nowoczesnej za jej nazwe...

25.09.2017 14:21
160
odpowiedz
Flyby
159
Outsider

Hej Drackula, szykuj nowy wątek .. W "oku cyklonu" będzie się dziać.
Galernicy PiS właśnie dokładają się do wioseł.

25.09.2017 20:11
161
odpowiedz
1 odpowiedź
Herr Pietrus
157
Ubecka Wdowa
25.09.2017 21:59
161.1
Flyby
159
Outsider

..też niekonstytucyjne.

25.09.2017 22:19
162
3
odpowiedz
1 odpowiedź
as1972
94
Pretorianin

Problem z pisem jest taki , że od początku panowania prezydenta,pis cały czas próbuje dokonać zmian za pomocą ustaw,które są sprzeczne z Konstytucją.Dziwię się ludziom,którzy nie mogą zrozumieć tego,że zmiany ustrojowe można dokonać tylko zmieniając Konstytucję. Pis nie ma większości by przeprowadzić zmiany w Konstytucji więc próbuje zmienić Konstytucje za pomocą ustaw z czego śmieje się każdy początkujący nawet student prawa. Najgorsze w tym wszystkim jest to,że prezydent od początku akceptuje ten stan rzeczy,a do tych 2 wet to namówiła go p. Romaszewska.On w ogóle nie rozumie roli roli jaką sprawuje.

25.09.2017 23:29
162.1
1
Cainoor
188
Mów mi wuju

Sluszne slowa. Najgorsze jest to, ze Kaczynski z cala ferajna od poczatku wyrzucili Konstytucje do kosza. I oby za to spotkala ich kiedys sprawiedliwa kara.

26.09.2017 08:55
163
odpowiedz
lordpilot
135
Senator

Tutaj kulisy "zimnej wojenki" Adriana z konusem żoliborskim i scenariusze jak to się może wszystko zakończyć:

https://www.salon24.pl/newsroom/811401,rozlam-miedzy-prezydentem-duda-i-pis-trwaly-kaczynski-moze-myslec-o-wyborach

^^ Trochę (dla mnie) to smutne - wobec słabości opozycji pozostaje czekanie aż tzw. "psychoprawica" zacznie się dzielić przez pączkowanie, jak to już drzewiej bywało (stąd wczorajsze olanie "konsultacji" przez PO z Adrianem oceniam wyjątkowo źle - była okazja aby "wbić klina"). Zdaje się, że Maliniak przynajmniej w jakiejś mierze "urwał się ze smyczy", co może opóźnić wprowadzanie w Polsce zamordyzmu, a brak jedności w obozie dojnozmiennych, na pewno jest dobrą informacją dla Polski :)

26.09.2017 10:30
164
odpowiedz
Drackula
171
Bloody Rider
Forum: Dobra Zmiana...Oko Cyklonu