Stalingrad [PC]

Stalingrad jest grą akcji z elementami cRPG autorstwa deweloperów ze studia 4x. Gracz wciela się w młodego radzieckiego żołnierza, który wraz z tysiącami kobiet i mężczyzn przerzucony zostaje do obleganego przez wojska III Rzeszy Stalingradu. Uczestnicząc w potyczkach z Niemcami bohater zdobywa doświadczenie i doskonali umiejętności, dzięki którym staje się najlepszym snajperem Armii Czerwonej. Twórcy gry inspiracje czerpali z biografii Wasilija Zajcewa i filmu Wróg u bram w reżyserii Jean-Jacquesa Annauda.

wersja językowa:
angielska

Stalingrad data premiery gry na PC:

prace wstrzymane ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

gry podobne do Stalingrad:

Call of Duty
Sudden Strike 3: Arms for Victory
Iron Storm (2002)

Akcji, FPP, strzelanki

Gra akcji/FPS z elementami cRPG niewątpliwie inspirowana głośnym filmem „Wróg u Bram” (Enemy of the Gates). Akcja umiejscowiona została w czasach II Wojny Światowej, jesienią 1942 roku w oblężonym mieście Stalingrad. III Rzesza jest u szczytu swej potęgi militarnej, jej terytorium obejmuje już całą Europę, a unicestwienie Rosji wydaje się być jedynie kwestią czasu. Jednostki pancerne armii niemieckiej sieją spustoszenie w szeregach wojsk sowieckich i w końcu docierają do miasta Stalingrad. Rosjanie otrzymują rozkaz od samego Stalina „bronić do ostatniej kropli krwi”, Niemcy zaś otrzymują rozkaz od samego Hitlera, „zdobyć za wszelką cenę” – rozpoczyna się jedna z najkrwawszych i najbardziej zaciętych bitew II Wojny Światowej.

Gracz staje się młodym rosyjskim chłopcem rzuconym do obrony miasta wraz z setkami innych mężczyzn i kobiet. Stopniowo zdobywa doświadczenie i staje się doskonałym snajperem siejącym postrach w oddziałach niemieckich. Nierozerwalne z tym faktem związany jest charakter gry. Nie biegamy uzbrojonym po zęby herosem i dosłownie masakrujemy przeciwników, lecz jesteśmy snajperem z prawdziwego zdarzenia, tzn. poruszamy się jak cień pod osłoną terenu i oddajemy nieliczne, aczkolwiek celne i śmiertelne strzały. Cała akcja Stalingrad toczy się w oblężonym mieście. Twórcy bardzo sumiennie odtworzyli ówczesny stan Stalingradu, splądrowane domy, niezliczoną liczbę zrujnowanych i zbombardowanych budynków, itp. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że podczas trwania gry, zniszczeń przybywa i widzimy jak miasto stopniowo zamienia się w zgliszcza. Znaczy to tyle, że jeżeli w początkowych zadaniach jakiś budynek zostanie uszkodzony, to tak już pozostanie do końca gry.

W grze zawarte zostały 24 historyczne bronie podzielone na siedem klas. Każdą z broni charakteryzuje 12 współczynników, każda posiada też trzy stopnie ulepszenia. Do wykonania czeka szereg bardzo zróżnicowanych misji (np. rekonesans, likwidacja określonego celu, minowanie dróg, itp.) połączonych jedną rozbudowaną fabułą. Stalingrad wykorzystuje bardzo zaawansowany trójwymiarowy silnik graficzny Phoenix 3D (multipass texturing, real time shadower, real time lightning, pixel and vertex shaders, itd.). Oprócz rozgrywki jednoosobowej możliwa jest gra wieloosobowa w kilku trybach, m.in. cooperative.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  
Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 58 głosów czytelników.  

komentarze czytelników


tymczasowy326674  2004-04-23 - 08:25

czy ktos zna strony dotyczace tej gry ...

SirGoldi  2004-04-23 - 08:30

Nie rób następnym razem tyle Enterów ;) http://www.4xstudio.com/stalingrad.html

Speedfan  2007-08-01 - 14:23

Gra będzie w najnowszym CD-Action ;]

DjPeja11  2007-08-01 - 14:28

ale jak gra może byc dodana w CD-A jak ją wstrzymano?

Agent_007  2007-08-01 - 14:31

http://www.gry-online.pl/s016.asp?id=2799 ...

wonchu  2008-02-15 - 17:23

witam i muwię że dlamnie jest lipna

tRSTE  2009-04-20 - 21:36

no właśnie ty "muwisz" a nie mówisz , ale to tylko szczegół .

Halucyn89  2009-04-20 - 21:39

Przecież to Blitzkrieg jak z obrazka. Blitzkrieg był super grą w premierze, dalej podoba mnie się, pełno w niej jednostek, różnorodne fronty. Szkoda że to taki zręcznościowy RTS był niż taktyczny, a gra była dobra, szkoda że zapomniana.

zombie czu-czu  2009-05-02 - 00:17

hah oceniac gre ktora jeszcze niewyszla...