Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Faraon - poradnik do gry

Faraon - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Abedju (misja 7 - wersja pokojowa) | Misje w Faraon poradnik Faraon

Ostatnia aktualizacja: 8 sierpnia 2019

Abedju (misja 7 - wersja pokojowa)

Wymagania: Populacja 2500; Wskaźnik dobrobytu: 25; Ocena państwa: 60; Wskaźnik kultury:25; Wskaźnik monumentów: 17;

Po skończeniu Timna możemy zdecydować czy wolimy wybrać misję z walką czy bez. Oczywiście za spokój naszych ziem przypłacimy lekkimi utrudnieniami (większe wymagania do ukończenia misji). Nie będzie jednak najgorzej. Z pewnością najwięcej czasu zajmie osiągnięcie odpowiedniego poziomu wskaźnika monumentów.

Już na samym początku można zauważyć, że okolice w jakich przyszło nam zakładać osadę są raczej ubogie jeśli chodzi chodzi o żywność. Co gorsza, na farmach nasi poczciwi Egipcjanie posadzą jedynie jęczmień i len. Pozostaje nam więc ostatnia deska ratunku - ryby. Będzie to stanowić główne, jeśli nie jedyne, źródło pożywienia w naszym mieście. Oczywiście można jeszcze zdecydować się na otwarcie szlaku handlowego i import żywności. Jednak to kosztuje i to sporo, a wiadomo, że gotówki nigdy dość. Dobrym pomysłem jest już na początku zbudowanie 2 lub nawet trzech przystani rybackich oraz jednej stoczni . Następne budujemy dopiero wtedy, gdy dostrzegamy, że zapasy świeżej ryby stopniowo topnieją.

Druga ważna kwestia to eksport - Abedju (misja 7 - wersja pokojowa) | Misje w Faraon - Faraon - poradnik do gry

Druga ważna kwestia to eksport. Sprzedaż można z powodzeniem prowadzić drogą lądową co jest wygodniejsze i nie zapycha doków . Produkujemy więc dość duże ilości papirusu, piwa oraz płótna. Szczęśliwie są to dość drogie towary, co pozwoli nam na podreperowanie budżetu (nie należy jednak również zapominać o nękaniu mieszkańców podatkami). Pieniądze się bowiem przydadzą na... cegły. Te możemy pozyskać na dwa sposoby. Pierwszy, prostszy, polega na importowaniu tego produktu. W drugim natomiast koszta produkcji przejmujemy na siebie importując glinę oraz słomę (i przerabiając te surowce w cegielni ).

Mając cegły można oczywiście rozpocząć budowę monumentów. Osiągnięcie wskaźnika 17 zajmie trochę czasu, więc ostrzegam, by się nie zniechęcać. Dla ułatwienia warto dobrze zaplanować plan budowy oraz infrastrukturę. Generalnie chodzi o to, by robotnicy, murarze oraz materiały (cegły), znajdowały się jak najbliżej. Znacznie skraca to czas, oszczędza zbędne przechadzki po mieście i umożliwi ukończenie tej misji w kilka lat (rzecz jasna licząc zgodnie z czasem obowiązującym w grze).

Warto również cały czas mieć na uwadze aktualną ocenę naszego państwa. Najważniejszą rzeczą jest spełnianie niekończących się próśb faraona. Jednak, by nie zniweczyć popularności osiągniętej przez wysyłanie danin, nie wolno nam popaść w długi (to umniejsza wizerunkowi naszego miasta w Egipcie).

W misji numer 7 staniemy również przed problemem przedostania się na drugie brzeg rzeki. Pomogą nam tym przystanie dla promów . Jedna rzecz o jakiej warto pamiętać to to, że towary czy robotnicy mogą się nimi przemieszczać jedynie wtedy, gdy budynki te posiadają maksymalną liczbę pracowników (w innym przypadku mogą z niego korzystać wyłącznie imigranci).