Kokomando [PC]

Nieskomplikowana platformówka skierowana w głównej mierze do młodszych użytkowników komputerów. Wcielamy się w młodego koguta, który musi uratować kury porwane przez podstępne lisy. Gra oferuje trójwymiarową grafikę oraz dwadzieścia różnorodnych poziomów pełnych czekających na odkrycie sekretów.

wersja językowa:
pełna polska wersja

Kokomando data premiery gry na PC:

03 stycznia 2004 ( światowa data premiery )

03 stycznia 2004 ( data wydania w Polsce )

gry podobne do Kokomando:

Rayman 3: Hoodlum Havoc
Kangurek Kao Runda 2
Woody Woodpecker: Escape from Buzz Buzzard Park

Zręcznościowe

Nieskomplikowana platformówka skierowana w głównej mierze do młodszych użytkowników komputerów. Gracz kieruje losami młodego koguta. Do niedawna wiódł on spokojne życie w kurniku. Sytuacja uległa drastycznej zmianie kiedy w okolicy pojawiły się lisy. Pewnej nocy porwały one wszystkie kury. Nasz bohater został uratowany przez zamieszkującego okoliczne tereny pustelnika - Kaczora. Znaleziona po drodze mapa, na której zaznaczono prawdopodobne kryjówki lisów ma pomóc im w uratowaniu porwanych kur. Wspomniany Kaczor pełni w grze rolę mentora sterowanej postaci. Wyposaża on koguta w broń, organizuje regularne treningi. Jego szopa stanowi natomiast dość nietypowe centrum dowodzenia, z którego wyruszamy na kolejne misje.

„Kokomando” został zrealizowany w pełnym trójwymiarze. Dominują ciepłe barwy, eksplorowany świat jest bardzo kolorowy, a zarazem urozmaicony. Każdy kolejny etap został osadzony w nieco innych realiach (m.in. Egipt, Dziki Zachód, kraina lodu, planeta lisów). Zadbano także o nieliczne efekty świetlne. Sterowany przez gracza kogut nie jest bezbronny. Kaczor regularnie przekazuje mu coraz nowsze typy broni. Z ciekawszych warto wymienić pistolet na wodę czy granatnik na jajka. Na jego drodze staje masa wrogo nastawionych istot. Oprócz zwykłych przeciwników będzie on musiał stawić czoła kilku bossom. Kolejnym utrudnieniem jest samo otoczenie. Kogut musi uważać na przepaście, różnorakie pułapki, lawę czy bagna.

Autorzy gry przygotowali 20 standardowych poziomów. Nie zabrakło również licznych sekretów, które w trakcie zabawy można sukcesywnie odkrywać. Cele zadań są zróżnicowane, a zabawa bardzo dynamiczna przez co wymaga od gracza podejmowania szybkich decyzji.

Tryb gry: single player   Nośnik: 1 CD  
Ocena gry 6.7 / 10 na podstawie 177 ocen czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: CPU AMD/Intel 600MHz, 128MB RAM (256MB - XP), karta graficzna z min. 64MB RAM, Windows 98/ME/XP

Kokomando - recenzja gry

Kokomando - recenzja gry (PC)

"„Kokomando” przywodzi na myśl tytuły sprzed lat, gdy gry były naprawdę trudne, a ponadto gracze zmuszeni byli pogodzić się z szeregiem nieszczęśliwych rozwiązań. Wrażenie to potęguje brak możliwości dokonywania zapisów stanu gry w dowolnym momencie – te czynione są automatycznie w wybranych miejscach. Jednakże gra jest ładna i chce się nią bawić, zaczyna się w nią grać po wielokroć, ginie się przewidzianą ilość razy i zaczyna się od nowa. Starsi zirytują się po kwadransie. Dzieci, dla których „Kokomando” jest dedykowane... hm, wieść gminna niesie, że są cierpliwsze."  więcej

World of Tanks

World of Tanks

Zagraj za Darmo!

Royal Quest

Royal Quest

Zagraj za Darmo!

World of Goo - Dobra Gra - PC - 8,90 zł

promocja

PC 8,90 zł

DRAGON BALL XENOVERSE Bundle - PC - 229,90 zł

kup w sklepie

PC 229,90 zł

Rayman Origins PL - PC - 9,90 zł

promocja

PC 9,90 zł

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
13.04.2005 18:18
bocian00000
4
Junior

Ta gra to jest jedna wielka porażka. Wizualnie na początku zapowiada się całkiem nieźle i to by było na tyle ponieważ po uruchomieniu gry na wstępie już odrzuca sterowanie grą. Pograłem dziesięć minut w tą grę i niestety nie dało się grać. Jak dla mnie to jest ewidentne 1/10 stanowczo odradzam.

29.07.2008 21:05
odpowiedz
Moro96
35
Pretorianin

kokomando dla mnie jest fajną prostą grą zręcznościową a sterowanie można zmienić czyli jak w poprzednim komentarzu ktoś napisał że sterowanie jest głupie to morzna szybko zmienić

02.02.2009 13:59
odpowiedz
Kamiot
7
Generał

bida

10.04.2010 19:52
odpowiedz
Amperomierz
39
Pretorianin

Podobno w wojsku wciąż używają tej gry jako kary za dezercję.

21.03.2013 17:08
odpowiedz
andre27
7
Legionista

Jak za 5 zl to dobra