Beat The Game XBOX ONE

Niecodzienna gra przygodowa stworzona przez niezależne studio Worm Animation. Podczas zabawy trafiamy do surrealistycznego świata, w którym musimy szukać dźwięków, by ostatecznie zagrać koncert.

Przygodowe, muzyczne, indie, eksperymentalne/artystyczne.

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Beat The Game | XONE

2018

Microsoft XBOX ONE
Okładka Beat The Game (XONE)
Beat The Game

Beat The Game to surrealistyczna gra przygodowa stworzona przez założone w 2013 roku niezależne amerykańskie studio Worm Animation. Opisywana produkcja ukazała się na platformie Xbox One i jest pierwszą w dorobku firmy.

Fabuła

W grze trafiamy do dziwacznego, pustynnego świata, który nasz podopieczny przemierza na pojeździe przypominającym motor. Podczas podróży dochodzi jednak do wypadku i maszyna ulega zepsuciu. Dodatkowo w pobliżu pojawia się dziwne latające oko oraz fotel. Nie zastanawiając się zbyt długo bohater siada na nim i zostaje porwany przez drzewo, a właściwie to gałęzie, które wyrosły z piasku. Jakiś czas później budzimy się w innej lokacji, z której musimy się wydostać. Tak zaczyna się przygoda w Beat The Game.

Mechanika

Beat The Game jest trójwymiarową grą przygodową, w której wielką rolę odgrywa muzyka. Bohater dysponuje specjalnym skanerem, służącym do szukania w najbliższym otoczeniu rozmaitych dźwięków. Mogą one pochodzić np. od latających w pobliżu zwierząt i figur. Gdy już uda nam się coś wykryć, następuje automatyczne nagrywanie. W tym czasie musimy cały czas obserwować daną istotę. Oprócz tego, jak to w przygodówkach, trzeba eksplorować lokację w poszukiwaniu wartościowych przedmiotów. Służą one do wytwarzania bardziej zaawansowanych dźwięków, np. stuknięcie pałeczką w puszkę odblokuje hi-hat. Poza tym niektóre z napotkanych postaci mogą nam przekazać np. nowe linie basowe.

Po zebraniu kilku różnych dźwięków możemy je ze sobą łączyć w menu, tworząc specjalną kompozycję. Wraz z jej rozbudowywaniem i dodawaniem kolejnych efektów, popychamy grę do przodu. Na planszy pojawią się kolejne źródła dźwięków, oglądamy nowe scenki przerywnikowe itd. Wszystko to sprowadza się do zorganizowania koncertu.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Beat The Game jest równie niecodzienna, jak rozgrywka. Uwagę przykuwa przede wszystkim stylistyka produkcji. Pustynna lokacja pełna jest niszczejących maszyn, na niebie latają figury geometryczne, gdzieniegdzie można znaleźć usychające krzaki lub odpoczywającego zombie – krótko pisząc jest dziwacznie i intrygująco.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Beat The Game

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz