Tom Clancy's The Division: Przetrwanie PS4

Tom Clancy's The Division: Survival

Drugie płatne rozszerzenie DLC do wydanej w marcu 2016 roku gry Tom Clancy's The Division. Dodatek wprowadza do rozgrywki nowy tryb zabawy o nazwie survival, który testuje zdolności przetrwania graczy w Dark Zonach, czyli strefach walki PvP.

To jest dodatek do gry Tom Clancy's The Division.

Akcji, TPP, elementy RPG, sieciowe, multiplayer, TPS, kooperacja.

Tom Clancy's The Division: Przetrwanie - screen - 2016-11-22 - 334339Tom Clancy's The Division: Przetrwanie - screen - 2016-11-22 - 334338Tom Clancy's The Division: Przetrwanie - screen - 2016-11-22 - 334337Tom Clancy's The Division: Przetrwanie - screen - 2016-11-22 - 334336

wersja językowa:
polska i angielska

Data premiery gry Tom Clancy's The Division: Survival | PS4

21grudnia2016

21grudnia2016

PSN

Sony PlayStation 4
Okładka Tom Clancy's The Division: Survival (PS4)
Tom Clancy's The Division: Survival

Przetrwanie (w wersji ang. Survival) jest drugim rozszerzeniem DLC do nastawionego na rozgrywkę sieciową RPG-a akcji Tom Clancy’s The Division, przygotowanego na platformę PlayStation 4 przez ekipę studia Ubisoft Massive. Dodatek wchodzi w skład przepustki sezonowej do gry, choć może być także zakupiony oddzielnie. Podobnie jak w wypadku pierwszego DLC Podziemia, opisywane rozszerzenie udostępniono w pierwszej kolejności użytkownikom platform Microsoftu, tzn. Xboksów oraz pecetów. Po ok. miesięcznym okresie wyłączności zostało ono wydane także na konsolach firmy Sony.

Fabuła

Dodatek Przetrwanie wprowadza dodatkową, niezwykle rozbudowaną misję do gry macierzystej. Jego akcja rozgrywa się na tej samej mapie, jaką przemierzaliśmy do tej pory, jednak tym razem panuje na niej potężna śnieżyca. Zadaniem gracza jest tutaj dotarcie do centrum Manhattanu, gdzie znajdują się ważne lekarstwa, mogące uratować mu życie. Problem w tym, że helikopter, którym lecieli agenci, rozbił się. Całą misję należy więc dokończyć, pokonując miasto na piechotę, a mamy na to tylko dwie godziny.

Mechanika

W wydanym na platformie PlayStation 4 Przetrwaniu mamy do czynienia z zupełnie nowym trybem zabawy, zamieniającym rozgrywkę w pełnoprawny survival, zmuszając graczy do radzenia sobie w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Motywem przewodnim DLC jest walka z siłami natury i śnieżycą, która nie tylko znacząco ogranicza widoczność i zdolność poruszania się, ale także utrudnia przeżycie w zniszczonej metropolii. Oprócz grasujących po mieście bandytów, musimy bowiem obawiać się efektów głodu i pragnienia, a także wychłodzenia naszej postaci – żadne z nich nie pozostaje bez wpływu na jej umiejętności. Przykładowo, zdrowie głodnego żołnierza regeneruje się znacznie wolniej, zaś zbyt długie przebywanie na mrozie może doprowadzić do śmierci, tak samo jak brak leków potrzebnych dla złagodzenia objawów choroby.

Kluczem do sukcesu w trybie Przetrwania jest przeszukiwanie budynków, ogrzewanie się w zamkniętych pomieszczeniach i w pobliżu ognia, szukanie lepszego i cieplejszego wyposażenia, a także systematyczne uczenie się nowych umiejętności (na starcie nasza postać nie posiada żadnej z nich). W jego osiągnięciu przeszkadza jednak szereg dodatkowych utrudnień, takich jak mocno limitowane surowce, brak znanej z „podstawki” minimapy, słabe wyposażenie oraz fakt, że z biegiem czasu atakujący nas wirus uodparnia się na działanie leków. Nie bez znaczenia jest też obecność innych graczy walczących o przeżycie (w opcji PvP nawet do 24 osób), co zmusza nas niejednokrotnie do zaciekłej walki o zasoby. Zanim jednak podejmiemy jakikolwiek nierozważny ruch, musimy mieć na uwadze, że w trybie Przetrwanie postaci nie odradzają się, tak więc śmierć agenta oznacza konieczność rozpoczynania zabawy od początku.

Kwestie techniczne

Dodatek Przetrwanie nie wprowadza żadnych istotnych zmian w oprawie The Division. DLC oferowane jest jednak wraz z obszernym patchem 1.5, który wprowadza do gry nowe bronie, podnosi poziom wyposażenia i implementuje szereg innych, pomniejszych poprawek technicznych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena gry 9.0 / 10 na podstawie 8 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 5.2 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Gry podobne do Tom Clancy's The Division: Survival

Klasyfikacja PEGI Tom Clancy's The Division: Survival

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
zwiastun na premierę

zwiastun na premierę [1:25]

Zwiastun na premierę Tom Clancy's The Division – Przetrwanie, DLC wprowadzającego do gry podstawowej tryb survivalowy.

Zagraj w najlepsze gry!

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
30.10.2016 22:04
tr3mm0r
19
Pretorianin
9.0

Po świetnej aktualizacji 1.4 nie mogę się doczekać następnego dodatku. Ci co nie grają tracą fajna grę. Kupiłem battlefield 1, pogralem 40h I nuda. Po wyjściu 1.4 do the division ie odpaliłem jeszcze innej gry hehehe

20.12.2016 15:52
odpowiedz
1 odpowiedź
RaphaelOne
21
Digital Warrior
8.0

Po tych wszystkich aktualizacjach i dwóch DLC The Division jest jedna z najlepszych gier 2016 roku.

21.12.2016 12:58
RBL
17
Legionista

No to dobrze. Właśnie kupiłem ją w wersji na PS4, wczoraj przyszła i ściągnąłem aktualizację. Dziś zamierzam grać. Komentarze były różne więc stwierdziłem że zaryzykuje, ale twoja opinia nastawia mnie do tej gry pozytywnie. mam nadzieje że się nie zawiodę.

03.02.2017 04:46
odpowiedz
yadin
86
Senator

Takiego wysypu przeciętnych gier nie miała jeszcze żadna konsola.