Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Settlers: Dziedzictwo Królów - poradnik do gry

The Settlers: Dziedzictwo Królów - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Poradnik do gry - Porady - ekonomia w The Settlers Dziedzictwo Królów poradnik The Settlers: Dziedzictwo Królów

Ostatnia aktualizacja: 23 sierpnia 2019

  1. Nasi podwładni potrzebują pożywienia i miejsca do spania. Zaspokojenie tych potrzeb zwiększy ich wydajność w pracy i zadowolenie (co można wykorzystać przy podnoszeniu podatku). Trzeba o to dbać głównie w początkowym stadium rozwoju.
  2. Budujemy kopalnie zamiast zaprzątać do pracy zwykłych poddanych. Górnicy płacą podatki i są wydajniejsi. Pamiętamy także o istnieniu ukrytych złóż, które można odkryć wysadzając je umiejętnościami jednego z naszych bohaterów - Pielgrzyma.
  3. Jeżeli mamy problemy ze zdobyciem jakiegoś surowca, wykorzystujemy targowisko. Oferowane tam ceny wzrastają wraz z upływem czasu.
  4. Budynki takie jak tartak, nie tylko przyspieszają wydobywanie danego surowca, ale dodatkowo, same go pozyskują.
  5. Jeżeli nie jest to niezbędne, nie spieszymy się ze szkoleniem armii. Naszym wojownikom musimy płacić żołd, co jest nieopłacalne, gdy stoją oni bezczynnie w naszym mieście.
  6. W miarę rozważnie gospodarujemy miejscem na budowę miasta. Staramy się projektować je tak, aby z jednej farmy i domu mieszkalnego, mogli korzystać pracownicy kilku budynków. Oczywiście, im bliżej ludzie mają do jadalni i sypialni tym lepiej.
  7. Średnio, w naszej osadzie powinno pracować około 20 robotników (tych których rekrutujemy bezpośrednio z zamku).
  8. Nie ulepszamy wszystkiego na raz. Wpierw skupiamy się na wydobywaniu surowców, jakie trudno jest nam pozyskać i na jakie mamy duże zapotrzebowanie. Jeżeli zaś nasza osada wydobywa "zbyt" dużo jakiegoś surowca, nie spowalniamy tego procederu. Nadmiar zawsze można wymienić na inne dobra na targowisku.
  9. Za pomocą jednego z bohaterów zwiedzamy okolice otaczające naszą wioskę. Prawie zawsze znajdziemy tam miejsca do wydobywania surowców oraz kufry ze skarbami.
  10. Targowisko, podobnie jak zamek, stanowi nasz spichlerz. Pracownicy np. tartaku często wybierają się do tego miejsca, warto więc zbudować ten budynek nieopodal tych zabudowań. Podobnie ma się sprawa np. z warsztatem, który potrzebuje kamieni (jego pracownicy muszą iść po ten surowiec). Budujemy go nieopodal kamieniołomu, jeżeli zaś go nie posiadamy - obok targowiska lub zamku.