Bolek i Lolek. Alfabet i nauka czytania [PC]

Bolek and Lolek. The alphabet and learning to read. Bolek i Lolek. Alfabet i nauka czytania to kolejna gra edukacyjna firmy Aidem Media, kierowana do najmłodszych użytkowników komputerów. Mogą po nią sięgnąć zarówno dzieci, które w ogóle nie znają jeszcze liter, jak i te maluchy, które poznały już cały alfabet, ale nie potrafią czytać.

wersja językowa:
pełna polska wersja

Bolek i Lolek. Alfabet i nauka czytania data premiery gry na PC:

25 sierpnia 2005 ( światowa data premiery )

25 sierpnia 2005 ( data wydania w Polsce )

gry podobne do Bolek and Lolek. The alphabet and learning to read:

Komputerowa Gratka - Super Kolekcja! Cz. 1
Królik Bystrzak dla Drugoklasisty: Misja na Ser-io
Spidi Matematyk (Liczy)

Logiczne, seriale animowane, edukacyjne, dla dzieci, polskie

Bolek i Lolek. Alfabet i nauka czytania to kolejna gra edukacyjna firmy Aidem Media, kierowana do najmłodszych użytkowników komputerów. Mogą po nią sięgnąć zarówno dzieci, które w ogóle nie znają jeszcze liter, jak i te maluchy, które poznały już cały alfabet, ale nie potrafią czytać. W opisywanym programie nauka liter oraz podstaw czytania została wpleciona w ciekawe przygody dwóch tytułowych bohaterów w baśniowym świecie, dzięki czemu najmłodsi gracze nie powinni narzekać na nudę.

Całość składa się z trzynastu interaktywnych plansz, gdzie nasi milusińscy mogą sprawdzić swoje umiejętności w 50 zróżnicowanych gierkach (układanie sylab w odpowiedniej kolejności, dopasowywanie liter do wyrazów itd.). Dzieci uczą się czytać dzięki oryginalnemu systemowi sylabizowania z wykorzystaniem stymulacji wzrokowej (czytanie przy pomocy myszki). Wszystkie zasady wprowadzania liter są zgodnie z obowiązującym elementarzem. Nie zabrakło prezentacji liter z wyjaśnieniem ich roli w tworzeniu sylab czy całych wyrazów. Program uczy poprawnej wymowy głosek, budowy sylab, wyrazów oraz rymów. Pod prawym przyciskiem myszki dostępna jest również kontekstowa pomoc, z której można skorzystać w każdej chwili.

Zarówno sterowanie, jak i poziom trudności rozgrywki zostały dostosowane do percepcji małych dzieci. Zabawę urozmaicają: bardzo kolorowa, rysunkowa grafika, szereg animacji, wesołych dźwięków, czy ukrytych niespodzianek. W Bolek i Lolek. Alfabet i nauka czytania można ustawić opcję nieograniczonej zabawy, jak również rozpocząć od podstaw przygotowany kurs nauki literek.

Tryb gry: single player   Nośnik: 1 CD   Cena gry w dniu premiery: 49,99 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium 300 Mhz, 64MB RAM, Windows 95/98/Me/2000/XP

The Mighty Quest for Epic Loot

The Mighty Quest for Epic Loot

Zagraj za Darmo!

Anno Online

Anno Online

Zagraj za Darmo!

Transcripted - PC - 17,90 zł

kup w sklepie

PC 17,90 zł

PAC-MAN Championship Edition DX+ - Edycja

kup w sklepie

PC 54,90 zł

Angry Birds Classic - PC - 24,90 zł

kup w sklepie

PC 24,90 zł

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz