The Binding of Isaac: Rebirth iOS

Nowa wersja wyjątkowo popularnej gry niezależnej, stworzonej przez Edmunda McMillena i Floriana Himsla. Za produkcję odpowiada studio Nicalis. Twórcy wprowadzili nową oprawę graficzną, tryb kooperacji oraz rozszerzyli rozgrywkę o zupełnie nowe elementy.

Zręcznościowe, roguelike, elementy RPG, 2D, dungeon-crawler, na 2 osoby, indie, kooperacja.

Nicalis | producent

Nicalis | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry The Binding of Isaac: Rebirth | iOS

11stycznia2017

11stycznia2017

App Store

Apple iOS
Okładka The Binding of Isaac: Rebirth (iOS)
The Binding of Isaac: Rebirth

The Binding of Isaac: Rebrith to rozszerzona i zmodyfikowana wersja popularnej gry niezależnej, której model rozgrywki wzorowany jest na pierwszej części serii The Legend of Zelda oraz jej pochodnych. Oryginalna wersja The Binding of Isaac została zbudowana we Flashu i ukazała się na PC we wrześniu 2011 roku. Była ona dziełem zaledwie dwóch osób – Edmunda McMillena i Floriana Himsla. McMillen jest znany dzięki pracy nad platformówką Super Meat Boy, która szturmem zdobyła serca fanów gatunku w 2010 roku. Odpowiedzialność za stworzenie Rebrith twórcy powierzyli studiu Nicalis, specjalizującym się w podobnych projektach. Deweloperzy stworzyli nowy silnik, porzucając ograniczenia jakie niósł ze sobą Flash oraz wprowadzili szereg nowości i poprawek.

Fabuła

Fabuła gry oparta jest na biblijnej historii opowiadającej o Abrahamie i próbie wiary jakiej poddał go Bóg, gdy nakazał mu złożenie syna Izaaka w ofierze. W The Binding of Isaac: Rebrith gracze wcielają się w małego chłopca i ukrywają się przed niebezpieczeństwem w piwnicy domu, która okazuje się koszmarnym labiryntem zamieszkanym przez demony i stwory z najgorszych koszmarów.

Mechanika

Podstawowy model rozgrywki nie zmienił się w stosunku do pierwotnej wersji The Binding of Isaac. Gracze przemieszczają się po generowanym losowo labiryncie komnat, razem tworzących poziom zakończony walką z bossem. W trakcie eksploracji natrafimy na różnego rodzaju przedmioty, wpływające na statystyki bohatera. Poszczególne levele mogą zawierać także sklepy, pomieszczenia z ukrytymi skarbami oraz inne sekretne lokacje, których odkrycie wymaga wielokrotnego przechodzenia gry. Dużą rolę w The Binding of Isaac odgrywają także przedmioty służące do interakcji z otoczeniem. Bombami wysadzimy stojące nam na drodze przeszkody lub wrogów, za pomocą kluczy otworzymy natomiast liczne skrzynie i drzwi do zabezpieczonych komnat. Z czasem odblokujemy także dodatkowe postacie, różniące się siłą i bonusami dostępnymi przy rozpoczęciu z nimi nowej rozgrywki.

The Binding of Isaac: Rebrith zawiera wszystko to, co mogliśmy znaleźć w dwóch zestawach DLC dla The Binding of Isaac, jak również zawartość jaka nie znalazła się w oryginalne ze względu na ograniczenia technologiczne. Nowością jest także lokalny tryb kooperacji, pozwalający na wspólne zwiedzanie labiryntu ze znajomym.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna została znacząco zmieniona tak, by przypominała klasyczne tytuły z 16-bitowych konsol. Projekty przedmiotów, postaci czy wrogów nie uległy wielkim przekształceniom, ale dzięki „pikselowemu” wyglądowi nabrały nowego uroku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do The Binding of Isaac: Rebirth

Wymagania wiekowe The Binding of Isaac: Rebirth

16+

Koszmarnie wciągająca gra powraca – co nowego w The Binding of Isaac: Rebirth?

Koszmarnie wciągająca gra powraca – co nowego w The Binding of Isaac: Rebirth? [9:58]

W piwnicy pojawiły się nowe potworności. The Binding of Isaac to niewielka, ale okrutnie wciągająca gra, której sukces zaskoczył nawet twórcę. Produkcja doczekała się dodatku, a teraz nadszedł czas reedycji, przygotowanej głównie z myślą o konsolach. Co w niej dostajemy? Lepszy silnik, dodatkowe tryby zabawy oraz jeszcze więcej potworności.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz