Last Chaos [PC]

Last Chaos to rozbudowana i nowoczesna gra typu MMORPG, oferująca jednocześnie darmową rozgrywkę za pośrednictwem serwerów amerykańskich. Za stworzenie i rozwój omawianej pozycji odpowiada koreańska firma NAKO T-Entertainment.

wersja językowa:
pełna polska wersja

Last Chaos data premiery gry na PC:

12 maja 2006 ( światowa data premiery )

08 kwietnia 2009 ( data wydania w Polsce )

gry podobne do Last Chaos:

Dekaron
Shaiya
SilkRoad Online

RPG, zagraj za darmo

Last Chaos to rozbudowana i nowoczesna gra typu MMORPG, oferująca jednocześnie darmową rozgrywkę za pośrednictwem serwerów amerykańskich. Za stworzenie i rozwój omawianej pozycji odpowiada koreańska firma NAKO T-Entertainment, która w tym przypadku czerpie zyski przede wszystkim z prowadzenia wbudowanego Item Malla (usługa płatna), pozwalającego na wyposażenie prowadzonych przez graczy postaci w przydatny i zazwyczaj trudno dostępny ekwipunek.

Otoczka fabularna Last Chaos nie należy do najbardziej oryginalnych. Przez wiele lat wszechświat tworzyły trzy światy – Kraina Mroku, będąca we władaniu lorda ciemności Eresa; Ląd Blasku, zarządzany przez praworządnego boga Apollona; oraz Iris – kontynent zamieszkały przez rasy śmiertelne. Przez wiele lat krainy żyły równolegle, nie mieszając się we własne sprawy. Sytuacja ta nie mogła jednak trwać długo, zważywszy na szalenie ambitne terytorialnie zapędy Eresa. Zdołał on zebrać potężną armię, złożoną z przedstawicieli rasy specjalnie stworzonej do walki – Tytanów, znacznie silniejszych i wytrzymalszych od zwykłych ludzi. Najeżdżając Iris, bóg mroku pragnął tylko jednego – zmiażdżenia wszystkich śmiertelnych ras. Początkowo doskonały plan inwazji uległ jednak znacznym komplikacjom po tym, jak swoje trzy grosze postanowił wtrącić Apollon, świadomy zagrożenia związanego z zakusami swego odwiecznego rywala. Obdarzył on Tytanów inteligencją i świadomością, w wyniku czego przestali oni być idealnymi maszynami do zabijania, a wielu z nich zbuntowało się przeciwko swemu stwórcy, walcząc ramię w ramię z rdzenną ludnością Iris. Tak rozpoczęła się epicka konfrontacja sił, okres burzliwych wojen, niezliczonych zdrad i wielkiego rozlewu krwi. To właśnie epoka dla odważnych bohaterów, takich jak Ty, drogi graczu.

Każda postać charakteryzuje się zestawem czterech głównych atrybutów (siła, zręczność, wytrzymałość i inteligencja) oraz paletą zdolności specjalnych, zależnych od wybranej profesji. Nasz wirtualny awatar może przyjąć jeden z sześciu dostępnych kształtów. Tytan to silny i twardy wojownik, dobywający potężne miecze i topory oraz dysponujący szerokim wachlarzem uderzeń i indywidualnych buffów. Po osiągnięciu 30 poziomu doświadczenia może wyspecjalizować się w walce, wybierając drogę Górskiego Wojownika (Highlander) lub Mistrza Wojny (War Master). Rycerz to ludzka odpowiedź na wynalazek Eresa – jest on najlepiej opancerzonym i najwytrzymalszym żołnierzem, idealnie nadającym się do roli drużynowego tanka. Z czasem może przeobrazić się w Rycerza Świątynnego (skupionego na defensywie i wiernego swemu pierwotnemu wyposażeniu, złożonego z miecza oraz tarczy) lub Królewskiego (walczącego dwoma mieczami oraz obdarzonego większymi możliwościami ofensywnymi). Kolejnymi postaciami są Mag oraz Uzdrowiciel, oboje płci pięknej. Pierwsza odznacza się wybitnymi zdolnościami w manipulowaniu materią (także tą ciemną) i zadawaniu znacznych obrażeń magicznych; druga zaś jest jej kompletną przeciwnością – posiada szeroki zestaw zaklęć wspomagających, leczących i wskrzeszających, zaś w walce zdecydowanie preferuje trzymać dystans, atakując za pomocą różdżek lub łuków (mając przy tym szczególne uzdolnienie do tych ostatnich – należy bowiem do rasy Elfów Wysokich). Stawkę dopełnia: szybka i przebiegła Łotrzyca, doskonale operująca dwoma sztyletami na bliskim dystansie lub wprawnie posługująca się kuszą w walce dystansowej; oraz tajemniczy i niebezpieczny Summoner, specjalizujący się w przywoływaniu potworów i zakrzywianiu granic między światami.

