Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Forum: Uchodźcy - Dyskusja ogólna

27.06.2017 16:31
1
-14
:. Lustro_Dushy .:
5
Shkyeletor

Uchodźcy - Dyskusja ogólna

Witam

Uchodźcy...Jest to temat o którym dużo już zostało powiedziane ale dużo też jeszcze powiedzieć można.
Uważam,że problem ten jest na tyle rozległy i poważny, iż zasługuje na osobny wątek.

Chciałbym aby w wątku była mowa zarówno przyjmowaniu i relokacji uchodźców przez UE jak i o przyjmowaniu Ich przez Polskę.
Poruszę kilka zagadnień w formie pytań, jednak forma odpowiedzi niech pozostanie kwestią indywidualną każdego odwiedzającego ten wątek.

1. Jaki macie stosunek do przyjmowania tych ludzi przez UE.
2. Jakie jest Wasze zdanie na temat obecności uchodźców w Polsce oraz co Waszym zdaniem rząd mógłby zrobić bo zakopać ten "topór wojenny" z UE.
3. Jakie macie pomysły na rozwiązanie problemu napływu ludności z obszarów objętych wojnami.
4. Czy jest możliwe oddzielenie tych naprawdę uciekających przed wojną od tych którzy przybywają w innym celu?

Zapewne nie wszystkie tematy poruszyłem w powyższych pytaniach. Więc dodawajcie sugestie i poruszajcie inne kwestie dotyczące omawianego problemu.

Rozmowy o uchodźcach wywołały już nie jedną burzę w innych wątkach na tym forum. Spodziewam się,że i tutaj może być podobnie.Nie założyłem tego wątku by spowodować kolejną "bitkę słowną", choć zapewne uniknąć się jej całkowicie nie da. Rozmawiajmy spokojnie na tyle ile się da.

Moje stanowisko w tej sprawie jest następujące.

Nie może być w Polsce mowy o żadnej islamofobii. Mierzenie wszystkich muzułmanów miarą kilku idiotów do niczego dobrego nie doprowadzi.Człowiek wjeżdżający w wychodzących z modlitwy muzułmanów to szczyt patologii.Nie rozwiąże to sprawy, a wręcz zaogni konflikt.
Niestety patrząc przez pryzmat tej właśnie garstki idiotów, ludzie boją i mają niechęć do wszystkich.Rolą środowisk muzułmańskich jest teraz to,by pokazać ,że nie wszyscy są radykałami. Tak jak i nie można winić wszystkich muzułmanów za zło, tak i nie można winić ludzi za to,że się boją. Około 80% ludzi w Polsce nie chce przyjmowania uchodźców.Choć uważam,że obecnie zagrożenie zamachami w Naszym kraju jest znikome, to jednak przez brak możliwości weryfikacji intencji osób przybywających do Europy,przyjmowanie uchodźców muzułmańskich przez Polskę póki co powinno być nadal wstrzymane.
Dopóki nie zostaną wprowadzone jakieś sensowne mechanizmy filtracji( a będzie to bardzo trudne), ludzie zawsze będą się bać i fukać obcych. Gdyby istniała jakakolwiek możliwość oddzielenia radykałów islamskich od umiarkowanych muzułmanów, problem byłby łatwiejszy do rozwiązania.
Groźby UE względem krajów które nie chcą przyjmowania to też droga do nikąd. Zgadza się, jesteśmy członkiem UE i jakieś zobowiązania mamy i wręcz musimy mieć. Ale UE często powołuje się na wielkie wartości ,jednak takie podejście temu zaprzecza. Nie tylko Polska nie zgadza się z narzuconymi przez UE nakazami. W każdym z krajów chodzi rządom o bezpieczeństwo obywateli.A jeśli ludzie w tych krajach czują zagrożenie to nie "PRZEKONUJE" się Ich grożąc.
A co mogłaby zrobić Polska?
Moim zdaniem bez zwłoki należałoby przyjąć te 7 tys. uchodźców chrześcijańskich o których była mowa w pierwszych ustaleniach. Niech by Ich było nawet więcej, 10 czy 20 tys. Większość z tych ludzi zapewne w Polsce by nie została. A Ci którzy by chcieli spróbować U Nas żyć, niech sobie będą i spokojnie żyją.
Pozatym W Polsce jest w tej chwili duża liczba uchodźców z Ukrainy i stale Ich przybywa.Myślę,że jest to pewien argument by pokazać ,że nie jesteśmy krajem "antyuchodźczym". Jeśli nie zostało to poruszone na forum UE to duży błąd.
Pewnym rozwiązaniem byłoby moim zdaniem zorganizowanie w Polsce referendum. Musiałoby to być jednak zorganizowane z rozwagą. Pytania w referendum powinny być mądre i poruszające wiele zagadnień problemu. Jeśli zostałoby zadane pytanie " Czy jesteś za czy przeciw przyjmowaniu uchodźców", to to byłoby o kant doopy potłuc. Istotne jest pokazanie ludziom to ilu, kogo i dlaczego Polska mogłaby przyjąć. Te 80% niechętnych o których pisałem wyżej to suche wyniki ankiet z różnych portali.Mają one to do siebie,że są ogólnikowe i nie rozwiązują problemu ani nie pokazują faktycznego stanu niechęci Polaków do przyjmowania uchodźców.Jestem pewien ,że zdecydowana większość z tych 80% po ukazaniu pełni obrazu, jak wygląda sytuacja zmieniłaby zdanie.
Uważam, że trzeba działać szybko i zdecydowanie. Obawiam się,że przy obecnej i opieszałości ekipy rządzącej oraz stanowczemu ogólnikowemu "nie", może zdarzyć się sytuacja,że kraje takie jak Węgry czy Słowacja porozumieją się z UE w kwestii uchodźców. A My zostaniemy sami i będziemy w czarnej d...... (jak w przypadku Nord Stream 2)

Zapraszam do dyskusji.

27.06.2017 17:11
12
21
odpowiedz
blood
169
Senator

Najzabawniejsze jest to, że najgłośniej o poparciu dla imigracji krzyczą albo osoby z wyżyn społecznych, których konsekwencje nigdy nie dotkną, albo imigracji dodatkowo pożenieni z innymi kulturami. Spytajcie kogoś z klasy robotniczej, kto musi konkurować z imigrantami o pracę, co sądzi o tym procesie. Może to być w dowolnym kraju, Anglii, Niemczech, Polsce. Klasa średnia i wyższa marzy o jakiejś utopii, ale ma w dupie swoich własnych krajan z klasy robotniczej, którzy biorą cały ciężar tego procederu na siebie.

Obecna fala imigracji to jedynie w niewielkim stopniu uchodźcy, w znacznej większości są to migranci ekonomiczni. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem przyjmowania tych ludzi, a jeśli chodzi o uchodźców, to status uchodźcy mają tylko w najbliższym bezpiecznym kraju, nie Europie. Ci ludzie nie teleportują się tutaj, są przemycani, a to kosztuje. Są w stanie zapłacić za przemyt, posiadają telefony, a nie posiadają żadnych dokumentów. Ostatnio niemcy się kapnęli, że większość uchodźców deklarujących się jako syryjczycy, to jednak nie syryjczycy, a niepełnoletni są jednak pełnoletni. Ostatnio nawet rodzina Ukraińców podała się za syryjczyków i dostała status uchodców, ale im odebrali, bo zaczeli się głosno chwalić, podobnie jak jakiś niemiecki funkcjonariusz, nie pamiętam jakich służb, więc nie będę wprowadzać w błąd, dla chętnych poszukam źródła. Jestem za udzielaniem pomocy na miejscu oraz w krajach sąsiadujacych. Jeśli chodzi o napływ ludzi do Polski, to jestem w pierwszej kolejności otwarty na repatriantów. Zanim polacy, którzy chcą wrócić do kraju, a z różnych powodów nie mogli za poprzednich rządów, nie ma co mówić o przyjmowaniu innych narodowości. Jeśli otworzymy drogę repatriantom i nadal będzie nam brakować ludzi, to w drugiej kolejności są kraje Europy wschodniej.

Przyjęcie dużej ilości ludzi z Afryki, bądź też bliskiego wschodu, jest nawet nie fair w stosunku do samych imigrantów, gdyż u nas ze względu na brak przyzwolenia społecznego nie mieliby łatwego życia. Wiem, że kłóci się to z wizją postępowych rodaków o wspaniałym otwartym społeczeństwie, ale taki mamy klimat i jako, że demokracja o dziwo działa, ta wizja się póki co nie ziści, bo większość społeczeństwa jest przeciwna.

Do do pomocy innym krajom UE w związku z kryzysem, to trzeba pomagać im uszczelniać granice. Przenoszenie na siłę ludzi bez papierów i oficjalnego procesu imigracyjnego, w dodatku w miejsce gdzie nie chcą iść, to nie jest rozwiązanie.

post wyedytowany przez blood 2017-06-27 17:17:13
27.06.2017 19:56
19
9
odpowiedz
5 odpowiedzi
Aurelius
78
Weteran

Nie ma żadnego znaczenia czy przyjmiemy 100 czy 1000 czy 10 000 "uchodźców".
To nie żadne rozwiązanie a doraźne i rozpaczliwe łatanie problemów.

Do Europy wkrótce ruszą miliony biedaków z Afryki i Azji.
100 milionów z samej Afryki wg niemieckiego ministra
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/minister-gerd-mueller-ostrzega-przed-kolejna-fala-migrantow-z-afryki-nawet-100-mln/pvy2j9k

Czas pomyśleć o innych rozwiązaniach niż przyjmowanie.

03.07.2017 11:27
60
8
odpowiedz
SuperSamuraj
20
Pretorianin

Nie ma nawet o czym dyskutować. Polaków nie stać na utrzymanie samych siebie a co dopiero uchodźców, wśród których są terroryści i sympatycy IS, Al Kaidy i innego ujstwa.

http://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/warunki-zycia/ubostwo-pomoc-spoleczna/zasieg-ubostwa-ekonomicznego-w-polsce-w-2016-r-,14,4.html

W 2016 roku 5% Polaków żylo w skrajnej biedzie... Ile to jest ludzi, unijne lewaczki ? No ile ? Nic was to nie obchodzi, prawda ? Rapefugees FIRST

A o to co prezentują sobą "uchodźcy" z Bliskiego Wschodu i Afryki :)

- wysoka przestępczość
- analfabetyzm
- HIV, w Afryce jest najwięcej zakażonych
- ukryci terroryści
- brak chęci do jakiejkolwiek pracy
- zerowy poziom asymilacji

Cudownie po prostu...

08.07.2017 09:19
82
8
odpowiedz
4 odpowiedzi
mich83
114
Generał

Zamknięcie kota z psem jest nie humanitarne. Mieszanie ludzi o całkowicie innych poglądach religijnych , gdzie jedna religia mówi o tym ze za zabicie wyznawcy innej Religi po śmierci bedzie sie wynagrodzonym, dla których ślub i stosunki seksualne z kilkuletnimi dziećmi są na porządku dziennym, i gdzie zgwałcona kobieta musi poślubić swego oprawce jest ok ?

Pomagajmy jak możemy , ale czy sami w razie wojny chcielibyśmy zostac przesiedleni do całkowicie obcego kulturowo kraju ?

30.06.2017 22:06
45
5
odpowiedz
2 odpowiedzi
Kamilowy
68
Generał

Zauważyłem też jedną rzecz, mianowicie środowisko które chce uchodźców tutaj z wyjątkową satysfakcją reaguje gdy dzieje się źle od drugiej strony.
Czyli Wielka satysfakcja Jak anglik wjechał autem w meczet itd jak w tym wątku też było coś kilkanaście postów wyżej o zdarzeniu w Polsce.
Mają rzekomy argument że to nie tylko muzułmanie, i tylko o ten argument im chodzi. A szczytem był wpis polityka PO ,schneifelda o polskiej ciężarówce z Berlina.

03.07.2017 21:31
61
5
odpowiedz
3 odpowiedzi
ashiaron
17
Chorąży

I to w sumie tyle w tym temacie. Nagle potwierdzaja to co wiekszosc wie juz od dawna. Ale moze jednak w koncu niektorzy politycy przestana mylic imigrantow z uchodzcami.

https://www.o2.pl/artykul/a-jednak-onz-wyliczylo-ilu-jest-uchodzcow-wsrod-imigrantow-6140318689626241a

post wyedytowany przez ashiaron 2017-07-03 21:35:02
27.06.2017 16:36
2
1
odpowiedz
9 odpowiedzi
Soulcatcher
201
ELEX

Moim zdaniem jak PiS porządzi jeszcze przez kilka lat to nas wypieprzą z UE i wszyscy będą szczęśliwi. Niemcy z Francją i resztą cywilizowanej europy popłyną do krainy dobrobytu i radości. A mały człowiek z drabinką będzie dalej krzyczał o nienawiści w kraju wasalnym Rosji.

Jaki to ma związek z uchodźcami?

Gdybyśmy przyjęli 1000 uchodźców wszystko by grało, a ich i tak by nikt w Polsce nie widział bo by wyjechali do Niemiec.

A tak walczymy z Niemcami, Francuzami i Włochami którzy powinni być naszymi największymi przyjaciółmi.

Shado2025, sebogothic ---> dzięki za minusa, widzę że trafiłem w sedno.

post wyedytowany przez Soulcatcher 2017-06-27 16:51:00
27.06.2017 17:01
2.1
Whisper_of_Ice
25
Ras al Ghul

A tak walczymy z Niemcami, Francuzami i Włochami którzy powinni być naszymi największymi przyjaciółmi.
Jesteś dorosłym facetem a historia nie nauczyła Cię że Niemcy i Francuzi nigdy nie będą naszymi przyjaciółmi? Gdyby dalej rządziło PO to mielibyśmy teraz więcej uchodźców niż rdzennych Polaków w naszym kraju nie wspominając że cała gospodarka ległaby w gruzach bo taki Tusk czy Schetyna wyprzedałby każdy konkurencyjny dla Niemców czy Francuzów biznes. Zobacz co we Francji sie dzieje, ludzie boją się manifestować własnej religii by nie urazić jakiegoś muzułmanina. Wolę rządy PiSu przynajmniej nie siedzimy jako kraj z głową w piachu i nie dajemy sobą manipulować przez UE, a jeśli nas wywalą płakać nie będę wyjdę z transparentami i będę wiwatował tak samo jak Polska "inteligencja" wiwatowała gdy Tusk "wygrał" :D.

Pewnie mnie teraz zwolennicy lewicy zminusują ale i dont care.

Do autora, nie po to w ustawieniach konta wyłaczam tematy polityczne by takie szambo oglądać jak te i podobne do nich tematy.

post wyedytowany przez Whisper_of_Ice 2017-06-27 17:01:43
27.06.2017 17:03
2.2
Shado2025
20
Generał

Hah, a kiedyś pisał, że nie widzi już kto mu daje plusy/minusy.
Btw: A mały człowiek z drabinką będzie dalej krzyczał o nienawiści aż taki niski jesteś?

27.06.2017 17:32
2.3
Soulcatcher
201
ELEX

Shado2025 ---> no widzisz, zrobiłem cię znowu w konia jak 20 poprzednich razy :)

27.06.2017 17:39
2.4
Shado2025
20
Generał

Nah, to było oczywiste od samego początku, po prostu teraz pokazałeś, że jesteś kłamcą i oszustem. Tego się jednak można było spodziewać :)

27.06.2017 18:15
2.5
Soulcatcher
201
ELEX

Shado2025 ---> nie ja jestem oszustem tylko ty jesteś bardzo naiwny jeżeli wywnioskowałeś z tego co napisałem że możesz mnie minusować na założonym przeze mnie forum a ja o tym nie będę wiedział.
Naprawdę jesteś taki mało sprytny? Gdyby mnie to interesowało mógł bym sprawdzić każdą twoja akcję na tym serwisie. To chyba jest oczywiste, ale widzę że jednak nie.

27.06.2017 18:21
2.6
Shado2025
20
Generał

Przecież napisałem, że to było oczywiste. Sam jednak pisałeś coś zupełnie innego, więc po prostu kłamałeś :)

27.06.2017 20:15
2.7
1
gnoll
105
Simple Man

Gdybyśmy przyjęli 1000 uchodźców wszystko by grało, a ich i tak by nikt w Polsce nie widział bo by wyjechali do Niemiec.

O to to. W końcu mamy Schengen i nie można nikogo zmuszać do tego gdzie kto przebywa.

Serio, problem byłby rozwiązany od ręki. Aczkolwiek trzeba by było uważać że jak damy im palec, to czy nie odgryzą nam ręki...

28.06.2017 17:37
2.8
SuperSamuraj
20
Pretorianin

Jaki to ma związek z uchodźcami?
Gdybyśmy przyjęli 1000 uchodźców wszystko by grało, a ich i tak by nikt w Polsce nie widział bo by wyjechali do Niemiec.

Tylko, że pojawiły się już plany aby dawać im socjale z koryta UE (czytaj - za nasze + reszty Europy podatki). Także nie możemy być pewni czy by wyjechali, gdyby dostali np. 2000 euro socjalu. Plus może jeszcze obywatelstwo polskie to i 500+ by doszły a wiemy jaką tendencję do rozmnażania mają uchodźcy. Aczkolwiek wydaje mi się, że terroryści i tak by wyjechali na zachód bo Polacy nie są zbyt zaangażowani w wojnę z IS.

Były takie plany za rządów PO gdy zgodziła się przyjąć tam chyba 10000 tyś. Ahmedów, a UE miała im wypłacać te socjale. Niestety nie mogę znaleźć artykułu na ten temat, bo google jest teraz zaspamowane karami od UE za nieprzyjmowanie muslimów.

Myślę, że nawet gdybyśmy przyjęli tych ciapaków i rzeczywiście zaczęliby wyjeżdżać na zachód to UE nie pozostałaby bierna i na pewno będą szukali sposobu na to, aby ich u nas zatrzymać.

post wyedytowany przez SuperSamuraj 2017-06-28 17:39:06
30.06.2017 21:00
2.9
DarthLevvy
2
Junior

"Krainy dobrobytu i radości" - wśród islamskiej anarchii w dzielnicach muzułmańskich i strachu przed aktami terroru w wielkich miastach, szczególnie podczas świąt i imprez masowych.

27.06.2017 16:38
3
odpowiedz
13 odpowiedzi
Drackula
171
Bloody Rider

niestety ale to kolejny watek majacy na celu bicie w imigracje. Argumentacja sprawadza sie do nie, bo nie i koniec.
Ja juz sie powtarzal nie bede, co mialem napisac napisalem w poprzednich watkach.

Ciekawi mnie jedno:
Pozatym W Polsce jest w tej chwili duża liczba uchodźców z Ukrainy i stale Ich przybywa Liczby poprosze, tylko takie prawdziwe, zweryfikowane. Chyba nie powiesz ze Ukraincow tez nie mozna zweryfikowac? Bo jak nie znam ani jednego Ukrainca uchodzcy. Mamy ich w okolicy setki, nawet kilkoro u mnie i wszyscy oni to sezonowi pracownicy, nie majacy nawet zamiaru osiedlac sie w Polsce.

27.06.2017 16:40
3.1
1
Soulcatcher
201
ELEX

Dla mnie Ukraińcy to fajne chłopaki. Ta sam krew co Polacy.

27.06.2017 16:43
3.2
1
Drackula
171
Bloody Rider

wiem, jak jestem w Polsce to z nimi wodke pije :)
Dziewoje tez niczego sobie. I pracowite cholery a nie tylko lezec dupa do gory i szpony malowac.

Ciekawi mnie jednak jakie to liczby uchodzcow z Ukrainy nasze chojne panstwo przyjelo. Najlepiej w rocznym zestawieniu.

post wyedytowany przez Drackula 2017-06-27 16:47:00
27.06.2017 16:50
3.3
Soulcatcher
201
ELEX

W Polsce jest w tej chwili około 1 000 000 Ukraińców ale nie wiem ilu jest uchodźcami, pewnie z 1000.

27.06.2017 16:58
3.4
:. Lustro_Dushy .:
5
Shkyeletor

Ale Drackula, Ja nie chcę wywołać tu żadnego bicia w imigrację. Przeczytaj proszę uważnie. Nie zgadzam się,że nie przedstawiłem żadnej argumentacji, przy czy zaznaczam,że głównie dotyczących uchodźców z muzułmańskich. Odnośnie Ukraińców. Mówisz, że nie znasz nikogo.Ja natomiast z własnej obserwacji powiem tak. U mnie w przyosiedlowym sklepiku jest dwoje którzy jawnie ubiegają się o stały pobyt w Polsce.
Zgadzam się,że większość przybywa do Nas w celu zarobkowym. I nie mam nic przeciwko temu.

27.06.2017 17:08
3.5
Drackula
171
Bloody Rider

U mnie w przyosiedlowym sklepiku jest dwoje którzy jawnie ubiegają się o stały pobyt w Polsce. czy sa to osoby o statusie uchodzcy? Ile takich zostalo zarejstrowanych od 2014?

post wyedytowany przez Drackula 2017-06-27 17:08:52
27.06.2017 17:19
3.6
:. Lustro_Dushy .:
5
Shkyeletor

Tak to są właśnie takie osoby Drackula. Nie znam liczby osób zarejestrowanych w ten sposób. I czemu mówisz od 2014 roku? Przecież Oni zaczęli przybywać do Polski już wcześniej. Dobrze, przepraszam ,że użyłem wobec Ukraińców słowa uchodźcy. Słowo to w wielu przypadkach jest znacznie wypaczone,i tego samo tu zrobiłem. Słusznie zauważyłeś,że większość przyjeżdża do pracy sezonowej (dodam,że nie tylko sezonowej). Ale zauważ,że nie tylko Ukraińcy są w Polsce. Na przestrzeni lat Polska przyjęła też wielu Czeczenów, Romów. I Ci żyją w Polsce, mają nasze obywatelstwo. I to jest w porządku.Czy gdyby zsumować te wszystkie nacje mieszkające w Polsce to naprawdę będzie ich znacznie niej niż przyjęły obecnie kraje UE? Nie biję w uchodźców Drackula. Ale zachowajmy rozsądek by nie doszło u Nas do tego(mimo znikomego zagrożenia) co obecnie obserwujemy na zachodzie.

27.06.2017 17:29
3.7
Drackula
171
Bloody Rider

ma to o tyle znaczenie, ze przed aneksja Krymu Ukrainiec nie mial podstaw aby ubiegac sie o status uchodzcy. Jest to o tyle wazne, ze wielu przeciwnikow przyjmowania syryjskich uchodzcow zrobilo sobie z tego argument, ze my przyjmujemy uchodzcow z Ukrainy a EU nam w tym nie pomaga. Dlatego ja sie pytam o ludzi ze statusem uchodzcy z Ukrainy, ktoremu pomaga panstwo Polskie poprzez nasze podatki. Wtym kontekscie nie interesuja mnie Ukraincy ktorzy w Polsce sa jako imgranci, czy to zarobkowi czy inni. Bo akurat ci sobie radza sami, pasntwo w niczym im nie pomaga, a wrecz utrudnia.

27.06.2017 17:33
3.8
Lord .
35
Generał

Ukraińcy w przeciwieństwie do muslimów, pracują ,chętnie uczą się języka i nie popełniają przestępstw, normalni ludzie.

27.06.2017 17:37
3.9
Drackula
171
Bloody Rider

jeszcze jakimis mundrosciami nas tu uraczysz moj lordzie?

Pierwszy lepszy z brzegu link - > http://www.telewizjapolska24.pl/PL-H23/3/1560/rosnie-w-polsce-liczba-przestepstw-dokonywanych-przez-ukraincow.html

27.06.2017 17:41
3.10
:. Lustro_Dushy .:
5
Shkyeletor

Jest to o tyle ważne, że wielu przeciwników przyjmowania syryjskich uchodzców zrobilo sobie z tego argument Mam nadzieję,że takich jest mniejszość. Sam osobiście nie uważam,że Polska miałaby chcieć od UE wsparcia za pomoc Ukraińcom czy Czeczenom.
Co do przyjmowania uchodźców syryjskich to we wstępniaku napisałem jak to mogłoby według mnie wyglądać.
Chciałem dać link z liczbami ale nie mogę.
Edit. Jednak nie mogę żadnego linku dodać, coś mi się popsuło. Nawet poprawionego nie da rady :(

post wyedytowany przez :. Lustro_Dushy .: 2017-06-27 17:45:47
27.06.2017 17:46
3.11
Drackula
171
Bloody Rider

Zyava - aby bylo jasne, mi liczby nie sa potrzebne, ja takie moge wkleic tez tyle ze mojej argumentacji nikt nie pryjmnie do tempego czerepa bo jestem muslofil i lewak :)

Według stanu na 12.06.2016 r., pomoc socjalną od Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców otrzymuje 1 661 obywateli Ukrainy. A jedynie 14 osób uzyskało status uchodźcy.

14! Tylu ukrainskich uchodzcow bylo w Polsce dokladnie rok temu.

27.06.2017 17:51
3.12
:. Lustro_Dushy .:
5
Shkyeletor

Link który chciałem podać zawierał dane także z wcześniejszych lat. Miało to na celu zobrazować ilu już w Polsce jest ludzi którzy mają azyl i stały pobyt aby zestawić to z innymi krajami UE :) Miło,że pomimo iż wiesz żem Zyava to pomimo różnicy poglądów umiesz i chcesz ze mua rzeczowo rozmawiać. Ja ze swej strony po wybrykach jako Zyava też już mam zamiar się ugrzecznić ;)

post wyedytowany przez :. Lustro_Dushy .: 2017-06-27 17:54:23
27.06.2017 20:01
3.13
Hoora
51
inshallah

Według Urzędu ds. Cudzoziemców, Ukraińskich uchodźców jest 178 (na kwiecień '17 - http://mrcs.pl/blog/ukraine-refugees-in-poland/ )

post wyedytowany przez Hoora 2017-06-27 20:01:59
27.06.2017 16:40
4
odpowiedz
Widzący
158
Legend

Marzenie niejedno ma imię.
Tysiąc czy milion, dla prawdziwego patrioty liczba ofiar nie ma żadnego znaczenia.
https://www.youtube.com/watch?v=g8loiEzQoxI

27.06.2017 16:41
5
odpowiedz
Beret z antenką
35
Generał

A więc w końcu powstał wątek-przyczółek dla rycerstwa.
Naprzód!!!

27.06.2017 16:44
6
odpowiedz
2 odpowiedzi
Predi2222
96
CROCHAX velox

jak na razie to ojropa pokazuje że to my mamy dostosowywać się do nich,

27.06.2017 16:50
6.1
Camelson
11
Senator

Przykłady, konkretny kraj zachodniej Europy, gdzie masz szariat.

27.06.2017 18:49
6.2
3
los pollos hermanos
39
evil can die

Podaj konkretną linijkę w poście Prediego, w której pojawia się słowo "szariat".

27.06.2017 16:53
7
odpowiedz
6 odpowiedzi
Camelson
11
Senator

Groźby UE względem krajów które nie chcą przyjmowania to też droga do nikąd.

To nie są żadne groźby. To są normalne konsekwencje braku solidarności. Europa żeby była silna musi być zjednoczona, a jak być zjednoczona, jak grupka wyszehradzka sobie chodzi własnymi drogami i robi własne ustalenia? A potem jest płacz, że Europa to jest dwóch prędkości i Polski nigdzie nie chcą, a jej zdanie mają w dupie. UE coraz bardziej zaczyna się dystansować od takiego kraju jak Polska, wkrótce ruszą procedury sankcyjne i kary, a w konsekwencji będzie już po ptokach. Wielka Brytania już na swojej skórze odczuwa wychodzenie z UE. To co ma powiedzieć wielokrotnie biedniejsza Polska, jeszcze z takim rządem?

To nie jest kwestia "nie biorę i co mi zrobicie", bo akurat Europa dużo może. Zwłaszcza iż przypomnę, że za sąsiada mamy Rosję, która na Ukrainie się nie patyczkowała z zajęciem Krymu i utworzeniem sobie dwóch okręgów autonomicznych. Solidarność europejska to coś, co dla Polski powinno być priorytetowe, bo jak taki słaby kraj ma być samowystarczalny co się bronić? Co, bajki Macierewicza o podwodnych lotniskowcach ci wystarczą?

post wyedytowany przez Camelson 2017-06-27 16:55:38
27.06.2017 16:55
7.1
Predi2222
96
CROCHAX velox

życzę powodzeni jeśli liczysz na unie gdy ruski zaatakuje

post wyedytowany przez Predi2222 2017-06-27 16:56:31
27.06.2017 16:59
7.2
Ryokosha
10
Pretorianin

Prędzej Unia nam pomoże a nie wymoczki i kryptogeje z WOT, ONR czy MW. Tacy jak oni mocni w gębie w trakcie wojny uciekają jako pierwsi wiem to od mojego dziadka partyzanta AK i babci sanitariuszki w Powstaniu. Inni walczyli a ci bohaterowie sprzed wojny co to potrafili bić Żydów i lewaków pierwsi uciekali od poboru a potem przed Niemcami.

27.06.2017 17:04
7.3
str1111
18
Pretorianin

Już ci to mówiłem prawda? Znaczy że pieprzysz?
CO MA ROSJA DO UE? SKORO UE NIE JEST ORGANIZACJĄ MILITARNĄ? POLSKA JEST W NATO I NIEZALEŻNIE OD TEGO JAK SIĘ BRATA Z UE TO TRAKTATY OBRONNE NIE MAJĄ Z TYM NIC WSPÓLNEGO, tak więc skończ z tą propagandą, że jak się na nas UE obrazi to nas Rosja zje...

Inna sprawa że ten twój solidarny zachód już od lat działa po swojemu, wszelkie Nortstreamy, jednolite płace dla przewoźników, czy inne absurdalne pomysły pani Myrkyl... tyle że poprzedni rząd wchodził jej w dupę, więc pani Myrkel była zadwolona.

27.06.2017 17:59
7.4
Camelson
11
Senator

Ty chyba nie ogarniasz, że niedawno była gadka o tym, jakie kraje zostaną włączone we wspólne siły obronne UE. Nic nowego.

I to nie jest żadna propaganda, propaganda to pieprzenie o tym, że każdy uchodźca jest terrorystą, a ty to łykasz jak pelikan.

post wyedytowany przez Camelson 2017-06-27 17:59:48
27.06.2017 18:03
7.5
1
:. Lustro_Dushy .:
5
Shkyeletor

To nie są żadne groźby. To są normalne konsekwencje braku solidarności Dlatego we wstępniaku napisałem co moim zdaniem Polska mogłaby zrobić. Być może to za mało, ale na dzień dzisiejszy pomysłów nie mam. Jeśli znasz jakieś inne metody na rozwiązanie konfliktu z UE to Je Nam podaj.

27.06.2017 18:08
7.6
Camelson
11
Senator

Oczywiście, że znam. Być solidarnym i dokonać podziału uchodźców. Ja wiem, że zaraz standardowo ktoś podniesie larum, ale jak UE nam pomagała finansowo tyle lat to było ok, a nagle trzeba przyjąć jakąś paczkę uchodźców to nagle jest skowyt i zadki bolą.

27.06.2017 16:54
8
odpowiedz
Ryokosha
10
Pretorianin

Jako chrześcijanin i katolik jestem za wpuszczaniem uchodźców i imigrantów bez względu na wyznanie. Gdyby faraon stosował taką politykę jak dzisiejszy rząd to Jezus, Maryja i Józef nie znaleźliby schronienia w Egipcie.

A oprócz tego: "Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata! Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie". Wówczas zapytają sprawiedliwi: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?". A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".
Jeśli ktoś mieni się katolikiem, a nie chce przyjmować uchodźców to jest to sprzeczne z naszym wyznaniem.

Co do strachu to jest nie tylko nieracjonalny to na dodatek właśnie o to chodzi ISIS, żebyśmy się bali, żebyśmy zaczęli zabijać wyznawców Islamu bo wtedy łatwiej będzie im zradykalizować tę neutralną większość muzułmanów. A wtedy dojdzie do tzw wojny kultur/światów i ją przegramy bo ich jest więcej i będą bardziej zdeterminowani.
Oprócz tego:
Po pierwsze to nie uchodźcy dokonują zamachów. Po drugie jeśli ISIS będzie chciało dokonać u nas zamachów to nie wyśle uchodźców tylko terrorystów z legalnym papierami. Po trzecie zagrożenie istnieje też ze strony Polaków, bo w zeszłorocznym raporcie ABW, który wyciekł do mediów w Iraku i Syrii po stronie ISIS walczy ok 50 obywateli Polski (wszyscy biali a nie semici).

27.06.2017 16:57
9
1
odpowiedz
9 odpowiedzi
Soulcatcher
201
ELEX

Właśnie

Propaganda PiS opowiada jakieś kłamstwa a wszyscy w to wierzą.

A problem jest prosty.

Włochy, nasz partner z UE, kraj który płaci na nas od wielu lat prosi nas o pomoc. Mają kryzys emigracyjny i chcą abyśmy im pomogli.
A nasz rząd pokazuje wałę. Myślę że może się to skończyć tylko pokazaniem nam wały ze strony UE.

post wyedytowany przez Soulcatcher 2017-06-27 16:57:27
27.06.2017 17:01
9.1
Drackula
171
Bloody Rider

dla zobrazowania, bo zaraz ktos napisze ze nieprawda.

edit. Minusuj dalej tabelke debilu bo pewnie dane nieprawdziwe, najlepiej jeszcze z 5ciu kont :)))))

post wyedytowany przez Drackula 2017-06-27 17:39:30
27.06.2017 17:04
9.2
2
Whisper_of_Ice
25
Ras al Ghul

Propaganda PiS opowiada jakieś kłamstwa a wszyscy w to wierzą.

Kłamstwa podparte dokumentacją, faktami i dowodami? No to nie wiem co powiesz o propagandzie PO czy Nowoczesnej którzy jedyne co robią to krzyczą i sieją nienawiść wszędzie, wystarczy posłuchać takiego Schetyny czy Petru, oraz zobaczyć jak zablokowali sejm :). Gdyby PiS zablokował sejm to zaraz służby porządkowe by wkroczyły do akcji a PiS to przeczekał, ale to oni kłamią, oni mówią mową nienawiści... Śmieszne to juz jest, odkąd rządzi PIS to widzę jak Merkelowej czy Francuzom toczy się piana z pyska bo nie mogą swoich rządów sprawować w naszym kraju.

