zobacz na gry-online.pl targi
gamescom 2017
22-26 sierpnia, Kolonia
newsy z gamescom gamescom facebook tvgry.pl na targach

Curious George GBA

Curious George to przygodowa gra akcji, której warstwa fabularna została bezpośrednio oparta na filmie o tym samym tytule, wyprodukowanym w wytwórniach Universal Pictures i Imagine Entertainment.

Akcji, filmy animowane.

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Curious George | GBA

1lutego2006

1grudnia2006

premiera PL

Game Boy Advance
Okładka Curious George (GBA)
Curious George

Curious George to przygodowa gra akcji, której warstwa fabularna została bezpośrednio oparta na filmie o tym samym tytule, wyprodukowanym w wytwórniach Universal Pictures i Imagine Entertainment.

Curious George, czyli Ciekawski George (bo tak ten tytuł brzmi u nas) to jedna z najbardziej znanych postaci z książek dla dzieci. Jej popularność wciąż nie maleje od roku 1940, kiedy to ukazała się pierwsza pozycja opisująca przygody ciekawskiej małpy.

Historia opowiedziana w grze rozpoczyna się w momencie, kiedy Człowiek w Żółtym Kapeluszu (The Man With the Yellow Hat), przyjaciel i opiekun Ciekawskiego George'a, wyrusza na wyprawę do dżungli. Chce w niej znaleźć jakiś egzotyczny artefakt, który umożliwiłby ocalenie muzeum, czyli miejsca jego pracy. Oczywiście, George podąża za nim i tu rozpoczyna się nasza zabawa. Gracz przejmuje kontrolę nad ciekawską małpką, która swoją, ogromną chęć poznania może zaspokoić między innymi w Afryce, muzeum w Nowym Yorku, mieszkaniu Człowieka w Żółtym Kapeluszu i wielu innych miejscach.

W sumie do przejścia zostało oddanych 12 etapów, a na poszczególnych poziomach gracz ma możliwość zbierania „ciekawskich” punktów (curious points) oraz bananów (banana icons), za które może odblokować dodatkowe materiały. „Ciekawskie” punkty odblokowują drogę do klipów oraz artów, a banany otwierają dostęp do mini-gier.

Podczas rozgrywki, oprócz rozwiązywania różnego rodzaju łamigłówek i poznawania nowych przyjaciół, jest też czas na psoty. Zatem George może między innymi otwierać szuflady i robić bałagan w dokumentach, wywracać puszki z farbą, otwierać walizki i patrzeć, jak wypadają z nich ubrania. Oczywiście gdy wplączemy się w zbyt duże kłopoty lub gdy komuś nie przypadną do gustu nasze żarty, trzeba użyć umiejętności Georga i czym prędzej ratować się ucieczką.

Całość została oprawiana w stosowną szatę dźwiękową oraz kreskówkową, kolorową grafikę cel-shading.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8.4 / 10 na podstawie 43 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Curious George

Klasyfikacja PEGI Curious George

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Ciekawski George w „złocie”
Ciekawski George w „złocie”

wiadomość10 stycznia 2006

Firma Namco poinformowała, że przygodowa gra akcji o nazwie Curious George uzyskała właśnie status „gold” i powędrowała do tłoczni. Program ukaże się w wersji PC oraz na konsole PlayStation 2, Xbox, Nintendo GameCube i Game Boy Advance, a jego zachodnia premiera nastąpi 1 lutego bieżącego roku. Wciąż nie wiadomo, czy omawiana produkcja trafi na polskie półki sklepowe.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz