Archon Ultra [PC]

Nowa edycja gry strategicznej z 1983 roku, pt. Archon: The Light and the Dark. Twórcy ulepszyli grafikę i oprawę dźwiękową. W kwestii zasad rozgrywki Archon Ultra niczym nie różni się od poprzednika.

wersja językowa:
angielska

Archon Ultra data premiery gry na PC:

12 września 1994 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

gry podobne do Archon Ultra:

Dark Legions
Archon: The Light and the Dark

Strategiczne

Odświeżona edycja gry strategicznej z 1983 roku, która szturmem podbiła serca użytkowników mikrokomputerów firmy Atari i doczekała się licznych konwersji na najróżniejsze platformy sprzętowe. Za przygotowanie nowej wersji Archona odpowiadają twórcy pierwowzoru – Jonathan Freeman i Paul Reiche III, a także pracownicy firmy Toys for Bob, znani z serii Star Control.

W kwestii zasad rozgrywki Archon Ultra niczym nie różni się od wydanego dziesięć lat wcześniej poprzednika. Rywalizacja toczy się na szachownicy składającej się z 81 kwadratowych pól, a w wielkiej bitwie pomiędzy dwoma frakcjami bierze udział 36 fantastycznych stworów (m.in. feniksy, gobliny, jednorożce, mantikory, golemy, trolle i bazyliszki). Zmagania kończą się gdy którejś z armii uda się rozgromić wojsko przeciwnika lub zająć tzw. pola mocy. Te ostatnie rozsiane są po całej planszy.

Rozgrywka podzielona jest na tury – kierujący armią gracze na zmianę przesuwają po planszy swoje figury, wykorzystując dostępne punkty akcji. Kiedy dwie wrogie jednostki spotkają się na tym samym polu, dochodzi do bezpośredniego starcia, które toczy się w czasie rzeczywistym. Użytkownicy przejmują wówczas całkowitą kontrolę nad stworami i próbują wyeliminować się nawzajem za pomocą ataków ofensywnych. Ilość energii jaką dysponują jednostki, uzależniona jest od fragmentu szachownicy, na którym odbywa się bitwa. Jeśli jest on czarny, faworyzowani są przedstawiciele Ciemności, a gdy walka toczy się na białym polu, lepszą wytrzymałością charakteryzują się wojska należące do sił Światła.

Pod względem oprawy Archon Ultra prezentuje się nieporównywalnie lepiej od pierwszej wersji gry. Szachownica przedstawiona jest w rzucie izometrycznym, a wszystkie jednostki są bardzo ładnie zaprojektowane, dzięki czemu nie ma żadnych wątpliwości, z jakim stworem mamy aktualnie do czynienia. W tle pobrzmiewają wpadające w ucho utwory muzyczne, znakomicie pasujące do mrocznego klimatu gry. Zmiany dotknęły również sterowania (jeden z graczy może użyć myszy) i trybu multiplayer, który wzbogacił się o połączenie przez modem.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Plemiona

Plemiona

Zagraj za Darmo!

Farmerama

Farmerama

Zagraj za Darmo!

Europa Universalis IV: Mare Nostrum Content Pack - PC - 18,50 zł

kup w sklepie

PC 18,50 zł

Sid Meier’s Civilization VI Digital Deluxe PL - PC - 298,90 zł

kup w sklepie

PC 298,90 zł

Europa Universalis IV: Mare Nostrum - PC - 46,90 zł

kup w sklepie

PC 46,90 zł

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
16.10.2009 08:25
Niob
90
Arcymag

O w morde ! To była świetna gra, zarzynaliśmy ją z kumplem przez długi okres czasu, świetna :) Ah te wspomnienia.

18.05.2015 14:10
odpowiedz
ExEM_PL
13
Chorąży
10

Dokładnie mało znana ale na DOSbox odpalanka codzienna miodność na 10