Włochy, nasz partner z UE, kraj który płaci na nas od wielu lat prosi nas o pomoc. Mają kryzys emigracyjny i chcą abyśmy im pomogli.
Nieziemsko sie uśmiałem xD, jeszcze powiedz że Niemcy to tacy przyjaciele i nas wspierają niczym matka rodzone dziecko to padnę.

@UP
Nie chce nic mówić ale 2014 to dość odległy czas, gdzie są jakieś dane z 2016/2017?

gdyby zaba zarla zyto to by srala maka
Ah argumenty elektoratu, twardego elektoratu przeciw PiS'owi, zawsze mnie rozbawiały do łez :D ściślej mówiąc brak tych argumentów.

post wyedytowany przez Whisper_of_Ice 2017-06-27 17:08:35
27.06.2017 17:06
9.3
Drackula
171
Bloody Rider

Gdyby PiS zablokował sejm to zaraz służby porządkowe by wkroczyły do akcji gdyby zaba zarla zyto to by srala maka

Argumentacja bazujaca na gdybaniu? idz sobie pogdybac na trzepak z ziomusiami.

A liczb w 2015 i 2016 nie ma bo Polska stala sie juz platnikiem netto i przegonila w doplatach do EU nawet Niemcy.

post wyedytowany przez Drackula 2017-06-27 17:10:38
27.06.2017 17:12
9.4
1
Ryokosha
10
Pretorianin

Whisper_of_Ice
"Kłamstwa podparte dokumentacją, faktami i dowodami?" To może byś je podał? Bo to że wierzysz w propagandę TVP i partii rządzącej to żaden dowód.

27.06.2017 17:15
9.5
Whisper_of_Ice
25
Ras al Ghul

Whisper_of_Ice
"Kłamstwa podparte dokumentacją, faktami i dowodami?" To może byś je podał? Bo to że wierzysz w propagandę TVP i partii rządzącej to żaden dowód.

Aha czyli to że TVP jest i jest hmm nie ukrywajmy bardziej ku PiS'owi ale nadal stara sie byc obiektywnym ci przeszkadza, ale to że TVN wali propagandę z Lisem na czele to nie przeszkadza? Wystarczy wyjrzeć na światło dzienne i zobaczysz to o czym pisze :).

Dobra blokuje ten temat bo i tak do niektórych nic nie dotrze, najlepsze że niektórzy wypowiadajacy sie tutaj to twardy elektorat lewicy :D.

27.06.2017 17:30
9.6
Beret z antenką
35
Generał

TVP stara sie być obiektywna? Buahahaha, ale żeś koleś teraz klockiem zasunął. Zacny żarcik :D Takich rzygowin jak w tvp wiadomości to nie było nigdy nigdzie
A Lis już dawno nie pracuje w TVN

27.06.2017 18:24
9.7
aope
115
Corporate Occult

ha czyli to że TVP jest i jest hmm nie ukrywajmy bardziej ku PiS'owi ale nadal stara sie byc obiektywnym ci przeszkadza, ale to że TVN wali propagandę z Lisem na czele to nie przeszkadza

Mózg wyprany w Vizirze czy po prostu jesteś głupi a do tego ślepy i głuchy?

27.06.2017 19:43
9.8
Bukary
150
Senator

TVP jest i jest hmm nie ukrywajmy bardziej ku PiS'owi ale nadal stara sie byc obiektywnym

Przez chwilę myślałem, że mamy do czynienia z normalnym człowiekiem, który ma po prostu inne poglądy. Czar prysł. Kolejny "zniewolony umysł".

27.06.2017 20:00
9.9
Whisper_of_Ice
25
Ras al Ghul

Przez chwilę myślałem, że mamy do czynienia z normalnym człowiekiem, który ma po prostu inne poglądy. Czar prysł. Kolejny "zniewolony umysł".

Jestem zniewolony mimo że nie oglądam TVP? To dobre widzę żarty tutaj macie. Normalny normalny jestem bo nigdy nie zagłosuje na kogoś kto chce zniszczyć Polskę i odebrać mi moją narodowość wpuszczając nie udawajmy że jest inaczej terrorystów do kraju :).

@Drackula
Jak do mnie teksty o minusowaniu, to nie ja minusowałem ci tą tabelkę bo w sumie i tak dane są tak prawdziwe jak słowa Pana T.

Mózg wyprany w Vizirze czy po prostu jesteś głupi a do tego ślepy i głuchy?
Nic nie wyprane :), mam swoje poglądy i po prostu widzę która władza jest lepsza i dotrzymuje obietnic a nie obiecuje gruszek na wierzbie :).

Ah miałem nie wchodzić do tego tematu i zostałem zbaitowany :(.

A Lis już dawno nie pracuje w TVN
Ale dalej szerzy z tego co wiem dla newsweeka te swoje brednie ;>. A NW i TVN to to samo szambo.

post wyedytowany przez Whisper_of_Ice 2017-06-27 20:01:38
27.06.2017 17:07
10
3
odpowiedz
3 odpowiedzi
Vader
155
Legend

Mój pogląd wyrażałem wielokrotnie, dla formalności:

- sprzeciwiam się przyjmowaniu uchodźców do PL, nie zagłosuję na żadną partię, która się na to godzi,
- pomóc Włochom jaknajbardziej powinniśmy, ale na zasadzie wysłania wojska do pilnowania granic oraz pomocy humanitarnej na miejscu, dopuszczam też "zrzucanie" się finansowe na pomoc - pod warunkiem, że nie będa lokowani w Polsce,
- uważam za słuszne trzymanie twardego nie, wobec dyktatu Niemiec i Francji, choć co do zasady, jestem wielkim zwolennikiem UE, ale w tej kwestii uważam za zasadne - odmowę. Widzę raczej konieczność negocjacji innego dealu, nawet zapłaty za to, że inny kraj przyjmie tych ludzi.
- jestem przeciwnikiem Islamizacji Europy, nie podoba mi się kierunek, w jakim zmierza zachodnia Europa. Uważam, że brak selektywnej emigracji stworzył poważny problem w UE i irytuje mnie, że zamiatany jest pod dywan. Pomysł przyjmowania wszystkich uchodźców jak leci uważam za niepoważny i nieodpowiedzialny.
- całkowicie sprzeciwiam się sposobowi myślenia "Problem nie istnieje, Islam to religia pokoju, do terroryzmu trzeba się przyzwyczaić, skoro coś zdarzyło się we Francji to nie zdarzy się u nas itp itd".

Edit: uważam też, że nie ma skutecznej metody oddzielenia tych prawdziwie potrzebujących od cwaniaków. Tak samo jak się nie udaje oddzielać kibolstwa od kibiców. Do tego mamy taką mentalność, że nie damy służbom specjalnym żadnych sensownych środków zapobiegawczych, bo zaraz jeden z drugim będzie darł gębę, że to gwałt na demokracji.

post wyedytowany przez Vader 2017-06-27 17:26:55
27.06.2017 17:14
10.1
Soulcatcher
201
ELEX

Vader ---> ale oni mają w nosie co my chcemy a co nie. Poradzą sobie sami, tylko że Polska będzie na marginesie.

27.06.2017 17:16
10.2
Whisper_of_Ice
25
Ras al Ghul

No i swój chłop, widać niektórzy jeszcze używają mózgu i potrafią logicznie myśleć.

27.06.2017 17:26
10.3
3
Vader
155
Legend

Soul -> To jeden z naszych podstawowych problemów w relacji z UE, czyli to, że oni mają całkowicie w nosie nasz interes. Dlatego też tak ważne jest, by pokazać - że nie będziemy wiecznie godzić się na wszystko. Stawiając się - oczywiście powstaje ryzyko, że nas mogą wyrzucić. Jeśli nawet my sami nie zadbamy o swój interes, to kto inny zadba?
Powinniśmy negocjować alternatywny deal, by pokazać dobrą wolę, tak jak proponowałem w wątku wyżej.

post wyedytowany przez Vader 2017-06-27 17:28:18
27.06.2017 17:07
11
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Iselor (Łódź)
100
Generał

1. Co do czarodziejów na łódkach z Afryki - odsyłać z automatu, chyba że któryś jest wykształcony i nada się do roboty.
2. Uchodźcy z Syrii itd. - przyjmować w głównej mierze rodziny chrześcijańskie, resztę tylko o ile możliwości pozwolą. Reszta won

27.06.2017 17:10
11.1
Whisper_of_Ice
25
Ras al Ghul

Przecież każdy z uchodźców to mężczyzna dorosły, pełny sił który powienien walczyć za kraj a sp...ją ile sił w nogach za przeproszeniem bo sie boją o swój tyłek i chcą sobie żyć na koszt Państwa czy to Polski, Niemiec, Anglii która widać po Brexicie miała dość. Porównywanie muzułmanów do Ukraińców przez niektórych jest bzdurne, Ukrainiec jak przyjedzie to pójdzie do pracy, muzułmanin zaś będzie z tyłkiem w domu siedział.

27.06.2017 19:47
11.2
Bukary
150
Senator

Przecież każdy z uchodźców to mężczyzna dorosły, pełny sił który powienien walczyć za kraj a sp...ją ile sił w nogach za przeproszeniem bo sie boją o swój tyłek

Matko Boska, ale ty pleciesz duby smalone. Zastanów się czasem nad tym, co piszesz.

27.06.2017 20:02
11.3
Whisper_of_Ice
25
Ras al Ghul

Matko Boska, ale ty pleciesz duby smalone. Zastanów się czasem nad tym, co piszesz.
A co widziałeś wiadomości w choćby takim Polsacie gdzie pokazywali w tych obozach muzułamnów? Sami faceci, baby za nich walczą a oni uciekają po zasiłki, taka jest prawda i to widać gołym okiem, przynajmniej każdy normalny to widzi.

27.06.2017 17:11
12
21
odpowiedz
blood
169
Senator

Najzabawniejsze jest to, że najgłośniej o poparciu dla imigracji krzyczą albo osoby z wyżyn społecznych, których konsekwencje nigdy nie dotkną, albo imigracji dodatkowo pożenieni z innymi kulturami. Spytajcie kogoś z klasy robotniczej, kto musi konkurować z imigrantami o pracę, co sądzi o tym procesie. Może to być w dowolnym kraju, Anglii, Niemczech, Polsce. Klasa średnia i wyższa marzy o jakiejś utopii, ale ma w dupie swoich własnych krajan z klasy robotniczej, którzy biorą cały ciężar tego procederu na siebie.

Obecna fala imigracji to jedynie w niewielkim stopniu uchodźcy, w znacznej większości są to migranci ekonomiczni. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem przyjmowania tych ludzi, a jeśli chodzi o uchodźców, to status uchodźcy mają tylko w najbliższym bezpiecznym kraju, nie Europie. Ci ludzie nie teleportują się tutaj, są przemycani, a to kosztuje. Są w stanie zapłacić za przemyt, posiadają telefony, a nie posiadają żadnych dokumentów. Ostatnio niemcy się kapnęli, że większość uchodźców deklarujących się jako syryjczycy, to jednak nie syryjczycy, a niepełnoletni są jednak pełnoletni. Ostatnio nawet rodzina Ukraińców podała się za syryjczyków i dostała status uchodców, ale im odebrali, bo zaczeli się głosno chwalić, podobnie jak jakiś niemiecki funkcjonariusz, nie pamiętam jakich służb, więc nie będę wprowadzać w błąd, dla chętnych poszukam źródła. Jestem za udzielaniem pomocy na miejscu oraz w krajach sąsiadujacych. Jeśli chodzi o napływ ludzi do Polski, to jestem w pierwszej kolejności otwarty na repatriantów. Zanim polacy, którzy chcą wrócić do kraju, a z różnych powodów nie mogli za poprzednich rządów, nie ma co mówić o przyjmowaniu innych narodowości. Jeśli otworzymy drogę repatriantom i nadal będzie nam brakować ludzi, to w drugiej kolejności są kraje Europy wschodniej.

Przyjęcie dużej ilości ludzi z Afryki, bądź też bliskiego wschodu, jest nawet nie fair w stosunku do samych imigrantów, gdyż u nas ze względu na brak przyzwolenia społecznego nie mieliby łatwego życia. Wiem, że kłóci się to z wizją postępowych rodaków o wspaniałym otwartym społeczeństwie, ale taki mamy klimat i jako, że demokracja o dziwo działa, ta wizja się póki co nie ziści, bo większość społeczeństwa jest przeciwna.

Do do pomocy innym krajom UE w związku z kryzysem, to trzeba pomagać im uszczelniać granice. Przenoszenie na siłę ludzi bez papierów i oficjalnego procesu imigracyjnego, w dodatku w miejsce gdzie nie chcą iść, to nie jest rozwiązanie.

post wyedytowany przez blood 2017-06-27 17:17:13
27.06.2017 17:21
13
odpowiedz
:. Lustro_Dushy .:
5
Shkyeletor

Nie rozumiem czemu ktoś w tym wątku uparcie minusuje , i to zarówno zwolenników jak i przeciwników przyjmowaniu uchodźców. Człowieku, masz swoje zdanie to Je napisz a nie chowasz się za znakami.

27.06.2017 17:22
14
odpowiedz
Beret z antenką
35
Generał

Do autora, nie po to w ustawieniach konta wyłaczam tematy polityczne by takie szambo oglądać jak te i podobne do nich tematy.

Napisał koleś który napisał chyba najwięcej postów w tym wątku jak dotąd

27.06.2017 17:43
15
1
odpowiedz
Widzący
158
Legend

Nie podobają się nuklearne eksplozje okraszone piękną muzyką?
Ach czemuż to?
Mogę polecić w zamian całe serie konwencjonalnych bombardowań i ostrzałów.
Może to trochę off topic, ale jakoś wiąże się z tematem.

Proponuję zatem z innej beczki
Jako że kiedyś było lepiej i każden jeden patriota to potwierdzi, myślę że należy przeprowadzić rekolonizację bliskiego wschodu, afryki i kogo się da.
Zatrudnić do pilnowania nowych/starych europejskich kolonii, Rosjan, Ukraińców, Białorusinów, Kazachów i inne narody powierzchownie zdemokratyzowane z obrzeży Europy.
Sporą grupę mogliby stanowić ochotnicy z naszego kraju, zatrudnieni na kierowniczych stanowiskach w nadzorze kolonialnym, otoczeni wianuszkiem oddanej służby z kolonialnych zasobów, mogliby chronić nas przed zalewem hord nieuprawnionych.
Obecni muzułmanie europejscy mieliby ułatwione przeniesienie się do obszarów bliższego lub dalszego pochodzenia, gdzie byliby bezcennym łącznikiem między naszymi władzami miejscowymi a ludnością tubylczą, stanowiąc warstwę średnia niezbędną w każdym stabilnym społeczeństwie.

Eksperymenty z samostanowieniem należy uznać za nieudane i chybione.
Dzięki rekolonizacji wykorzystano by bogate doświadczenie, brytyjskie, francuskie, belgijskie i niemieckie.
Mogłoby ono posłużyć jako podstawa do racjonalnego zarządzania zasobami i bezpieczeństwem.
Zawarlibyśmy racjonalny pakt z pragmatycznymi Chińczykami pozostawiając im Indochiny i Afrykę równikową.
Stany Zjednoczone wraz z Kanadą patronowałyby Meksykowi, Ameryce Środkowej i Południowej.
Zostaje tylko problem zaangażowania Rosji, tak żeby ich jednocześnie mieć blisko a jednak na dystans.
Pozostaje cała masa szczegółów do rozwiązania, jednak myśl przewodnia chyba jest jasna.

27.06.2017 17:48
16
1
odpowiedz
4 odpowiedzi
Vader
155
Legend

Ok, taki z Ciebie śmieszek, ale co proponujesz w takim razie? Metodę niemiecką "alles wilkomen"?

27.06.2017 18:02
16.1
1
Camelson
11
Senator

Zdroworozsądkowe podejście. Dlaczego dla wszystkich to jest problem "przyjmujemy albo nie" i nie ma rozwiązań pośrednich? Chcesz powiedzieć ludziom uciekającym faktycznie przed wojną, że nie wejdą do kraju, bo są identyfikowani z gośćmi co łby odrąbują i palą niewiernych?

Dobrze, że Polaków nikt tak nie selekcjonował jak podczas II wojny uciekali z kraju.

27.06.2017 18:02
16.2
Widzący
158
Legend

A to jest zła propozycja?
Dlaczego?
Ja zaproponowałem coś co problem rozwiąże, a Ty?
Wcześniej proponowałem zatapiać wszystkie łodzie i też było źle.
Jeszcze wcześniej pisałem że trzeba wypalić uderzeniami jądrowymi 50 do 100 miast na Bliskim Wschodzie i w Afryce i też było źle.
No to jak ma być?
Demokracja się nie sprawdziła.
Samostanowienie się nie sprawdziło.
Utrzymywanie imigrantów też jest niedobre.
No to jak blada twarz myśli, nie wpuszczać i nie utrzymywać?

No jest jeszcze jeden pomysł, ale ten nie ma szans na realizację.
Przestańmy kraść na potęgę, oszukiwać, mataczyć, wyzyskiwać, odwracać głowę i umywać ręce.
Ale to nie przejdzie bo nie przechodzi od tysięcy lat i nie pomogło nawet że jeden taki dał się za to ukrzyżować.

27.06.2017 18:07
16.3
:. Lustro_Dushy .:
5
Shkyeletor

"Chcesz powiedzieć ludziom uciekającym faktycznie przed wojną" A potrafisz @Camelson wskazać tych którzy faktycznie uciekają przed wojną? Myślę,że nie i nikt tego nie potrafi. Tu jest pies pogrzebany.

post wyedytowany przez :. Lustro_Dushy .: 2017-06-27 18:08:55
27.06.2017 18:09
16.4
Camelson
11
Senator

Człowiek uciekający przed wojną raczej sobie dokumentów nie podrabia, a weryfikacja tego, czy dokument jest prawdziwy to naprawdę chwila. Fakt, że trochę dłużej to trwa przy takim poziomie ruchów ludności, ale sam też nie jestem za otwartymi granicami w takiej formie. Natomiast uważam, że jeśli ktoś z kraju ucieka, dokumenty na pochodzenie ma i z weryfikacją nie ma żadnego problemu. Najłatwiej to uogólniać i gadać populizmami, że nikt nie jest w stanie stwierdzić tożsamości.

Jak ktoś się nie potrafi wylegitymować nie wchodzi, problem solved.

post wyedytowany przez Camelson 2017-06-27 18:10:44
27.06.2017 18:04
17
odpowiedz
14 odpowiedzi
Camelson
11
Senator

tyle że poprzedni rząd wchodził jej w dupę, więc pani Myrkel była zadwolona.

No, teraz mamy rząd, który nie ma dobrych stosunków nawet z Francją, rewelacja. Nie ma to jak lanie na politykę zagraniczną, bo "tamci uchodźców przyjmujo". Powiedz mi, z kim Polska ma dobre relacje? Z Węgrami? Przecież oni też odwrócili się dupą jak było głosowanie na przewodniczącego UE, o czym wy marzycie? O tych pierdołach o trójmorzu, co najwyżej można szukać tego w fantastyce dla ONR-owców? Przecież taka polityka - to się zemści (już są rezolucje wymierzone w Polskę), jakby polityka zagraniczna nie była ważna to każdy by na nią lał. To co wy proponujecie to nie są żadne rozwiązania problemu, w którym Polska też siedzi, bo jest członkiem UE.

Ale wiadomo czemu pis to robi, bo łatwo się gra na strachu ludzi i może się uda kolejną kadencję wywalczyć, jak się paluszkiem trochę przed UE pomacha i włączy retorykę przeciwko migracji.

EDIT: gratuluję chłoptasiowi, co minusuje jak tylko wypowiedź się pojawi w serwisie. Mega merytorycznie. Forum zlatuje coraz niżej z poziomem.

post wyedytowany przez Camelson 2017-06-27 18:06:40
27.06.2017 18:18
17.1
:. Lustro_Dushy .:
5
Shkyeletor

Ale tych minusów jest w wielu postach po kilka, co znaczy że oszołom ma albo kilka kont, albo jest ich wielu ;) Nie sądzę by osoby normalnie tu dyskutujące dawały sobie minusy za samą dyskusję i różnicę w poglądach. Ja za samo założenie wątku dostałem -11 już i mnie to nawet już "zepsuło" , bo swojego wstępniaka nie widzę ;) To jest kretyństwo. Zdecydowanie powinno być coś z tym zrobione.
Gratuluję radosnym osiołkom kolejnych dwóch minusków ;)

post wyedytowany przez :. Lustro_Dushy .: 2017-06-27 18:22:36
27.06.2017 18:26
17.2
4
Gerr
32
Generał

" w którym Polska też siedzi, bo jest członkiem UE. "

Raczej to członek UE siedzi od dawna w Polsce, w sumie w tobie też, skoro nie rozumiesz że można mieć inne zdanie nisz elity Europy.
Dla ciebie przecież jedyna słuszna polityka zagraniczna, to branie członków we wszystkie możliwe dziury i nie posiadanie swojego zdania, bo jeśli się je ma, to oznacza to brak "solidarności". Ale o czym my tu mówimy, skoro jesteś osobnikiem, który proponuje innym by ruszyli do Syrii walczyć za "uchodźców", którzy w 80% są zdrowymi mężczyznami w wieku poborowym.
Przecież wiadomo PiS jest zły, bo chce pomagać poza granicami, zamiast solidaryzować się z Anielą i ssać jej niemiecki członek, z którego leci teraz "oliwkowa" ciecz uchodźców, których to Aniela do Niemiec zapraszała hasłami że przyjmie wszystkich, a gdy jej się zakorkował Berlin, to tania siła robocza stała się problemem, który należy wcisnąć innym, zgodnie z myślą polityki zagranicznej owego kraju, która wywodzi się już z czasów Cesarstwa Świętego, już wtedy ubzdurało im się że są narodem wybranym i narzucą swoją wolę innym, przez wieki ewoluowało to, najpierw zbrojnie, teraz politycznie. Tak więc póki camelsonie, twoja solidarna Aniela, która dba tylko o swoją gospodarkę, będzie uważała że "chęć pomocy poza granicami pewnych krajów" jest równoznaczna braku solidarności i braku dialogu, a wtórował jej będzie przy tym Donald i jego ziomki z PEŁO, to stosunki między naszymi krajami będą wciąż takie same, zdenerwowana Aniela, która ie może pociągać za sznurki polski, poprzez pacynkę Tuska, będzie straszyła totalitarnym PiSem, tak jak to robiła poprzez wolne media niemieckie podczas wyborów...
A najlepsze w tym wszystkim jest to że "uchodźcy" to tylko % tych wszystkich migrantów i "uchodźcami" są w pierwszym kraju w którym mogą znaleźć azyl, a nie w Europie, czy raczej Niemczech i UK, gdzie jest duży socjal. Reszta imigrantów jest tu nielegalnie, za przyzwoleniem rządzących Europą, którzy nie potrafią nic z nimi zrobić, a to prowadzi do jeszcze większego podziału i odcinania się poszczególnych krajów UE, nie pomaga też temu Unia kilku prędkości... i tak koło się kręci i nabiera prędkości, pytanie brzmi jak jeszcze długo to wszystko wytrzyma zanim się rozleci...

27.06.2017 18:42
17.3
Camelson
11
Senator

Dla ciebie przecież jedyna słuszna polityka zagraniczna, to branie członków we wszystkie możliwe dziury i nie posiadanie swojego zdania, bo jeśli się je ma, to oznacza to brak "solidarności".

No, kij z tym, że wyżej pisałem o metodzie identyfikacji, ale to jest kolejny problem rodzimych patriotów - wyrywanie sobie zdań z kontekstu i pomijanie wypowiedzi czy rozwiązań innych niż "NIE PRZYJMUJEMY I CH**!".

Ale o czym my tu mówimy, skoro jesteś osobnikiem, który proponuje innym by ruszyli do Syrii walczyć za "uchodźców", którzy w 80% są zdrowymi mężczyznami w wieku poborowym.

Konkretna wypowiedź z data i godziną. Proponowałem, że jak jesteście tacy bojowi to walczcie z ISIS, bo taka jest to prawda. Tam spożytkujecie energię. Nie mówiłem, że macie walczyć za kogoś, ale jeśli sądzicie, że ISIS na Syrii poprzestanie to jesteście po prostu niedokształceni. I rozumiem, że na te 80% masz dane? To podziel się nimi.

Przecież wiadomo PiS jest zły, bo chce pomagać poza granicami

I jak ten pis pomaga i działa, bo nie widać póki co skutków? Weź no zdradź te rzadowe sekrety.

których to Aniela do Niemiec zapraszała hasłami że przyjmie wszystkich

Jakbyś trochę umiał into historia to wiedziałbyś, że już w czasach odbudowy Niemiec po zjednoczeniu zapraszano obywateli Turcji do roboty. Ale po co, można przecież powtarzać bzdury wyczytane w kresach albo od maxa golonki.

Tak więc póki camelsonie, twoja solidarna Aniela, która dba tylko o swoją gospodarkę

No, nie tak jak Polska co wsypała więcej kasy do UE niż Francja i Niemcy. Zawsze mnie śmieszy, jak o sypaniu kasy do gospodarki piszą przeciwnicy UE i Niemiec.

A najlepsze w tym wszystkim jest to że "uchodźcy" to tylko % tych wszystkich migrantów i "uchodźcami" są w pierwszym kraju w którym mogą znaleźć azyl, a nie w Europie, czy raczej Niemczech i UK, gdzie jest duży socjal

Dane.

post wyedytowany przez Camelson 2017-06-27 18:43:06
27.06.2017 19:06
17.4
5
Gerr
32
Generał

Znowu pieprzysz głupoty jak w poprzednim wątku, znowu widzisz co chcesz. Identyfikacji? Co ma tu do rzeczy identyfikacja? Skoro nie dość że nie radzi sobie z nią zachód, to nie jest tu w niczym potrzebna skoro stanowisko Polski to pomagać poza granicami, natomiast ty nadal trzymasz ten wielki członek w zadzie i rzucasz tu ofensywnie patriotami i chujami zagwiazdkowanymi, bo nie pasuje to do zachodniej retoryki, "macie brać i milczeć, bo wam sankcje nałożymy"...
Tak ja wiem, że ci wszyscy co nie chcą "uchodźców" i są za pomaganiem poza granicami to dla ciebie łyse dresy, mohery PiSu i inne bojówki narodowców... a członek zachodu to cycek który nie spermą a mlekiem sika, bo przecież braliśmy dotacje, kij że te pieniądze wracały na zachód, BRALIŚCIE MACIE BYĆ SOLIDARNI Z JEDYNYM SUSZNYM ZDANIEM!

O tak, ciąg dalszy ofensywy werbalnej, teraz jesteśmy już niedokształceni, gdzie my w ogóle stoimy prz magistrze camelsonie, co to każe pożytkować innym swe siły w walce z ISIS w Syrii, ale ma gdzieś te wszystkie rzesze "uchodźców" w wieku poborowym. Danych chcesz, sobie w internetach znajdź, ale one pewnie są zmanipulowane, prawda? Przecież to same kobiety i dzieci, a te wszystkie nagrania to propaganda prawaków...

PiS nie pomaga i nie działa, przecież to nie sekret że "nie chce rozmawiać" z Anielą, bo wystosował swoją propozycję pomocy, która to została przez nią skrytykowana. Jedno im trzeba przyznać, przynajmniej nie są takimi prostytutkami jak Donald, który przehandlował by Polskę za stanowiska, ale cóż się dziwić, skoro "ten kraj istniał tylko teoretycznie"...

I znowu camelson pierwszy profesor historii, a może raczej histerii? Zapraszali i co z tego? Teraz powinni wysłać ich nam, bo im się znudzili prawda? Oj camelson, camelson, może ty jesteś Niemcem? Może z ciebie jakiś volksdeutsch? A może po prostu lubisz niemiecki członek i brak swojego zdania? Fetysz jakiś?

O i przeciwnikiem UE się też stałem, ok camelson, pro unijny człowieku, przecież jak wiadomo, FUNDUSZE, FUNDUSZE PONAD WSZYSTKO, od Dojczlandu, w ogóle im się nie zwracały, dawali je od tak! Wiadomo że dobra prostytutka bierze fundusze a później już nie mówi, bo dobra prostytutka robi co jej każą i milczy! Nasza słowiańska Polska również powinna brać do buzi i milczeć... ale ona zła bo nie chce rozmawiać z Niemcami, tylko jak rozmawiać mając członek w buzi? Oj camelson, camelson...

post wyedytowany przez Gerr 2017-06-27 19:11:10
27.06.2017 19:38
17.5
Widzący
158
Legend

Brawo Gerr!
Krew z krwi, kość z kości, patriota.
Narodu broni, Suwerena suwerennie podtrzymuje na drodze ku pełnej niepodległości.
Takich nam potrzeba, łódzki chłop, byczy chłop.
Jak by co, to masz u mnie piwo, "Piast", prawdziwe.
Nie jakieś kwaśne brukselskie lambiki, słowiańskie piwo, jasne jak mazowiecka pszenica i mocne jak prasłowiański tur.
Jak będziesz w Danzigerze to daj znać, napijemy się piwa "Piast" przy dźwiękach Bogurodzicy.

27.06.2017 19:54
17.6
Bukary
150
Senator

Oj camelson, camelson, może ty jesteś Niemcem? Może z ciebie jakiś volksdeutsch? A może po prostu lubisz niemiecki członek i brak swojego zdania? Fetysz jakiś?

Ręce opadają. Dno intelektualno-moralne.

27.06.2017 19:56
17.7
1
Gerr
32
Generał

Dobra argumentacja Bukary, myślę że w wątku "dobrej zmiany" by ci przyklasnęli...

2*Up Nie piję piwa...

post wyedytowany przez Gerr 2017-06-27 19:57:08
27.06.2017 20:04
17.8
Bukary
150
Senator

To nie argumentacja, mój drogi. To najzwyklejsza ocena szamba, które się wylewa spod twoich palców na klawiaturze.

Można z kimś polemizować w kulturalny sposób. Ale tej umiejętności - w przeciwieństwie do wielu osób w tym wątku - jeszcze nie posiadłeś.

27.06.2017 20:09
17.9
Gerr
32
Generał

No ba, przecież ja powszechnie wszystkich tutaj obrażam... po raz kolejny, może w wątku dobrej zmiany ci przyklasną, tym wątku w którym rzuca się w innych praniem mózgu, pisiorkami, pisowcami, bezmyślnymi, itd.
Po prostu tobie nie podoba się moje zdanie, zdanie w którym ośmielam się negować przyjmowanie imigrantów... z resztą wystarczy spojrzeć kilka postów niżej, tam również pokazujesz jedną słuszną drogę, a cała reszta to albo szambo, albo pokrętna racjonalizacja, by uspokoić wyrzuty sumienia...

27.06.2017 20:28
17.10
Bukary
150
Senator

Po pierwsze, Gerr, nie jestem bezkrytycznym zwolennikiem przyjmowania uchodźców. I nie udaję, że to stanowisko "katolickie", żeby uspokoić swoje sumienie. Moje poglądy są zbliżone do Vaderowych, ale uważam, że po wynegocjowaniu jakiegoś dobrego układu z UE moglibyśmy przyjąć potrzebujących chrześcijan. Malo tego, uważam, ze jeśli ktoś przyjeżdża do naszego kraju, to powinien się dostosować do naszych zwyczajów. A zatem trafiłeś kulą w płot.

Po drugie, sposób, w jaki wyrażasz swoje poglądy, jest pełen nienawistnego chamstwa. Członki? Volksdeutsch? Poważnie?

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-27 20:42:59
27.06.2017 20:38
17.11
Gerr
32
Generał

Ja bym to jednak określił nazywaniem sprawy po imieniu. Retoryka moja jest wywołana naturalną ewolucją wywołaną poprzez rozmowy z camelsonem i czytanie kilku antyrządowych i pro imigranckich wątków z tego forum.

Czy jest to nienawistna retoryka? Czemuż to, gdyż zastanawiam się co jest powodem tego antypolskiego trendu w wykonaniu camelsona?
Reasumując, nie mam zamiaru ubierać po raz enty w ładne słówka, skoro według camelsona zwykle każda osoba która jest przeciw przyjmowaniu imigrantów jest sprowadzana do niedouczonego dresa, czy innego narodowca. Wybacz, może ci się to nie podobać, trudno.

post wyedytowany przez Gerr 2017-06-27 20:40:37
27.06.2017 20:53
17.12
Bukary
150
Senator

Ale co jest niby antypolskiego w poglądach Camelsona?

Już prędzej można powiedzieć, ze twoje czy moje poglady nie są zbyt katolickie. A prawdziwy Polak to katolik, nie? :P

27.06.2017 21:16
17.13
1
Gerr
32
Generał

Dla mnie antypolskie jest stwierdzenie że braliśmy, a teraz nie chcemy się solidaryzować i cała zbudowana wokół tego otoczka, nie tylko w tym wątku. Ciągłe wbijanie szpili swoim, bezkrytycznie biorąc to co UE teraz proponuje. Sprowadzanie wszystkich którzy są przeciwni temu, do miana niedouczonego narodowca, patrioty, ignorując kompletnie stanowisko polskiego rządu, o chęci pomocy w inny sposób. Dodał bym do tego te wszystkie zsyłki do Syrii w celach walki z ISIS. Jak pisałem, to moja subiektywna opinia.

Nie uważam że prawdziwy Polak to katolik, szczerze nie obchodzą mnie poglądy religijne innych, o to już ich prywatna sprawa, w sumie podobnie nie obchodziłyby mnie poglądy polityczne, czy światopoglądowe camelsona, gdyby zachował je dla siebie...

27.06.2017 21:45
17.14
Bukary
150
Senator

A jakie są inne "propozycje pomocy" naszego rządu?

Dla mnie rozumowanie Camelsona nie jest antypolskie, tylko całkiem logiczne. Do ut des. Na tej zasadzie opiera się też UE. I w ramach tej zasady trzeba się poruszać, bo w przeciwnym wypadku można wyjść na tym całym unijnym interesie jak Zabłocki na mydle. Dlatego uważam, ze najlepszym wyjściem są twarde negocjacje, z których wrócimy z tarczą i poczuciem dobrze ubitego interesu. Ale na takie wyjście naszego zacietrzewionego rządu ćwierćinteligentów nie stać.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-27 21:47:58
27.06.2017 19:35
18
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
<Rydygier>
23
Memento mori

Myślę, że główne nurty stron tego sporu popadają z jednej strony w naiwną bezmyślność, z drugiej w histerię i pogardę, a obie pospołu mijają się z sednem. Mnóstwo emocji, mało trzeźwego spojrzenia.

Jako katolika obowiązuje mnie miłość bliźniego (marnie z tym u mnie niestety), porządek tej miłości jak i roztropność w tym względzie. To, co usiłuje forsować UE nie jest roztropne, sprzeczne z porządkiem miłości i oceniam, że mało komu pomoże, będzie raczej ze szkodą dla większości zainteresowanych, jak to obserwujemy na Zachodzie i Południu.

Otóż pomoc roztropna, w duchu miłości bliźniego to nie to samo, co spełnianie życzeń potrzebującego. Uporczywie i bezzasadnie utożsamia się pomoc z przyjmowaniem, tymczasem pomoc może na tym polegać, acz wcale nie musi, a i przyjąć można na bardzo różnych zasadach z bardzo różnym skutkiem. Miłość bliźniego to ofiarna gotowość, by czynić bliźniemu to, co według mojego rozeznania dla niego najlepsze. Dla katolika najlepsze i najważniejsze jest zbawienie i to, co do niego prowadzi, w tym godny byt doczesny. Stąd też miłość bliźniego wyraża się w uczynkach miłosierdzia względem duszy i ciała, zaś chrześcijanin ma w bliźnim widzieć Chrystusa, a kochać jako bliźnich nawet swoich nieprzyjaciół.

Najpierw zatem trzeba w każdym indywidualnym przypadku rozeznać sytuację człowieka, by ustalić, co będzie dla niego najlepsze. Już z tym jest problem, gdy na imigrantów patrzy się jak na tłum, dziką tłuszczę, nie jak na poszczególne osoby. A i bez tego to niełatwe zadanie dla służb, organów rządu i współpracujących organizacji. Już tu trzeba ważyć, ile realnie jesteśmy w stanie zrobić.

Jakiej więc pomocy kto potrzebuje - zależy od konkretnego przypadku. Pomoc temu, kto przyjechał siać terror będzie w pierwszym rzędzie polegać na tym, by uniemożliwić mu zło, które zamierzył, zarówno dla dobra zagrożonych jego zamiarami, jak i dla dobra jego samego. Podobnie z tym, który przybył pasożytować na socjalu. A co z takim, kto autentycznie uciekł spod bomb? Pragmatycznie. W pierwszym rzędzie trzeba go tymczasowo przechować. Następnie działać w tę stronę, by bomby przestały spadać. Następnie, najlepiej z jego osobistym udziałem, odbudować mu dom, by jak najszybciej mógł wrócić do siebie.

Trzeba też potrzebę skonfrontować z możnością i porządkiem miłości. Nie godzi się pomagać obcym w sposób szkodzący bliskim, np. zagrażający ich bezpieczeństwu lub ze szkodą dla ich utrzymania.

Nareszcie, jeśli pomoc ma stanowić wyraz miłości bliźniego, każdy, kto poniesie jej ciężar powinien czynić to z własnej i nieprzymuszonej woli.

Tak rozumiem katolickie spojrzenie na problem.

Muszę przyznać, że przynajmniej w sferze deklaracji polski rząd jest blisko tego, co uważam za roztropne optimum. Mam szczerą nadzieję, że nie ulegną kretyńskim pomysłom Brukseli ani też jakiejś histerycznej narracji strachu.

post wyedytowany przez <Rydygier> 2017-06-27 19:52:18
27.06.2017 19:47
18.1
:. Lustro_Dushy .:
5
Shkyeletor

Rozsądne i mądre podejście do tematu. Różnica u mnie polega na tym ,że z wiarą u mnie na bakier.A i na zbawieniu mi nie zależy, bo nie za bardzo w nie wierzę. Co nie przeszkadza mi starać się być dobrym człowiekiem. Masz u mnie niewidzialny plusik, bo inaczej dać nie mogę i jak tak dalej pójdzie to nie za szybko będę mógł ;)

27.06.2017 19:59
18.2
Bukary
150
Senator

O! No i doczekaliśmy się racjonalizacji, która ma uspokoić ewentualne wyrzuty sumienia. Fajna sofistyka w stylu średniowiecznych Ojców Kościoła. I na pewno bardziej katolicka od jakichś dokumentów biskupich czy papieskich.

Tak-tak. Nie-nie. ;)

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-27 20:05:44
27.06.2017 20:11
18.3
1
Vader
155
Legend

Rydigier - > Brawo. Fajnie, że jeszcze ktoś potrafi w tym temacie powiedzieć coś mądrego bez ideologicznego skażenia.

27.06.2017 19:56
19
9
odpowiedz
5 odpowiedzi
Aurelius
78
Weteran

Nie ma żadnego znaczenia czy przyjmiemy 100 czy 1000 czy 10 000 "uchodźców".
To nie żadne rozwiązanie a doraźne i rozpaczliwe łatanie problemów.

Do Europy wkrótce ruszą miliony biedaków z Afryki i Azji.
100 milionów z samej Afryki wg niemieckiego ministra
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/minister-gerd-mueller-ostrzega-przed-kolejna-fala-migrantow-z-afryki-nawet-100-mln/pvy2j9k

Czas pomyśleć o innych rozwiązaniach niż przyjmowanie.

27.06.2017 20:06
19.1
2
Whisper_of_Ice
25
Ras al Ghul

Polityka otwartych drzwi Angeli Merkel robi swoje. Jeśli jest taka chętna to niech pod swój dach weźmie ludzi a nie narzuca strasząc restrykcjami, nadużywając w dodatku swoich praw inne kraje, do tego tusk (sorry ale nie mogę napisać z wielkiej litery nazwiska kogoś do kogo nie mam i nie będę miał szacunku) tak piszę jakim Polska jest jego krajem a jako pierwszy leci by nałożono na nas restrykcje, smutne to.

27.06.2017 20:18
19.2
Predi2222
96
CROCHAX velox

Whisper_of_Ice- unia ma w dupie ciapków, oni są raczej narzędziem do pokazywania kto tu rządzi.

post wyedytowany przez Predi2222 2017-06-27 20:21:00
27.06.2017 20:28
19.3
2
blood
169
Senator

Whisper_of_Ice

Otwarte drzwi otwartymi drzwiami, a zdejmowanie dyktatorów, szczególnie Kadaffiego w Libii przez Hilary Clinton to kolejna sprawa. To o drzwi Libii się Ci tzw. uchodźcy rozbijali, a gra USA na osłabienie Niemiec jest celowa. Dlaczego uchodźy masowo idą do Niemiec, a nie do Austrii, Czech, Francji itd? Niemcy za bardzo poczuli wiatr w żaglach i teraz rozgrywani sa przez USA, żeby ich osłabić.

27.06.2017 21:04
19.4
Widzący
158
Legend

blood ->Nikolai Starikov jest ci bliski? Jakbym go słyszał.

29.06.2017 22:14
19.5
Bulo82
14
Centurion

nie przyjmować i tyle.
politykom nie chodzi o pomoc
to jest celowe destabilizowanie spokoju krajów jednorodnych etnicznie.

27.06.2017 20:24
20
odpowiedz
10 odpowiedzi
Camelson
11
Senator

Z dyskusji robi się znowu wątek miziania się wzajemnego po klejnotach przez naszych forumowych patriotów, co wygodnie w kapciuszkach siedzą pisząc o nieprzyjmowaniu uchodźców i w ogóle ich życiowym zajęciem jest minusowanie.

Na post gerra nawet nie odpowiadam, bo to samozaoranie i w sumie dzięki Gerr za potwierdzenie tego, co pisałem o takich "patriotach" jak ty - chamski język, cebula. W sumie to chętnie bym odpisał, bo jak czytam głupoty typu Danych chcesz, sobie w internetach znajdź, ale one pewnie są zmanipulowane (gdzie gość wstawia tezy, że 80% uchodźców to chłopaki w wieku poborowym) to wywracam się na plecy ze śmiechu jak bezradny jesteś w próbie udowodnienia mi czegoś (a podobno ja pieprzę głupoty), ale muszę najpierw wyjąć niemieckiego penisa z mojego zadka, bo jeszcze jestem folksdojczem i mi nie przystoi sterczący penis z moich prawie niemieckich pośladków.

No i plusowanie takich wypowiedzi, gdzie gość używa takiej retoryki to też kolejny pokaz zdziczenia w Polsce. W Polsce, w której jest jak w lesie a nawet gorzej.

post wyedytowany przez Camelson 2017-06-27 20:26:31
27.06.2017 20:35
20.1
3
Kilgur
139
Senator

Z dyskusji robi się znowu wątek miziania się wzajemnego po klejnotach przez naszych forumowych patriotów
Coz za samokrytyka :D

27.06.2017 20:36
20.2
Camelson
11
Senator

Uważasz, że jestem patriotą? Dzięki :) Ale słyszałem, że folksdojczem i uwielbiam Panią Myrkel (przekręcanie nazwisk takie śmieszne, hehehe :---DDD).

27.06.2017 20:41
20.3
4
blood
169
Senator

Camelson, Twoje posty chyba muszą startowac z rankingiem co najmniej -2 :)

27.06.2017 20:54
20.4
twostupiddogs
169
Legend

Uważasz, że jestem patriotą? Dzięki :)

Ale nie genetycznym.

27.06.2017 20:57
20.5
Bukary
150
Senator

Camelson, podziwiam twoja niezłomność. :) Ode mnie masz dożywotniego plusa.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-27 21:03:23
27.06.2017 21:01
20.6
2
twostupiddogs
169
Legend

Camelson, Twoje posty chyba muszą startowac z rankingiem co najmniej -2 :)

To mniej więcej tak jak T. Hajto wpisywano do protokołu w Bundeslidze żółtą tuż przed wejściem na boisko :)

27.06.2017 21:19
20.7
Camelson
11
Senator

No, od razu niech administracja skrypt napisze, że jak tylko wchodzę w tematy o uchodźcach to dostaję ranking mniej i pochowane wypowiedzi :)

27.06.2017 21:22
20.8
Widzący
158
Legend

A można by zrobić prostą rzecz, w kategorii "Polityka i religia" zablokować plusy i minusy.

27.06.2017 21:27
20.9
twostupiddogs
169
Legend

Widzący

Jesteś po spożyciu? Prozą piszesz? :P

27.06.2017 21:32
20.10
:. Lustro_Dushy .:
5
Shkyeletor

@Camelson , nie tylko Ty masz taką tendencję zjazdową.Popatrz co się u mnie dzieje. Ja naprawdę już własnego wstępniaka nie widzę co jest bezprecedensowe ;)

27.06.2017 21:19
21
odpowiedz
4 odpowiedzi
:. Lustro_Dushy .:
5
Shkyeletor

Założyłem wątek a teraz to już się boję nawet w nim coś pisać .... Może spróbuję tak...Pokój Wam wszystkim mnie nie lubiącym , pozdrawiam Was bracia minusińscy , wszystkie muszki i kwiatuszki przyjaciółmi są...;)

27.06.2017 21:31
21.1
1
Kilgur
139
Senator

Musisz byc twardy i wziac przykad z pewnego watku cyklicznego, za 2-3 czesci bedziesz wiekszosc sobie pojdzie i bedziesz mial cisza i spokoj :)

Bukary -> spoko staram sie uwazac jednak dzis temperatura zabila mnie w pracy

post wyedytowany przez Kilgur 2017-06-27 22:26:36
27.06.2017 21:33
21.2
Bukary
150
Senator

Kilgur, piszemy "wziąć". Wybacz wtręt ortograficzny. ;)

A co do twojej uwagi: jak się nie ma argumentów, a sprawa jest nie do obrony, często wybieranym wyjściem z sytuacji jest ucieczka. :P

27.06.2017 21:39
21.3
:. Lustro_Dushy .:
5
Shkyeletor

@Kilgur oby do tego czasu ranking mi na -5 nie skoczył, a o -10 to aż strach mówić. W obu przypadkach będę miał problemy ;)
@Bukary nogi za pas to się bierze często w grach Rpg, kiedy się wejdzie w niebezpieczny rejon. Wtedy z radosnym okrzykiem" Ja tu jeszcze powrócę" taki manewr taktyczny jest wskazany. Tutaj uciekać nie zamierzam , gdyż temat ten nie jest ani niebezpieczny ani nie czuje się "bezargumenciarzem" ;)

post wyedytowany przez :. Lustro_Dushy .: 2017-06-27 21:40:03
27.06.2017 21:53
21.4
Bukary
150
Senator

Lustro, nie miałem na myśli twojej osoby. Odnosiłem się do wszystkich zwolenników "dobrej zmiany", którzy potrafią za pomocą sensownych argumentów bronić polityki rządu... A raczej: nie potrafią. ;)

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-27 21:57:07
27.06.2017 21:59
22
2
odpowiedz
11 odpowiedzi
Ragn'or
152
mortificator minoris

Ja jestem zdecydowanie przeciwny przyjmowaniu hord roszczeniowych, obcych kulturowo i nie asymilujących się imigrantów zasiłkowych. Dziękuję za uwagę.
Może zamiast jałowej dyskusji popieranej wciąż tymi samymi argumentami z obu stron, zrobimy golowe głosowanie.
Kto za , kto przeciw.

PRZECIW

post wyedytowany przez Ragn'or 2017-06-27 22:01:34
27.06.2017 22:03
22.1
Bukary
150
Senator

Żeby to było takie proste. Ale nie jest.

27.06.2017 22:06
22.2
2
Ragn'or
152
mortificator minoris

Tylko że ewentualne referendum w tej sprawie to byłoby prosto postawione pytanie, bez tej całej otoczki ideologicznej.
I robienia ludziom wody z mózgu o "biednych uchodźcach", którym wszystko się należy.

Jesteś za czy przeciw? Proste pytanie.

post wyedytowany przez Ragn'or 2017-06-27 22:10:09
27.06.2017 22:09
22.3
Bukary
150
Senator

No widzisz, ja jestem raczej PRZECIW, ale gdyby w referendum pytanie było tak "prostacko" postawione, zaznaczyłbym ZA.

Bezmyślne machanie szabelką to dla mnie głupota. Zwłaszcza w takiej sprawie. Lepiej być pragmatycznym i prowadzić taką politykę, która wzmocni naszą pozycję i da jakieś wymierne korzyści. A nie np. jojdać o uchodźcach i równocześnie patrzeć na słynny rurociągowy "deal" jak wół na malowane wrota.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-27 22:12:37
27.06.2017 22:11
22.4
:. Lustro_Dushy .:
5
Shkyeletor

Właśnie tego chciałem uniknąć @Ragn'or. Wrzucenia wszystkich uchodźców w jeden wór.Gdybyśmy zrobili referendum tak jak proponujesz to wyszłoby Nam właśnie to 80% takiego "pustego nie, bo nie" . I wyszłoby to ze szkodą przede wszystkim dla interesów Polski w UE. Nie jesteśmy potęgą gospodarczą by sobie na to pozwolić.

27.06.2017 22:13
22.5
2
Ragn'or
152
mortificator minoris

Jesteś przeciw, a zagłosowałbyś za?

27.06.2017 22:17
22.6
1
Ragn'or
152
mortificator minoris

Widać wyraźnie że wokół tego problemu trwa zacięta walka ideologiczna, a struktura społeczna takich państw jak Francja, Niemcy czy Szwecja ulega galopującym zmianom. I to niestety na niekorzyść rdzennych mieszkańców. Czy chcemy mieć za 15 lat takie problemy u siebie? Czy stać nas na to i czy możemy skazać nasze dzieci na życie w takiej rzeczywistości?

post wyedytowany przez Ragn'or 2017-06-27 22:18:46
27.06.2017 22:29
22.7
Bukary
150
Senator

Ragn'or, psioczysz na "otoczkę ideologiczną", a sam z ideologią wyjeżdżasz. Że niby u nas będą za 15 lat takie problemy z Arabami, jak na Zachodzie? No zmiłuj się.

A więc w skrócie: nie jestem jakimś zwolennikiem przyjmowania i utrzymywania wyznawców islamu. Uważam jednak, że przyjęcie kilku tysięcy wyselekcjonowanych przez Antka chrześcijan by nam nie zaszkodziło, gdyby nasz wspaniały rząd uzyskał w ten sposób jakaś istotną kartę przetargową przy załatwianiu konkretnych interesów. I, moim skromnym zdaniem, w tym kierunku powinna iść nasza dyplomacja. Bo widzisz, powtórzę, bardziej od ideologii, kiełbasy wyborczej i grania na najniższych instynktach interesuje mnie wymierna korzyść dla naszego państwa. Sądzę, że "nie, bo nie i pod żadnym warunkiem" da nam, Polakom, wielkie G i leży przede wszystkim w wyborczym interesie PiS-u.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-27 22:38:27
27.06.2017 22:37
22.8
:. Lustro_Dushy .:
5
Shkyeletor

Dokładnie na to co powiedziałeś @Bukary zwróciłem uwagę we wstępniaku :) Walki i wszelkiego rodzaju sporów ideologicznych w stosunku do tego tematu za cholerę nie da się uniknąć. Takie rozumowanie ja Twoje Ragn'or choćbym się z Tobą nie do końca zgadzał jest pod wieloma względami zrozumiałe. Ale to też jest ideologia.Pozdrawiam.

27.06.2017 22:43
22.9
Predi2222
96
CROCHAX velox

Uważam jednak, że przyjęcie kilku tysięcy wyselekcjonowanych przez Antka chrześcijan by nam nie zaszkodziło, gdyby nasz wspaniały rząd uzyskał w ten sposób jakaś istotną kartę przetargową przy załatwianiu konkretnych interesów.

Pozwól że się wtrącę bo twój post nie jest głupi- jak rozpoznać chrześcijan i co zrobić jak ci chrześcijanie po jakimś czasie dadzą nogę do rajchu? Przyjmujemy kolejny starannie wyselekcjonowany "rzut" ?

post wyedytowany przez Predi2222 2017-06-27 22:44:31
27.06.2017 23:17
22.10
Bukary
150
Senator

Akurat chrześcijan (np. rodziny, kobiety z dziećmi) od wyznawców islamu dosyć łatwo odróżnić. Nawet bez kwestionariusza z pytaniami o ideowe deklaracje. Niech sobie rządowi negocjatorzy zapewnią takich właśnie "uchodźców", a nie brodziatych kulturystów. Od tego są.

Jeśli uciekną... To są gdybania i kwestie, które powinny być uwzględnione w czasie ustalania konkretnych warunków przyjmowania uchodźców. Niech rząd zadba o wszystko, zanim podejmie konkretne decyzje. Jeśli Unia się na jakieś warunki nie zgodzi, PiS będzie miał kolejny kanister paliwa propagandowego. Tyle że PiS-owi zupełnie nie o to chodzi, bo musiałby do jakichś negocjacji przystąpić.

Łatwiej głosić propagandowe hasełka niż wziąć się za dyplomatyczną robotę. Zresztą obaj wiemy, że tu nie chodzi o interes Polski. PiS wyczuł, że sporo może ugrać na antyimigranckiej retoryce, więc zajeździ tę kobyłę na śmierć. Nie dlatego, żeby ochronić nas przed hordą Arabów ucinających łby, ale po to, żeby zyskać w sondażach. Jakie to wszystko będzie miało dalekosiężne skutki, gdy idzie o naszą pozycje w Unii, podział funduszy, Europę "dwóch prędkości" itp. - wkrótce się przekonamy. Mam jednak wrażenie, że nie po raz pierwszy to, co dobre dla partyjnej wierchuszki, może wcale takie dobre nie być dla szarego zjadacza chleba.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-27 23:22:11
27.06.2017 23:27
22.11
3
Kilgur
139
Senator

Bukary -> PiS wyczuł, że sporo może ugrać na antyimigranckiej retoryce, więc zajeździ tę kobyłę na śmierć. Nie dlatego, żeby ochronić nas przed hordą Arabów ucinających łby, ale po to, żeby zyskać w sondażach.

Najlepsze w tym wszystkim jest to ze im bardziej pis sie spina tym bardziej po i n - cisnie pro imigranckie hasla i akcje, bo sa fizycznie i mentalnie niezdolni do zgodzenia sie z pis w jakiejkolwiek sprawie, wiec traca duzo w sondazach :) Najlepsze ze gdzies czytalem ze czeska opozycja podtrzymuje stanowisko rzadzacych w sprawie imigrantow, wiec jednak mozna :D

post wyedytowany przez Kilgur 2017-06-27 23:28:56
27.06.2017 22:20
23
odpowiedz
1 odpowiedź
Ragn'or
152
mortificator minoris

Proszę forumowiczów o wpisywanie za czy przeciw.

27.06.2017 22:22
23.1
Predi2222
96
CROCHAX velox

przeciw

27.06.2017 22:22
24
odpowiedz
2 odpowiedzi
Ragn'or
152
mortificator minoris

Nie musimy się nikomu tłumaczyć z naszych suwerennych decyzji jako państwa. Stąd taka ankieta.
To jest proste Bukary, bez zbędnego p...lenia. Yes or no.

Vox populi Vox Dei

post wyedytowany przez Ragn'or 2017-06-27 22:25:36
27.06.2017 22:30
24.1
Predi2222
96
CROCHAX velox

deus vult :P

27.06.2017 22:31
24.2
Bukary
150
Senator

No, wybacz, Ragn'or, ale na mnie głupia propaganda polityków nie działa w tym wypadku. Dlaczego? Odpowiedź zamieściłem powyżej.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-27 22:32:38
27.06.2017 22:41
25
2
odpowiedz
4 odpowiedzi
Ragn'or
152
mortificator minoris

Francja czy W.B, czy Szwecja, czy Niemcy przez lata ściągały muzułmańskich przybyszów do siebie. Teraz tam wybuchają bomby i samochody wjeżdżają w tłum. Związek jest oczywisty co każde rezolutne dziecko pojmuje.

27.06.2017 22:49
25.1
Bukary
150
Senator

No to może jednak przeczytaj uważnie, co napisałem wcześniej, a nie powtarzaj ciągle tych propagandowych banałów, która już słyszeliśmy po wielokroć z ust polityków. Świat nie jest taki prostacki, jakim go przedstawiasz. A skoro chcesz ZA lub PRZECIW, proszę:

PRZECIW propagandzie i ideologii na potrzeby słupków sondażowych. ZA interesem Polaków.

A taraz możesz sobie w to wszystko wpisać kwestię przyjmowania uchodźców.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-27 22:52:51
27.06.2017 22:52
25.2
Ragn'or
152
mortificator minoris

Każdy ulega jakiejś ideologii, nawet Ty, choć wydaje Ci się że nie.
Nadal nie udzieliłeś odpowiedzi, tylko chowasz się za "interesem Polski".

post wyedytowany przez Ragn'or 2017-06-27 22:53:56
27.06.2017 22:56
25.3
Bukary
150
Senator

Być może. Ale raczej nie w kwestii uchodźców. W tym wypadku pragmatyzm bierze u mnie górę nad np. empatią.

A odpowiedzi udzieliłem w [22.7].

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-27 22:57:59
28.06.2017 16:28
25.4
pmarek22
1
Legionista

No tak najłatwiej napisać, a potem się okazuje że zamachu dokonał obywatel WB, który ma żone i dwójkę dzieci a do tego żyje w Londynie od 20lat ;) faktycznie to ten uchodźca z Syrii.. masakra

27.06.2017 22:53
26
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Kamilowy
68
Generał

Dziwię się że są dyskusje typu za czy przeciw mając czarno na białym skutki polityki zachodu.
Pomijając aspekt bezpieczeństwa, dla mnie równie istotny jest aspekt polityczny, oni są na tyle bezczelni że próbują nam ich podrzucić i mają czelność mówić o solidarności , podczas gdy za naszymi plecami knują Nord stream , automatycznie zagrazając w przyszłości naszemu bezpieczeństwu energetycznemu.

27.06.2017 22:59
26.1
Ragn'or
152
mortificator minoris

Aż dam Ci plusa. A ankieta jest dlatego, bo czytam dyskusje pełne bluzgów i wzajemnego obrażania się, a przecież nie powinniśmy. A może po prostu się policzmy, kto jest za a kto przeciw. Argumenty już wszystkie możliwe padły tak za, jak i na nie.

Wyobraźmy sobie referendum i wpiszmy tak czy nie. To tylko taki eksperyment który nie boli.
Rodacy, bardzo proszę...

post wyedytowany przez Ragn'or 2017-06-27 23:06:07
27.06.2017 23:32
27
4
odpowiedz
Ko-o-ast-y
44
Konsul

Zmień nazwe wątku na "najeźdzcy"

28.06.2017 15:13
28
odpowiedz
1 odpowiedź
:. Lustro_Dushy .:
5
Shkyeletor

@Ragn'or To naprawdę nie jest takie proste jak piszesz. Gdyby pytanie w referendum było napisane tak jak proponujesz to stawiało ankietowanych w pozycji przypartej do muru. Tu nie chodzi o żadne ideologiczne kłótnie czy ideologiczne okładanie się argumentami. Chodzi o zwyczajne racjonalne myślenie. Na tak postawione pytanie referendalne musiałbym odpowiedzieć, przeciw. A nie byłoby to w pełni zgodne z moimi poglądami na ten temat. Pytanie w referendum musi być zadane mądrze, w przeciwnym razie dochodzi do sfałszowania wyniku ankiet, a pytający uzyska odpowiedź taką jaką chce uzyskać. A to w przypadku ankiety dotyczącej uchodźców sprawi,że uzyskamy ogólnikowe 80%.
Podam prosty przykład sposobu zadawania pytań.
Mamy ankietę a w niej pytanie "Czy przestałeś brać łapówki?" Jeśli odpowiesz "tak", sugerujesz ,że wcześniej je brałeś choć być może nie brałeś. Jeśli odpowiesz "nie", sugerujesz,że nadal je bierzesz. Czy któraś z tych odpowiedzi jest prawidłowa?
Dlatego właśnie źle lub podchwytliwie zadane pytania, wyniki ankiet to często pic na wodę.Ponieważ pytający tak stawiają odpowiedź by uzyskać odpowiedź taką jaka ich interesuje.
I dlatego pytanie lub pytania w referendum dotyczącym uchodźców muszą być zadane mądrze.
Mam nadzieję,że dobrze i obrazowo to wyjaśniłem. Przynajmniej się starałem ;)

28.06.2017 16:21
28.1
Kamilowy
68
Generał

Co skomplikowanego w pytaniu : czy jesteś za przyjmowaniu uchodźców z bliskiego wschodu ?
Jakie przyparcie do muru, czy podchwytliwe ?
Proste pytanie prosta odpowiedź

28.06.2017 15:19
29
odpowiedz
14 odpowiedzi
Camelson
11
Senator

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/bulgaria-muzulmanki-napadnieto-poniewaz-mialy-na-glowie-chusty,752450.html

Polsce bliżej do Bułgarii niż normalnych cywilizowanych krajów Europy Zachodniej. Tylko u nas robi się contesty w tym, kto opluje kogoś o ciemnym kolorze skóry na czas :)

28.06.2017 15:53
29.1
1
Predi2222
96
CROCHAX velox

No wiadomo, normalny, cywilizowany kraj zachodu ma swoje zamachy, gwałty, morderstwa i pełno biednych chorych psychicznie wyznawców religii pokoju którzy mają w poważaniu prawa kraju w którym obecnie są.

post wyedytowany przez Predi2222 2017-06-28 15:54:01
28.06.2017 16:28
29.2
1
Kilgur
139
Senator

Według resortu sprawcami są kibice piłkarscy...
Serio np w cebulandzie wcale nie trzeba nosic chusty zeby dostac wpier.,.. od kiboli

Tylko u nas robi się contesty w tym, kto opluje kogoś o ciemnym kolorze skóry na czas :)
powiedzialbym ze:
Tylko u nas media robia z igly widly all the time :P
https://www.wprost.pl/kraj/10062281/Muzulmanka-opluta-w-centrum-miasta-Policja-zabrala-glos.html

28.06.2017 16:29
29.3
5
drenz
42
Generał

Wolałbym, aby bliżej mi było do anonimowego Bułgara niż Camelsona.

28.06.2017 16:36
29.4
Camelson
11
Senator

No wiadomo kilgur, jak chodzi o muzułmanów to zawsze z igły widły, ale jak rodowity Polak dostanie po ryju to mamy tragedię narodową :)

Wolałbym, aby bliżej mi było do anonimowego Bułgara niż Camelsona.

Spoko, też czasem lubię cebulę.

28.06.2017 16:37
29.5
1
Kamilowy
68
Generał

Normalne cywilizowane kraje Europy zachodniej hahaha XD
Dziękuję za taką cywilizację że będąc w galerii, jakiejś wystawie itd miał bym podświadomy lęk że coś się stanie.

Polska jest jaka jest, może i nie zamożna, dziwacy robią miesięcznice smoleńskie czy krzyczą jak z kodu że nie ma demokracji,ale wolę tutaj siedzieć spokojnie nad wodą, robić zakupy czy pójść na koncert bez obawy że nic mi się nie stanie

28.06.2017 16:55
29.6
2
Kilgur
139
Senator

Camelson -> widzisz ostatnio np przepychanki "patriotow" z kodziarzami i w mediach posypaly sie brutalne ataki, pobicie itp tytuly, a okazalo sie ze jakis dziad dostal kopa w dupe i sobie siadl :P, a w przypadku oplucia to nawet nie wiadomo czy mialo miejsce. Media jako kreatorzy rzeczywistosci i ich fake newsy temu sluzace :P takie sa czasy, a prawo im pozwala robic co chca, sa praktycznie bezkarne. Ladnie te machlojki wyszly na jaw w stanach gdzie cnn kreowalo powiazani trumpa z rosjanami, a wszystko okazalo ze to bullshit i niema zadnych dowodow :D

28.06.2017 18:51
29.7
Bukary
150
Senator

a okazalo sie ze jakis dziad dostal kopa w dupe i sobie siadl :P

Kilgur, pisząc takie niby zabawne głupoty, które łatwo zweryfikować, tracisz wiarygodność szybciej niż Nowoczesna poparcie. :P

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-28 18:51:20
28.06.2017 19:05
29.8
Kilgur
139
Senator

Camelson -> masz tu jeszcze http://niewygodne.info.pl/artykul8/03852-Opluta-muzulmanka-czyli-kolejny-fake-news.htm

Bukary -> widzialem 2 filmy na tvn zwykla przepychanka i tyle

28.06.2017 19:15
29.9
Bukary
150
Senator

Jeśli to była przepychanka (z użyciem pięści i butów), to od jakiej granicy zaczyna się dla ciebie pobicie?

Przy okazji: nazywanie pobitego "dziadem" jest nie tyle zabawne, ile dość prymitywne.

28.06.2017 19:48
29.10
2
Kilgur
139
Senator

Tak sie zaczelo
https://twitter.com/DarioPocztowski/status/879291919838457856
"patriota" chce zabrac flage kodziarze ruszaja do obrono-ataku, a wystarczylo zignorowac typa i nic by sie nie stalo, jednak dziady ze strazy kodu ruszaja w poscig i tak to sie konczy "patrioci" widza ze "ziomek w potrzebie" wiec kontratak
https://www.youtube.com/watch?v=B5PRMpBTYIQ

Ja tam pobicia nie widze widze, co najwyzej przepychanke ktora moze moglaby sie kwalifikowac jako bojka :P Najlepsze ze obie imao debilne strony tego konfliktu sa winne. Moj szacunek do kodu oscyluje na poziomie kaczynskiego wiec "dziady" moga wydawac sie primitywne, ale to i tak lagodne okreslenie :P

28.06.2017 20:02
29.11
Camelson
11
Senator

Chcesz udowodnić mi punkt widzenia i podpierasz to linkiem z niewygodnego?

No błagam cię, litości.

28.06.2017 20:35
29.12
Kilgur
139
Senator

Camelson -> spoko wczesniej tez napisalem, ale no wiadomo niewygodne.info :D

28.06.2017 20:46
29.13
Camelson
11
Senator

Ale to są zeznania policji, a mogło być zupełnie inaczej. No ale "ich zachowanie nie wskazywało" - super, od razu czuję zweryfikowanego newsa :) Zdemaskowałeś lewackie media!

28.06.2017 23:25
29.14
1
Kilgur
139
Senator

Camelson -> ataki rasistowskie werbalne czy fizyczne sa w polsce scigane z urzedu, wiec sa swiadkowie, zapewne sa nagrania z monitorungu, a gdzie sa zarzuty przedstawione komukolwiek? Do tego jakim ty miejscu zyjesz ze oficialne wydane przez policje oswiadczenie traktujesz odrazu jako klamstwo, :P Zreszta cala ta tajemnicza wycieczka z niemiec z muzulmanami zglebiajacymi tragedie zydow podczas holocaustu dodatkowo przesladowana w kazdym miejscu gdzie sie pojawia.

post wyedytowany przez Kilgur 2017-06-28 23:31:41
28.06.2017 18:35
30
odpowiedz
1 odpowiedź
Predi2222
96
CROCHAX velox

Zgadujemy jakiej narodowości byli sprawcy? Polaków z pewnych względów wykluczamy ...

http://pikio.pl/seria-gwaltow-na-dzieciach-w-manchesterze-przerazajace-ile-lat-miala-najmlodsza-ofiara/

28.06.2017 20:02
30.1
Camelson
11
Senator

>Pikio

:D

Może jeszcze kresy dasz?

post wyedytowany przez Camelson 2017-06-28 20:03:04
28.06.2017 19:36
31
1
odpowiedz
ashiaron
17
Chorąży
post wyedytowany przez ashiaron 2017-06-28 19:47:01
28.06.2017 20:08
32
odpowiedz
1 odpowiedź
Camelson
11
Senator

Tymczasem bezpieczny kraj bez zamachów: https://wiadomosci.wp.pl/wybuch-w-warszawie-na-wycieraczce-byl-granat-6138406916835457a

Ciekawe, jakiej narodowości byli sprawcy i jeszcze jaki kolor skóry oraz wyznania :)

28.06.2017 20:25
32.1
8
ashiaron
17
Chorąży

Jak sie nie czujesz bezpiecznie to wyjedz. O ile juz tego nie zrobiles.

post wyedytowany przez ashiaron 2017-06-28 20:26:19
29.06.2017 13:08
33
odpowiedz
PanWaras
19
Generał

http://m.s adistic.pl/uchodzcy-w-calais-vt452319.htm

post wyedytowany przez PanWaras 2017-06-29 13:09:25
29.06.2017 13:18
34
odpowiedz
6 odpowiedzi
:. Lustro_Dushy .:
5
Shkyeletor

Aurelius słusznie zauważył, że za jakiś czas może napłynąć do Europy miliony ludzi z Afryki.Nie będą ludzie tylko z krajów tylko objętych wojnami, ale także z obszarów objętych klęskami żywiołowymi(susza) . Wypowiedzi tego niemieckiego ministra też słyszałem. I z całą pewnością należy zrobić coś niż tylko przyjmowanie. Tylko, no właśnie ...co? Doraźna pomoc humanitarna przekazywana przez różne organizacje charytatywne nie wystarcza.Duża część tej pomocy jest ponadto rozkradana przez rządy biednych państw.Tak było i nadal jest np w Somalii. Czy Europa i świat mają siłybi środki by zorganizować coś tam na stałe? No i czy ma chęci.Bo zazwyczaj wygląda to tak, że jak nie ma ropy czy innych surowców to nic nie robimy. Wśród tych fal ludzi uciekających z Afryki ogromną ilość to będą zapewne ludzie którzy będą chcieli robić rozpierduchę w , tu w Europie.A wtedy mamy przerąbane...

post wyedytowany przez :. Lustro_Dushy .: 2017-06-29 13:20:18
29.06.2017 20:07
34.1
2
Olimps
12
Legionista

Taaa.. a ty to już masz gacie pełne co ? Weź teraz krede i idź namaluj coś na ulicy, nie wiem jakieś kwiatki, może co ?
Ciesz sie, że możesz wyjśc z domu i wrocić do niego cały i zdrowy, nie patrząc na tą hołotę z afryki i innego 10 świata.
Ciesz się, że nie podszedł do Ciebie żaden ciapaty frajer z nożem i nie chciał Cie pociąć. Żadna ciężarówka czy bus Cie nie przejechał.
Jesteś bezpieczny w swoim domu i tak niech zostanie, bo po przyjęciu tego syfu do naszego kraju, skończy sie bezpieczeństwo, a kto wie może bedziesz w wiadomościach po pierwszym ataku, w którymś z miast w Polsce, lecz jako jedna z kilku, może nawet kilkudziesięciu ofiar.
Mam gdzieś pomoc dla bydła, które zalewa i morduje ludzi w europie, oni nie znają historii europy z zeszłego wieku.. To w takim razie poznają ją na własnej skórze, z dokładnymi szczegółami o ile wszystko bedzie dalej szło w tym kierunku. Wioski imigrantów zmienią lekko nazwe, prawdopodobnie na Obóz i bedzie szalenie podobny.. podobny do Auschwitz.

29.06.2017 20:22
34.2
Bukary
150
Senator

Jesteś bezpieczny w swoim domu i tak niech zostanie, bo po przyjęciu tego syfu do naszego kraju, skończy sie bezpieczeństwo, a kto wie może bedziesz w wiadomościach po pierwszym ataku, w którymś z miast w Polsce, lecz jako jedna z kilku, może nawet kilkudziesięciu ofiar.

Olimps, a to w tej chwili jakiś wredny Arab nie może spokojnie wjechać do tego bezpiecznego kraju przez otwarte granice i wysadzić się w powietrze albo urządzić rajd w stylu tego na sopockim molo? Potrzebuje do tego jakichś uchodźców na terenie Polski?

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-29 20:23:13
29.06.2017 20:34
34.3
:. Lustro_Dushy .:
5
Shkyeletor

@Olimps A Ty czytałeś wstępniak? Czytałeś jakich uchodźców według mnie powinna przyjąć Polska by? Co Ty do mnie piszesz chłopie? Szanuję zdanie każdego,ale niech to będzie poparte zrozumieniem.U Ciebie widzę tylko zaślepienie.To co TY napisałeś ma się ni jak do tego co w poście do którego się odnosisz jak i do całości. Dla niektórych wszystko jest czarne lub białe jak widzę. I poniekąd to rozumiem.Widzę co dzieje się na zachodzie. Nie chcę tego w Polsce. Jednak spokojne podejście do tego ogromnego problemu, może Nam Polakom tylko pomóc.

29.06.2017 20:40
34.4
Olimps
12
Legionista

Bukary
Mowa o uchodźcach, czyli grupie i to bardzo nie małej grupie.
Jak widać pojedynczy arab-zamachowiec nie szuka tu rozgłosu, zajęci są sąsiadami. Chociaż coś tam było kiedyś, że został jakiś zatrzymany, podczas dni młodzieży ? o ile mnie pamięć nie myli.
Ale jak wpadnie ich tu tylu co tam, to szanse wzrosna o jakies 1000%.
Teraz zrób im selekcje, wpuścisz z 1000 muzułmanów bez morderczych intencji, a reszta jakieś załóżmy 4000 zajmie się ubogacaniem, mordowaniem i ogólnym syfem w miastach, a tv no incydenty jak w europie to normalne. Później wpadnie o jakies 30 000 czy 40 000 tyś nie kontrolowanych więcej i bedziemy jak we francji chodzić pomiedzy modlacymi sie do choylahha.

29.06.2017 20:46
34.5
2
Olimps
12
Legionista

Lustro_Dushy kim ty jesteś chłopie mówiąc o pomocy dla Polski ?
Czy ty nie rozumiesz człowieku że twoje przyjecie "normalnych uchodźców" skończy sie tak samo jak to ma miejsce we francji, Anglii i Niemczech ?
Czy jednak myślisz, że nasz kraj jest w stanie ich wziąć i sprawiać piecze 24/7 ? czy jednak są tymi za których sie podają ?
Myslisz, że jak wpuścisz 10 000 tyś to bedzie dobrze ? Wszyscy są ok, wierze im. Stworzysz to samo co zrobiła reszta europy u której miało to wyglądać tak samo. Po za tym gosciu ja ramadanu nie bede czcił, bo ty wpuścisz jak to napisałeś "chrześcijańskich" no ile ich bedzie ? 100 na 10 000.

29.06.2017 21:04
34.6
1
:. Lustro_Dushy .:
5
Shkyeletor

@Olimps Spokojnie, bez nerw.Wyluzuj chłopaku. Chrześcijanie to chrześcijanie.Oni Tobie nie zagrażają to raz, a dwa , Oni i tak sobie z Polski w większości pójdą. Będzie ich 7 tys. W skali kraju, nawet gdyby wszyscy zostali to taka liczba nie znaczy nic demograficznie. Muzułmanów Ja też nie chcę przyjąć. Choć daleki jestem od segregowania ludzi na lepszych i gorszych , to przez to co się dzieje na zachodzie społeczność muzułmańska ma przerąbane, choć nie wszyscy są źli. Dlatego napisałem,że ze względu na brak możliwości odseparowania radykałów od umiarkowanych, przyjmowanie muzułmanów powinno być nadal wstrzymane.

29.06.2017 21:50
35
odpowiedz
2 odpowiedzi
Bukary
150
Senator
29.06.2017 21:58
35.1
2
Kamilowy
68
Generał

No cóz, przy takich masakrach we Francji wiadomo było że znajdzie się ktoś sfrustrowany Tym.
To i tak nic w skali tego co się stało w Paryżu oczy nicei

29.06.2017 22:08
35.2
3
str1111
18
Pretorianin

Pałka się przegła... Pisałem już z rok temu że ludzie nie wytrzymają i zaczną się odwety... Brawo zachodnie rządy, niebawem będziemy dzięki wam w europie mieć wojny religijne, czy inne pogromy...

29.06.2017 22:36
36
1
odpowiedz
Herr Pietrus
157
Ubecka Wdowa

No niestety, zamachowcy mogą się pojawić po każdej ze stron. islam nie ma monopolu.
oczywiście daleki jestem od stwierdzenia, że zaczyna się regularna wojna, ale faktem jest, że co bardziej radykalnym/zaburzonym zaczęły kiełkować w głowach różne pomysły.

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2017-06-29 22:42:04
29.06.2017 22:54
37
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Predi2222
96
CROCHAX velox

rasiści , wszędzie rasiści XD

https://www.youtube.com/watch?v=QRkVrIE0-ro

29.06.2017 23:07
37.1
Skilgar
15
Centurion

Jakby coś takiego stało się w Polsce to... byłoby grubo.

29.06.2017 23:15
38
odpowiedz
1 odpowiedź
:. Lustro_Dushy .:
5
Shkyeletor

@Predi2222 Nie wiem co chcesz tym przekazać. Ale chyba nie o to w tym wątku chodzi. Sytuacje którą pokazałeś na filmiku można różnie ocenić. Po pierwsze, nie znamy całej interwencji od początku.Proszę Cię, nie ślij popeliny bo to powoduje niepotrzebne spory.

30.06.2017 15:23
38.1
Predi2222
96
CROCHAX velox

Widzę że kolega ma problemy z logicznym myśleniem a przynajmniej z czytaniem, więc tak w skrócie

1. dzikus nie miał biletu i go złapały kanary
2 . wlepiono mu mandat bodajże 60 ojro
3. dzikus nie chciał zapłacić
4. kanary więc wyprosiły go kulturalnie
5. wtedy do akcji włączyła się jakaś wielka obrończyni praw zwierząt i zwyzywała kanarów od rasistów bo wyrzucili go tylko dlatego że jest on czarny

Wniosek? Poziom lewackiego skretynienia na zachodzie jest przerażający .

30.06.2017 00:25
39
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Herr Pietrus
157
Ubecka Wdowa

To są fake news czy nie?
Jestem słaby w internety.

https://reporters.pl/7026/gwalcona-nastolatka-krzyczala-nie-sad-imigrant-tego-slowa-nie-rozumial-a-seks-analny-to-nie-gwalt/
https://reporters.pl/8348/szwecja-dosc-leczenia-zgwalconych-kobiet-opieka-medyczna-tylko-dla-imigrantow/

Widzę jaki jest profil "portalu", ale jednak wole zapytać. Wiele osób siedzi tu w polityce o wiele mocniej, to pewnie sie orientujecie co na froncie walki z imigrantami/pomocy imigrantom.

A generalnie to pierwszy raz od dawna we WSZYSTKIM ZGADZAM SIĘ z Vaderem.
G...o mnie obchodzi, czy Francja naważyła sobie piwa przyjmując kolonistów 50 lat temu, i że nie wysadzają się jeszcze ci nowi. Ci nowi nie beda tu żyć inaczej, ba, oni w większości w ogóle nie liczą na pracę, tylko na socjał, wiec powstaną kolejne getta i kolejne pokolenie wykluczonych, które za 20 lat zacznie kolejne zamachy,

Czasem naprawdę historia magistra vitae est.

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2017-06-30 00:34:10
30.06.2017 01:21
39.1
1
:. Lustro_Dushy .:
5
Shkyeletor

To co mówi Vader, Ryszawy to moim zdaniem są najmądrzejsze rzeczy :) Nie ma w ich wypowiedziach ideologicznych sloganów.Są rzeczy które są, i które mogą być.To tak moim zdaniem. Bukary to też rozsądny człowiek :) Tak podsumowuje po kilku dniach istnienia mojego wątku. To co TY przedstawiasz w linkach Herr Pietrus...Ma nadzieję ,że to fake.Choć w przypadku Szwecji...to już sam nie wiem...... :(

30.06.2017 07:29
40
odpowiedz
6 odpowiedzi
Widzący
158
Legend

Zaciekawieni niech przeczytają w miarę uważnie i do końca.
Łatwiej jest zrozumieć daremność wszelkich wysiłków lub ich przeciw skuteczność.
http://www.bbc.com/future/story/20170418-how-western-civilisation-could-collapse

30.06.2017 13:04
40.1
Drackula
171
Bloody Rider

Widzacy no wiesz, takie teksty dla tutejszych bywalcow? raz ze po angielsku a dwa to aby zrozumiec trzeba pomyslec. Mysle, ze poprzeczke zbyt wysoko postawiles :)

post wyedytowany przez Drackula 2017-06-30 13:10:31
30.06.2017 14:23
40.2
1
Mat3iz
109
Unknown

Drackula - no ja wypraszam sobie, nie przesadzaj.

Tekst spójny i logiczny ale nic odkrywczego tutaj nie ma... :(

post wyedytowany przez Mat3iz 2017-06-30 14:26:19
30.06.2017 14:39
40.3
:. Lustro_Dushy .:
5
Shkyeletor

@Drackula A Ty to się przepraszam uważasz za lepszego i mądrzejszego niż jak to nazwałeś "tutejszych bywalców" .Otóż takim wpisem pokazałeś ,że jesteś wręcz znacznie bardziej nie zbyt mądry kolego. Ktoś tu widzę wyżej sra niż dupę ma. No cóż, kto się kanarkiem urodził orłem nie zostanie ;)

30.06.2017 15:06
40.4
Drackula
171
Bloody Rider

jak to mowia? uderz w stol a nozyce sie odezwa?

Nie moj to juz problem, ze do siebie to odebrales.

30.06.2017 15:26
40.5
:. Lustro_Dushy .:
5
Shkyeletor

Nie do siebie, bo mnie to lotto. Poniżasz ludzi po prostu takim wywyższaniem się.Nikt Ci tu w wątku nic złego nie zrobił. Nie podoba Ci się dyskusja to się zwyczajnie nie wtrącaj. Bez urazy.

30.06.2017 15:30
40.6
2
str1111
18
Pretorianin

Przecież bywalcy "dobrej zmiany" są inteligentniejsi i lepsiejsi od wszystkich innych, to ty nie wiesz?
Zaraz ten post też poleci, w końcu cenzura GOLa nie śpi :P

post wyedytowany przez str1111 2017-06-30 15:30:49
30.06.2017 10:20
41
4
odpowiedz
velociraper
8
Pretorianin

Jeżeli nie zdołamy zatrzymać wzrostu średniej temperatury w świecie na poziomie poniżej 2 stopni Celsjusza (względem poziomu z czasów przedprzemysłowych - red.), to w przyszłości na północ (z Afryki do Europy - red.) może wyemigrować nawet 100 mln osób - oświadczył Mueller w wywiadzie dla niedzielnego wydania gazety "Bild".

Leżę pod biurkiem.

Ci ludzie są tak prymitywni, że sami nic nie potrafią stworzyć, potrafią się tylko zabijać w imię jakiegoś pierdolamento, nawet jak im się pomoże to i tak to nie będzie miało żadnego pozytywnego skutku, bo ich jedynym celem życia jest przeżycie i nic więcej.
Żadnego pożytku z takiego motłochu.

Osoby odpowiedzialne za przemyt ludności do pierdla, żeby większość się zniechęciła.

post wyedytowany przez velociraper 2017-06-30 10:25:15
30.06.2017 11:05
42
1
odpowiedz
6 odpowiedzi
Ko-o-ast-y
44
Konsul

Naiwni są ci którzy myślą że oficjele nie wiedzą co się dzieje. Przecież cały zalew Europy tymi ludźmi to zaplanowana akcja. Wystarczy spojrzeć na USA, 9/11, znaleźli sobie poparacie społeczeństwa w walce przeciw terroryzmowi. Najpierw sprawimy żeby ludzie się bali, A gdy będą się bali poproszą nas o to co i tak chcieliśmy zrobić(stara metoda manipulacji), a nic nie jednoczy tak jak wspólna nienawiść... więcej kamer, więcej policji, więcej wojska, większa kontrolna nad społeczeństwem. Kto ma w tym interes? A no ludzie którym marzy się nieograniczona władza. Globalizacja, lewacka propaganda, gender, teoria ewolucji, karykatura religi to wszystko środki utworzenia jednego globalnego rządu. Brzmi jak fikcja, ale to się dzieje. To co widzimy to zaplanowane działania

post wyedytowany przez Ko-o-ast-y 2017-06-30 11:07:13
30.06.2017 11:15
42.1
Matysiak G
115
bozon Higgsa

Srogie piguły, milordzie.

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-06-30 11:16:33
30.06.2017 11:19
42.2
1
velociraper
8
Pretorianin

religia jest karykaturą sama w sobie, dzięki kapłanom i ludziom reprezentującym ten nurt.
niewiernych trzeba wysadzać, niewiernych trzeba nawracać, jak nie jedni to drudzy.

A później debil jeden z drugim wypowiada sie na youtube, że jakby ziemia wykonywała ruch obrotowy, to jak można latać samolotem w stronę odwrotną do ruchu obrotowego ziemii.

Tak, tacy geniusze są przedstawicielami muzułmanów.

post wyedytowany przez velociraper 2017-06-30 11:21:47
30.06.2017 11:53
42.3
Ko-o-ast-y
44
Konsul

Matyśiak, właśnie o to chodzi żebyś nie myślał krytycznie. To właśnie robi system szkolnictwa, bande ignorantów nie umiejących samodzielnie myśleć. Ogarom systemu nie zaufałbym gdyby mi powiedzieli która jest godzina w pokoju pełnym zegarów. Paranoicy widzą więcej

post wyedytowany przez Ko-o-ast-y 2017-06-30 11:53:52
30.06.2017 12:39
42.4
Drackula
171
Bloody Rider

A później debil jeden z drugim wypowiada sie na youtube, że jakby ziemia wykonywała ruch obrotowy, to jak można latać samolotem w stronę odwrotną do ruchu obrotowego ziemii.

Tak, tacy geniusze są przedstawicielami muzułmanów.

Jestem pewien ze w Polsce znalazbym setki tysiecy myslacych podobnie. Ciekawe czy to tez muzulmanie :p
Twoje wiedza z fizyki raczej jest na podobnym poziomie, jestes takim samym geniuszem?

30.06.2017 13:29
42.5
slow ride
24
Konsul

Ko-o-ast-y Tak właśnie się dzieje.

02.07.2017 06:47
42.6
Matysiak G
115
bozon Higgsa

Ko-o-ast-y

System edukacji nie ma nic do rzeczy. Statystyczny człowiek ma gdzieś świat, który jest dalej niż jego dom i praca oraz wierzy w proste rozwiązania skomplikowanych problemów. To, że dostrzegasz związki pomiędzy zjawiskami, które nie są powiązane świadczy właśnie o problemie z krytycznym myśleniem. Potrzebujesz poczucia sensu i stabilności. Wolisz wierzyć w rząd światowy czy jakiś wielki spisek, niż przyjąć do wiadomości, że przyszłość jest niepewna i równie dobrze jutro jakiś radykał być może zdoła wysadzić Kreml atomówką i spowodować zagładę wszystkiego. Paranoicy nie widzą więcej, tylko są przekonani, że tak jest.

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-07-02 06:49:50
30.06.2017 13:48
43
odpowiedz
6 odpowiedzi
Iselor (Łódź)
100
Generał

religia jest karykaturą sama w sobie, dzięki kapłanom i ludziom reprezentującym ten nurt

Teraz Pana wielkiego znawcę religii poproszę o litę przeczytanych lektur religioznawczych, jeśli tego brak, to dyplom ukończenia studiów religioznawczych. Skoro bowiem jesteś takim ekspertem od WSZYSTKICH religi....

30.06.2017 17:47
43.1
2
Kilgur
139
Senator

Chyba najglupszy argument od czasu akcji: post z krytyka filmu i odpowiedz na niego "a ile filmow ty nakreciles"

30.06.2017 22:07
43.2
Iselor (Łódź)
100
Generał

Facet napisał "religia jest karykaturą samą w sobie" nie "islam". Wrzucanie do jednego wora wszystkich religii i zrównywanie ze sobą, oskarżanie wszystkich religii o zło świata jest absurdem. Ja mam pojęcie o religiach, więc nie lubie walenia o nich głupot. Pytam więc skąd czerpie wiedzę o nich.

30.06.2017 22:29
43.3
str1111
18
Pretorianin

A skąd ci się wzięło "oskarżanie wszystkich religii o zło świata"? Chyba nie z cytowanej przez ciebie wypowiedzi?
Tu nie chodzi o zło w sensie nawoływania do nienawiści, tylko tego co reprezentuje sobą duchowieństwo... księża pedofile, księża dupczący po kątach, tacy co biednemu człowiekowi, który nie ma pieniędzy nie chcą pochować dziecka, bo cza zapłacić, cza też płacić za chrzciny, a jak masz nieślubne dziecko to ci go ochrzcić nieraz nie chcą... to wszystko powoduje że obraz religii w dzisiejszych czasach jest jaki jest, duchowieństwo przestało być stanem uprzywilejowanym...

30.06.2017 22:39
43.4
Iselor (Łódź)
100
Generał

str1111----> widzisz, ja nie lubię ogólników. Duchowieństwo mówisz? Które? Muzułmańscy imamowie? Katoliccy księża? Ptrotestanccy patorowie? Mnisi buddyjscy? Japońscy kapłani Amaterasu? Czy polscy żercy z Rodzimego Kościoła Polski? Może się czepiam ale to jest istotne.

02.07.2017 07:04
43.5
Matysiak G
115
bozon Higgsa

Ale po co dyplomy? Wystarczy znać definicję religi. Każda religia to lipa. Jedne są ładniejsze niż inne, jedne bardziej agresywne od innych, ale wszystkie łączy konretny aspekt - mylą się. Mówią "wiem" tam gdzie "nie wiedzą".

Co dobrego daje przekonywanie ludzi do bzdur?

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-07-02 07:07:30
02.07.2017 17:15
43.6
Iselor (Łódź)
100
Generał

Ateizm ogranicza, ponieważ redukuje wszystko do szkiełka i oka, absolutnie wykluczając to co towarzyszy człowiekowi od tysięcy lat czy sferę scarum pozostawiając tylko ograniczone profanum. Nie istniała w dziejach cywilizacji kultura bez religii. Któraś z nich pewnie głosi prawdę, nieważne w sumie zresztą która. Moralność i prawo to w dużej mierze zasługa religii. Ateizm mówi że nie istnieje ktoś lub coś bez dowodów. Uważa że wszystko jest tylko i wyłącznie dziełem przypadku, praw natury i losowości. Ja szanuję większość religii i ich wyznawców, uważam że religię są w pewien sposób piękne, choć za najbardziej logiczny ze wszystkich systemów uważam agnostycyzm, który owtwiera wszystkie furtki, nie ogranicza jak lewacki ateizm.

30.06.2017 21:37
44
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
ashiaron
17
Chorąży

Niektorzy na tym forum sa jak Dave Rubin w ponizszym wywiadzie. Specjalnie z polskimi napisami co by wszyscy zrozumieli i nie bylo juz podzialu na tych lepszych i gorszych;)
W koncu to polskie forum, nie ?

https://www.youtube.com/watch?v=am_pK5T2Dwo&feature=youtu.be

post wyedytowany przez ashiaron 2017-06-30 21:37:52
30.06.2017 22:54
44.1
Skilgar
15
Centurion

O i tu jest prawdziwy liberał, zawsze stara się stanąć po stronie słabszego, tacy są właśnie liberałowie w USA chcą zbawić świat, współczują wszystkiemu i wszystkim. Czasami dobrymi chęciami to piekło jest wybrukowane ale oni tacy są. Polski liberał, a przynajmniej tych co czyta się w necie to surowi kapitaliści ze sztandarami na których wypisane jest ich motto "Każdy jest kowalem własnego losu" i do tego jeszcze dodadzą pogardę do słabszych. A tak zapatrzeni w zachodnich liberałów. Tylko gdzie oni się patrzą.

02.07.2017 07:00
44.2
1
Matysiak G
115
bozon Higgsa

Pomieszałeś pojęcia. Liberał to amerykańskie określenie lewaka. Kuc, czyli polski liberał to amerykański republikanin.

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-07-02 07:01:44
30.06.2017 22:06
45
5
odpowiedz
2 odpowiedzi
Kamilowy
68
Generał

Zauważyłem też jedną rzecz, mianowicie środowisko które chce uchodźców tutaj z wyjątkową satysfakcją reaguje gdy dzieje się źle od drugiej strony.
Czyli Wielka satysfakcja Jak anglik wjechał autem w meczet itd jak w tym wątku też było coś kilkanaście postów wyżej o zdarzeniu w Polsce.
Mają rzekomy argument że to nie tylko muzułmanie, i tylko o ten argument im chodzi. A szczytem był wpis polityka PO ,schneifelda o polskiej ciężarówce z Berlina.

30.06.2017 22:34
45.1
1
Predi2222
96
CROCHAX velox

wiesz, zawsze można "usprawiedliwić" jakoś chorego psychicznie muslima :) "bo polak gwałci to muslim tez może"

30.06.2017 23:56
45.2
Ayano Aishi
9
Centurion

Jak nie ma prawdziwych argumentów, to każda bzdura może uzasadniać "jedynie słuszną rację" prezentowaną przez te osoby. Mam wrażenie że to bardziej wyraz bezsilności i że te osoby są świadome że nie podają żadnych argumentów. Ja po prostu nie wierzę, by Ci ludzie byli aż tak głupi, bardziej po prostu histerycznie wręcz wrażliwi na podważanie ich "racji".

01.07.2017 07:51
46
odpowiedz
6 odpowiedzi
A.l.e.X
106
Alekde

Zastanawia mnie co publicznie powie Błaszczak i co będzie nadawał z bunkra predi jak faktycznie w pl dojdzie do jakiegoś aktu terroryzmu bo po prostu przejadą do nas oszołomy normalnie samochodem z Niemiec, czy innego kraju EU bez żadnego piep**enia że następuje desant na Polskę na pontonach. Wtedy zapewne większość z wypowiadających się tutaj super myślicieli zrozumie że ich strach przed ludźmi z reklamówką w ręku jest mniej więcej na poziomie strachu przed kleszczami ludzi mieszkających na biegunie polarnym. Naprawdę nie mogę się nadziwić jaki poziom kretynizmu umysłowego następuje w naszym społeczeństwie. Przecież doskonale wiecie, a może i nie wiedzieć (niektórzy może są po prostu mało inteligentni) że cała ta rozmowa o przyjmowaniu/nieprzyjmowaniu z szczekaniem ogórkowej (ta to przeszła już samą siebie z robienia z siebie błazna) to tylko polityka i zbieranie słupków wśród przestraszonych ludzi z zabitych dechami wiosek.

Jeśli już polska kogoś przyjmie to będzie to po selekcji i doskonale wiecie że te osoby trafią do ośrodków gdzie ich poziom swobody nie będzie o wiele większy od więzienia. Niby wydaje się że środowisko graczy to ludzie z jakimś zasobem wiedzy i wyobraźni ale chyba to już nie te czasy.

01.07.2017 08:04
46.1
Bukary
150
Senator

to tylko polityka i zbieranie słupków wśród przestraszonych ludzi z zabitych dechami wiosek

Pisałem mniej więcej to samo w tym wątku, więc dostajesz plusa. ;)

post wyedytowany przez Bukary 2017-07-01 08:06:28
01.07.2017 08:20
46.2
3
Skilgar
15
Centurion

Chodzi o to czy relokacja ma być przymusowa. Czy naprawdę można zmuszać ludzi gdzie mają jechać? Jeśli tu przyjadą to wiadomo, że Unia będzie chciała ich tu zatrzymać bo wtedy jaki sens ma mieć ta relokacja. Czytam, że zamachów dokonują młodzi sfrustrowani ludzie, wściekli na sytucje w ich kraju. W jaki sposób chcesz uniknąć ich frustracji w Polsce. Kiedy nie potrafią tego zrobić najbogatsze kraje na świecie. Z programami socjalnymi, asymilacyjnymi, zawodowymi na o wiele wyższym poziomie niż u nas. Nie mamy wiele im do zaoferowania i nie sądze, że tak szybko będziemy mieli coś do zaoferowania ich dzieciom.
Do tej pory z Polski się wyjeżdżało a nie przyjeżdżało. I naprawdę mało mnie obchodzi z jakiego powodu PiS nie chce przyjąć uchodźców. Po prostu uważam, że taka siłowa integracja nie sprawdzi się.
Po drugie u góry masz filmik liberała z konserwatystą. I tam konserwatysta zarzuca Demokratom, że rasizm wykorzytują dla słupków wyborczych. Taka jest polityka.

post wyedytowany przez Skilgar 2017-07-01 08:30:19
01.07.2017 11:54
46.3
8
Vader
155
Legend

Alex, problem ma kilka wymiarów:

a) są terroryści, którzy z ISIS przybywają wraz z uchodźcami do UE, lub są obywatelami, którzy wyjechali walczyć za ISIS i są wysłani z powrotem do UE.
b) są terroryści, którzy od lat współpracują z ISIS lub innymi grupami takimi jak Alkaida itp, na terenie Europy, mają obywatelstwa, swobodę poruszania itp,
c) są też terroryści "nowi", osoby które nie były związane z jakimiś grupami, ale zradykalizowały się, wskutek tego, że nie są akceptowani, że nie czują się częścią tej społeczności, że dostają gorszą pracę niż ten białas, że ludzie nie akceptują ich kultury i sposobu życia wskutek czego sadzą im złośliwe uwagi, malują wacka na murze z wyzwiskami, podrzucają łeb świni na balkon.

Grupy a i b, gdyby chciały wykonać atak terrorystyczny w PL - faktycznie mogą wjechać tutaj na legalnych papierach i go dokonać. Prawdą jest to, że prawdopodobieństwo, że wybiorą cel w Warszawie jest niższe niż to ze wybiorą cel w Londynie. Powodów jest wiele:
- łatwiej im się wtopić w tłum na zachodzie, bo mnóstwo jest tam takich jak oni. W PL od razu rzucają się w oczy i wielu im z automatu nie ufa i bacznie obserwuje. Jest trudniej. Policja też chętniej zapobiegawczo wylegitymuje takich, zajrzy do bagażnika czy czegoś tam nie ma, bez ryzyka, że ich wyleją z pracy za rasizm.
- jest tu mniej dobrych celów, bo metro w Wawie to nie metro tylko chyba jakieś demo wczesnej wersji alfa tego, co na zachodzie rozumieją jako metro. Zatem: daleko, duże ryzyko porażki i zupełnie nie ten efekt skali, nie ten impact medialny. Co innego jest zrobić wybuch w stolicy świata jakim jest London, a co innego w Warszawie o której świat wie mniej więcej tyle, że tam "Polacy Żydów mordowali".
- w kraju takim jak nasz, dosyć monokulturowym i monoetniczym, łatwiej jest służbom kontrolować ruchy osób o Islamskich korzeniach, niż służbom w Londynie. Łatwiej ich w razie czego znaleźć i wytropić, bo społeczność lokalna ich nie będzie kryć, przechowywać, raczej schronienia też nie udzielą.
Zatem tak, mogą przyjechać do nas z zachodu i wykonać atak, prawdopodobieństwo jest na to niskie. Ale też nie można naiwnie zakładać, że prawdopodobieństwo nie mieści się zbiorze zdarzeń możliwych, trzeba być przygotowanym.

Skupmy się teraz na grupie c. Jak widzimy, do tego aby wyrządzić szkodę, nie trzeba mieć brudnej bomby, ani czegokolwiek skomplikowanego czy drogiego. Nie trzeba mieć nawet 3 stów na szybkowar. Wystarczy nóż, zaczaić na jakimś zjeździe, dźgnąć kierowcę porwać ciężarówkę, znaleźć target. Nie trzeba do tego szkoleń w ISIS, wystarczy nienawiść. Czysta nienawiść oraz krótka indoktrynacja, że "to życie jest takie beznadziejne, ale możesz tam w niebie mieć 20 dziewic i rajskie życie, po prostu musisz zabijać niewiernych". To najbardziej skrajny przypadek. Mniej skrajne to po prostu to jak to wygląda na zachodzie: bandy stojące w podjazdach, bramach, drobne rozboje, z użyciem pięści, noża, kradzieże. Te same mechanizmy obserwujemy wśród naszych rodaków. Doskonale widać, co się dzieje z ludźmi na niejednym blokowisku. Widzimy też co robią osoby, które mają pieniądze. Lokują swoje domy daleko "poza", albo mieszkają w odgrodzonych, zamkniętych osiedlach z kamerami ze stróżówką. Zatem problemy z bandytyzmem dotyczą zawsze tych biedniejszych obywateli, nic zatem dziwnego, że dziennikarze, politycy, celebryci nie widzą problemu w dokładaniu kolejnych potencjalnie problemotwórczych osób do zbioru.

Do czego zmierzam:
1. Mamy przyjąć ludzi, których kultura jest raczej sprzeczna z naszą, którzy będą bardziej podatni na zradykalizowanie się wskutek warunków życiowych w jakich się znajdą oraz wskutek awersji lokalnych mieszkańców na tle kulturowym z jaką się tutaj spotkają. Nie są to Ukraińcy, z którymi Polak nakładzie sobie po pysku za UPA, a potem pójdą wódkę razem pić.
2. Prędzej czy później dojdzie do incydentu z udziałem Polaków, co może dać kolejny powód do radykalizacji. Dodatkowo, pomimo faktu, że co sekundę jakiś Polak tłucze Polaka - to jeśli to samo zrobi z Muzułmaninem / uchodźcą / z getta w którym siłą będzie przetrzymywany, zaraz będzie o tym w BBC, CNN, dowie się świat zaraz, że Polak to jednak jest gorszy niż Nazista. To może spowodować chęć wykonania "odwetu", "ukarania" Polaków, że podnieśli rękę na synów proroka. I zwiększyć prawdopodobieństwo aktywności grup a i b na terenie naszego kraju.
3. Przechowywanie tych ludzi tutaj, siłą w obozach, nie jest żadnym rozwiązaniem. Każdy kto grał w gry, wie, że jak gra zaczyna się w więzieniu, to pierwsze co się robi, to daje z tego więzienia drapaka i przy okazji tłucze ciemiężycieli :-) To najbardziej naturalna reakcja na świecie. Oni chcą do Niemiec - siłą przetrzymują ich Polacy = Polacy są Ci źli. Dodatkowo, jeśli się okaże, że te osoby dostaną domy, mieszkania,dożywotnio ekwiwalent 1000 euro, to nasi rodacy rozniosą w pył każdy rząd, który tak zrobi. Dlaczego? Skoro tyle osób wiąże koniec z końcem, problemy lokalne nie są rozwiązane, zawsze nie ma pieniędzy nawet na remont lokalnej drogi - a tu ktoś dostaje domy i pieniądze jakie się obywatelowi nie śniły. Wzbudzi to kolejną nienawiść: ludzi do tych uchodźców oraz ludzi do rządu.
4. Przyjęcie 7tysięcy dzisiaj, oznacza przyjęcie kolejnych 7 za rok, a potem znow i znow i znow. Dlaczego? Bo Europa nie ma żadnych rozwiązań i kolejne miliony już szykują się do podróży do UE. Zatem rozwiązanie obecnego problemu poprzez przyjęcie do siebie jakiś ilości osób - tak naprawde niczego nie rozwiązuje. A daje jasny sygnał w świat - że kto Włoską / Grecką granicę przekroczy, tego jakoś się tu w Europie ulokuje i ten tysiąc ojro się dostanie.