Osią rozgrywki i jednocześnie najistotniejszym sposobem na rozwój kierowanej przez nas postaci jest bezpośrednia walka z lokalną populacją potworów. Nie brakuje jednak akcentów nieco ambitniejszych – na każdym poziomie gracz otrzymuje dostęp do nowej palety questów, ma także możliwość rozwijania swego herosa w zdolnościach wydobywczo-rzemieślniczych (interakcja z energetycznymi kamieniami, ziółkami, rudami metali etc.). Oryginalnym rozwiązaniem, przywodzącym na myśl takie hity jak World of Warcraft czy Guild Wars, jest system „osobistych podziemi”, które tworzone są specjalnie na potrzeby pojedynczych bohaterów i drużyn. Pozwalają one na szybką i nieskrępowaną zabawę w kameralnej atmosferze. Nie brakuje oczywiście terenów i lochów otwartych dla wszystkich graczy. Całkiem świeżym pomysłem jest również specjalny tryb rozgrywki, ochrzczony mianem PvPvE – Player vs Player vs Environment. Polega on na tworzeniu rozległych sojuszy, w ramach których współpracują postacie kierowane zarówno przez graczy, jak i przez serwer – w takiej sytuacji nie koncentrujemy się wyłącznie na grindowaniu lub na czystym PvP, lecz łączymy obie czynności, w zależności od naszych preferencji lub zaistniałej sytuacji. Co ważne, nie jesteśmy skazani na podróżowanie po świecie w samotności, nawet gdy wokół otaczają nas obcy gracze – zawsze możemy liczyć na wiernego, zwierzęcego towarzysza (do wyboru np. smok lub koń).

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  
Ocena gry 8.0 / 10 na podstawie 716 ocen czytelników.  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 1 GB RAM, 64MB akcelerator 3D, Windows XP/2000/98, 700 MB na HDD

komentarze czytelników (68)


seste2  2009-11-16 - 18:03

Hazorek! Gra jest beznadziejna na początku, ale gdy wbijesz zarąbistego lvl, to możesz jeździć na koniu a nawet na smokach latać! Ja mam 6 lvl i na razie gra do dupy, ale jak widzę tych bossów, którzy latają na smokach to myślę, że warto przetrzymać te pierwsze kilka godzin! Polecam grę.

seste2  2009-11-21 - 10:36

Brak głosu? Mały ekran? Przecież to wszystko można w opcjach zmienić!!! Ja zmieniłem i gram na pełnym ekranie z głosem.

Tester28  2009-12-26 - 11:10

Bardzo fajna gierka. Ciągle w rozwoju i nowe rzeczy dochodzą.Na PL dopiero się rozwija,w krótkim czasie osiągnęła dużo rzeczy nowych świeżo wprowadzonych - szczególnie polecam. ...

karmelia  2010-03-12 - 11:07

Tutaj jest dosyć dużo informacji o tej grze http://gametank.pl/recenzje/mmo-w-krainie-smokow/ Narzekają tam na sterowanie myszką, ale mi to jakoś nie przeszkadza.

nowa9  2010-06-19 - 20:00

Ooo LC ^.^ Nie wiedziałam, że tutaj nawet o niej piszecie ;) Ja na razie mam 21lvl. uzdro i konia z 18lvl i smoka z 16lvl ;) Gra jest bombowa, chociaż z czasem się niestety nudzi...

gawrych12  2010-06-28 - 22:56

Czy ta gra posiada Abonament?

maly_17a  2010-07-11 - 21:26

Gra jest w pełni darmowa. ...

lowca99  2010-11-01 - 19:02

czemu nie dam rady tej gry uruchomić? Zarejestrowałem się i wszystko tak jak trzeba i niewiem co dalej. mam ją z KŚGRY i tak z ciekawości chciałem uruchomić.

lowca99  2010-11-01 - 19:13

Po prostu nie dam rady wcisnąć START. wie ktoś o co chodzi?

Greed3  2012-02-06 - 21:57

NA pierwszy rzut oka gra wydawała się ciekawa ale po paru tygodniach się po prostu przejadła.

t7ytan  2012-02-25 - 12:45

moim zdaniem Last Chaos to najlepsza gra RPG...

Tester28  2012-04-14 - 17:22

Z roku na rok jest coraz ciekawsza . Gildię założyłem w maju 2009 roku - graliśmy rok czasu , przerwa bez gry półtora roku i ponowny powrót . Nie poznaję dawnego LC. Zapraszam , jest dużo łatwiej i trochę cierpliwości. Gramy na serwerze Kathar - przebywamy kanał 2 - Gildia Centrumnet - Mój Nick: Imperatorr.Poziom postaci już 71 - i lvl Gildii ( nagły skok 1 dniowy ) z 12 na 17. PU uzbierane 2 lata temu :) ...

