Curious George [GBA]

Curious George to przygodowa gra akcji, której warstwa fabularna została bezpośrednio oparta na filmie o tym samym tytule, wyprodukowanym w wytwórniach Universal Pictures i Imagine Entertainment.

wersja językowa:
angielska

Curious George data premiery gry na GBA:

01 lutego 2006 ( światowa data premiery )

01 grudnia 2006 ( data wydania w Polsce )

01 grudnia 2006 ( Europejska premiera )

01 lutego 2006 ( premiera w USA )

gry podobne do Curious George:

Spider-Man 2: The Game
Madagascar
The Wild

Akcji, filmy animowane

Curious George to przygodowa gra akcji, której warstwa fabularna została bezpośrednio oparta na filmie o tym samym tytule, wyprodukowanym w wytwórniach Universal Pictures i Imagine Entertainment.

Curious George, czyli Ciekawski George (bo tak ten tytuł brzmi u nas) to jedna z najbardziej znanych postaci z książek dla dzieci. Jej popularność wciąż nie maleje od roku 1940, kiedy to ukazała się pierwsza pozycja opisująca przygody ciekawskiej małpy.

Historia opowiedziana w grze rozpoczyna się w momencie, kiedy Człowiek w Żółtym Kapeluszu (The Man With the Yellow Hat), przyjaciel i opiekun Ciekawskiego George'a, wyrusza na wyprawę do dżungli. Chce w niej znaleźć jakiś egzotyczny artefakt, który umożliwiłby ocalenie muzeum, czyli miejsca jego pracy. Oczywiście, George podąża za nim i tu rozpoczyna się nasza zabawa. Gracz przejmuje kontrolę nad ciekawską małpką, która swoją, ogromną chęć poznania może zaspokoić między innymi w Afryce, muzeum w Nowym Yorku, mieszkaniu Człowieka w Żółtym Kapeluszu i wielu innych miejscach.

W sumie do przejścia zostało oddanych 12 etapów, a na poszczególnych poziomach gracz ma możliwość zbierania „ciekawskich” punktów (curious points) oraz bananów (banana icons), za które może odblokować dodatkowe materiały. „Ciekawskie” punkty odblokowują drogę do klipów oraz artów, a banany otwierają dostęp do mini-gier.

Podczas rozgrywki, oprócz rozwiązywania różnego rodzaju łamigłówek i poznawania nowych przyjaciół, jest też czas na psoty. Zatem George może między innymi otwierać szuflady i robić bałagan w dokumentach, wywracać puszki z farbą, otwierać walizki i patrzeć, jak wypadają z nich ubrania. Oczywiście gdy wplączemy się w zbyt duże kłopoty lub gdy komuś nie przypadną do gustu nasze żarty, trzeba użyć umiejętności Georga i czym prędzej ratować się ucieczką.

Całość została oprawiana w stosowną szatę dźwiękową oraz kreskówkową, kolorową grafikę cel-shading.

Tryb gry: single player  
Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.  

Dino Storm

Dino Storm

Zagraj za Darmo!

Nova Raider: Evolution

Nova Raider: Evolution

Zagraj za Darmo!

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz