Carcassonne [DS]

Przeznaczona na konsole przenośne adaptacja popularnej na Zachodzie gry planszowej, wykonana przez monachijski oddział grupy Koch Media.

wersja językowa:
angielska

Carcassonne data premiery gry na NDS:

23 października 2009 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

23 października 2009 ( Europejska premiera )

gry podobne do Carcassonne:

Anno: Create a New World
Age of Empires: The Age of Kings
Anno 1701: Dawn of Discovery

Strategiczne, filmy

Carcassonne to w oryginale popularna strategiczna gra planszowa, która po raz pierwszy wydana została w 2000 r. na terenie Niemiec i Stanów Zjednoczonych. Edycja na konsolę NDS jest poszerzoną w stosunku do remake’a na X360 produkcją, zawierającą zarówno podstawową wersję gry, jak i wydany do niej dodatek The River.

W porównaniu do edycji funkcjonującej w ramach XBLA producenci dodali trzy nowe lokacje – nordycką, arabską i azjatycką. Wśród trybów rozgrywki pojawiły się natomiast takie opcje, jak Quick Game, Story Mode, oraz dwa warianty gry wieloosobowej, z wykorzystaniem jednego lub wielu kartridżów i sieci Wi-Fi. W wariancie na DS-a Carcassonne doczekało się też przemodelowanego interfejsu oraz nowej, uproszczonej oprawy graficznej, stanowiącej połączenie 2D i 3D.

Przestrzennie przedstawioną rozgrywkę utrzymano w średniowiecznej konwencji. Użytkownik wciela się we włodarza miasta, którego zadanie polega na ciągłym poszerzaniu granic administrowanego obszaru. Zgodnie z klasyczną wersją omawianej pozycji, udostępniono siedemdziesiąt dwie tafle, wykorzystywane do rozbudowy danego terytorium. Punkty przyznawane są automatycznie odpowiednio za wybudowanie kolejnych zamków, stworzenie sieci komunikacyjnej czy wykonanie innych czynności, mających na celu rozwój konkretnej lokacji. Rzecz jasna gracz nie zostaje pozostawiony sam sobie – w razie jakichkolwiek problemów może on skorzystać z przystępnego tutorialu, dokładnie opisującego każdy krok.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Elvenar

Elvenar

Zagraj za Darmo!

Plemiona

Plemiona

Zagraj za Darmo!

Don King Presents: Prizefighter Boxing - NDS - 115,90 zł

kup w sklepie

NDS 115,90 zł

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz