R/C Helicopter [PC]

R/C Helictopter to wyprodukowany przez studio deweloperskie Aqua System symulator, pozwalający graczom sterować lotem modeli śmigłowców w zamkniętych pomieszczeniach. Rozgrywka wymaga przede wszystkim umiejętnego operowania przepustnicami i wykonywania określonych ewolucji. Twórcy zadbali o mnogość dostępnych helikopterów - od typowych zdalnie sterowanych zabawek, aż po wykonane w skali 1:48 wierne kopie takich maszyn jak AH-64 Apache.

wersja językowa:
angielska

R/C Helicopter data premiery gry na PC:

05 maja 2002 ( światowa data premiery )

04 maja 2003 ( data wydania w Polsce )

gry podobne do R/C Helicopter:

Airfix Dogfighter
Search and Rescue 4: Coastal Heroes
Firefighter 259

Symulacje, śmigłowce

R/C Helicopter jest nietypowym symulatorem lotu, w którym gracz steruje wewnątrz budynków, różnymi modelami (skala 1:48) nowoczesnych śmigłowców. W nagrodę za dolatywanie do ustalonych miejsc i wykonywanie określonych ewolucji otrzymuje on cenne punkty, które z kolei przekładają się na nowe śmigłowce i poziomy do przejścia.

Obsługa gry została ograniczona do minimum. Dzięki temu można przystąpić do zabawy bez wgłębiania się w instrukcję czy zasady gry. Nie oznacza to jednak, że R/C Helicopter jest tytułem nierealistycznym. Sterowanie helikopterem wymaga opanowania i wyczucia (zalecany joystick lub inny analogowy kontroler). Pomieszczenia, które przyjdzie graczowi eksplorować obfitują w różnorakie sprzęty: krzesła, szafy, żyrandole czy urządzenia elektroniczne. Sterowany śmigłowiec obserwowany jest z oddali, z tyłu maszyny (tylko jeden widok).

Esencję gry stanowi tryb Adventure Mode, w którym należy zbierać kolejne gwiazdki. Są one dość dobrze poukrywane. Dopiero gdy odnajdzie się określoną ich ilość będzie można rozpocząć eksplorację sąsiednich pomieszczeń. Drugi z zaprezentowanych trybów to Challenge Mode, w którym zadaniem gracza jest wykonywanie określonych zadań. Są one zróżnicowane (także pod względem poziomu trudności), a z ciekawszych warto wymienić precyzyjne lądowanie na niewielkiej wysepce, slalom pomiędzy zawieszonymi w powietrzu pachołkami czy niszczenie wyznaczonych celów. W nagrodę za wykonanie danego zadania odblokowywane są nowe pomieszczenia. W przypadku zadań polegających na strzelaniu do różnych obiektów gra szczególnie punktuje celność, w innych brane są również pod uwagę precyzja oraz zmieszczenie się w wyznaczonym limicie czasowym.

Ciekawostką wartą odnotowania jest obecność wielu prawdziwych śmigłowców, m.in. słynnego amerykańskiego AH-64 Apache, japońskiego Kawasaki AH-1 czy włoskiego Augusta A-109 K2. Kolejne zdobywane śmigłowce charakteryzują się odmiennymi parametrami. Opanowanie każdego z nich wymaga więc oddzielnego treningu.

Tryb gry: single player   Nośnik: 1 CD   Cena gry w dniu premiery: 29,90 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium II 300MHz, 128MB RAM, CD-ROM x4, 100MB na HDD, akcelerator 3D zgodny z Direct-X 8.0

Pirate Storm

Pirate Storm

Zagraj za Darmo!

War Thunder

War Thunder

Zagraj za Darmo!

German Truck Simulator + Ekspansja Austria - PC - 8,90 zł

kup w sklepie

PC 8,90 zł

FIM Speedway Grand Prix 15 - PC - 39,90 zł

promocja

PC 39,90 zł

Bus Driver - PC - 8,90 zł

kup w sklepie

PC 8,90 zł

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
21.06.2009 10:03
mikas(PL)!!!!!
0
Generał

spoko gierka kiedyś soro w niągrałem :)