Powinniśmy dogadać się z Turcją, na zasadzie - aby uspokoić UE - tak, bierzemy - i dogadujemy się z Turcją, że im ich forwardujemy dalej. Tam będzie im lepiej, bo religia się zgadza, kultura się zgadza. Łatwiej i lepiej będzie się im żyło tam.

post wyedytowany przez Vader 2017-07-01 11:58:52
01.07.2017 15:42
46.4
3
Predi2222
96
CROCHAX velox


Ahh, Alex , jak ja lubię gdy o mnie wspominasz w swoich przemyśleniach :)

z ciekawości zapytam, co ty zrobisz jak w Polsce jakiś pastuch zrobi zamach? Napiszesz że "trzeba się przyzwyczaić do życia z terroryzmem" czy może " zamachy to część życia w wielkim mieście"?

Jeśli już polska kogoś przyjmie to będzie to po selekcji

Zaskoczę cię, przymusowa relokacja to bierzemy takich jakich nam wcisną, czyli jakiś pastuchów z erytreii i innej republiki konga gdzie nie ma wojny.

wiecie że te osoby trafią do ośrodków gdzie ich poziom swobody nie będzie o wiele większy od więzienia.

Proponuje ci jechać na Górę Kalwarii i zapytać mieszkańców jak żyje im się z czeczenami po sąsiedzku.

01.07.2017 21:54
46.5
1
Ko-o-ast-y
44
Konsul

Od urodzenia mieszkam na "zabitej dachami wiosce"(bym jej tak nie nazwał) i jest mi z tym dobrze. Zdala od cywilizacji i tworu zwanego "społeczeństwem"

02.07.2017 06:51
46.6
Matysiak G
115
bozon Higgsa

To może czasem pojedź gdzieś, gdzie więcej widać?

01.07.2017 14:38
47
4
odpowiedz
4 odpowiedzi
qLa
175
Temet nosce

Partie opozycyjne, póki nie pojmą prostego faktu ciągle będą przegrywać z PiS - każdy kto będzie wyrażał polityczne poglądy proimigranckie po prostu przegra, prosta statystyka sondażowa "Czy jesteś za przyjęciem uchodźców" daje odpowiedź, PiS stał się mistrzem w graniu w to, co trafia w najwięcej osób.

01.07.2017 14:45
47.1
Ayano Aishi
9
Centurion

Owszem, moim zdaniem to nawet PO/Nowoczesna będzie deklarować anty-uchodźcze obietnice przed wyborami, w innym wypadku to byłby samobój już na starcie. Tylko co z tego, powszechnie wiadomo że PO słynie z niedotrzymywania obietnic wyborczych i wyszukiwania wymówek, moim zdaniem na 100% by akurat w tym aspekcie słowa nie dotrzymali. Nowoczesna jako duchowy spadkobierca PO na pewno poszła by tą samą drogą, dlatego trzeba mieć nadzieje że powstanie jakaś konkurencyjna dla PiSu partia, której priorytetem dla odmiany byłby interes naszego państwa... Ale póki co na to się nie zanosi.

01.07.2017 14:48
47.2
1
qLa
175
Temet nosce

Dokładnie, obecnie to mamy taką sytuację, że na bezrybiu i rak ryba i PiS o ile nie popełni gafy totalnej spokojnie sobie będzie dryfował u władzy przez kolejne lata.

01.07.2017 18:53
47.3
SuperSamuraj
20
Pretorianin

To dobrze, że PiS nie chce przyjmować uchodźców...

Ale... Sam napisałeś że PiS jest mistrzem w graniu o to, co trafia najwięcej osób.

Wiesz jak się nazywa takie "trafianie" ?

To POPULIZM.

Aczkolwie trochę bardziej dupne PO też jest populistyczne...

02.07.2017 02:22
47.4
qLa
175
Temet nosce

Naturalnie, to się nazywa populizm, obserwacja godna odkrycia antybiotyku...
Tak realnie natomiast - fakty są takie, że nasze społeczeństwo nie chce imigrantów - powodów jest tu mnóstwo, od czystej nienawiści rasowej, kulturowej, narodowej, religijnej, po niepewność co do ich pochodzenia, ich intecji, ich sposobu przyjmowania, ich zasady przyjmowania.
Wybory w demokratycznym państwie wygrywa się GŁOSZĄC POPULIZM. Różnica jest taka, że PiS w dużej mierze na elektoracie lewicowym ( spadkobiercach Samoobrony, których wchłonął za pierwszej władzy ) poza elektoratem radiomaryjnym i częściowo jakimś narodowym mając własne jądro może chłonąć publikę, która z jakiegokolwiek powodu wyżej wymienionego ma stosunek anty lub ambiwalentny w kwestii uchodźców.
Wracamy tu do zdania pierwszego - póki na scenie nie będzie nikogo w pewnych kwestiach bliższego PiS ( przynajmniej tych podstawowych ), a gospodarczo/podatkowo w stronę luźności - game over :)

01.07.2017 16:26
48
3
odpowiedz
3 odpowiedzi
Milka^_^
161
Zjem ci chleb

Od siebie chciałbym dodać że psychologowie społeczni robili badania: chcieli zasymilować dwie różne grupy etniczne.
Wynik ich przeraził bo zamiast asymilować się to się tylko bardziej podzielili.
No ale europa wie lepiej.

01.07.2017 16:53
48.1
4
Aurelius
78
Weteran

Asymilacja to WYNARODOWIENIE. To odrzucenie ogromnej większości własnych wartości, przekonań, norm, zachowań itp. itd. itd.. A potem przyjęcie wzorów zachowań gospodarzy. Lub najeźdźców.

Jest bez problemu do zrobienia ale w bardzo specyficznych przypadkach:
1) grupa do której następuje asymilacja musi być pod wieloma względami ATRAKCYJNIEJSZA: tak się zasymilowała i spolonizowała szlachta litewska czy ruska (chłopi już niekoniecznie jak wiemy) albo imigranci w USA. Zarabizowały się też ogromne masy po podbiciu bliskiego wschodu czy Afryki Północnej przez Arabów - po prostu to dawało odpowiednie profity a nie kary.
I dlatego asymilacja się nie udała w UE: głoszenie haseł o równości kultur i cywilizacji, wydawanie pieniędzy na zachowanie tożsamości kulturowej, jakieś arabskie domy kultury, szkoły, lekcje itp. itd. spowodowały że młody Marokańczyk powie: "ale o co wam chodzi z asymilacja? skoro każda kultura jest równa, to moja kultura jest równie dobra jak wasza, więc spier.... mi tu, a jak się nie podoba to się zarabizujcie".

2) Druga opcja to taka, że zawsze znajdą się jednostki czy grupy skrzywdzone przez własną społeczność, które z chęcią przejdą na inną stronę. Islamizacja Indii była możliwa właśnie dlatego, że najniższe kasty czy pozakastowcy przeszli na islam by dorwać się do władzy i zemścić na gnębiących ich ziomkach z wyższych kast. Przy okazji to się wzmacnia z punktem 1.
Wśród obecnych i przeszłych imigrantów też jest TROCHĘ takich ludzi.

3) Zawsze też można odbierając noworodki mniejszościom i przekazywać je wychowanie rodzin gospodarzy, by nigdy nie zasmakowały rodzinnego języka, kultury i "wartości". Ale jak wiadomo, tak się nie da z powodu różnych takich zaszłości historycznych.

Nie ma tu raczej innych opcji: można pisać coś tam kredą czy robić marsze, umawiać się na spotkania i prowadzić warsztaty oraz "edukować", ale skuteczność na poziomie 0,00000000001%.

post wyedytowany przez Aurelius 2017-07-01 17:13:06
02.07.2017 07:08
48.2
Matysiak G
115
bozon Higgsa

Milka

Daj linka. Brzmi ciekawie.

02.07.2017 14:22
48.3
Milka^_^
161
Zjem ci chleb

Matysiak - chwilowo siedzę na kartonach jak znajdę to podrzuce źródło. Znalazłem to w książce Cialdiniego o manipulacjach (Cialdini wywieranie wpływu na ludzi) strona około 200, tam jest dokładne źródło. Się dokopie to ci podam dokładnie kto robił badania.

post wyedytowany przez Milka^_^ 2017-07-02 14:24:56
02.07.2017 09:09
49
odpowiedz
'ekto
117
Konsul

Rozmyśliłem się. Nic konstruktywnego.

post wyedytowany przez 'ekto 2017-07-02 09:12:43
02.07.2017 09:37
50
odpowiedz
16 odpowiedzi
Ahaswer
60
ciwun

Porównywanie sytuacji niektórych państw Europy Zachodniej do Polski jest nieporozumieniem. Największe problemy z imigrantami (i ich potomkami) z Bliskiego Wschodu i Afryki mają te kraje, które przez lata zaniedbywały kwestie integracji i asymilacji tej ludności, pozwalając na samoczynne tworzenie się gett, a niekiedy wprost wypychając całe rodziny arabskie i afrykańskie na margines życia społecznego. To nie są zaniedbania z ostatnich lat, ale z ostatnich dziesięcioleci, będące częścią długotrwałego procesu społecznego, prawnego, edukacyjnego, kulturowego... Ponadto należy pamiętać o uwarunkowaniach historycznych, związanych z kolonializmem, czyli z tematyką Polski praktycznie w ogóle nie dotyczącą.

My przyjęliśmy w latach 90., gdy byliśmy krajem znacznie biedniejszym, blisko 90 tysięcy muzułmanów czeczeńskich. Nie stanowili oni problemu społecznego, z biegiem lat większość ruszyła dalej na Zachód. Przyjęcie, zgodnie z umowami zawartymi przez polski rząd w 2015 roku, kilku tysięcy nie imigrantów, ale uchodźców wojennych, w żaden sposób nie mogłoby Polsce zaszkodzić. W polskich warunkach nie tworzyliby oni gett, nie zasiedlali w dużych skupiskach określonych osiedli mieszkaniowych, w ciągu kilku lat znaczna większość z nich Polskę by opuściła.
My wypełnilibyśmy nasze międzynarodowe zobowiązania a przeciętny Kowalski, o ile nie szczuto by go na przybyszów, nawet by ich na oczy nie ujrzał.

Ale niewypełnienie zobowiązań naprawdę może Polsce zaszkodzić, nie tylko politycznie, w ramach Unii Europejskiej, ale też wymiernie, gospodarczo. Polityczne wykorzystywanie tematu uchodźców jest nie tyle cyniczne czy populistyczne, ile po prostu dla Polski szkodliwe.

Lekko humorystycznie mówiąc, ale jednak szczerze, mogę to podsumować następująco: tylko zdrajcy, ludzie nienawidzący Polski i Polaków, czyli pisowcy, mogą dalej brnąć w ten temat, w taki sposób by docelowo Polsce zaszkodzić. Patrząc na politykę pisowców widzę wyraźnie, że oni chcą szkodzić Polsce kompleksowo, bo nie tylko o uchodźców przecież chodzi... Niemal na każdej płaszczyźnie wkładają kij w szprychy państwu, które w latach 1989-2015 stabilnie i konsekwentnie się rozwijało. Skłócając Polskę z całym światem cywilizowanym, ze światem Zachodu, do którego Polacy przecież aspirowali, przyczynią się do wypchnięcia Polski na Wschód i tylko Bóg jeden wie, ile energii, czasu i środków potrzebnych będzie na odkręcenie skutków polityki zdrajców, prymitywów i miernot.

post wyedytowany przez Ahaswer 2017-07-02 09:45:14
02.07.2017 09:53
50.1
1
alchemiakr
34
Konsul

PIS nie przyjmuje imigrantów z Afryki ponieważ nienawidzi Polaków? Naprawdę są tacy ludzie myślący jak ty czy to tylko prowokacja w stylu PO?

02.07.2017 09:59
50.2
Ahaswer
60
ciwun

Umiesz czytać ze zrozumieniem czy niespecjalnie? Zatem jeszcze raz, specjalnie dla ciebie :D

Przyjęcie, zgodnie z umowami zawartymi przez polski rząd w 2015 roku, kilku tysięcy nie imigrantów, ale uchodźców wojennych, w żaden sposób nie mogłoby Polsce zaszkodzić.

Ale niewypełnienie zobowiązań naprawdę może Polsce zaszkodzić, nie tylko politycznie, w ramach Unii Europejskiej, ale też wymiernie, gospodarczo.

I teraz zestaw ze sobą te dwa zdania, by dojść do prostej konkluzji ;) Czy polityka zdrajców ostatecznie przyczyni się do zacieśnienia więzi Polski z Zachodem czy odwrotnie? Czy uczynienie czegoś, czego przeciętny Polak nawet nie odczuje (przyjęcie niewielkiej grupy uchodźców wojennych), a co uchroni Polskę przed negatywnymi konsekwencjami politycznymi i gospodarczymi, byłoby aż tak uciążliwe dla ciebie? Jeśli codziennie karmisz się TVP, to rzeczywiście ciśnienie ci skoczy. Ale to jedyne, na co będziesz narażony.
Bo snucie wizji, że Polska, kraj rzekomo kolonialny, w dającej się przewidzieć przyszłości, zostanie zasiedlona milionami Arabów i Murzynów z byłych polskich kolonii, to tylko taka pisowsko-ruska bajka, z dziadkiem Mrozem w tle. Wierz mi na słowo.
I uwierz mi też na słowo, że Polska nie pójdzie drogą Szwecji. Mam na to taki pisowsko-ruski argument: nie bo nie :D

post wyedytowany przez Ahaswer 2017-07-02 10:21:42
02.07.2017 10:09
50.3
1
Aurelius
78
Weteran

Przyjęcie, zgodnie z umowami zawartymi przez polski rząd w 2015 roku, kilku tysięcy nie imigrantów, ale uchodźców wojennych, w żaden sposób nie mogłoby Polsce zaszkodzić.

Na pewno? Przecież fali do Europy zachodniej już nie zatrzymasz. Teraz byś chciał ich przyjąć by Polsce nie zaszkodzić. OK.

Ale co zrobisz za pół roku, dwa, trzy, pięć? Za 3 lata już będzie można zaszkodzić Polsce i nie wypełnić KOLEJNYCH I KOLEJNYCH I KOLEJNYCH zobowiązań? Czy nadal nie będzie można i trzeba je będzie wypełniać? A za 5 lat? Za 7? Za 10?

Przy okazji: mam zawsze totalny ubaw z twoich "analiz" politycznych. Tak od czasu jak piałeś z zachwytu przy obalaniu Kaddafiego, mimo że ogromna część ludzi - w tym ja - pisali ci że skończy się Irakiem 2 i falą uchodźców. Jak się skończyło to widzimy. A teraz jak się skończy przyjmowanie kolejnych fal uchodźców to też ci piszemy.

post wyedytowany przez Aurelius 2017-07-02 10:10:45
02.07.2017 10:29
50.4
1
frer
118
Legend

Przyjęcie kilku tysięcy imigrantów to nie problem. Problemem jest to, że w momencie, gdy u nas demografia leci na łeb na szyję i większość krajów UE jest "pod kreską" od kilkudziesięciu lat jeśli chodzi o zastępowalność pokoleń (szczególnie z wyłączeniem imigrantów), to w krajach np. afrykańskich mają baby boom jakiego chyba nigdy wcześniej nie było. Niestety, rzadko za tym idzie rozwój społeczno-gospodarczy, czyli większość tylko ludzi będzie szukała rozwiązania swoich problemów w imigracji np. do Europy.

Dziś przyjmiemy niecałe 10k ludzi, a za rok będzie trzeba brać 20k, itd. Bez rozwiązań systemowych, np. załatania granic zewnętrznych UE, to jest jak zmniejszanie gorączki, kiedy pacjent umiera na sepsę.

Podstawowym problemem "tych" imigrantów jest to, że będą oni głównie obciążeniem dla krajów ich przyjmujących. Nakłady na edukację, utrzymanie ich, itd. będą obciążać budżet zapewne znacznie bardziej niż praca niektórych z nich mu pomoże.

02.07.2017 10:49
50.5
Ahaswer
60
ciwun

Bez rozwiązań systemowych, np. załatania granic zewnętrznych UE

Dlatego potrzebne są owe zmiany systemowe m.in. uszczelnienie granic. Pamiętajmy też o zachowaniu proporcji. Fala "uchodźców" na taką skalę rozpoczęła się wraz ze zmianą polityki Turcji wobec UE. Rząd Erdogana świadomie, z premedytacją, "przepuścił" tych ludzi przez swoje terytorium. Przygniatająca większość "uchodźców" docierała wtedy do Europy przez Anatolię. Nawet ci, co docierają pontonami do wybrzeży Włoch i na wyspy greckie, także zaczynają swoją podróż przez Morze Śródziemne z Anatolii.
Wśród "uchodźców" tylko przez pewien czas dominowali Syryjczycy. Potem pojawiło się mnóstwo Pakistańczyków i Afgańczyków, do nich dołączali ludzie z Sudanu, Sudanu Południowego, państw Afryki Środkowej i Wschodniej...
Zjawisko to propagandowo wykorzystało Państwo Islamskie. Zsynchronizowało w czasie zamachy w Europie, często wykorzystując obywateli państw europejskich, w tym ludzi w Europie urodzonych. Jednocześnie wraz z uchodźcami do Europy zaczęli przenikać terroryści z państw arabskich.

Do pewnego stopnia można zastosować rozwiązania imigracyjne istniejące w Australii. W kontrolowany sposób przyjmować imigrantów, pod kątem ich wykształcenia i przydatności na europejskim rynku pracy. Oczywiście najpierw trzeba uszczelnić granice. Fala uchodźców nie jest już taka jak 2 lata temu, bo chwilowo dogadano się z Erdoganem. To jest czas na wytchnienie i wprowadzenie owych systemowych rozwiązań. Problemem jest pewna polityczna indolencja w Komisji Europejskiej, która tego czasu nie wykorzystuje właściwie.
Ewidentnie Unia Europejska przeżywa kryzys i nie jest w stanie wypracować spójnych rozwiązań, szczególnie, że w jej łonie istnieją tacy hamulcowi jak pisowcy, z którymi poważna dyskusja na jakikolwiek temat jest niemożliwa. Ale z drugiej strony poszczególne państwa europejskie, gdzie "problem imigrantów" jest najpoważniejszy, też muszą przedefiniować swoją politykę i też muszą wdrożyć wewnętrzne, krajowe, systemowe rozwiązania np. prawne, edukacyjne, społeczne. Bo te stosowane np. we Francji i Belgii od końca lat 60. nie zdały egzaminu.

post wyedytowany przez Ahaswer 2017-07-02 10:54:20
02.07.2017 10:50
50.6
3
qLa
175
Temet nosce

Pytanie więc brzmi - czemu najbogatsze i największe kraje obecnej UE - Niemcy i ( głównie ) Francja poniosły porażkę w kwestii asymilacji imigrantów odmiennych kultur i dlaczego te kraję są tymi, które najsilniejsz przymuszają innych członków do podejmowania imigrantów?

02.07.2017 10:55
50.7
twostupiddogs
169
Legend

qLa

Odróżniasz w ogóle pojęcia adaptacja, integracja, asymilacja?

02.07.2017 10:58
50.8
3
Aurelius
78
Weteran

czemu najbogatsze i największe kraje obecnej UE - Niemcy i ( głównie ) Francja poniosły porażkę w kwestii asymilacji imigrantów odmiennych kultur

Nie poniosły porażki. Przecież prowadziły przez ten cały czas politykę antyasymilacyjną: wydając miliardy na zachowanie przez tych ludzi odrębności kulturowej, poczucia tożsamości i więzi z krajami rodzinnymi. Mają to, co zamówili, co wdrożyli i za co zapłacili.

02.07.2017 11:01
50.9
twostupiddogs
169
Legend

Aurelius

"Nie poniosły porażki. Przecież prowadziły przez ten cały czas politykę antyasymilacyjną: wydając miliardy na zachowanie przez tych ludzi odrębności kulturowej, poczucia tożsamości i więzi z krajami rodzinnymi. Mają to, co zamówili, co wdrożyli i za co zapłacili."

Wszystkich od jednej linijki. Kraje UE to nie jest monolit. Różne stosowały, różne modele polityki imigracyjnej. Niemcy np. integracyjną, Francja asymilacyjną.

edit
Dlatego właśnie jak Mr Błaszczak wychodzi na konferencję i pierdzieli o polityce multi-kulti UE pokazuje nic innego jak własną ignorancję w tym temacie.

post wyedytowany przez twostupiddogs 2017-07-02 11:03:17
02.07.2017 11:01
50.10
Ahaswer
60
ciwun

Najgłośniej o relokację proszą Włochy. Generalnie muszę przypomnieć, że UE to nie tylko Niemcy. Trzymajmy się faktów, a fakty są takie, że nie licząc państw Europy Środkowo-Wschodniej reszta Europy akceptuje politykę relokacji. Co więcej, według ostatniego sondażu okazuje się, że większość obywateli UE jest za relokacją i solidarnością państw unijnych w temacie przyjęcia uchodźców i odciążenia Włoch i Grecji.
Niemcy i Francja nie przymuszają więc całej EU, lecz tylko kilka krajów z jej wschodniej części, które taki przymus odrzucają. Sęk w tym, że polski rząd w 2015 roku do pewnych rzeczy się zobowiązał. Podpisy zostały złożone. Nie odnoszą się one do przyszłych, nieokreślonych zobowiązań. I co do tego prawnicy są zgodni, że tamta decyzja z 2015 roku rządu polskiego nie jest elementem "przymusu" ze strony Niemiec i Francji, chodzi tylko o wyegzekwowanie tego, na co Polska sama się zgodziła.

post wyedytowany przez Ahaswer 2017-07-02 11:09:41
02.07.2017 11:05
50.11
1
Aurelius
78
Weteran

"Podpisy zostały złożone (...) chodzi tylko o wyegzekwowanie tego, na co Polska sama się zgodziła."

No ba! To podobnie jak z Grecją: na ileż to rzeczy się już ona nie zgodziła i nie podpisała by dostać pieniądze. I nic się nie stało :D.

02.07.2017 11:12
50.12
1
Aurelius
78
Weteran

Wszystkich od jednej linijki. Kraje UE to nie jest monolit. Różne stosowały, różne modele polityki imigracyjnej. Niemcy np. integracyjną, Francja asymilacyjną.

BUHAHAHA. Oczywiście. To były bardzo różne modele, mające ten sam skutek.

02.07.2017 11:21
50.13
twostupiddogs
169
Legend

Aurelius

Jak już ustaliliśmy, że jednak Francja i Niemcy stosowały różne strategie możemy porozmawiać o różnych skutkach w tych krajach.

02.07.2017 12:29
50.14
1
Aurelius
78
Weteran

Różne strategie? OK.
To wymień elementy tej i tamtej, i podaj różnice.

02.07.2017 13:08
50.15
twostupiddogs
169
Legend

Aurelius

Jedna to asymilacja, druga integracja.

www.google.pl

02.07.2017 13:42
50.16
2
qLa
175
Temet nosce

To opowiadaj o tej asymilacji i integracji, skoro masz bogatszą wiedzę, albo daj jakieś źródła opisujące te modele i ich efekty.

02.07.2017 12:53
52
2
odpowiedz
Herr Pietrus
157
Ubecka Wdowa

Ja to się znowu po prostu zgadzam z Vaderem i jego wpisem pod postem Alexa.
Byłbym skłonny do europejskiej solidarności na samym początku tego burdelu, gdy faktycznie się zakotłowało i nikt jeszcze dobrze nie wiedział co i jak.
Ale miesiące mijają, problem nie znika, tylko co najwyżej raz maleje, raz narasta, a ja słyszę z ust polityków UE wciąż te same hasła o solidarności, tolerancji, miłości bliźniego, o europejskich wartościach i prawach człowieka i nie widzę żadnych zdecydowanych działań w kierunku rozwiązania problemu poza próbą pozbycia się części kłopotu. W takiej sytuacji to ja naprawdę mam w nosie solidarność.

02.07.2017 13:06
53
4
odpowiedz
Kilgur
139
Senator

Ahaswer -> Najgłośniej o relokację proszą Włochy

Nie ma co sie dziwic organizacje pozarzadowe zawijaja nielegalnych imigrantow praktyczbnie z brzegow afryki i wszystko to laduje we wloszech

02.07.2017 13:48
54
2
odpowiedz
PlanetaUltra
0
Legionista

Biznes przemytników ludzi idzie pełną parą.
Pytanie kiedy REVOLUCJA w europie?

02.07.2017 23:54
55
odpowiedz
1 odpowiedź
:. Lustro_Dushy .:
5
Shkyeletor

Przyglądam się bacznie dyskusji. Chciałbym zrobić mały refresh wątku. Nie ma sensu przenosić się na v. 2.0, więc zrobię to tutaj :)
Jako odświeżenie chciałbym zadać dwa pytania do zwolenników jak i przeciwników przyjmowania uchodźców.

Zacznijmy od :
Zwolenników
Czy chcielibyście przyjąć wszystkich? Bez względu na wyznanie? Uzasadnijcie proszę zarówno tak i nie.

I przeciwników
Czy przyjęcie chrześcijan Waszym zdaniem byłoby problemem dla Polski? Uzasadnijcie proszę j.w

Jesteśmy członkiem UE. Mamy zarówno prawa jak i obowiązki względem UE.Rzecz to oczywista.Mamy prawo chronić naszą suwerenność, to też sprawa oczywista.Nie da się jakby to powiedzieć " być trochę w ciąży" :)

Dyskusja w wątku zrobiła się ciekawa i momentami zajadła. Jednak mam wrażenie ,że zatarł się niekiedy zdrowy rozsądek :) Oczywista sprawa ,że spodziewałem się bitki.Ale robię małe odświeżenie by przypomnieć istotę powstania wątku i jednocześnie zachęcić do dalszej dyskusji :)

post wyedytowany przez :. Lustro_Dushy .: 2017-07-02 23:57:37
03.07.2017 07:58
55.1
Aurelius
78
Weteran

Czy przyjęcie chrześcijan Waszym zdaniem byłoby problemem dla Polski?

Problem z chrześcijanami stamtąd jest taki, że to również mentalna dzicz i jeszcze gorsza niż najbardziej ekstremalny sort katoli spod sztandarów Rydzyka i Ordocośtam. Przyjmijmy ich masowo a będziemy mieć tu katoliban i średniowiecze pełną gębą.

03.07.2017 01:28
56
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
Herr Pietrus
157
Ubecka Wdowa
03.07.2017 08:44
56.1
2
Kamilowy
68
Generał

I będzie coraz częściej do odwetów, ludzie mają dosyć.
Też możliwa opcja że sami muzułmanie, isis to robi by robić zamieszanie by podkręcić spirale nienawiści

03.07.2017 09:09
56.2
Predi2222
96
CROCHAX velox

no kto by się spodziewał, przecież unia miała rozbroić swoich obywateli :)

post wyedytowany przez Predi2222 2017-07-03 09:11:42
03.07.2017 07:11
57
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Vader
155
Legend

Czy przyjęcie chrześcijan Waszym zdaniem byłoby problemem dla Polski? Uzasadnijcie proszę j.w

Jest to opcja, którą skłonny byłbym rozważyć, po wdrożeniu odpowiednich procedur sprawdzających i nadaniu służbom specjalnych wiecej uprawniej do inigwilowania tych osob.

03.07.2017 07:20
57.1
Widzący
158
Legend

Zapomniałeś o podpisie:

Fieliks Edmundowicz Dzierżynskij

03.07.2017 09:24
58
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
lordpilot
135
Senator

Mariusz Kamiński, wiceprezes PiS apeluje o przyjęcie uchodźców! *

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/w-2002-mariusz-kaminski-z-pis-chcial-przyjecia-uchodzcow/27d278h

*W 2002 r. - chodziło o muzułmanów z Czeczeni. Cynizm, obłuda i zakłamanie bolszewików z PiS nigdy nie przestanie mnie zadziwiać...

03.07.2017 09:31
58.1
4
Kamilowy
68
Generał

Mnie w pisie najbardziej drażni z jaką lekkością zapraszają Ukraińców, dają karty polaka, obywatelstwo. Nie patrząc na konsekwencję

03.07.2017 10:05
58.2
Thrud
109
Generał

przynajmniej śłowiańskich uchodźców przyjmują

03.07.2017 11:05
58.3
Kamilowy
68
Generał

Jacy uchodźcy proszę Ciebie. Walki toczą się tylko w donbasie, a patrz jaki to wielki kraj.
Co z tego że Słowianie. Ja już wielokrotnie mówiłem w czym jest problem i nie mam już sił i chęci to w koło powtarzać bo i tak jak ktoś nie rozumie to i tak nie będzie rozumieć.

03.07.2017 10:48
59
odpowiedz
2 odpowiedzi
:. Lustro_Dushy .:
5
Shkyeletor

@lordpilot ... Ty śmieszku, Ty śmieszny taaaki ...
Ciekawe to co Nam zapodałeś.Ale to nie tak łatwo się da rozumieć, ponieważ.
Po pierwsze.
1. Wtedy była inna sytuacja w Europie i na świecie. Było przede wszystkim bezpieczniej. W krajach takich jak Syria, Libia i innych wszyscy grzecznie siedzieli na dupach bo byli trzymani za mordy. Potem przyszedł przyszedł wujek Sam, i w myśl idei wprowadzenia demokracji zrobił rozpierduchę i się zaczęło :) A co do samych Czeczenów. Oni nigdy nie stanowili zagrożenia dla państw europejskich, i nadal nie stanowią, i moim zdanie to są fakty
Po drugie.
2. Politycy często zmieniają swoje poglądy. Wielu jest takich.Nie mogę linków wstawiać bo bym coś poszukał, i to z różnych partii. Mistrzem który był chyba we wszystkich ugrupowaniach jest popularny "Miś". Chyba wiesz o kogo chodzi ;) Chciałbym wierzyć,że politycy robią tak bo mądrzeją, ale to ... moim zdaniem polityczny science fiction ;)
Po trzecie.
3. Punkt widzenia , zawsze zależy od puntu siedzenia. Słupki, słupki, słupki. Choć problem uchodźców można byłoby rozwiązać obecnie w sposób pokojowy to słupki zwyciężają.Ludzie tak chcą, to trzeba tak prawić.Wtedy dążyło się do władzy(rządziło SLD-UP-PSL, a od 2003 już bez PSL) więc trzeba było inaczej prawić.
I to moim zdaniem w kontekście wypowiedzi posła Kamińskiego z 2002 roku jest niestety najbliższe prawdy.

post wyedytowany przez :. Lustro_Dushy .: 2017-07-03 10:49:51
03.07.2017 11:12
59.1
3
Predi2222
96
CROCHAX velox

Oni nigdy nie stanowili zagrożenia dla państw europejskich, i nadal nie stanowią, i moim zdanie to są fakty

Sugerowałem już to Alexowi , więc i tobie zasugeruje, jedź na Górę kalwarii i zapytaj się mieszkańców jak im żyje się w sąsiedztwie czeczenów .

03.07.2017 11:34
59.2
Texas84
101
Generał

Predi2222 wiem o czym mówisz i znam po części temat.
Choć jakiś czas temu miałem do czynienia z małą grupą czeczenów i akurat (o dziwo!) Ci byli dosyć ułożeni.
Być może było ich za mało? Nie mam pojęcia ale wiem o czym piszesz odnośnie Kalwarii.

post wyedytowany przez Texas84 2017-07-03 11:35:15
03.07.2017 11:27
60
8
odpowiedz
SuperSamuraj
20
Pretorianin

Nie ma nawet o czym dyskutować. Polaków nie stać na utrzymanie samych siebie a co dopiero uchodźców, wśród których są terroryści i sympatycy IS, Al Kaidy i innego ujstwa.

http://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/warunki-zycia/ubostwo-pomoc-spoleczna/zasieg-ubostwa-ekonomicznego-w-polsce-w-2016-r-,14,4.html

W 2016 roku 5% Polaków żylo w skrajnej biedzie... Ile to jest ludzi, unijne lewaczki ? No ile ? Nic was to nie obchodzi, prawda ? Rapefugees FIRST

A o to co prezentują sobą "uchodźcy" z Bliskiego Wschodu i Afryki :)

- wysoka przestępczość
- analfabetyzm
- HIV, w Afryce jest najwięcej zakażonych
- ukryci terroryści
- brak chęci do jakiejkolwiek pracy
- zerowy poziom asymilacji

Cudownie po prostu...

03.07.2017 21:31
61
5
odpowiedz
3 odpowiedzi
ashiaron
17
Chorąży

I to w sumie tyle w tym temacie. Nagle potwierdzaja to co wiekszosc wie juz od dawna. Ale moze jednak w koncu niektorzy politycy przestana mylic imigrantow z uchodzcami.

https://www.o2.pl/artykul/a-jednak-onz-wyliczylo-ilu-jest-uchodzcow-wsrod-imigrantow-6140318689626241a

post wyedytowany przez ashiaron 2017-07-03 21:35:02
03.07.2017 22:30
61.1
1
qLa
175
Temet nosce

Szok, niedowierzanie, niewiarygodne :o

04.07.2017 06:59
61.2
1
Vader
155
Legend

Nikt by się nie spodziewał.
Ale nie ufajmy temu, kluczowe jest to jaką opinię w tej sprawie ma TVN, bo zaraz się może okazać, że ONZ jest "rasitowskie" i sieje mowe nienawisci.

post wyedytowany przez Vader 2017-07-04 06:59:57
04.07.2017 09:09
61.3
Predi2222
96
CROCHAX velox

bo zaraz się może okazać, że ONZ jest "rasitowskie" i sieje mowe nienawisci.

W takim przypadku unia powinna zdelegalizować ONZ XD

04.07.2017 00:17
62
2
odpowiedz
Herr Pietrus
157
Ubecka Wdowa
04.07.2017 17:22
63
odpowiedz
Thrud
109
Generał

takiego może https://www.cda.pl/video/1475231ac kunrna to samo dałem co wyżej

post wyedytowany przez Thrud 2017-07-04 17:23:51
04.07.2017 20:56
64
1
odpowiedz
12 odpowiedzi
zychomir
8
Pretorianin

zaglądam czasami na forum Newsweeka, naTemat, Wyborczej - niestety, i jedna, i druga strona sporu wykazuje zatrważający brak wiedzy w temacie.

już jakiś czas temu dałem sobie spokój z ludźmi, którzy tematem zainteresowali się dopiero we wrześniu 2015 roku - ich opinie ukształtowali politycy PiS albo dziennikarze Wyborczej (w zależności od opcji światopoglądowej).

zamiast rzetelnej debaty, mamy populizm, niewiedzę i pogardę z każdej strony.

a wystarczyłoby czasem przeczytać choćby jedną dobrą książkę - na przykład "Nową ojczyznę" Paula Scheffera.

04.07.2017 22:44
64.1
Widzący
158
Legend

Sposobów okazywania wyższości jest dużo więcej niż niejednemu się wydaje.

http://biuletynmigracyjny.uw.edu.pl/publikacje

04.07.2017 23:09
64.2
1
zychomir
8
Pretorianin

tu nie chodzi o okazywanie wyższości, ale o jakieś niezbędne minimum, odrobinę namysłu. Bez tego jedni bredzą o "uchodźcach z Syrii" (nawet jeśli to afgańscy Chazarowie), a inni powtarzają bzdury o "krwiożerczych islamistach, którzy gwałcą blondyny". A za tę polaryzację odpowiadają nie politycy, ale (psia ich mać) dziennikarze najbardziej poczytnych gazet.

nie mówiąc już o tym, że co drugi pismak robi z siebie znawcę tematu.

04.07.2017 23:19
64.3
qLa
175
Temet nosce

zychomir
Uważam, że jesteś w błędzie, błędzie pomylenia skutku z przyczyną, przyczyną jest to, że prosty człowiek jest spolaryzowany - albo jest za, albo przeciw, skutkiem jest to, że media z jednej i drugiej strony wykorzystują tę postawę w celu jej umacniania.
Wiadomym jest, że w obecnych czasach centrum istnieje tylko w elektoracie, a nie w zakresie intelektualnym ( prasy, kultury ) - lub istnieje w zakresie ograniczonym pod względem odbiorcy, lepiej kształtować twarde postawy poznawcze, niż skłaniać do rozmysłu zarówno za, jak i przeciw.

05.07.2017 07:30
64.4
Widzący
158
Legend

Cóż zatem czynić trzeba?
Jedni powiedzą edukować, siać ziarno zrozumienia co wzejdzie kłosami miłości i tolerancji.
Drudzy rzekną wprost przeciwnie, prosty człowiek prostym jest, albowiem jest głupi i takim pozostanie na wieki wieków.

Trzeci zaś wybiorą cyniczną drogę oglądu świata jakim jest, uznając że czynić cokolwiek nie ma sensu, bo czynienie czegokolwiek, jałowym jest i daremnym.

05.07.2017 15:43
64.5
3
Vader
155
Legend

Europa od lat testuje drogę "miłości, tolerancji i alles komt". Tyle, że oprócz polityków za kulodopornymi szybami i dziennikarzyn - nikt się efektami nie zachwyca.

05.07.2017 16:13
64.6
4
Kilgur
139
Senator

Najlepiej widac w szwecji jak dobrze sie sprawdzila droga "milosci i tolerancji"

05.07.2017 16:19
64.7
3
Vader
155
Legend

Ale co tam, jeżeli wpuszczenie islamu do PL rozzłości Kaczora to na pewno jest to tego warte. Grunt, to miec wlasciwe priorytety.

05.07.2017 23:52
64.8
3
qLa
175
Temet nosce

Widzący
Cóż za zabawna polaryzacja - czyli mamy albo ludzi miłościwych i tolerancyjnych, czyli ogólnie uznających, że dane państwo musi, niezależnie od zasad, warunków, albo prostych i głupich ludzi.
Przecież tu nie ma pytań - jak, kogo, gdzie, kiedy, na jakich zasadach. Po prostu - dobrzy i głupi.

06.07.2017 00:39
64.9
:. Lustro_Dushy .:
5
Shkyeletor

@Widzący NIE! To nie o to chodzi...Nie o to kaman ....no weź się ogarnij...Nie może być ludzi głupich i prostych...Nie ma mądrych i głupich.....Widzący do diabła !!!! Są ludzie myślący tak jak Ty i Ja...I są myślący inaczej...Każdy punkt widzenia trzeba docenić...Różnica polega na tym, by robić to z rozsądkiem......Nie wiem jak to jest na tych forach... Ja to bym czasem kogoś zYebał... ale muszę być grzeczny.....:)

06.07.2017 07:24
64.10
Widzący
158
Legend

Trójkierunkowa polaryzacja rzeczywiście zabawną by była, z tym że powstała ona wyłącznie w Twojej głowie na potrzeby szybkiej odpowiedzi.

Zatem moi mili, na czym to stanęło.
Aaaa, myśleć trzeba.
No dobrze, to pomyślmy.
Co tam nam proponowali dyskutanci?
Myślimy, myślimy, myślimy i wychodzi że nic.
No jasne że ogólnie to tak, trzeba, należy, powinno się, niezbędne, nie wolno, zgadzam się, nie zgadzam się, popieram, nie popieram................
Właściwie każdy powiedział to co wiedział i dalej będzie tak jak jest.(EG.)

A według wielu pytania są proste jak myśl wodza.
Zabijamy czy karmimy?
Jeżeli karmimy to na wybiegu czy poprzez kraty?

06.07.2017 22:20
64.11
2
qLa
175
Temet nosce

To ja żeby uprościć jeszcze doradzę - wybudujmy na koszt podatników UE pomost Afryka UE i Azja UE - bądźmy kochający, karmimy, przecież już imigrantów podejmujemy prawie na miejscu.

07.07.2017 07:42
64.12
1
Vader
155
Legend

Może nawet Widzący się załapie, by wbić pierwszą łopatę ;)

05.07.2017 15:32
65
odpowiedz
4 odpowiedzi
:. Lustro_Dushy .:
5
Shkyeletor

@Widzący "siać ziarno zrozumienia co wzejdzie kłosami miłości i tolerancji." - Taak, jasne. Obawiam się ,że dla co niektórych za późno na edukację. Pamiętasz Bruca Willisa z filmu Szklana pułapka 3 gdy z transparentem" nie lubię czarnuchów" wszedł do czarnej dzielnicy? :) Nie odważyłbym się wejść z takim w gromadę "narodowców" i innych skrajnych oszołomów, a Ty ? ;)
Naprawdę staram się sobie jakoś tłumaczyć poglądy wszystkich i nikogo nie obrażać, ale w pewnych skrajnościach odczuwam powątpiewanie w sens ich zrozumienia .

05.07.2017 15:42
65.2
Widzący
158
Legend

Cóż zatem czynić trzeba?

05.07.2017 15:45
65.3
:. Lustro_Dushy .:
5
Shkyeletor

Wydaje mi się,że myśleć po prostu ;) Choć to nie proste jest, absolutnie.
Widzący, czy Ty widzisz? Kolejne dwa qutafony dały mi minus. Uwieelbiam swoich antyfanów ;)

05.07.2017 16:00
65.4
Widzący
158
Legend

W myśl doktryny cierpienie uszlachetnia.
Jeden minus czy tysiąc, nic one nie znaczą, wszystkie i tak rozbiją się o spiż piersi niezłomnej, o czoło wzniosłe i te wszystkie inne pierdoły będące stygmatem bohatera patrioty.

05.07.2017 16:13
65.5
:. Lustro_Dushy .:
5
Shkyeletor

Zgadzam się z Twoim zdaniem @Widzący. W kwestii mojego spokoju "dushy" spowodowanej nielubianymi znakami którymi zostałem "oflagowany" jest w porządku ;) Jednak chciałbym zwyczajnie móc dawać plusy, a także oceniać gry na forum. A póki co nie mogę. I tu kuleje moje poczucie obowiązku :)

06.07.2017 08:59
66
2
odpowiedz
Predi2222
96
CROCHAX velox
06.07.2017 09:05
67
2
odpowiedz
Vader
155
Legend

Brzmi jak rozsądny plan "Jeszcze więcej Imigrantów".

06.07.2017 22:24
68
1
odpowiedz
rex99981
5
Chorąży

Najlepiej jest pomoc im w ich rodzimych krajach ale teraz to nie tylko z syrii ale z środkowej afryki przybywaja no i słabo jest ale do polski nie chca iść tylko UK Francja Niemce lecz i tak jestem za tym zeby zamiast pomagac im w Europie trzeba pomoc w azji i afryce

06.07.2017 23:18
69
odpowiedz
Deser
189
neurodeser

Dobrze, że nam Indianie na miejscu pomagają :)

07.07.2017 00:06
70
odpowiedz
Beret z antenką
35
Generał

Co jest?! Jak tam rycerstwo jego mać? Dobrze pilnujecie porządku i bezpieczeństwa?
Pamiętajcie! Wróg czuwa!

07.07.2017 07:13
71
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
Vader
155
Legend

A co tam w Szwedzkim obozie słychać?

07.07.2017 08:39
71.1
1
Predi2222
96
CROCHAX velox

Camelson na pewno wie, on jako jedyny dysponuje rzetelnymi źródłami informacji

07.07.2017 08:48
71.2
1
Vader
155
Legend

Tyle, że jego informacje to ja znam na pamięć:
"Problem nie istnieje, do terroryzmu trzeba się przyzwyczaić, a u nas w Polsce więcej ludzi ginie w wypadkach, jak przyjmiemy 7000 i jeden będzie terrorystą i zabije 20 Polaków, to hej! pomogliśmy 7k!, Islam jest religią pokoju, jeszcze więcej Uchodźców"

07.07.2017 07:30
72
odpowiedz
Cyniczny Rewolwerowiec
44
Senator

Na pewno lepiej słychać niż przedstawiają to ruskie fake newsy.

07.07.2017 07:31
73
odpowiedz
Vader
155
Legend

To opowiedz nam o tym, pewnie masz dane z właściwych obiektywnych źródeł.

07.07.2017 09:12
74
odpowiedz
Cyniczny Rewolwerowiec
44
Senator

Nie no, gdzie mi tam do takiego renomowanego i poczytnego źródła jak pikio.pl.

07.07.2017 09:49
75
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Kilgur
139
Senator

We francji za to stabilnosc, stan wyjatkowy przedluzono do 1 listopada :)
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Francja-Parlament-przedluzyl-stan-wyjatkowy-3715569.html

07.07.2017 11:41
75.1
2
Predi2222
96
CROCHAX velox

a na 1 listopada przedłużą do 5 maja 2018, tak w imię wolności i demokracji ;)

07.07.2017 10:46
76
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
Vader
155
Legend

To pewnie też złe źródło, myślę, że tylko Cyniczny zna najprawdziwszą super prawdę, zaraz nam ją przedstawi.

07.07.2017 12:14
76.1
Cyniczny Rewolwerowiec
44
Senator

Masz racje, wyssana z brudnego palucha ruskiego trola informacja o "wojnie domowej" w Szwecji jest równie wiarygodna co oficjalna decyzja francuskiego parlamentu.

07.07.2017 16:25
76.2
2
Kilgur
139
Senator

Cyniczny Rewolwerowiec -> czyli hmm 59 czy tam ilu, bo juz niepamietam, stref no-go w szwecji nie ma, bo przeczytane na piko.pl?

07.07.2017 16:37
77
odpowiedz
1 odpowiedź
Ahaswer
60
ciwun

Cyniczny Rewolwerowiec --> Vader dość infantylnie wierzy we wszystkie bajki braci Grimm mrożące krew w żyłach i w niezwykły sposób stara się upraszczać sobie rzeczywistość, by była łatwiejsza do ogarnięcia. Wizja wojny domowej w Szwecji, płonących szwedzkich miast, szwedzkiego chaosu, skłóconego "szwedzkiego sejmu" :D pasuje do stawianych przez niego tez.
Tymczasem bywam w Sztokholmie i jakoś wojsk na ulicach nie zauważyłem, ani barykad, ani pogorzelisk po ciężkich walkach brygad zmechanizowanych, piechoty i kawalerii pancernej. Bajki braci Grimm są spocco, działają na wyobraźnię najmłodszych, ale chyba się z pewnych rzeczy wyrasta i wraz z wiekiem odbiera się rzeczywistość, jako coś bardziej złożonego. Tak mi się wydawało.
Sztokholm to miasto, które z pozoru :D wydaje się spokojne. Ale pewnie Vader oznajmi, że tli się rewolucja na poziomie metra... Sęk w tym, że w metrze też jest na co dzień spokojnie...

Ja mam taki absurdalnie niekomfortowy dla niektórych zwyczaj, że nie kwestionuję faktów. Fakty są takie, że Sztokholm stoi i generalnie nie płonie. Co ja poradzę na to, że takie są fakty?
;)

post wyedytowany przez Ahaswer 2017-07-07 16:49:24
08.07.2017 12:58
77.1
Herr Pietrus
157
Ubecka Wdowa

A, czyli dopiero jak wyjdzie na ulice wojsko, to niektórzy przyznają ,że jest z imigrantami (nie uchodźcami) problem :D

07.07.2017 18:07
78
odpowiedz
Vader
155
Legend

Ahaswer, śmieszku, co takiego musieliby zrobić imigranci, abyś do wąskiej gardzieli swojego rozumu dopuścił chociaż fragment myśli, że Europa ma z tym jakiś kłopocik?

07.07.2017 22:49
79
4
odpowiedz
1 odpowiedź
Kilgur
139
Senator

hahaha pro imigrancki George Clooney daje noge do stanow bo w UK nie jest juz bezpiecznie
#hipokryzja_over_40000
https://www.youtube.com/watch?v=OmO34nCewvE

07.07.2017 23:21
79.1
4
str1111
18
Pretorianin

Niemożliwe! "elyty" najpierw namawiają, a następnie pierwsze spierdzielają, bo ich na to stać! Kto by pomyślał...

08.07.2017 08:28
80
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
Vader
155
Legend

Kilgur, haha, zapewne ruscy agenci podstawili sobowtóra, to nie może być prawdziwy on.
Pozatym Ahaswer bywa też w anglii i nie zauważył niczego niebezpiecznego: D

08.07.2017 08:39
80.1
MANOLITO
154
Legend

ja lubię tą jego mantrę jak się dowartościowuje stawiając się nad pisowskim prymitywnym wschodnim ludem (vide zamieszki w pełnej kultury niemczech) - bo wiesz bo u nas takie średniowiecze, zero zamachów.

08.07.2017 09:45
80.2
1
Vader
155
Legend

Choćby i były zamach, to też by było wiadomo, że to ruscy agenci. Nikt o zdrowych zmysłach by nie pomyślał, że Islamista może zrobić coś złego. To wszystko wymysły PiS.

08.07.2017 08:55
81
odpowiedz
:. Lustro_Dushy .:
5
Shkyeletor

Takie wyzywanie wszystkich od ciemnego ludu,czy ludu z wiosek itp. jest wielce niestosowne i nie mające odzwierciedlenia w rzeczywistości.Świadczy też i braku czegokolwiek mądrego do powiedzenia.To taka sama skrajność jak nie przyjmowanie nikogo.Dodam jeszcze to co już powtarzałem.Ok 80 % społeczeństwa nie chce uchodźców wcale.Nie sądzę aby byl to "ciemny lud". I nie są to tylko wyborcy partii rządzącej których notabene też przez grzeczność, kulturę i szacunek nie powinno się wyzywać.

post wyedytowany przez :. Lustro_Dushy .: 2017-07-08 08:56:45
08.07.2017 09:19
82
8
odpowiedz
4 odpowiedzi
mich83
114
Generał

Zamknięcie kota z psem jest nie humanitarne. Mieszanie ludzi o całkowicie innych poglądach religijnych , gdzie jedna religia mówi o tym ze za zabicie wyznawcy innej Religi po śmierci bedzie sie wynagrodzonym, dla których ślub i stosunki seksualne z kilkuletnimi dziećmi są na porządku dziennym, i gdzie zgwałcona kobieta musi poślubić swego oprawce jest ok ?

Pomagajmy jak możemy , ale czy sami w razie wojny chcielibyśmy zostac przesiedleni do całkowicie obcego kulturowo kraju ?

08.07.2017 09:46
82.1
3
Vader
155
Legend

Też tak sądzę. Ale dla wielu osób liczy się nie to, aby pomóc, ale to aby za wszelką cenę zrobić tak jak UE każe, bo PiS uważa inaczej.

08.07.2017 11:51
82.2
:. Lustro_Dushy .:
5
Shkyeletor

mich83 Dla ścisłosci.Tak myśli i praktykuje jedynie ten skrajny odłam Islamu.Ten który potępiają się też zwykli muzułmanie. Jednak jak wspominałem.Ani Europa Zachodnia ani Polska nigdy nie będą w stanie oddzielić jednych od drugich. Przyjmowaniu muzułmanów, również mówię nie. Nie my jesteśmy winni,że przez bandę idiotów większość ludzi się boi i tak postrzega cała ich religię.Nie jest to dobre ale zrozumiałe.

08.07.2017 16:28
82.3
giermuś1972
74
Ultra_Violence

Nie ma umiarkowanego islamu. Wszyscy muzułmanie słuchają i postępują według słowa jednej i tej samej księgi. Gadka, że ci z ISIS nie mają nic wspólnego z islamem jest już męcząco żenująca. Radykalny islamista utnie ci głowę, umiarkowany będzie patrzył i nie zrobi nic.

09.07.2017 11:58
82.4
1
mich83
114
Generał

Inna sprawa że nie jeden muzułmanin stracił kogoś bliskiego z ,, naszych '' Europejskich rąk. Więc rodzaju przemocy nie musi dokonać jakiś religijny ekstremista , tylko zwykły Muzułmański "" Kowalski "" w imię zemsty.

08.07.2017 12:56
83
1
odpowiedz
Widzący
158
Legend

Podział społeczeństwa osiąga niepokojące rozmiary. Różnice robią się niebezpiecznie głębokie i mogą doprowadzić do groźnych następstw.
Nie dotyczy to tylko kwestii uchodźców, ale właściwie każdej kwestii światopoglądowej, ustrojowej czy funkcjonalnej.
Przeciwstawne postawy przez ciągłą konfrontację i celowy triumfalizm ulegają radykalizacji.
Odrzucenie konsensusu jako podstawy sensownego rządzenia, doprowadzić może do sytuacji bez powrotu.
Co dalej? wypada zapytać.
Dla "patrioty" "europejczycy" stają się coraz jawniejszymi zdrajcami ojczyzny, dla "europejczyków" zanika różnica pomiędzy islamskimi uchodźcami a "patriotami", są oni tak samo kulturowo i obyczajowo odlegli.
Czyżby wojna domowa była nieunikniona?
Taka czy inna?
Zwycięzca bierze wszystko.

08.07.2017 14:00
84
odpowiedz
Ahaswer
60
ciwun

Nie sądzę aby "wojna domowa" była nieuchronna. Europa nie takie rzeczy w swej historii przeżywała. Problem terroryzmu islamskiego w Europie jest stosunkowo młody. Jeszcze w latach 90. przyjmowanie czeczeńskich muzułmanów nie wywoływało większych społecznych kontrowersji, a przecież lata 90. były przed chwilą.

Ale faktycznie, w Polszcze jesteśmy okopani po swoich stronach barykady. Ciężko jest nam się ze sobą porozumieć. Ale czy na pewno teraz jest jakoś gorzej niż to drzewiej bywało? Weźmy na tapet okres międzywojenny, gdzie również istniały dwa silnie zantagonizowane plemiona a nienawiść przybierała znacznie ostrzejsze formy niż obecnie. Polska nie od dziś ma problem ścierania się tych dwóch "narodów", które mają zupełnie inne wizje natury, jakby to rzec, cywilizacyjnej. Narody te odwołują się do zupełnie innych wartości, tradycji a nawet kodów kulturowych. Moim zdaniem jeszcze przez co najmniej dziesięciolecia ten problem będzie Polskę trawił od środka. Nie ma się co dziwić, że świat zachodni w tak surowy sposób recenzuje rządy pisowców, bo tu nie tylko o samą politykę chodzi.

08.07.2017 15:15
85
4
odpowiedz
Kilgur
139
Senator

Nie ma się co dziwić, że świat zachodni w tak surowy sposób recenzuje rządy pisowców, bo tu nie tylko o samą politykę chodzi.

Tylko ze twoj swiat zachodni to zachodnia eu ktorej nie pasuje polska z wlasnym zdaniem, tylko polska zgadzajaca sie na wszystko i wykonujaca polecenia. Do tego opozycja ktora zamiast przedstawic konkretny plan i zdobyc poparcie spoleczenstwa wolala stosowac metode placzu zagranica i protestow ulicznych, skutek widac pis ma ~40% poparcia w sondazach za co wine ponosi opozycja ktora jest poprostu impotentem politycznym :P

post wyedytowany przez Kilgur 2017-07-08 15:15:41
08.07.2017 16:20
86
odpowiedz
10 odpowiedzi
szaka24
31
Konsul

ktos tam napisal ze to znow kolejny watek skupiajacy sie na tym by uderzac w uchodzcow wyliczajac ich wady i skupiajac sie na zagrozeniach.

Ciezko sie nie zgodzic.
Ale co z takimi jak ja? Ktorzy widza jedynie wady i zadnej zalety?
Moglby ktos powymieniac te zalety plynace z przyjmowania uchodzcow calymi tysiacami?

08.07.2017 16:30
86.1
2
Predi2222
96
CROCHAX velox

Yyyy.... ubogacenie kulturowe?

09.07.2017 01:00
86.2
3
qLa
175
Temet nosce

Dzięki temu staniesz się przedstawicielem "zachodu", a nie prymitywem "wschodnim" - ew. moralnie będziesz rozgrzeszony, należący do elity, jeżeli powiesz "Tak napływowi każdego do Europy bez jakichkolwiek norm i zasad"

09.07.2017 11:06
86.3
1
MANOLITO
154
Legend

bydło lewackie tłukło kamieniami po witrynach sklepowych i następnie je okradali, palili samochody i obrzucali kamieniami policjantów zamieniając hamburg w pole bitwy i to za cichym przyzwoleniem władz i łaskawością sędziów -
jest wszystko OK, zachód w ten sposób pokazuje swoją wyższość, kulturę i przywiązanie do EUROPEJSKICH wartości - a u nas jak odwiedził nas Trump - to takie średniowiecze, nikt nie napada na sklepy i nie podpala samochodów:(

post wyedytowany przez MANOLITO 2017-07-09 11:06:53
09.07.2017 11:33
86.4
4
Vader
155
Legend

No, chamstwo i skandal. Podstawieni przez Pis figuranci witali z radością prezydenta innego państwa, zamiast podpalać samochody i rzucać kamieniami. Polska to jednak zaścianek, a ludzie prymitywni.
Demokracja jest wtedy jak wygrywa wybory PO, lub inna partia / osoba wskazana przez TVN. W przeciwnym razie jest to dyktatura, rasizm i nacjonalizm, a lud ciemny i głupi.

A jakie zalety z przyjmowania tysiącami każdego kto chce tu wjechać? Czy zadowolona twarz Junckera, Merkel i Macrona nie jest tego warta? Poklepanie po pleckach naszych oficjeli, ja ja gut teraz jesteście dostatecznie zachodni i cywilizowani. Wazne też by zrobić coś antyPIS, choćby i ziemię spaloną po sobie zostawić.

post wyedytowany przez Vader 2017-07-09 11:34:43
09.07.2017 12:01
86.5
1
mich83
114
Generał

W dzisiejszych czasach idiotyzm jest trendy, tak wmawiają nam TVN-y. A przyjęcie Muzułmanów to jak skok na bungy bez liny. Więc wpisuje się w idiotyzm, i byciem trendy idealnie.

post wyedytowany przez mich83 2017-07-09 12:04:11
09.07.2017 14:05
86.6
Bukary
150
Senator

Zdaję sobie sprawę, że pytanie o plusy przyjmowania uchodźców miało w tym wypadku podtekst ironiczny, ale postaram się być przez chwilę poważny...

Jeśli doszłoby do przyjęcia prawdziwych uchodźców, a nie jakichś imigrantów wyłącznie ekonomicznych, to warto wspomnieć o takim aspekcie całej sprawy, o którym pamięta już chyba tylko Kościół - będzie to po prostu ludzki (lub jak kto woli: lutzki) odruch, który charakteryzuje po prostu społeczeństwa obdarzone nieco lepiej wykształconym poczuciem moralności. Podkreślam: jeśli. I zdaję sobie sprawę, że właściwie nikogo już nie obchodzi etyka, a odgrywanie roli miłosiernego Samarytanina uznawane jest za przejaw słabości bądź naiwności. Skoro jednak naszym światem przestały rządzić wartości, a liczy się przede wszystkim interes, przejdźmy do kolejnego akapitu.

Druga sprawa: przyjęcie uchodźców miałoby sens, gdyby PiS wynegocjował w zamian za ten życzliwy gest coś naprawdę istotnego dla Polaków (gdy idzie o np. kierunek polityki międzynarodowej, energetycznej, ekonomicznej, inwestycyjnej Unii itp.)... Znając jednak umiejętności dyplomatyczne rządzącej ekipy, tak się nie stanie.

09.07.2017 14:38
86.7
1
str1111
18
Pretorianin

No tak, przecież wiadomo że u nas teraz same krwiożercze barbarzyńce, co to empatii za grosz nimajo...
Bo przecież pomaganie POZA granicami naszego kraju nie jest aż tak "moralne"...

No i twój drugi akapit, odnoszący się do rządzących, którzy to nie potrafią się targować... no cóż, ciekawe kto podpisał się pod projektem UE w sprawie relokacji, ciekawe kto wołą teraz by brać, bo utargujemy wtedy że nam sankcji nie nałożą... wcale nie ta świetna w dyplomatyce opozycja...

Bukary idź już lepiej do "dobrej zmiany", tam ci przyklasną...

09.07.2017 15:13
86.8
Bukary
150
Senator

Str1111, a gdzie niby napisałem, że pomaganie także poza granicami kraju nie jest "moralne"? I gdzie napisałem, że PO dobry "deal" wynegocjowało?

Za bardzo popuściłeś wodze argumentacyjnej fantazji.

09.07.2017 15:43
86.9
2
qLa
175
Temet nosce

Bukary
Problem w tym, że według wszelkich danych faktycznie ludzi uciekających przed wojną ( w Syrii ) jest 20-30% - tylko zaślepieni ideologią dalej mają jeszcze czelność twierdzić, że cała masa tłumu przekraczającego granice UE bez jakichkolwiek reguł to po prostu imigranci zarobkowi/socjalni.

09.07.2017 17:10
86.10
Bukary
150
Senator

QLa, dlatego użyłem trybu warunkowego.

09.07.2017 13:51
87
1
odpowiedz
4 odpowiedzi
Bukary
150
Senator

Kurcze, nawet fajnie, że prawdziwi miłośnicy "dobrej zmiany" wreszcie mają swój wątek, gdzie mogą się poklepywać po plecach (podobnie jak przeciwnicy w innym miejscu GOL-a).

09.07.2017 15:05
87.1
5
Kilgur
139
Senator

Jesli utozsamiasz przeciwnikow relokacji imigrantow z dobra zmiana to chyba jestes swiadom ze "wasi" nie wygraja za szybko bo przeciwnikow jest 3/4 spoleczenstwa :P

09.07.2017 17:08
87.2
Bukary
150
Senator

Ja się cieszę, że macie swój kącik, a wy mnie minusujecie. Smuteczek. :P

Kilgur, zdaję sobie z tego wszystkiego sprawę. Ale chyba już się zorientowałeś, że nie witałbym imigrantów ekonomicznych z kwiatami. PiS nie jest "mój" z zupełnie innych powodów. Kwestia uchodźców ma dla mnie marginalne znaczenie.

09.07.2017 17:30
87.3
1
Vader
155
Legend

Bukary musi sklasyfikować kogoś do obozu A albo do obozu B, jego system wartości więcej niż dwa bity nie obsłuży :-) Masz plusika aby Ci nie było przykro.

post wyedytowany przez Vader 2017-07-09 17:30:39
09.07.2017 18:16
87.4
Bukary
150
Senator

Chyba ci się coś pomyliło, Vader. Gdyby wszystko było dla mnie takie proste, sam musiałbym siebie zaliczyć do miłośników Jarosława. A przecież już napisałem w tym wątku, że dosyć blisko mi do twoich poglądów w konkretnej kwestii.

Chyba wziąłeś uwagę o zwolennikach "dobrej zmiany" do siebie, chociaż miała zupełnie innych adresatów. No cóż...

post wyedytowany przez Bukary 2017-07-09 18:27:31
09.07.2017 16:21
88
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
Kilgur
139
Senator

Iman FM z Sheffield podczas Ramadanu przez 25 godzin nadawało archiwalne przemówienie jednego z liderów Al Kaidy Półwyspu Arabskiego – Anwara Al-Awlaki, w których zachęcał do „świętej wojny” oraz atakowania niemuzułmanów.

https://ndie.pl/anglia-muzulmanska-stacja-radiowa-25-godzin-nadawala-audycje-nawolujaca-zabijania-niewiernych/
http://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/iman-fc-muslim-radio-station-sheffield-al-qaeda-anwar-al-awlaki-charlie-hebdo-hate-speech-jihadi-a7830256.html

Tego ponizej to nawet niechce komentowac, jak to mowia noz sam sie w kieszeni otwiera :P

https://ndie.pl/przywodca-muzulmanow-jemenie-usprawiedliwia-gwalty-powodem-ubior/
https://english.alarabiya.net/en/variety/2017/07/05/-Clothes-are-the-reason-Yemeni-Muslim-Brotherhood-leader-justifies-rape-of-little-girls.html

09.07.2017 17:31
88.1
2
Vader
155
Legend

Kilgur,
Aj tam aj tam, to takie różnice kulturowe. Pozatym Islam to religia pokoju, zapytaj się tych z wątku "dobra zmiana" :D

09.07.2017 18:21
88.2
Bukary
150
Senator

Oj, Vader, któż z tego sławetnego wątku tak wychwalał islam? Pytam, bom ciekaw.

09.07.2017 23:12
89
odpowiedz
5 odpowiedzi
:. Lustro_Dushy .:
5
Shkyeletor

Bukary napisał Kurcze, nawet fajnie, że prawdziwi miłośnicy "dobrej zmiany" wreszcie mają swój wątek, gdzie mogą się poklepywać po plecach @Bukary?? No co Ty gadaas?
To nie jest wątek PIS'owców, PO'wców, Nowoczesnych , PSL'owców czy innych wynaturzeń politycznych. To jest wątek o uchodźcach, o argumentach za i przeciw ich przyjmowaniu. Tu każdy piszę co myśli o tej całej sytuacji. Czy tylko PIS'owcy nie chcą uchodźców??? No chyba ześ się z choinki urwał wielkanocnej chłopie ;) Ok. 80% ktorzy ludzi którzy ich nie chcą, to nie są tylko PIS'owcy. Czy tylko miłośnicy innych ugrupowań chcą wszystkich z otwartymi rękami? Nie sądzę. Więc nie upolityczniaj na siłę tego wątku w ten sposób. Bo jakkolwiek podtekstów politycznych uniknąć się nie da to nie są one tak wyraźnie jednowymiarowe, jak twierdzisz.

post wyedytowany przez :. Lustro_Dushy .: 2017-07-09 23:13:54
09.07.2017 23:16
89.1
Bukary
150
Senator

[87.2] [87.4]

10.07.2017 00:39
89.2
:. Lustro_Dushy .:
5
Shkyeletor

Rozumiem Twoje odpowiedzi :) I ok. Ja Cię nie minusuję. Pominę już fakt ,że nie mogę.Ale zwyczajnie na minusa nie zasługujesz. Po drugie, rozumiem też teraz ,że nie wszystko jest dla Ciebie takie proste i oczywiste . To i tak nijak ma się do tego,że nazwałeś wątek , wątkiem miłośników dobrej zmiany. Nie wiem,może się czepiam ;)

10.07.2017 10:31
89.3
Bukary
150
Senator

Lustro, przecież kwestia zatroskania minusami to żart. Chyba nikt się tak naprawdę czymś takim nie przejmuje na poważnie.

Co do reszty: już kilka razy napisałem, że jestem umiarkowanym przeciwnikiem przymusowego przyjmowania imigrantów ekonomicznych. Umiarkowanym, ponieważ dopuszczam pod pewnymi warunkami możliwość przyjęcia jakiejś grupy uchodźców. Mój wpis był więc bezpośrednią reakcją na wypowiedzi kilku prawdziwych miłośników "dobrej zmiany", którzy znaleźli tutaj fajne miejsce do ironicznej jazdy po wątku Drackuli i wykonywanie gestów wzajemnej adoracji, a nie wyrazem deklaratywnego podziału GOL-asów na wyborców i antywyborców PiS-u na podstawie ich stosunku do imigrantów. Skoro obruszyło się kilku przeciwników PiS-u, musiałem się wyrazić nazbyt wieloznacznie. Kropka.

10.07.2017 11:21
89.4
:. Lustro_Dushy .:
5
Shkyeletor

Dobrze już dobrze.Przrjrzałem wpisy tu w wątku.Masz rację, niektórzy wypowiadają się dość emocjonalnie ;) Podobnie jak bywalcy wątku Dobra zmiana. Ale co.tam, temat jest drażliwy i ludzie puszczają wodze fantazji.Sam czasami się potrafiłem zagalopować :)

10.07.2017 12:45
89.5
2
qLa
175
Temet nosce

Zgadzam się w tej kwestii z Bukarym.
Problem w tym, że od 2 lat UE poza nakazami nie wdrożyła jakichkolwiek programów odsiewania ziarna od plewy - pomagania potrzebującym i wywalania pijawek społecznych.
W związku z tym - opór jest zrozumiały.

