A Vampire Romance: Paris Stories [PC]

A Vampire Romance: Paris Stories to casualowa przygodówka z zagadkami typu „ukryte przedmioty” (Hidden Objects Game) stworzona przez francuskie studio Anuman Interactive z myślą o nastoletnich graczkach. Fabuła gry przedstawia losy Leïli Saraostre, która przybywa do Paryża, by studiować sztukę i zakochuje się w wampirze.

wersja językowa:
angielska

A Vampire Romance: Paris Stories data premiery gry na PC:

18 czerwca 2010 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

gry podobne do A Vampire Romance: Paris Stories:

Agatha Christie: Peril at End House
Hidden Mysteries: Vampire Secrets
Vampire Mansion: A Linda Hyde Mystery

Przygodowe, ukryte przedmioty, casual, o wampirach, 2D

Firma Anuman Interactive znana jest miłośnikom przygodówek z takich gier jak Syberia, Still Life czy Post Mortem. W 2009 roku weszła ona także na rynek casuali, wypuszczając kilkanaście przygodówek z zagadkami typu „ukryte obiekty”. Wśród nich znalazła się również gra A Vampire Romance: Paris Stories.

Akcja gry toczy się w Paryżu, dokąd pochodząca z zagranicy Leila Saraostre przyjeżdża, by uczyć się malarstwa w prestiżowej akademii sztuk pięknych w Luwrze. Świeżo upieczona studentka czuje się obco w dużym mieście. Przypadkowo spotkany chłopak - Uriel Ruthven pomaga jej jednak odkrywać urokliwe miejsca francuskiej stolicy. Młoda kobieta wkrótce zakochuje się w przystojnym, owianym tajemnicą przewodniku. Kiedy ten niespodziewanie znika, główna bohaterka wyrusza jego śladem i odkrywa mroczny sekret swego ukochanego...

Kierujący poczynaniami Leili gracz musi wykazać się spostrzegawczością i umiejętnością logicznego myślenia, rozwiązując ponad 40 zadań z rodzaju „ukryte przedmioty” oraz kilkanaście zagadek logicznych w formie mini-gierek. Rozgrywka nie należy do przesadnie trudnych, a dodatkowo skorzystać można z ułatwień w formie podpowiedzi oraz nielimitowanego czasu.

W warstwie technicznej A Vampire Romance: Paris Stories bazuje na rozwiązaniach sprawdzonych w innych casulowych przygodówkach firmy Anuman Interactive. Dwuwymiarowa oprawa graficzna korzysta z ręcznie rysowanych teł oraz nieskomplikowanych animacji. Uwagę zwraca sposób przemieszczania się pomiędzy lokacjami z wykorzystaniem autentycznego rozkładu połączeń paryskiego metra.

Tryb gry: single player   Nośnik: 1 CD  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium 4 1 GHz, 512 MB RAM, karta graficzna 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 100 MB HDD, Windows XP/Vista/7

Dino Storm

Dino Storm

Zagraj za Darmo!

Star Wars: The Old Republic

Star Wars: The Old Republic

Zagraj za Darmo!

Scooby Doo: Nawiedzone Bagno - PC - 34,90 zł

kup w sklepie

PC 34,90 zł

Kopciuszek - PC - 19,90 zł

kup w sklepie

PC 19,90 zł

Bolek i Lolek - Język angielski dla dzieci - PC - 9,90 zł

kup w sklepie

PC 9,90 zł

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz