Railroad Lines: Linie kolejowe [PC]

Railroad Lines. Railroad Lines: Linie kolejowe to prosta symulacja kolei, wyprodukowana przez krakowskie studio In Images na zlecenie firmy Play-publishing. Gra pozwala wcielić się w rolę maszynisty i zająć się przewożeniem pasażerów oraz towarów przy wykorzystaniu współczesnych lokomotyw i wagonów.

wersja językowa:
z polskimi napisami

Railroad Lines: Linie kolejowe data premiery gry na PC:

01 lutego 2009 ( światowa data premiery )

01 lutego 2009 ( data wydania w Polsce )

gry podobne do Railroad Lines:

Trainz Simulator 2010: Engineers Edition
Symulator Pociągu 2013
Trains & Trucks Tycoon

Symulacje, pociągi, polskie

Railroad Lines: Linie kolejowe to propozycja studia In Images oraz wydawnictwa Play-publishing skierowana do mniej wymagających miłośników jazdy wirtualnymi pociągami. Rozgrywka nastawiona jest głównie na niezobowiązującą zabawę, na czym cierpi realizm symulacji.

Akcja gry osadzona została w tzw. V Epoce Kolejnictwa, czyli okresie od roku 1990 do współczesności. Gracz ma okazję wcielić się w rolę maszynisty, który równie dobrze radzi sobie z kierowaniem pociągami pasażerskimi jak i z przewozem towarów.

W grze pojawia się 20 współczesnych lokomotyw oraz tyle samo rodzajów wagonów. Przed każdą z misji gracz ma możliwość zbudowania składu, który najlepiej poradzi sobie z wyznaczonymi zadaniami. Warunkiem ukończenia poziomu jest zdobycie określonej liczby punktów, te ostatnie można wymienić na elementy taboru kolejowego.

Zarówno model jazdy jak i silnik fizyki zastosowane w Railroad Lines zostały mocno uproszczone. Kierowanie pociągiem praktycznie ogranicza się do operowania przepustnicą gazu i hamulcem. Również zmienne warunki atmosferyczne na trasie przejazdu nie mają większego przełożenia na zachowanie się maszyny.

Warstwa audiowizualna gry wyraźnie wskazuje na jej niskobudżetowy charakter. Jakość odwzorowania modeli lokomotyw, a także elementów otoczenia tras znacząco odbiega od standardów współczesnych symulacji kolejowych. Twórcy pokusili się jednak o takie elementy, jak możliwość wyboru jednego z trzech ustawień kamery, w tym również widoku z kabiny maszynisty.

Tryb gry: single player   Nośnik: 1 CD   Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium 4 1.5 GHz, 512 MB RAM, karta graficzna 128 MB RAM (GeForce 6600 GT lub lepsza), Windows XP/Vista/7/8

Let's Hunt

Let's Hunt

Zagraj za Darmo!

Dark Orbit

Dark Orbit

Zagraj za Darmo!

German Truck Simulator + Ekspansja Austria - PC - 8,90 zł

kup w sklepie

PC 8,90 zł

FIM Speedway Grand Prix 15 - PC - 39,90 zł

promocja

PC 39,90 zł

Bus Driver - PC - 8,90 zł

kup w sklepie

PC 8,90 zł

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
24.05.2014 17:03
Bartuś1
1
Junior

Gra nie jest zła, ale mogła by być lepsza (min.: grafika). Moja ocena 6/10