Kolorowy Rajd [PC]

Walt Disney World Quest Magical Racing Tour. Kolorowy Rajd to stworzona z myślą o najmłodszych odbiorcach emocjonująca gra wyścigowa z bohaterami kreskówek Walta Disney'a w rolach głównych. Tłem fabularnym są tu perypetie Chipa i Dale'a, którzy muszą zdobyć rozrzucone po całym bajkowym świecie fragmenty maszyny do fajerwerków. Kierując poczynaniami swoich ulubieńców, gracze mają okazję wziąć udział w wyścigach na zwariowanych trasach.

wersja językowa:
angielska

Kolorowy Rajd data premiery gry na PC:

22 lipca 2000 ( światowa data premiery )

14 czerwca 2002 ( data wydania w Polsce )

gry podobne do Walt Disney World Quest Magical Racing Tour:

Stunt GP
Odjazdowy Rajd
Pet Racer

Wyścigi, samochodowe

Kolorowy rajd to dynamiczne, zabawne i kolorowe wyścigi przygotowane przez firmę Disney specjalnie dla najmłodszych użytkowników komputerów. Gracz dostaje do wyboru trzynastu różniących się wyglądem kierowców znanych ze świata bajek Disney’a (m.in. Chip i Dale oraz Jiminy Cricket) oraz kilka wymyślnych pojazdów, m.in.: futurystyczne autko, skuter śnieżny, statek piracki i płynącą z nurtem rzeki kłodę.

Wyścigi rozgrywają się na trzynastu trasach rajdowych. Poszczególne trasy różnią się graficznie i przebiegają przez dziki zachód, ośnieżoną plażę, studio disney’owskie, nawiedzoną posesję, dżunglę tropikalną, karaibski port piracki, wesołe miasteczko, oraz przenoszą w czasie do epoki dinozaurów lub na przyszłościowe tory w mieście czy przestrzeni kosmicznej. Praktycznie każda z nich posiada ukryte przejazdy, które kryją dodatkowe bonusy, a w przygodowym trybie gry ich odnalezienie może mieć kluczowe znaczenie dla odniesienia zwycięstwa. Do tego dochodzą rozsiane po torach wspomagające drobiazgi w postaci przyspieszaczy lub zabawnych broni doskonale się nadających do spowalniania nadgorliwych przeciwników. Można w nich bowiem strzelać rakietami, rzucać orzeszkami, zamieniać rywali w żaby albo ich pojazdy oprawiać w chybotliwe i ślizgające się filiżanki.

Całość naszych zmagań połączona jest jedną fabułą. Otóż Chip i Dale zepsuli maszynę do fajerwerków, która wybuchła, a jej części rozleciały się po całej okolicy i teraz zmuszeni są poskładać ją do kupy na wieczorną zabawę. Aby jednak się podczas poszukiwań nie nudzić, wpadli na pomysł, by się po bajkowych krainach pościgać i w ten oto sposób zdobyć brakujące fragmenty.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 2   Nośnik: 1 CD  
Ocena gry 6.3 / 10 na podstawie 97 ocen czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium 233MHz, 32MB RAM, 4MB akcelerator 3D

Kolorowy Rajd - recenzja gry

Kolorowy Rajd - recenzja gry (PC)

"Ale nie tylko bogactwo wizualne mają powyższe trasy do zaoferowania. Praktycznie każda z nich posiada ukryte przejazdy, które kryją dodatkowe bonusy, a w przygodowym trybie gry ich odnalezienie może mieć kluczowe znaczenie dla odniesienia zwycięstwa. Do tego dochodzą rozsiane po torach wspomagające drobiazgi w postaci przyspieszaczy lub zabawnych broni doskonale się nadających do spowalniania nadgorliwych przeciwników. Można w nich bowiem strzelać rakietami (takimi, które rozsiewają snopy kolorowych iskierek – krew się tu nie leje), rzucać orzeszkami, zamieniać rywali w żaby albo ich pojazdy oprawiać w chybotliwe i ślizgające się filiżanki. Wszystko to wygląda dość śmiesznie, tym bardziej że uczciwe wygranie wyścigu – czyli bez uciekania się do ustawicznego faulowania wszystkich wokoło – jest niemożliwe. Może nie lansuje to u dzieci rycerskich wartości, ale za to dużo i wesoło się dzieje."  więcej

Grand Prix Racing Online

Grand Prix Racing Online

Zagraj za Darmo!

Rajd Polski - PC - 19,90 zł

kup w sklepie

PC 19,90 zł

Project CARS NPG - PC - 58,90 zł

kup w sklepie

PC 58,90 zł

Need for Speed Shift - Classic - PC - 52,90 zł

kup w sklepie

PC 52,90 zł

WRC 6 - PC - 148,90 zł

kup w sklepie

PC 148,90 zł

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz