Broforce [PC]

Platformowa strzelanina w stylu retro, nawiązująca do klasycznych side-scrollowych produkcji typu shoot-em-up. W grze wcielamy się w najsłynniejszych filmowych twardzieli końca XX wieku i pokonujemy kolejne plansze, na których naszym jedynym celem jest eliminacja czarnych charakterów.

wersja językowa:
angielska

Broforce data premiery gry na PC:

15 października 2015 ( światowa data premiery )

15 października 2015 ( gra dostępna dla Polski )

15 października 2015 ( premiera w USA )

gry podobne do Broforce:

Tango Fiesta
Ninja Gaiden
The Expendabros

Akcji, platformówki, 2D, indie, side-scroll, strzelanki

Broforce to platformowa strzelanina 2D, wskrzeszająca legendę klasycznych side-scrollowych arcade’ówek oraz słynnych filmowych twardzieli lat 80-tych i 90-tych. Za powstanie gry odpowiada południowoafrykańskie studio Free Lives oraz Devolver Digital, wydawca równie oryginalnej niezależnej produkcji - Hotline Miami.

W grze wcielamy się kolejno w najpopularniejszych bohaterów kina akcji schyłku XX wieku: Johna Rambo, Strażnika Teksasu, znanego ze Szklanej Pułapki Johna McClane’a czy B.A. Barracusa z serialu Drużyna „A”. Ze względów licencyjnych ich imiona wzbogacono członem „bro”, co zaowocowało tak oryginalnymi połączeniami jak Rambro, Brobocop czy Bronan. Mechanika rozgrywki jest prosta do granic możliwości: przemierzając kolejne platformy, uwalniamy jeńców i eliminujemy napotkane czarne charaktery oraz – od czasu do czasu – nieco bardziej wymagających mega-bossów. Do dyspozycji mamy broń główną (która zmienia się w zależności od kontrolowanego aktualnie bohatera) oraz granaty. Kolejne punkty kontrolne zaliczamy, wciągając na maszt amerykańską flagę, zaś po udanej akcji – pozostawiając po sobie ogień i zgliszcza – odlatujemy na pokładzie wojskowego helikoptera.

Wśród swoich inspiracji autorzy gry wymieniają klasyczne strzelanki, przy których sami dorastali (Contra, Metal Slug) oraz współczesne dokonania takich twórców, jak Derek Yu (Spelunky) i Vlambeer (Infinite Swat, Super Crate Box). Prócz samego konceptu gry, ewidentnym nawiązaniem do klasyki jest również sama jej oprawa - rozpikselowana grafika przywodzi na myśl klasyczne produkcje, znane z popularnych ośmiobitowców. Warto jednak odnotować, iż środowisko gry jest w pełni zniszczalne, dzięki czemu przy użyciu granatu możemy np. utorować sobie drogę do trudno dostępnych miejsc. W zgodzie z nowymi trendami jest również pełne wsparcie dla trybu multiplayer. Broforce pozwala na zabawę w lokalnym co-opie oraz przez internet – gdzie obok współpracy przewidziano także możliwość rywalizacji w trybie deathmatch. Całości dopełnia edytor leveli, pozwalający na zaprojektowanie własnych poziomów przy użyciu tych samych narzędzi, z których korzystali autorzy gry.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1 - 4  
Oczekiwania czytelników: 9.4 / 10 na podstawie 77 głosów czytelników.  

wymagania sprzętowe

Minimalne: Intel Core 2 Duo 2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 7600 lub lepsza, 150 MB HDD, Windows Vista(SP2)/7(SP1)/8

Broforce - Jak skutecznie szerzyć demokrację?

Broforce - Jak skutecznie szerzyć demokrację? [5:35]

Ogniem i ołowiem. Rambo, Terminator, Indiana Jones, Predator, Strażnik Teksasu - to tylko kilka z trzydziestu postaci, którymi w Broforce możemy szerzyć demokrację i walczyć z terrorystami. Jest to kapitalna parodia oraz jednoczesny hołd dla filmów akcji z lat 80' oraz 90'. Prawdziwa jazda bez trzymanki.

0:53

Video Broforce

Lightning Strikes Twice

1:29

Video Broforce

zwiastun na premierę

1:25

Video Broforce

trailer

komentarze czytelników


Portalus  2014-03-27 - 11:34

Muszę powiedzieć, że gra jest świetna - grałem w Demo i jestem zachwycony. Czekam na finalną wersję ;)

kartofelek007  2014-05-03 - 20:15

Jedna z lepszych gierek bro.

ffggg  2014-05-24 - 15:01

soper

RudyKojot  2014-09-21 - 02:27

Rowniez ogralem demo... bardzo miodne! Milo bedzie robic rozpierduche w pelnej wersji

9.0

castillo20  2015-10-16 - 17:08

Ta gra to świetna zabawa. Można grac do 4 graczy na jednym ekranie, np na padach od xboxa 360. Polecam jedna z lepszych na wieczory z kumplami

10

skopiotrek  2015-10-18 - 14:05

Gra jest świetna, obsługa padów