Tester28  2012-08-11 - 08:25

My dalej gramy. Przebywamy kanał 3 (serwer Kathar) - Gildia Centrumnet - Mój Nick: Imperatorr.Poziom postaci 92 - i lvl Gildii 24. Zapraszamy do rekrutacji.

TheGray  2012-10-18 - 21:34

Hermetyczne grono GM-ów i ich pupilków psuje całą przyjemność gry w Last Chaos PL. Gdy zgłosiłem rasizm w nazwie Gildii "WhitePower" za pomocą systemu zgłoszeń (nikomu nic o tym nie mówiłem), jakiś czas potem pół serwera o tym wiedziało. Niezły klimacik... Niektórzy gracze mają tam dostęp do informacji o organizowanych przez GM eventach (nie przez Koreę) na grubo wcześniej, nim zostaną one podane do publicznej wiadomości na forum. Otrzaskani gracze wiedzą jak wiele można zarobić na takiej nieuczciwej przewadze. Zdecydowanie nie polecam.

Tester28  2012-11-21 - 18:37

Wczoraj My dalej gramy. Przebywamy kanał 3 (serwer Kathar) - Gildia Centrumnet - Mój Nick: Imperatorr. Poziom postaci 101 - i lvl Gildii 24. Zapraszamy do rekrutacji. Dzisiaj Połączenie serwerów dobiegło końca o 2:00 w nocy. Kathar oraz Ibres już nie istnieje ... powstał nowy serwer dla obu serwerów ( jeden wspólny ) , o nazwie Pangea. Zatem jesteśmy od dziś na kanale 3 Pangea

Tester28  2013-02-07 - 09:48

Zapraszamy

10

Tester28  2013-11-15 - 01:30

Podbijam wątek . Zapraszamy w nasze szeregi. Przebywamy kanał 3 (serwer Pangea - dla Polski) - Gildia Centrumnet - Nick Przywódcy: Imperatorr. Poziom postaci 108 - i lvl Gildii 25. Zapraszamy do rekrutacji.

LighteN1  2014-06-08 - 23:07

Witam Piszę dla nowych i nie tylko nowych graczy. Nie ma sensu przyzwyczajać się do gry Lastchaos i poświęcać czas ani korzystać item shopu, jeżeli już to nie magazynować wartościowych rzeczy ani w plecaku czy w magazynach bo nie zależnie od was jesteście narażeni na zablokowanie konta na stałe. Są wprowadzane patche z błędami i nie wiadomo co można podnieść a co nie. po czym nie wiadomo za co i kiedy nie macie konta , odwoływanie jest bez celowe nie raczą nawet odpisywać po latach grania i wspomagania finansowo gamigo . Kto się tym dzieli ? ciekawe? można się tylko domyślać . Obsługa pracowników gamigo dla klientów czyli graczy jest beznadziejna nie wspomagają graczy wręcz na odwrót . Jeden przykład, zrobili GMy event gracze mieli zbierać kamyki alfabetycznie na A,B i tak dalej za co wymieniali na kamienie ulepszające set, pisali by się nie pchać i tak dalej, bo wszyscy dostaną. Hmm ano nie dostała tylko część graczy dlaczego nie wiadomo?, czy tylko wybrani gracze? To jest dopiero event gdzie jeden gracz ma przewagę nad innym,czy to jest dopiero naruszenie regulaminu, Gamigo blokuje konta za byle co, chyba że tu chodzi o pokaźne plecaki i magazyny graczy?Hmm .Szkoda że to nie ...

Tester28  2015-06-21 - 17:44

Pożegnanie Cioci Avayi - od Bety aż do 19 czerwca 2015 - Comunity Manager odchodzi. http://lastchaos.gamigo.com/pl/forum/board16-community/board6-krytyka-pochwa%C5%82a-i-propozycje/9593-po%C5%BCegnanie-cioci-avayi/#post118525

pumcia99  2015-08-22 - 22:18

gra Last Chaos była fajna ale do czasu, czy jest darmowa? owszem ale do pewnego lvlu bo później żeby zrobić dobry set to trzeba kupować wiele rzeczy z shopu ładując jeszcze więcej realnej kasy, było ulepszanie do + 15 a zrobili do +30 co jest niewykonalne za darmo i przez co uciekła z tamtąd cała masa ludzi, dziękujemy supportowi za kretyńskie decyje, a jeszcze większe podziękowania za brak pomocy przy odzyskaniu skradzionego konta i zwalaniu winy na wlaściciela, zwalają wine bo bylo logowanie z 2 róznych IP czyli idąc do kogoś nie wolno się tam logowac bo ban i brak pomocy. Mało tego to co jakiś czas mają ataki hakerskie z ktorymi nie potrafią sobie poradzić i przez co padaja im servery anasze dane są wykradane. Gra nie jest za darmo, za darmo jest tylko rejestracja i bez pakietu premium nie da się grać.