10.07.2017 08:49
90
odpowiedz
Cainoor
188
Mów mi wuju

Troche statystyk o uchodzcach w Finlandii:
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/finlandia-12-tys-azylantow-5-tys-zaginionych/q51l291

"Wobec rozpatrzenia spraw większości osób starających się o azyl, które dotarły do Finlandii w latach 2015-16, zmniejsza się liczba ośrodków dla uchodźców. W szczytowym okresie w 2015 r. było ich 107, obecnie jest dwukrotnie mniej - 51. Pod koniec czerwca 2017 r. w ośrodkach przebywało niespełna 16 tys. osób. Kilka tysięcy czeka jeszcze na rozstrzygnięcie swojej sytuacji przez lokalne władze.

Do Finlandii najwięcej uchodźców przybyło w 2015 r. - ok. 32 tys., w 2016 r. było ich mniej – ok. 5,6 tys."

10.07.2017 14:54
91
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Predi2222
96
CROCHAX velox
12.07.2017 11:15
91.1
Cainoor
188
Mów mi wuju

Ktory fragment tak bardzo Cie zbulwersowal? I skad takie a nie inne zdjecie promujace film? Propaganda.

10.07.2017 19:18
92
4
odpowiedz
1 odpowiedź
Kilgur
139
Senator
12.07.2017 19:59
92.1
2
Predi2222
96
CROCHAX velox

przyjmijcie kobiety i dzieci- mówili

post wyedytowany przez Predi2222 2017-07-12 19:59:48
12.07.2017 19:58
93
1
odpowiedz
ashiaron
17
Chorąży

Odwazny koles. Nawet jesli Muslim.

https://youtu.be/ooguXnVsZUc

13.07.2017 16:42
94
odpowiedz
1 odpowiedź
ashiaron
17
Chorąży

I tak wlasnie wyglada dzisiaj 'rownouprawnienie'. Debilne hasla ktore w wiekszosci sie nijak maja do prawdy, wciskane przez ludzi ktorzy w normalnym swiecie byliby nikim. Co gorsze z niektorymi trendami przedstawionymi w tym filmiku juz sie niestety spotkalem osobiscie w szkole moich dzieci.

https://youtu.be/IbX4Vq0st4I

post wyedytowany przez ashiaron 2017-07-13 16:50:59
13.07.2017 16:52
94.1
Bukary
150
Senator

spotkalem osobiscie w szkole moich dzieci

To znaczy?

13.07.2017 16:52
95
odpowiedz
10 odpowiedzi
Flyby
159
Outsider

Dla sporej ilości dyskutantów z wątku jest nowe zajęcie:

http://www.dw.com/pl/prawicowi-ekstremi%C5%9Bci-na-morzu-%C5%9Br%C3%B3dziemnym/a-39663245

Wio panowie, pokazać co potraficie..ulżycie Europie i siebie zabezpieczycie na zaś..

13.07.2017 17:34
95.1
3
Shado2025
20
Generał

Ojp. Dawno nie widziałem tak chorej propagandy, próbującej przedstawić pozytywną akcję w tak skrajnie negatywnym świetle. Brakowało chyba jeszcze tylko jakichś insynuacji, że pewnie uzbroili się w karabiny maszynowe i będą mordować "niewinnych uchodźców".

13.07.2017 18:35
95.2
Flyby
159
Outsider

Artykuł ma wybitnie informacyjny charakter Shado2025, chyba że twoje czytanie ma inny charakter niż zrozumienie tego, co czytasz.

13.07.2017 19:02
95.3
2
Shado2025
20
Generał

Owszem, ma charakter informacyjny, przez co jest jeszcze groźniejszy.

Aktywiści skrajnej prawicy z krajów europejskich chcą utrudniać ratowanie migrantów na Morzu Śródziemnym.
Nie chcą utrudniać ratowania. Sami zadeklarowali, że w razie potrzeby będą pomagać i odstawiać ich na libijskie wybrzeże.
Zamierzają utrudniać akcje ratunkowe organizacji pozarządowych w regionie śródziemnomorskim.
Nie akcje ratunkowe, a przemyt ludzi.
Operacja ma polegać na blokowaniu dostępu międzynarodowych statków ratowniczych do łodzi z migrantami, aby nie zabierano ich do Włoch. Prawicowi ekstremiści będą kontaktować się z libijską strażą przybrzeżną, aby zabrała migrantów z powrotem do Libii.
Operacja ma polegać na wymuszaniu przestrzegania prawa, niedopuszczania do przemytu ludzi i ujawnianiu współpracy przemytników z międzynarodowymi statkami ratowniczymi i libijską strażą przybrzeżną.

Nie napisali nic o przemytnikach, cały czas piszą o ratowaniu imigrantów, kiedy tak naprawdę zabierają ich praktycznie wprost z wybrzeży Libii. W co drugim zdaniu pada stwierdzenie, że to rasiści/"prawicowi ekstremiści".
O jednej rzeczy napisali, inną przeinaczyli, o jednej nie wspomnieli, a inną uwypuklili i wyolbrzymili jak się da.

13.07.2017 19:17
95.4
Flyby
159
Outsider

"Owszem, ma charakter informacyjny, przez co jest jeszcze groźniejszy."

No tak ;) Zapomniałem że informacja jest wrogiem ignorancji.
Tak więc z pełnym poświeceniem uzupełniłeś artykuł o przemilczane twoim zdaniem, zamiary i zadania, tych ..ee, jak wynika z twojego dodatku "rasistów" na straży prawa.
"O jednej rzeczy napisali, inną przeinaczyli, o jednej nie wspomnieli, a inną uwypuklili i wyolbrzymili jak się da" Czyli jak już uzupełniłeś to jest w porządku, tak? Dysponujesz materiałami wiarygodnymi (oprócz linku) tak?

13.07.2017 19:37
95.5
1
Shado2025
20
Generał

Naprawdę zaczynam wątpić w twoją umiejętność czytania i rozumienia tekstu.
Artykuł jest napisany w formie informacyjnej(choć też nie do końca), stara się sprawiać wrażenie wiarygodnego, a jednocześnie przekazuje nieprawdziwe i zmanipulowane informacje.
Zapomniałem że informacja jest wrogiem ignorancji.
Zapomniałeś też, że propaganda jest wrogiem informacji.
jak wynika z twojego dodatku Nie z mojego "dodatku", a z zalinkowanego przez ciebie artykułu.
Czyli jak już uzupełniłeś to jest w porządku, tak? Dysponujesz materiałami wiarygodnymi (oprócz linku) tak?
Nie rozumiem o co ci chodzi. Podałem ci link do strony organizatorów całej akcji, gdzie dokładnie opisali co i jak będą robić. W sporej mierze rozmija się to z tekstem z DW.

13.07.2017 21:01
95.6
Flyby
159
Outsider

A gdybym ci napisał że już dawno nie czytałem tak bezczelnej, rasistowskiej propagandy jaką tutaj uprawiasz, to co?
Wyprzesz się?

..widzisz, od razu zrobiło się weselej. Napisz że nie tego chciałeś..

post wyedytowany przez Flyby 2017-07-13 21:04:59
13.07.2017 22:02
95.7
2
Shado2025
20
Generał

A gdybym ci napisał że już dawno nie czytałem tak bezczelnej, rasistowskiej propagandy jaką tutaj uprawiasz, to co?
W tym wypadku potwierdzisz swój brak umiejętności czytania ze zrozumieniem(a może i coś gorszego), bo nie pisałem tutaj absolutnie nic co miałoby jakiekolwiek znamiona rasizmu(nie licząc przypisywania tegoż przez DW członkom Defend Europe). Tak samo ciężko mi zarzucić propagandę, gdyż staram się poszerzyć sprawę o pominięte wątki, przedstawiam oficjalny plan organizacji, a nie informacje wyciągnięte z kontekstu, przekręcone i celowo pominięte jak w DW.

Nie wiem dlaczego miałoby się robić weselej. Mi jest, z powodu tego co się dzieje, bardzo smutno. Rządy części państw UE nie potrafią sobie z tym poradzić, a co jest bardzo przerażające, sprawiają wrażenie, że po prostu nie chcą sobie z tym radzić.

13.07.2017 22:42
95.8
Flyby
159
Outsider

Teraz wykażę zrozumienie, Shado2025, jako że też mam swoje powody do zrozumienia w tym temacie. ;)
Każda strona, łącznie z tym linkiem co zamieściłeś, ma swoją propagandę, niestety.
Ja informacją rzuciłem "nożyce", bo byłem ciekaw ich "brzęku" i reakcji ;)
W wątku nie udzielam się i nie żałuję że tego nie robię.
Ech i to było na tyle.

14.07.2017 01:50
95.9
2
Shado2025
20
Generał

Przyznajesz więc, że jesteś po prostu wstrętnym trollem i prowokatorem :)

14.07.2017 20:28
95.10
Flyby
159
Outsider

Nie - to ty usiłujesz właśnie mnie obrazić. Postaraj się lepiej.

13.07.2017 17:18
96
1
odpowiedz
10 odpowiedzi
str1111
18
Pretorianin

Czyli co, "ekstremiści" będą robili to, co powinna robić straż graniczna UE? Ciekawe, ciekawe...

BTW
Flyby, idź przybij piątkę Camelsonowi...

13.07.2017 17:40
96.1
Flyby
159
Outsider

Myślę że straż graniczna UE, robi tam co może. Czytałeś artykuł?
To inicjatywa oddolna obrońców Europy i nie zamierzam jej obarczać swoją opinią. Podałem to jako propozycję dla chętnych.
Nie wiem też co tam Camelson pisał, więc nie zamierzam przybijać mu piątki.
Znalazłeś jakieś zbieżności między postami Camelsona a moim postem, to twoja sprawa.

13.07.2017 17:45
96.2
Shado2025
20
Generał

Znalazłeś jakieś zbieżności między postami Camelsona a moim postem
Powielanie skrajnej propagandy?
http://defendeurope.net/en/the-mission_fr/

13.07.2017 18:08
96.3
Flyby
159
Outsider

To nie jest mój link ..nie wciskaj mi tu kitu, dobra Shado2025? Chyba że chcesz aby weselej było i robisz to w ramach uzupełnienia tematu. To już twoja inicjatywa ;)

..ale tak przy okazji, bo przeczytałem twoją reakcję na artykuł. Gdzie tam wyczytałeś propagandę i jaką. Co tam było "negatywnego"?

post wyedytowany przez Flyby 2017-07-13 18:15:11
13.07.2017 19:49
96.4
1
Herr Pietrus
157
Ubecka Wdowa

Czyli co, "ekstremiści" będą robili to, co powinna robić straż graniczna UE?

Ktoś wreszcie musi

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2017-07-13 19:50:22
13.07.2017 19:56
96.5
twostupiddogs
169
Legend

Ktoś wreszcie musi

Jestem za tym, aby zaczęli dbać również o czystość rasową na ulicach. Ktoś przecież wreszcie musi.

13.07.2017 19:57
96.6
1
Herr Pietrus
157
Ubecka Wdowa

twostupiddogs - a jaka formacja państwowa ma obecnie takie uprawnienia?

13.07.2017 20:01
96.7
twostupiddogs
169
Legend

Mam po prostu uczulenie na wszelkie odłamy/grupy, które zaczynają "pomagać" formacjom państwowym posiadającym monopol na przemoc i to w jakimkolwiek kontekście historyczno-politycznym.

post wyedytowany przez twostupiddogs 2017-07-13 20:01:34
13.07.2017 21:20
96.8
1
Paudyn
166
Kwisatz Haderach

Czyli co, "ekstremiści" będą robili to, co powinna robić straż graniczna UE? Ciekawe, ciekawe...

Przede wszystkim zadziwia fakt, że Włosi tak długo zwlekają z podjęciem jakichkolwiek konkretnych działań i ktoś musi ich w tym wyręczać.

14.07.2017 02:44
96.9
Shado2025
20
Generał

Mam po prostu uczulenie na wszelkie odłamy/grupy, które zaczynają "pomagać" formacjom państwowym posiadającym monopol na przemoc
Więc powiadasz, że należy zdelegalizować Ochotniczą straż pożarną i harcerstwo? Wszak oni też wspierają formacje państwowe mające monopol na przemoc.

Włosi tak długo zwlekają z podjęciem jakichkolwiek konkretnych działań i ktoś musi ich w tym wyręczać.
To akurat oni mają chyba we krwi :)

14.07.2017 19:48
96.10
twostupiddogs
169
Legend

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale OSP działa na podstawie ustawy i jest dotowana przez państwo Trochę to jednak różnicuje sytuację od grupki osób prywatnych.

13.07.2017 20:10
97
odpowiedz
6 odpowiedzi
Dede0601
28
Generał

Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego
~Jezus Chrystus

13.07.2017 20:15
97.1
twostupiddogs
169
Legend

To przecież uchodźca!

13.07.2017 20:18
97.2
Kilgur
139
Senator

pewnie ksieza pedofile maja tej milosci za wiele i musza sie nia dzielic

13.07.2017 21:35
97.3
Gerr
32
Generał

Nie chcę nic mówić, ale Jezus miał monopol na zmartwychwstanie...

14.07.2017 02:53
97.4
2
Shado2025
20
Generał

Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego
Miłuję na tyle swoich bliskich, by nie sprowadzać im na głowę zagrożenia jakim są nielegalni muzułmańscy imigranci.

14.07.2017 20:34
97.5
Flyby
159
Outsider

Ci poniżej, z wątku Kilgura też "miłowali bliźniego", Shado2025 ;)
"Miłujesz" podobnie?

15.07.2017 09:44
97.6
Vader
155
Legend

Flyby miłuje każdego, kogo miłowanie mogłoby być nie w smak Jarkowi. Ciekawe czy taki fetysz ma jakąś nazwę ;)

14.07.2017 19:30
98
odpowiedz
Kilgur
139
Senator
14.07.2017 20:51
99
odpowiedz
Dede0601
28
Generał

Jeszcze nawiązując do 97:

Pewien człowiek schodził z Jerozolimy do Jerycha i wpadł w ręce zbójców. Ci nie tylko że go obdarli, lecz jeszcze rany mu zadali i zostawiwszy na pół umarłego, odeszli. Przypadkiem przechodził tą drogą pewien kapłan; zobaczył go i minął. Tak samo lewita, gdy przyszedł na to miejsce i zobaczył go, minął. Pewien zaś Samarytanin, będąc w podróży, przechodził również obok niego. Gdy go zobaczył, wzruszył się głęboko: podszedł do niego i opatrzył mu rany, zalewając je oliwą i winem; potem wsadził go na swoje bydlę, zawiózł do gospody i pielęgnował go. Następnego zaś dnia wyjął dwa denary, dał gospodarzowi i rzekł: "Miej o nim staranie, a jeśli co więcej wydasz, ja oddam tobie, gdy będę wracał". Któryż z trzech okazał się według twego zdania bliźnim tego, który wpadł w ręce zbójców? On odpowiedział: "Ten, który mu okazał miłosierdzie". Jezus mu rzekł: "Idź i ty czyń podobnie! Łk 10, 30-37

Interpretacja:
W czasach Jezusa nie uznawano za bliźnich nawet niektórych kategorii wierzących w Boga Izraela: Samarytan, grzeszników i całego ”ludu ziemi” (tym terminem określano osoby nieznające wystarczająco Prawa).
(...)

Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie, który znajdował się na drodze prowadzącej do Jerycha, różni się radykalnie od zasad głoszonych przez uczonych w Prawie, ponieważ włącza wszystkich bez wyjątku do kręgu adresatów i podmiotów miłości bliźniego. Biblijnym uzasadnieniem tego nauczania Jezusa jest rozpoznanie w każdym człowieku obrazu Bożego.

Źródło: http://biblia.wiara.pl/slownik/67ea4.Slownik-biblijny/slowo/Blizni

Trzeba też zaznaczyć, że Żydzi ogólnie byli wrogo nastawieni do Samarytan - coś jak konflikt kulturowy u Europejczyków i Muzułmanów.

post wyedytowany przez Dede0601 2017-07-14 21:05:35
19.07.2017 12:52
100
2
odpowiedz
1 odpowiedź
<Rydygier>
23
Memento mori

Czy Eurodama już była?

https://youtu.be/X1Fq6gtbx4Q

31.07.2017 08:51
100.1
1
Predi2222
96
CROCHAX velox

OMFG XD

31.07.2017 07:48
101
odpowiedz
2 odpowiedzi
Cainoor
188
Mów mi wuju

Spojrzenie na temat uchodzcy vs imigranci, ataki terrorystyczne itp. Artykul jako odpowiedz na wywiad Blaszczaka w TV Trwam.
https://oko.press/relokacja-uchodzcow-prowadzi-totalitaryzmu-bzdury-blaszczaka-tv-trwam/

31.07.2017 10:25
101.1
str1111
18
Pretorianin

Kto to pisał? Nie wierzę w to co czytam...
"Prawdą jest, że migranci i uchodźcy muzułmańscy integrują się gorzej ze społeczeństwami europejskimi, niż np. chrześcijanie, choć przyczyny tego są inne, niż zdaje się sugerować minister Błaszczak. Jest to problem niezwykle złożony, m.in. dlatego, że muzułmanie spotykają się z nieporównanie większą dyskryminacją na rynku pracy i zarabiają statystycznie mniej, niż ich chrześcijańscy odpowiednicy."

Wszelcy migranci zarabiają zwykle mniej, niż ich lokalni odpowiednicy, Ukraińcy, którzy pracują za stawki, za które polak by się nie odważył, Polacy, którzy pracowali w krajach UE również za minimalne stawki, aż dziwie się że dotychczas tak mało zamachów i ataków było... a tak, to tylko "muzułmanie" mają monopol na czucie się pokrzywdzonymi...

"Eksperci są dość zgodni, że np. problemy z integracją muzułmanów we Francji wynikają nie z ich dążenia do obalenia wartości chrześcijańskich, czy chęci ustanowienia kalifatu, tylko z silnej dyskryminacji socjoekonomicznej. Muzułmanie spotykają się z rasizmem praktycznie na każdym kroku i są, statystycznie rzecz biorąc, niemal skazani na biedę. Informacje są w wielu źródłach, m.in. w raporcie „Foreign Affairs”, amerykańskiej Council on Foreign Relations czy badaniach Uniwersytetu Harvarda."

No BA, przecież koleś, który często jest bez wykształcenia i dopiero co przyjechał powinien zarabiać po kilkanaście tysięcy oiro, na kierowniczym stanowisku i każdy powinien się przed nim kłaniać... świetnie, tylko cóż to za eksperci, ci co zaprzeczają temu że 80% obecnej migracji, to imigranci zarobkowi? Bo o tych badaniach nikt nie chce pamiętać...
I o jakim rasizmie tu mowa? Tym w którym kilku niewiernych ginie?

"Nawet drugie i trzecie pokolenie muzułmańskich przybyszów na Wyspy Brytyjskie boryka się z wykluczeniem i rasizmem, co w przypadku zwłaszcza młodych ludzi tworzy podatny grunt dla niektórych imamów, którzy gloryfikują ekstremizm."

Romowie też i Polacy i inne mniejszości, które "kradną pracę", aż dziw że UK jeszcze stoi, przy tak dużym, potencjalnym ekstremizmie...

Wybaczcie, ale nie dam rady doczytać do końca... za dużo propagandy, jak na jeden raz.

12.09.2017 10:24
101.2
ashiaron
17
Chorąży
post wyedytowany przez ashiaron 2017-09-12 10:24:44
31.07.2017 10:50
102
1
odpowiedz
qLa
175
Temet nosce

Można więc przyjąć, że za radykalne nastroje wśród muzułmanów winne są Państwa, bo nie zapewniają odpowiedniego poziomu socjoekonomicznego, a do tego trzeba dodać, że panie, kiedyś to było gorzej, a wysadzali się niemuzułmanie

12.09.2017 08:14
103
1
odpowiedz
<Rydygier>
23
Memento mori

Papież precyzuje i uzupełnia swoje stanowisko w kwestii migrantów:

https://gosc.pl/doc/4179033.Papiez-nie-taki-hurraoptymistyczny-jesli-chodzi-o-przyjmowanie

Odnosząc się do kryzysu migracyjnego, papież oświadczył: "Czuję obowiązek, by wyrazić wdzięczność Włochom i Grecji, ponieważ otworzyły serca przed migrantami. Przyjęcie ich to przykazanie Boże".

Następnie zastrzegł: "Ale rząd musi podchodzić do tego problemu z cnotą roztropności".

Zdaniem Franciszka w pierwszej kolejności należy rozważyć, ile miejsc ma się dla przybyszów. "Po drugie - dodał - chodzi o to, by nie tylko ich przyjmować, ale także integrować".

"Widziałem we Włoszech przykłady przepięknej integracji" - zapewnił.

Położył nacisk na to, że jest także problem humanitarny. W ten sposób odniósł się do obozów dla migrantów i uchodźców, głównie w Libii. "Niech ludzkość zda sobie sprawę z istnienia tych obozów, z warunków, w jakich ci migranci żyją na pustyni, widziałem zdjęcia" - mówił papież.

Franciszek podsumował: "A zatem serce zawsze otwarte, roztropność, integracja i bliskość humanitarna".

"Ale jest też nasza zbiorowa podświadomość, która myśli: Afrykę należy wyzyskiwać" - powiedział papież.

Wyraził przekonanie, że przeświadczenie to należy obalić. "Afryka to przyjaciółka i trzeba jej pomóc" - wskazał.

Zaskoczyło mnie, że jest gdzieś taka zbiorowa świadomość, że Afrykę należy wyzyskiwać. Rozumiem, że prowadzi do tego chciwość poszczególnych ludzi, ale zbiorowa świadomość, że tak należy?

12.09.2017 10:26
104
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
MiniWm
163
PeaceMaker

Ja juz posiadam pozwolenie na bron, a wy ?

12.09.2017 10:33
104.1
Drackula
171
Bloody Rider

ja mam pluton Ukraincow

12.09.2017 10:57
104.2
DanuelX
77
Kopalny

Pluton od Ukraińców? Dobrze mieć pół kilo!

12.09.2017 12:58
104.3
MiniWm
163
PeaceMaker

Do celow sportowych !

12.09.2017 15:16
105
1
odpowiedz
4 odpowiedzi
Kamilowy
68
Generał
12.09.2017 16:11
105.1
Drackula
171
Bloody Rider

Oczywiscie jest to tragedia, do ktorej posrednio sama poszkodowana sie przyczynila, ale mysle ze poki co nie ma podstaw aby rozglaszac takie teskty jak w niektorych komentarzach ze we Wloszech na kazdym rogu gwalca.

O ilu gwaltach popelnionych przez imigrantow we Wloszech slyszelismy w tym roku? Nie mozna mowic "ee, nic sie nie stalo" ale warto jakies proporcje zachowac i nie zachowywac sie jak rozkolysany emocjonalnie nastolatek.

12.09.2017 17:35
105.2
1
Vader
155
Legend

A ileż to ludzi umiera od zanieczyszczonego powietrza. Wniosek? gwałty to nie problem, problem nie istnieje.

12.09.2017 17:44
105.3
Drackula
171
Bloody Rider

Vader i przemyslen jego glebia

12.09.2017 18:08
105.4
Vader
155
Legend

Od najlepszych się tu uczę. Nie widzieć problemu, tłumaczyć go drogą okrężną, rozmydlić, udać, że go nie ma.

12.09.2017 16:15
106
1
odpowiedz
1 odpowiedź
kiera2003
39
Konsul

Przede wszystkim to nie są żadni uchodźcy, a imigranci ekonomiczni którzy nienawidzą europejskiej kultury i wartości, bo są to ludzie wychowywani w ekstremistycznych odłamach religii muzułmańskiej.

Stanowisko Watykanu w tej sprawie można więc jasno określić jako skandaliczne i uderzające w interes europejskich państw.

12.09.2017 16:31
106.1
DanuelX
77
Kopalny

To już było!

12.09.2017 16:52
107
2
odpowiedz
kiera2003
39
Konsul

Ja jestem zdania że taka pomoc nie powinna się odbywać na poziomie instytucji państwowych, powinny się tym zajmować osoby prywatne i różne organizacje humanitarne.

A dlaczego? Koszty pomocy nie zostaną zrzucone na podatników, a po drugie różne fundacje potrafią doskonale zweryfikować komu należy się wsparcie a komu nie. Co najważniejsze była by to garstka osób, a nie ogromne hordy niebezpiecznych dla naszego bezpieczeństwa ludzi.

post wyedytowany przez kiera2003 2017-09-12 17:03:21
12.09.2017 20:06
108
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
Kilgur
139
Senator

W szwecji znalezli sposob zeby zmniejszyc liczbe gwaltow, wydali poradnik :D
https://ndie.pl/w-szwecji-powstal-nowy-program-zwalczania-atakow-seksualnych-popelnionych-przez-imigrantow/

No prosze a w angli okazuje sie ze wolontariusze czerwonego krzyza sa zbyt biali :D
https://www.thetimes.co.uk/article/too-white-red-cross-struggled-to-help-pcpq9vjqc

Tu mamy hiszpanskie metro :)
https://www.liveleak.com/view?i=8dd_1505077110

post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-12 20:11:15
12.09.2017 20:48
108.1
Drackula
171
Bloody Rider

Kilgur, mnie tez czasem smiesza szweckie idiotyzmy w sferze polityki socjalnej. ALE, mleko sie rozlalo, wiec co maja teraz robic? zamknac wszystkich profilaktycznie w pierdlu? Wykastrowac?
Akurat proba edukacji w tym temacie nie jest takim glupim pomyslem, to na ile to bedzie skuteczne w dluzszej perspektywie to inna sprawa.

12.09.2017 21:33
108.2
Kilgur
139
Senator

Drackula -> Niestety jest wielu idiotow w polsce ktorzy chca to mleko rozlac, nie ma sie co dziwic jako narod nie jestesmy w stanie uczyc sie na wlasnych bledach, a co dopiero na cudzych :P Jedno jest pewne jak tama peknie i polske zaleja tabuny muslimow ktorzy beda zachowywac sie jak na "zachodzie" to bedzie sie dzialo :P

post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-12 21:35:13
12.09.2017 20:20
109
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Vader
155
Legend

To są wszystko fake zmontowane przez TVP i służby PiS. Prawda jest zupełnie inna. Jest czysto, schludnie, biali pracują z czarnymi w idealnym stosunku zmieszania, a wszystkie kultury przenikają się i wzbogacają wzajemnie.
Jesteś marionetką PiSu Kilgur i kłamiesz. Jest też możliwe, że na ostatnim filmiku są to biali hiszpanie, tylko cień tak dziwnie pada. A nawet jeśli są to imigranci, to w Polsce też zdarza się, że ktoś coś zdemoluje - konkluzja? problem nie istnieje :-)

12.09.2017 20:44
109.1
Drackula
171
Bloody Rider

tak Vader, z kazdym kolejnym postem udowadniasz ze nie warto z toba jakiejkolwiek polemiki podejmowac

12.09.2017 21:01
109.2
Ryokosha
10
Pretorianin

Oj Drackula przecież powszechnie wiadomo że wszyscy uchodźcy są wysłannikami Isis, każdy płynąc na pontonie ma na sobie pas szachida, w jednym ręku iPhone 8 w drugim Koran, ze spodni wystaje wzwiedzony członek gotowy do gwałtu, a oprócz tego to wszystko młodzi mężczyźni (nawet ta kobieta co ostatnio urodziła na statku organizacji pozarządowej to tak naprawdę był facet a wredni lewacy dziecko wyjęli z lodówki odmrozili i twierdzili że to ona/on urodziła).

post wyedytowany przez Ryokosha 2017-09-12 21:01:46
13.09.2017 20:25
109.3
zychomir
8
Pretorianin

Ryokosha - im mniej rzetelnej wiedzy, tym więcej sarkazmu i złośliwości.

pytanie sprawdzające - jaka część zarejestrowanych po wrześniu 2015 roku okazała się nie być uchodźcami?

jestem przekonany, że tego nie wiesz.
mam nadzieję, że chociaż poszukasz tej informacji - a przy tym dokształcisz się nieco.

13.09.2017 15:25
110
odpowiedz
ashiaron
17
Chorąży
13.09.2017 18:48
111
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Kilgur
139
Senator
13.09.2017 22:33
111.1
:. Lustro_Dushy .:
5
Shkyeletor

Facet wygląda trochę jak Shanon Briggs :)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Shannon_Briggs

13.09.2017 20:17
112
3
odpowiedz
1 odpowiedź
Belert
148
Legend

Francuskie media donoszą, że na ulicy Frederica Estebe w Tuluzie, tuż przy stacji metra Minimes, doszło do ataku. Mężczyzna ranił siedem osób, wykrzykując "Allahu Akbar".

Mężczyzna zaatakował nożem siedem osób, w tym trzech policjantów. Jak informują lokalne media, sprawca został już zatrzymany.
Na szczęście nie ma ofiar śmiertelnych.
Mężczyzna miał być bardzo pobudzony. Jak informuje fdesouche.fr, nawet w trakcie zatrzymania napastnik krzyczał "Allahu Akbar".

Policjanci zostali ranieni w ręce, ramiona i szyje. Poza nimi obrażeń doznali przypadkowi cywile.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-francja-mezczyzna-zaatakowal-siedem-osob-wsrod-rannych-polic,nId,2440099#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
podejzewam ze na TVN tego nie podadza albo podadza z opoznieniem.W koncu to incydent

post wyedytowany przez Belert 2017-09-13 20:18:22
15.09.2017 20:45
112.1
Vader
155
Legend

Musiał się przejęzyczyć i krzyczeć coś innego. ISLAM w żaden sposób nie ma związku z zamachami. Jeżeli nie wierzysz, zapytaj kogoś z wątku dobra zmiana :-)

14.09.2017 17:23
113
odpowiedz
3 odpowiedzi
Kilgur
139
Senator

tak bedzie wygladac wymiar sprawiedliwosci w niemczech za 30 lat

https://ndie.pl/spacer-mezczyzna-otrzymala-kare-100-batow/

14.09.2017 17:46
113.1
Predi2222
96
CROCHAX velox

a za 35 będzie kamienowanie :)

post wyedytowany przez Predi2222 2017-09-14 17:46:25
15.09.2017 11:09
113.2
Ryokosha
10
Pretorianin

Ciekawe jak za 30 lat zrobi się tam ich większość? Klonować się będą czy co?

15.09.2017 20:46
113.3
Vader
155
Legend

Od kiedy zaczalbys sie martwić? Jakby ich bylo 90? czy dopiero 95%?

15.09.2017 09:18
114
1
odpowiedz
ashiaron
17
Chorąży
post wyedytowany przez ashiaron 2017-09-15 09:20:26
15.09.2017 10:39
115
odpowiedz
2 odpowiedzi
mich83
114
Generał

A nie rozsądniejszym była by pomocy u nich na miejscu wszystkim ? Pomoc przy odbudowaniu miasta , przy rozkręceniu infrastruktury i przy ochronie tego wszystkiego ?

Teraz robi się dokładnie odwrotnie , tak aby zamieszki tam cały czas trwały tzn. Ameryka dostarcza im broń.

Pomagajmy tak aby pomóc wszystkim a nie tylko tym którzy zdołali uciec. Tak problemu na dłuższą metę sie nie rozwiąże, tam cały czas rodzą sie dzieci.

Rządzący chcą wywołać w Europejczykach poczucie winy a jak widać o rzeczywistą pomoc tamtym obszarom im nie chodzi.

post wyedytowany przez mich83 2017-09-15 10:42:50
15.09.2017 11:34
115.1
Widzący
158
Legend

A komu chcesz pomagać?
https://mideast.liveuamap.com/

Mam postulat: Niech zapanuje pokój!

17.09.2017 18:53
115.2
Vader
155
Legend

Nie. Najrozsądniejsze jest przyjąć wszystkich do siebie i ich utrzymywać. Przykład krajów zachodnich pokazuje, że to doskonały plan.

15.09.2017 20:44
116
odpowiedz
1 odpowiedź
Belert
148
Legend

obojetnie komu bylby poza naszymi granicami.

15.09.2017 20:45
116.1
1
Deser
189
neurodeser

Napisz proszę jeszcze raz. Poprawnie.

17.09.2017 17:19
117
odpowiedz
zychomir
8
Pretorianin

do poczytania - zwłaszcza dla tych, którzy wciąż wierzą, że to nie hołota, ale kobiety z dziećmi w potrzebie:
http://nationalinterest.org/feature/ive-worked-refugees-decades-europes-afghan-crime-wave-mind-21506

17.09.2017 20:20
118
odpowiedz
mich83
114
Generał

To moze inaczej. Przyjmijmy wszystkich uchodźców do Polski. A sami wszyscy wyjedzmy za dobrobytem do Niemiec. W końcu w ramach Unii nam sie to należy. Wtedy to Niemcy skolei wyemigrują tam gdzie jest lepiej niż u nich.

18.09.2017 16:40
119
odpowiedz
1 odpowiedź
ashiaron
17
Chorąży
post wyedytowany przez ashiaron 2017-09-18 16:48:52
18.09.2017 17:30
119.1
Drackula
171
Bloody Rider

Dzis widzialem tabuny imigrantow przedzierajace sie masywem Mt Blanc w strone Genewy! Nawet zdjecia porobilem ale francuska policja mi kazala wykasowac :(

18.09.2017 17:19
120
odpowiedz
5 odpowiedzi
Belert
148
Legend

coz jak to w zyciu, najwiecej dra jape ludzie ktorzy widza emigantow na Twitterze albo Facebooku a jak cos ich osobiscie dotknie to z podkulonym ogonem daja dyla.
Zycie.

20.09.2017 11:11
120.1
DanuelX
77
Kopalny

No niektórzy wystarczy, że spojrzą w lustro a tam uchodźca!

20.09.2017 11:22
120.2
2
ashiaron
17
Chorąży

No niektórzy wystarczy, że spojrzą w lustro a tam uchodźca!

Autopsja ?

20.09.2017 11:51
120.3
zychomir
8
Pretorianin

danuel lubi pisać głupoty, ale gdy przychodzi do faktów i merytorycznej dyskusji, dziwnie nabiera wody w usta. ot, taki troll.

20.09.2017 12:04
120.4
DanuelX
77
Kopalny

Autopsja ?
Zadaj to pytanie belertowi.
Merytoryczna dyskusja z prawiczkowymi na temat uchodźców? Proszę ja ciebie, szkoda czasu i zdrowia.

