Inspector Gadget: Advance Mission [GBA]

Zabawna i niezbyt skomplikowana zręcznościówka, w której przejmujemy kontrolę nad jedną z trzech zróżnicowanych postaci, w tym tytułowym inspektorem. Do pokonania pięć różnych rozdziałów.

wersja językowa:
angielska

Inspector Gadget: Advance Mission data premiery gry na GBA:

29 listopada 2001 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

30 listopada 2001 ( Europejska premiera )

29 listopada 2001 ( premiera w USA )

gry podobne do Inspector Gadget: Advance Mission:

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed
Charlie and the Chocolate Factory
Action Man: Robot Attack

Zręcznościowe, seriale animowane

Inspector Gadget Advance Mission jest klasyczną dwuwymiarową platformówką, w której sterowaną aktualnie postać obserwujemy z boku. Zgodnie z nazwą gatunku, zadaniem gracza jest pokonywanie kolejnych platform, które prowadzą do finałowej komnaty danego etapu. Oprócz tego należy likwidować napotykanych przeciwników, a także wykazać się odrobiną sprytu. Tytułowy inspektor po raz kolejny musi zmierzyć się z doktorem Pazurem, który planuje oczywiście przejąć kontrolę nad światem. Tym razem jego plan to zaatakowanie najsłynniejszych budowli świata. Jak można się łatwo domyślić, miejsca te trzeba będzie w trakcie zabawy odwiedzić. Są to między innymi takie budowle jak Statua Wolności, czy wieża Eiffela. Za produkcję gry odpowiedzialne jest studio Magic Pockets, które opracowało również takie zręcznościówki jak Harry Potter: Quidditch World Cup, czy Catwoman.

Co ciekawe, Inspektor Gadżet nie jest jedyną grywalną postacią omawianej gry. Pojawia się on bowiem wraz z dwoma innymi postaciami – Penny oraz jej psiakiem Brainem. Warto też dodać, iż wyboru aktualnego bohatera można dokonywać w dowolnym momencie rozgrywki. Każda z grywalnych postaci cechuje się dość specyficznym zestawem umiejętności, co ma oczywiście wpływ na przebieg zabawy. Inspektor Gadżet potrafi przede wszystkim przedostawać się na wyżej położone półki. Może też korzystać ze śmigła, tak aby bezpiecznie opaść na niższe platformy. Eliminacja wrogich robotów nie stanowi też dla niego żadnego problemu. Penny potrafi przede wszystkim przejmować kontrolę nad wrogimi oddziałami oraz dłużej przebywać pod wodą. Pies Brain przydaje się z kolei do przedostawania w pozornie niedostępne miejsca. Zwierzak potrafi się też kamuflować.

Gracze do pokonania mają w sumie pięć podstawowych poziomów, na które składa się większa liczba stosunkowo małych plansz. Opisywana gra cechuje się niestety bardzo liniowym schematem rozgrywki. Do celu prowadzi wyłącznie jedna ścieżka, a wybory dotyczą jedynie sposobu eliminacji napotykanych robotów. Na uwagę zasługują jednak nowe gadżety Inspektora, które można sobie w dalszych misjach odblokować. Gra nie jest zbyt trudna, choć wszystkie czynności należy wykonać bez popełniania poważniejszych błędów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Liczba graczy: 1-4   Wykorzystuje: link-kabel + dodatkowo: link-kabel  

Star Conflict

Star Conflict

Zagraj za Darmo!

Metin2

Metin2

Zagraj za Darmo!

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
13.06.2015 21:17
pawlicki252
10
Legionista
8.5

Chyba jedyna dobra gra na podstawie tej kreskówki.