Broforce [PC]

Platformowa strzelanina w stylu retro, nawiązująca do klasycznych side-scrollowych produkcji typu shoot-em-up. W grze wcielamy się w najsłynniejszych filmowych twardzieli końca XX wieku i pokonujemy kolejne plansze, na których naszym jedynym celem jest eliminacja czarnych charakterów.

wersja językowa:
angielska

Broforce data premiery gry na PC:

listopad 2015 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

listopad 2015 ( premiera w USA )

08 października 2012 Alpha Test

Darmowa alpha zwana Brototype dostępna na: http://www.broforcegame.com/BROFORCE_BROTOTYPE.html

07 kwietnia 2014 Wczesny dostęp

Gra dostępna we wczesnej wersji na Steam: http://store.steampowered.com/app/274190/

Beta Testy Gier ... zobacz więcej

gry podobne do Broforce:

Hollowpoint
The Expendabros
Oniken

Akcji, platformówki, 2D, indie, side-scroll, strzelanki

Broforce to platformowa strzelanina 2D, wskrzeszająca legendę klasycznych side-scrollowych arcade’ówek oraz słynnych filmowych twardzieli lat 80-tych i 90-tych. Za powstanie gry odpowiada południowoafrykańskie studio Free Lives oraz Devolver Digital, wydawca równie oryginalnej niezależnej produkcji - Hotline Miami.

W grze wcielamy się kolejno w najpopularniejszych bohaterów kina akcji schyłku XX wieku: Johna Rambo, Strażnika Teksasu, znanego ze Szklanej Pułapki Johna McClane’a czy B.A. Barracusa z serialu Drużyna „A”. Ze względów licencyjnych ich imiona wzbogacono członem „bro”, co zaowocowało tak oryginalnymi połączeniami jak Rambro, Brobocop czy Bronan. Mechanika rozgrywki jest prosta do granic możliwości: przemierzając kolejne platformy, uwalniamy jeńców i eliminujemy napotkane czarne charaktery oraz – od czasu do czasu – nieco bardziej wymagających mega-bossów. Do dyspozycji mamy broń główną (która zmienia się w zależności od kontrolowanego aktualnie bohatera) oraz granaty. Kolejne punkty kontrolne zaliczamy, wciągając na maszt amerykańską flagę, zaś po udanej akcji – pozostawiając po sobie ogień i zgliszcza – odlatujemy na pokładzie wojskowego helikoptera.

Wśród swoich inspiracji autorzy gry wymieniają klasyczne strzelanki, przy których sami dorastali (Contra, Metal Slug) oraz współczesne dokonania takich twórców, jak Derek Yu (Spelunky) i Vlambeer (Infinite Swat, Super Crate Box). Prócz samego konceptu gry, ewidentnym nawiązaniem do klasyki jest również sama jej oprawa - rozpikselowana grafika przywodzi na myśl klasyczne produkcje, znane z popularnych ośmiobitowców. Warto jednak odnotować, iż środowisko gry jest w pełni zniszczalne, dzięki czemu przy użyciu granatu możemy np. utorować sobie drogę do trudno dostępnych miejsc. W zgodzie z nowymi trendami jest również pełne wsparcie dla trybu multiplayer. Broforce pozwala na zabawę w lokalnym co-opie oraz przez internet – gdzie obok współpracy przewidziano także możliwość rywalizacji w trybie deathmatch. Całości dopełnia edytor leveli, pozwalający na zaprojektowanie własnych poziomów przy użyciu tych samych narzędzi, z których korzystali autorzy gry.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1 - 4   Nośnik: dystrybucja cyfrowa  
Oczekiwania czytelników: 9.5 / 10 na podstawie 71 głosów czytelników.  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Core 2 Duo 2 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza), 150 MB HDD, Windows Vista(SP2)/7(SP1)/8

Samiec Alfa #16 – Robocop, Neo i Sędzia Dredd szerzą demokrację w Broforce

Samiec Alfa #16 – Robocop, Neo i Sędzia Dredd szerzą demokrację w Broforce [14:38]

Gra akcji o bohaterach filmów akcji – z trybem kooperacji i pikselami. Broforce to zwariowana i lekka propozycja dla fanów strzelania, kooperacji oraz… klasycznego kina akcji. Autorzy tej dwuwymiarowej strzelanki umożliwiają bowiem wcielenie się w parodie Komando, Rambo, Neo, Robocopa, Sędziego Dredda i wielu innych postaci. Więcej dowiedzie się w najnowszym odcinku Samca Alfa.

komentarze czytelników


Portalus  2014-03-27 - 11:34

Muszę powiedzieć, że gra jest świetna - grałem w Demo i jestem zachwycony. Czekam na finalną wersję ;)

kartofelek007  2014-05-03 - 20:15

Jedna z lepszych gierek bro.

ffggg  2014-05-24 - 15:01

soper

RudyKojot  2014-09-21 - 02:27

Rowniez ogralem demo... bardzo miodne! Milo bedzie robic rozpierduche w pelnej wersji