20.09.2017 13:31
120.5
zychomir
8
Pretorianin

ale skąd wiadomo, że z prawiczkowymi? bo się z tobą nie zgadzają? bo przytaczają argumenty, które nie pasują do twojej wizji świata?

zresztą, danuel, ty po prostu wykazujesz niemal zerową znajomość tematu - nie siedzisz w tym, nie czytasz rzetelnych analiz ani publikacji autorstwa ludzi, którzy zajmują się problemem. Dla ciebie dyskusja toczy się na poziomie okopowej batalii Wyborcza-prawactwo. Siedzisz w tym gównie i nie zamierzasz się z niego wygrzebywać, bo dobrze ci tam. Argumentów żadnych, za to zawsze możesz palnąć coś sarkastycznego i poczuć się moralnie wyższym.

post wyedytowany przez zychomir 2017-09-20 13:32:37
20.09.2017 11:06
121
odpowiedz
3 odpowiedzi
Kilgur
139
Senator
post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-20 11:08:40
20.09.2017 11:58
121.1
Cainoor
188
Mów mi wuju

Chyba nie probujesz ingerowac w autonomie Szwecji? My wydajemy na ekrany akustyczne w szczerym polu (dzieki, Szyszko!), a oni na mieszkania dla ludzi. Dla kazdego cos fajnego.

20.09.2017 12:01
121.2
1
Kilgur
139
Senator

Niby jak mialbym ingerowac, piszac o tym na forum o grach?

23.09.2017 22:19
121.3
Cainoor
188
Mów mi wuju

Sugerujesz, ze wydaja zle kase podatnikow i winni to skorygowac...

20.09.2017 13:41
122
odpowiedz
2 odpowiedzi
Lord .
35
Generał

Trochę statystyk, jak wypadają "uchodźcy", imigranci z afryki i bliskiego wschodu na tle europejczyków na przykładzie niemiec.
Jak widać różnice dochodzą nawet do 20x na niekorzyść uchodźców, imigrantów z afryki i bliskiego wschodu.
Skąd te różnice? w tvnie i unii mówią że wszystko ok, pokojowo i w ogóle super tęczowo przebojowo a tu oficjalne policyjne statystyki niemieckiej policji pokazują, że jest problem.

20.09.2017 15:10
122.1
Kilgur
139
Senator

Nie ma polski osobno wiec nie moze byc prawda :)

post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-20 15:10:24
20.09.2017 15:27
122.2
Lord .
35
Generał

Kilgur
jest, czwarte od końca EU Osteuropa

20.09.2017 19:01
123
odpowiedz
1 odpowiedź
Belert
148
Legend

Chyba nie probujesz ingerowac w autonomie Szwecji?
OMG

23.09.2017 22:33
123.1
Cainoor
188
Mów mi wuju

Nie poczujesz ironii nawet jakby Cie w tylek ugryzla

23.09.2017 21:47
124
odpowiedz
Kilgur
139
Senator

Znow musze troszke poingerowac w politke szwecji ;)
http://www.rp.pl/Rzecz-o-prawie/309239990-Szwedzka-policja-nie-nadaza-ze-sciganiem-sprawcow-zbrodni.html#ap-1

Mocne to jest to:
Pewien przedsiębiorca opisał w kronice w „Svenska Dagbladet" próbę włamania do budynku, w którym mieszka, w centrum Malmö. Dowiedziawszy się o fali włamań w mieście, zapytał policjanta, w jaki sposób może chronić tu swoją rodzinę. I usłyszał: nie mieszkając w Malmö...

Sonda, oj polsce moze grozic w przyszlosci drugi potop szwedzki :D
https://twitter.com/PeterSweden7/status/909090970133831681

post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-23 21:49:04
23.09.2017 22:11
125
odpowiedz
1 odpowiedź
Ryokosha
10
Pretorianin

Ale co to ma udowadniać? Bo jeśli chcesz powiedzieć, że u nas jest o wiele lepiej to chyba się mylisz. Scentralizowana policja, ponownie scentralizowana prokuratura a śledztwa trwają po kilka lat. Piraci drogowi na ekspresówkach a policja nie jest w stanie dojechać w czasie mniejszym niż 30 minut. Napady na pracowników pogotowia. Wydaje mi się że raczej Szwedzi do nas jakoś uciekać nie będą.

23.09.2017 22:20
125.1
Kilgur
139
Senator

Tak w polsce tez tak jest zglaszasz przestepstwo i mowisz ze wiesz kto to zrobili i policja przez 2 miesiace jest zajeta i nawet nie przesluchuje podejzanego :) Zapewne ekpertowi od policji polskiej sam naglowek wystarczyl i nawet nei przeczytal co jest w artykule :P

post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-23 22:23:56
23.09.2017 22:24
126
odpowiedz
9 odpowiedzi
Cainoor
188
Mów mi wuju

Kilgur, porownaj sobie Szwecje i Polske pod katem statystyki przestepstw. Smialo potem podziel sie wnioskami.
http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/images/b/b6/Crime_and_criminal_justice_statistics%2C_Detailed_tables%2C_YB2016_II.xlsx

23.09.2017 22:27
126.1
Kilgur
139
Senator

Tu nie chodzi o statystyki tylko o to co dzieje sie w szwecji, a wychodzi na to ze policji tam jest za malo w stosunku do przestepst :P

23.09.2017 22:31
126.2
Cainoor
188
Mów mi wuju

Nawet nie wiemy, czy to prawda. Artykul jest mocno niespojny.

I najwaznijesze - co z tego ma wynikac? Ze Szwecja jest bardziej niebezpiecznym miejscem do zycia? Porownaj finalne statystyki jak wspomnialem.

post wyedytowany przez Cainoor 2017-09-23 22:31:46
23.09.2017 22:38
126.3
Kilgur
139
Senator

Jakie finalne statystyki? ktora tabela? Biorac pod uwage liczbe ludnosci polska ~38 mln, szwecja ~10mln jest nas prawe 4x wiecej w polsce wg statystyk jest bezpieczniej, chyba ze zle czytam te tabelki :P Dodatkowo statystyki nie obejmuja okresu po 2015 kiedy to zdecydowanie zaczela rosnac liczba przestepst, miedzy innymi powstaly szwedzkie strefy no-go :P

Jedno mnie dziwi ;) w szwecji ktora ma 1/4 populacji polski popelnia sie 10x wiecej przestepst na tle seksualnym i wystapilo tam ok 3x wiecej gwaltow. Zadziwiajace ze w tak spokojnym kraju maja takie "cisnienie w majtach" ;)

post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-23 23:12:39
23.09.2017 23:38
126.4
Cainoor
188
Mów mi wuju

Np zabojstwa. W Polsce w 2014 przwie 300, w Szwecji 80. Jesli dla Ciebie wiecej zabojstw oznacza wieksze bezpieczenstwo, to nie mam pytan...

23.09.2017 23:45
126.5
Kilgur
139
Senator

Cainoor -> sam dales statystyki to moze wez pod uwage liczbe ludnosci :P statystycznie na 1 mieszkanca przypada tyle samo zabojstw w obu krajach :) w reszcie przypadkow szwecja bije polske na glowe :P np gwalty rok 2014: polska 1 osoba na ~20 tys zostala zgwalcona, a szwecja 1 na 1600 :P Nie chce mi sie przeliczac wiecej ale jedno jest ciekawe, wszak "kazdy polak to pijak, a kazdy pijak to zlodziej" 2014 rok kradzieze polska 1 kradziez przypanda na 227 mieszkancow, szwecja 1 kradziez na 26 chyba to powiedzenie sie zdezaktualizowalo nieco :P

post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-24 00:03:42
24.09.2017 01:14
126.6
Cainoor
188
Mów mi wuju

Nie ma znaczenia statystyka na mieszkanca, jesli chodzi o zabojstwa inne przestepstwa to licza sie wartosci bezwzgledne.

24.09.2017 19:35
126.7
1
Kilgur
139
Senator

Cainoor -> tak teoretycznie: w miejscu A zyje 200 osob i statystycznie 100 zostaje zamordowanych, a w miejscu B zyle 10 mln osob, rocznie zostaje zamordowanych 10000 osob. Wiec twierdzisz ze w miejscu A jest bezpieczniej, chociarz szansa na przezycie wynosi 50% :D :D bo licza sie wartosci bezwzgledne :D

24.09.2017 20:42
126.8
Cainoor
188
Mów mi wuju

Jesli bylbys katolikiem, to nie wartosciowalbys tak zycia ludzkiego. Kazde jedno jest tak samo wazne. Jesli zabojstw w PL jest procentowo zblizona liczba, a bezwzglednie ginie tu wiecej ludzi, to niestety przemawia to na niekorzysc Polski.

25.09.2017 00:21
126.9
1
Kilgur
139
Senator

Cainoor -> zacytuje ciebie
Kilgur, porownaj sobie Szwecje i Polske pod katem statystyki przestepstw. Smialo potem podziel sie wnioskami.

Odwolujesz sie do statystyki, a jak nie wyszlo, to mieszasz w to religie :P

post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-25 00:21:42
23.09.2017 22:33
127
odpowiedz
1 odpowiedź
Ryokosha
10
Pretorianin
23.09.2017 23:00
127.1
Kilgur
139
Senator

Tak tylko ze w 2 z 3 twoich linkow w sprawy specjalnie gmatwano, a nie byly one wynikiem braku czasu :P w pierwszym tez wine ponosi prokuratura, a nie zapracowana policja :P

post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-23 23:01:59
24.09.2017 01:24
128
odpowiedz
:. Lustro_Dushy .:
5
Shkyeletor

Zaglądam czasem i czytam co tutaj piszecie Panowie :) Z perspektywy czasu, z perspektywy tego co się wydarzyło w ostatnich miesiącach w Europie powinienem zmienić swój wstępniak do tego wątku...Ale w sumie po co...I tak stado Ogrów uzna,że trzeba dać minus ;) Apropo ostatnich porównań ze Szwecją...Mam znajomą która mieszka tam od kilkunastu lat......Csiiiii... I już bez komentarza....

24.09.2017 15:10
129
odpowiedz
2 odpowiedzi
Ahaswer
60
ciwun

Ciekawy wywiad z Grażyną Plebanek, polską pisarką mieszkającą na styku Walonii i Flandrii.
https://kobieta.onet.pl/grazyna-plebanek-emigrant-musi-byc-lepszy-od-lokalsow-musi-byc-wojownikiem/pkkb6w2

Fragmenty:
Tańczymy w klubie w dzielnicy Molenbeek, na scenie znajomi muzycy z Libanu, koło mnie przyjaciółka Francuzka, która ma polską babcię i dziadka Wietnamczyka, znajomy Belg marokańskiego pochodzenia, obok Belgijka-Belgijka, jak tu nazywamy „autochtonów” i reszta przyjaciół o korzeniach arabskich, europejskich, subsaharyjskich. (...)
Mali ludzie w dużych instytucjach bywają mistrzami świata we wzbudzaniu nienawiści. Nie tylko w Belgii, wszędzie. (...)
Pozytywne jest to, że Belgowie są społeczeństwem w przebudowie, które wyklucza, ale i się stara. Na przykład wprowadzając do szkół przedmiot „citoyenneté”, czyli wychowanie obywatelskie, gdzie mówi się o prawach obywatela niezależnie od koloru skóry, statusu, wyznania, orientacji seksualnej. Oczywiście nie można tego porównać z tym, co dzieje się w Polsce, gdzie same władze robią nagonkę na „obcych”. Belgia to wciąż jeszcze częściowo świat tzw. białych przywilejów. Ale Polska niestety brunatnieje. (...)
Jak powiesz tu komuś, że jest rasistą, to poda cię do sądu. A, że bywa rasistą, to inna sprawa. Z czego często nie zdaje sobie sprawy, po prostu ma to chore poczucie wyższości, na przykład, że biali są lepsi od czarnych czy żółtych. Tylko nie do końca sobie to uświadamia. W Polsce odwrotnie – po ulicach Warszawy maszerują naziole. Zero obciachu, żadnego wstydu, czwarta Rzesza. A władza to podkręca. (...)
Warto zacząć od przyznania, że Europejczycy najechali Afrykę. Niech teraz nie udają, że byli tam z misją pokojową. Coś trzeba z tym plackiem, z tym wyparciem zrobić, bo frustracja to wybuchowy towar, o czym wiedzą organizacje terrorystyczne, faszyści i politycy rządni władzy za wszelką cenę. (...)
Malutkie państwo z pokutującym systemem klasowym rodem z feudalizmu trzeszczy, bo źle pograło w przeszłości, a i dziś czasem głupio pogrywa. Obok Francja, Holandia, ci też mają za uszami i borykają się z przeszłością kolonialną. W jednym państwie mieszkają ludzie o tak różnych korzeniach, że „vivre ensemble” bywa nie lada wyzwaniem. A jednocześnie nie wyobrażam sobie codzienności bez tego. Akurat ja mam prawo tak mówić, bo tę codzienność znam, to moja codzienność. Pohukiwania „specjalistów”, którzy dobrze wiedzą, jak jest z integracją, a nie ruszyli się z Polski dłużej niż na wakacje, są śmiechu warte. (...)
Kiedyś ludzie mieli rytuały przejścia, z dzieciństwa w dorosłość, symbolicznie i praktycznie, potem wiek średni, starość. Teraz tego nie ma, jest za to wygoda, która zachęca do stania w miejscu. Wiek średni jest postrzegany jako obciach, starość to nietakt. (...)
Polska generalnie jest tu postrzegana jako ojczyzna sprzątaczek i budowlańców, ale kiedyś wymieniano nas jako przykład wzorowej gospodarki. Byliśmy dowodem na to, że demokracja ma szanse przyjąć się w kraju postkomunistycznym, co prawda za cenę nepotyzmu, vide: bliźniaki u władzy. A teraz wyszło szydło z worka. Uważa się, że na demokrację jesteśmy zbyt prości, skoro sami wybraliśmy populistów, którzy psują nam kraj. Siedzimy w oślej ławce z Orbanem i Erdoganem, w cieniu Putina.

24.09.2017 19:42
129.1
Kilgur
139
Senator

Jesli tam jest tak pieknie i super to po co im bylo to wojsko na ulicach ktore biegalo jeszcze niedawno?

25.09.2017 00:55
129.2
zychomir
8
Pretorianin

zamiast (jak zwykle) cytować bzdury, radziłbym poczytać publikacje Paula Scheffera i Tariqa Modooda - i wyrobić sobie własne zdanie.

24.09.2017 15:27
130
odpowiedz
Lutz
156
Legend

Obok Francja, Holandia, ci też mają za uszami i borykają się z przeszłością kolonialną.

Cos w tym jest, cos jak poczucie winy.
Podobnie z homoseksualizmem w UK, jakby za wszelka cene probowali zatrzec slady tego ze penalizowali go jeszcze 40 lat temu. Niemcy, ktorzy probuja wmowic wszystkim ze II wojna swiatowa to wina nazistow.

Nie ma to jak z jednego ekstremum przejsc w dokladnie przeciwne.

24.09.2017 20:23
131
odpowiedz
3 odpowiedzi
Kilgur
139
Senator

Jak twierdzi posel Andrzej Halicki PO bylo przeciwko obowiazkowym kwotom relokacyjnym :D

Tu caly program
https://youtu.be/dl3DG_Kdai8?t=2719

post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-24 20:40:11
24.09.2017 20:43
131.1
Cainoor
188
Mów mi wuju

Wg Ciebie to chyba dobrze, ze PO bylo przeciwko?

24.09.2017 20:44
131.2
2
Predi2222
96
CROCHAX velox

no przecież shreku mówił że peło nie było za przyjmowaniem

https://www.youtube.com/watch?v=FIvL-jWXP7c

25.09.2017 23:32
131.3
Cainoor
188
Mów mi wuju

Ale to dobrze, tak?

24.09.2017 20:41
132
odpowiedz
mich83
114
Generał

We Francji wojsko po ulicach cały czas biega.

W krajach Unni Europejskiej coraz częściej korporacje zwalniają ze niepoprawne poglądy polityczne. Taka to ich lewacka wolność ze ludzie zaczynają sie obawiać prawicowych wpisów na FB.

24.09.2017 21:14
133
odpowiedz
Belert
148
Legend

Predi2222 +1

24.09.2017 22:22
134
odpowiedz
1 odpowiedź
Niedzielny Gracz
45
Pretorianin

http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/images/b/b6/Crime_and_criminal_justice_statistics%2C_Detailed_tables%2C_YB2016_II.xlsx

Ten dokument to jakiś fake?

gwałty 2013

Polska 1 362
Szwecja 5 634
Niemcy 7 408
Francja 11 171

To przerażające.

25.09.2017 01:26
134.1
Lutz
156
Legend

ten dokument jasno pokazuje co kieruje danuelem. kiedy czepia sie imigranctwa w praktycznie kazdym poscie (zwlaszcza UK).

Najzwyklejsza zazdrosc.

24.09.2017 23:33
135
odpowiedz
Belert
148
Legend

no wiesz jakby to lemingi napisali...wiecej ludzi ginie w wypadkach samochodowych.
A pozatym tam sa prawdziwe demokracje.

25.09.2017 10:19
136
odpowiedz
2 odpowiedzi
Niedzielny Gracz
45
Pretorianin

Nie wiem, kto to danuel, najpewniej jakiś trol, ale według mnie, ten dokument to fake.

To niemożliwe, by w 10. milionowej Szwecji było 4. krotnie więcej gwałtów niż w 38. milionowej Polsce.

25.09.2017 10:32
136.1
Drackula
171
Bloody Rider

nie fake,

Rozbieznosc w liczbach bierze sie stad, ze u nas wiele gwaltow nie jst zglaszanych, a nawet te zglaszane czesto sa pomijane w statystykach policji kiedy brak sprawcy.
Dodatkowo w takiej Szwecji czy Francji jako gwalt czesto traktowane jest molestowanie. U nich sa bardziej wyczuleni na ten rodzaj przestepstw.

25.09.2017 20:06
136.2
Vader
155
Legend

Niedzielny - Choćby i każdy imigrant zgwałcił, Drackula znajdzie taką statystykę, z której będzie wynikało jasno, że meteoryt stanowi potencjalnie większe zagrożenie = problemu nie ma.

25.09.2017 11:48
137
odpowiedz
Lutz
156
Legend

Tak, tak, podobnie z kradziezami, napasciami i cala reszta.

Bardzo wyczuleni, bardzo bardzo wyczuleni sa, a z Polakami to wiadomo, kazdy Polak to zlodziej, to kto tam bedzie jakies tabelki wypelnial.

25.09.2017 12:25
138
1
odpowiedz
DanuelX
77
Kopalny

Tak jest Lutz rozpracowałeś mnie! Zazdroszczę ci bo żyjesz sobie spokojnie w stabilnym miejscu świata manipulując swoim krajem pochodzenia! Takiemu to dobrze - żadnej odpowiedzialności.

25.09.2017 17:45
139
odpowiedz
Belert
148
Legend

Drackula : dobrze ze mi to wyjasniles.Zawsze mowilem ze Polska to zadupie.Ni eto co wielki swiat :)

25.09.2017 18:24
140
odpowiedz
4 odpowiedzi
Paudyn
166
Kwisatz Haderach

Tańczymy w klubie w dzielnicy Molenbeek, na scenie znajomi muzycy z Libanu, koło mnie przyjaciółka Francuzka, która ma polską babcię i dziadka Wietnamczyka, znajomy Belg marokańskiego pochodzenia, obok Belgijka-Belgijka, jak tu nazywamy „autochtonów” i reszta przyjaciół o korzeniach arabskich, europejskich, subsaharyjskich. (...)

... a gdy impreza z naszymi kulturalnymi znajomymi sie juz skonczy, to nastepnego ranka wracamy do "integracji" w codziennym wydaniu, serwowanej nam przez zwyklych mieszkancow poszczegolnych dzielnic. O tym jednak pani Plebanek nie wspomina, no ale nie dziwota, w koncu to historyjka na potrzeby „specjalistów”, którzy(...)nie ruszyli się z Polski dłużej niż na wakacje.

Cos w tym jest, cos jak poczucie winy.

Caly artykul sprawia wrazenie, jak gdyby autorka wstydzila sie za wszystko i probowala pokazac, ze ona akurat jest inna, ona jest fajna i postepowa.

W Polsce widać pijaków, pijacy w Brukseli to Polacy.

...i zlodzieje/gwalciciele/mordercy w Brukseli to tez Polacy!

post wyedytowany przez Paudyn 2017-09-25 18:25:30
25.09.2017 19:41
140.1
Lutz
156
Legend

Mnie tez zastanawia, jak to jest, ze sa ludzie gotowi nasrac na glowe kazdemu tylko po to zeby udowodnic sobie, ze sa odrobine lepsi niz reszta.
I kiedy juz faktycznie mozna powiedziec, o tak, ta osoba moglaby miec cos do powiedzienia, to nagle okazuje sie ze potok gowna skutecznie zablokowal receptory na ewentualne sensowne przemyslenia.

25.09.2017 19:46
140.2
DanuelX
77
Kopalny

Brawo lutz! Cóż za piękny pokaz samokrytyki obywatelskiej!

25.09.2017 20:09
140.3
Vader
155
Legend

Lutrz -> To cecha godna szacunku. Oporność tych ludzi na prawdę można porównać do 300 Spartan pod Termopilami. Jakkolwiek ich poglądy są durne bezgranicznie, tak na szacunek uznaje zawziętość w obronie sprawy z góry przegranej.

post wyedytowany przez Vader 2017-09-25 20:12:25
26.09.2017 07:13
140.4
Kilgur
139
Senator

Wielu ludzi z takich jak ta pani, przy blizszym kontakcie z uchodzcami wymieka, taka typowa "dulszczyzna" jak w linku ponizej to powszechnosc.

https://reporters.pl/9510/pani-burmistrz-kochala-imigrantow-zanim-jeden-nie-dobral-sie-do-corki/

26.09.2017 07:24
141
odpowiedz
6 odpowiedzi
Vader
155
Legend

U nas też już taka jedna była, co to kocha Islamistów i zachęca by Polacy brali ich do domów, ale jak ją ktoś zapytał czy sama to zrobi, to okazało się..... że nie ma czasu :D

26.09.2017 17:36
141.1
eglume
53
Konsul

może Soulchater ich weźmie do domu skoro codziennie musi wylewać żale na PIS, a PO jest super świetne pro europerskie i przy okazji przyjmiemy 15 tysięcy imigrantów na "początek"...
taki dorosły facet a nawet jego koledzy z pracy musieli mu odebrać jakąkolwiek władze na forum widząc co wyprawia

26.09.2017 22:13
141.2
klimson_
63
Ace of Spades

no nie do końca bo Halicki w niedziele mówił, że PO od zawsze była przeciwko przyjmowaniu uchodźców

https://www.youtube.com/watch?v=CwQQUFmwqj8

post wyedytowany przez klimson_ 2017-09-26 22:25:27
26.09.2017 22:21
141.3
Predi2222
96
CROCHAX velox

no nie do końca bo Halicki w niedziele mówił, że PO od zawsze była przeciwko przyjmowaniu uchodźców

a puścili mu materiał jak kopaczowa zapraszała, czy może widział i próbował wyjaśnić że to nie było zapraszanie?

edit: o shit XD

post wyedytowany przez Predi2222 2017-09-26 22:41:18
26.09.2017 22:39
141.4
Cainoor
188
Mów mi wuju

Predi2222 - Rzucisz linkiem?

26.09.2017 23:01
141.5
1
planeswalker
26
Senator

Halicki pijany lub niespełna rozumu. Rząd PO zgodził się na przyjęcie 7 tys uchodźców.

26.09.2017 23:37
141.6
blood
169
Senator

PO mówiło też, że będą współpracować z prezydentem nad ustawą sądowniczą, a po dwóch tygodniach powiedzieli, że jednak nie będą. Nie zwracałbym za bardzo uwagi na to co mówią, bo ewidentnie kłamią.

26.09.2017 22:22
142
odpowiedz
Deser
189
neurodeser

Jakaś grupa gejów się uaktywniła? :D

27.09.2017 03:33
143
odpowiedz
mich83
114
Generał

Przyjmując Islamistów tak naprawde im się szkodzi. Zamiast rozwiązać problem na miejscu dla zysku/wyzysku , taniej siły roboczej sprowadza sie ich do Europy. Chodzi o biznes a nie pomoc. A ludzie dają sie tumanić.

27.09.2017 09:27
144
odpowiedz
3 odpowiedzi
Herr Pietrus
157
Ubecka Wdowa

W artykule o obawach studentów odnośnie rynku pracy przeczytałem właśnie że w samym Wrocławiu mieszka już ponoć 70 tys. Ukraińców. Wow. Niezły wynik. A ja myślałem że to na wschodzie jest ich sporo.

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2017-09-27 09:28:12
27.09.2017 10:25
144.1
Kilgur
139
Senator

No dziwisz sie jak jest ich ponad milion w polsce :P

27.09.2017 10:37
144.2
Lutz
156
Legend

że w samym Wrocławiu mieszka już ponoć 70 tys. Ukraińców.

To sie nazywalo kiedys ziemie odzyskane, i skoro wyrzucono z nich niemcow, ktos musial ich zastapic, teraz pewnie jakies laczenie rodzin ze wschodu sie odbywa.

27.09.2017 12:42
144.3
DanuelX
77
Kopalny

Lutz kiedy ściągasz rodzinę do Anlgii? Na miejscu tamtejszych skinchedów przywitałbym ją z otwartymi rękami.

27.09.2017 10:46
145
odpowiedz
Drackula
171
Bloody Rider

caly swiat buduje mury wiec mysle ze Polska nie powinna byc gorsza. tutaj mur amerykanski --->

27.09.2017 10:48
146
odpowiedz
6 odpowiedzi
Drackula
171
Bloody Rider

ale mi sie podoba bardziej mur izraelski. Tylko aby wiecej wierzyczek bylo do obsadzenia WOTem. Wtedy to nawet Polakow rzad moglby w kraju trzymac i emigracja by zmalala.

27.09.2017 12:40
146.1
1
Predi2222
96
CROCHAX velox

jestem za :D, ewentualnie wjazd tylko po potwierdzeniu narodowości do czwartego pokolenia

post wyedytowany przez Predi2222 2017-09-27 12:56:22
27.09.2017 15:56
146.2
2
Vader
155
Legend

Jak sądzisz, Drackula, dlaczego ktokolwiek buduje mury? Czy tylko dlatego, że nie kocha demokracji, czy może po prostu ma jakiś bardzo poważny problem i potrzebuje bronić swoich granic?
Czy w swoim domu i mieszkaniu posiadasz jakieś mury i ściany? Jeśli tak to po co? Albo chociaż po co Ci zamek w drzwiach? Kogóż się obawiać? Po co się odgradzać?

27.09.2017 15:59
146.3
DanuelX
77
Kopalny

Masz rację vather, ten ktoś ma bardzo poważny problem.

Propos twoich "strachów" lektura do poduszki.

https://www.psychologytoday.com/blog/mind-in-the-machine/201612/fear-and-anxiety-drive-conservatives-political-attitudes

post wyedytowany przez DanuelX 2017-09-27 16:10:29
27.09.2017 16:20
146.4
Drackula
171
Bloody Rider

Vader, mentalnie przypominasz mi takiego staruszka o lasce, ktory po spieprzonym zyciu znalazl sobie nowy cel: latac z laska po osiedlu i pouczac innych oraz organizowac im zycie. Kiedys takich traktowalo sie jak niegroznych swirow, dzis niestety tacy dorwali sie do wladzy i efekty staruszka o lasce sa widoczne w skali kraju.

27.09.2017 17:31
146.5
2
Vader
155
Legend

Serio? No możemy sobie wymyślać opowiastki o tym, kogóż to śmiesznego przypomina nam osoba o niewłaściwych poglądach, ale nie szkoda na to czasu? To już lepiej się jakimiś wyzwiskami powymieniać, szybciej :-)
A tak trochę teraz na poważnie: czy jesteś w stanie wskazać mi jakikolwiek mur, zbudowany w historii naszej cywilizacji, dla którego znalazłbyś jakieś techniczne i logiczne uzasadnienie? Bo tak w ramach rozrywkowych chciałbym zrozumieć Twój światopogląd. Czy każdy mur jest zły, czy tylko zły jest ten mur, który ktoś stawia w obawie przed niekontrolowanym napływem uchodzców / emigrantów?

post wyedytowany przez Vader 2017-09-27 17:32:39
27.09.2017 17:57
146.6
Drackula
171
Bloody Rider

mur w tym ujeciu ma dwojakie znaczenie, pierwsza to fizyczna bariera, ktora defakto tylko opoznia nieodwracalne procesy i problemy zamiast je rozwiazywac, co juz w historii przerabialismy. drugie, duzo powazniejsze to forma fizyczna muru tylko umocni mur mentalny jaki tkwi w wielu spoleczenstwach, takze w Polakach, bedzie to taka fizyczna reprezentacja ciaglej checi odgrodzenia sie od tego co nieznane oraz od tego czego swiadomie i podswiadomie sie obawiamy. W efekcie fobie i niecheci tylko sie poglebia.

I tu nie chodzi o poglady, tylko o mentalnosc. Wbrew pozorom, ja, czy tez moja imigrancka zona nie jestesmy milosnikami niekontrolowanej imigracji i totalnego chaosu, jednak sposob w jaki niektorzy zabieraja sie do tego problemu i jak ten problem traktuje przyprawia o ciarki na skorze.

27.09.2017 18:31
147
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
106
Alekde

W Polsce jak dziewczyna zgłasza się na policję (o ile się zgłasza), że została zgwałcona to po drodze obejrzy ją z 20 policjantów z uśmieszkiem na twarzy, dodatkowo zapewne nie jeden powie, albo pomyśli "przecież zawsze się trochę gwałci". Nie wiem jak często mieliście styczność z policją w Polsce, ale ona jest na poziomie służby zdrowia w naszym kraju. W jednym i drugim wykonaniu jednemu na dziesięciu coś się chce (bo jak wiadomo jaka płaca taka praca). Sam przerabiałem w życiu nie raz i kontakty z policją i prokuraturą itc. i bez znajomości (nadal w naszym kraju ten skill obowiązuje), sprawy by biegły swoim własnym życiem (niczym się to nie różni od urzędowego trybu nieskończoności). Jeśli ktoś myśli że Ziobro coś z tym zrobił to jest wyjątkowo podatny na propagandę. Jak widzę ogórek w tylewizji (taki program dla plebejuszy - polecam) to naprawdę człowiek doznaje szoku że oni (prowadzący) wierzą w to co mówią, dodatkowo ludzie którzy tam dzwonią są totalnymi głupkami (tutaj Korwin ma rację z demokracją -> jak takie barany mają głos to jest jak jest).

Nie odbiegając jednak od tematu : większość z piszących jak to jest w Szwecji źle, to chyba tam nigdy nie była, nie wróć, nie chyba na pewno tam nie była. Zobaczcie jak tam działa policja i służba zdrowia, a potem proszę wrócić tutaj i napisać ze w Polsce lepiej ;) Moja firma opiera się na współpracy z wieloma instytucjami państwowymi w tym służbą więzienną (więzienia, poprawczaki). Naprawdę jak ktoś myśli że w PL nie ma nadal ludzi rodowitych, którzy za 10 PLN pobiją cię śmiertelnie, lub dźgną nożem to chyba mieszka w innej rzeczywistości.... a to że się o tym nie mówi (szczególnie teraz): pokazując stale pontonu, oraz mówiąc o gwałtach w noc sylwestrową. Jakby ktoś śledził temat to żadnej z "zgwałconych" nie włożono nić w.... poklepali po pupach, po obmacywali (oczywiście to też jest gwałt - karygodne), ale u nas przyjęło się jakoś że gwałt to gwałt. Wisienką na torcie były ostatnie dwa gwałty w PL zbiorowe gdzie prokuratura radośnie umorzyła sprawy (o których wiemy i które przez tryb medialny wrócił do ponownego rozpatrzenia) : tłumaczka + ratownicy, dziewczyna + synowie działaczy pslu.

Podobno jak ktoś skończył studia to jest już na tyle wykształcony, że potrafi sam ocenić czy coś jest czystą propagandą, czy realnym faktem. Rozumiem babcie z Torunia które wysyłają przekazami resztki emerytur, bo jedyne co znają to kawałek swojego pola przy domu, a niemiec i obcy kojarzy im się z tymi co im kradli kurze jaja + zabierali świnię, ale wy ?

No wiem ja jestem lewak który głosowałem na PIS bo chciałem lepiej dla najbiedniejszych, a prawica to wszyscy co mają orły na koszulce i chodzą na marsze.

27.09.2017 19:37
147.1
klimson_
63
Ace of Spades

no tak, w Plosce też gwałcą to co szkodzi wziąć kilka tysięcu imigrantów, przyjadą, poklepią po tyłkach, czym się przejmować?

27.09.2017 23:16
147.2
Kilgur
139
Senator

Nikt tu nie pisze ze w szwecji jest zle, szwedzi z racji swojego podejscia do zycia raczej nie sa gotowi na to co nieswiadomie sobie sprowadzili. Czytalem pare wypowiedzi rodowitych szwedow i sa mocno zdziwnieni podejsciem imigrantow ktorzy prawo maja w dupie. P im sie to w glowie nie miesci ze ktos moze gdzies przyjechac i olewac prawo.

27.09.2017 19:55
148
odpowiedz
Belert
148
Legend

ALex : Naprawdę jak ktoś myśli że w PL nie ma nadal ludzi rodowitych, którzy za 10 PLN pobiją cię śmiertelnie, lub dźgną nożem to chyba mieszka w innej rzeczywistości
tere fere kuku.W gebie tak w rzeczywistosci nie .To sa bajki.
Ogladnij sobie interwencje policji szwedzkiej przeciwko jednemu arabowi , na you tubie gdzies jest , ten strzal jaki gosc wyplacil blondynce z policji po ktorym sunela bezwladnie z dwa metry - bezcenny a ta ucieczka jej kolezanek i kolegi zenujaca..Tak jest jak 3 kobiety i jeden chlop nie daja rady jednemu szczuplemu gosciowi.
nie mamlinka ale moze ktos podrzuci.

27.09.2017 23:22
149
odpowiedz
mich83
114
Generał

Zamykając drzwi we własnym domu łamiesz demokracje i jesteś antyludzki.

W imię lewackiej solidarności NAWOŁUJE abyśmy jutro mieszkań nie zamykali na zamek.

post wyedytowany przez mich83 2017-09-27 23:23:47
Forum: Uchodźcy - Dyskusja ogólna