Wiadomość gry na świecie 6 grudnia 2014, 06:33

autor: Adrian Werner

Battlefield Hardline - nowy zwiastun trybu kampanii

Na gali Game Awards 2014 firma Electronic Arts zaprezentowała nowy zwiastun Battlefield Hardline. Materiał koncentruje się na trybie kampanii tej nadchodzącej strzelanki studia Visceral Games.

Battlefield Hardline zwiastun fabularny

Battlefield Hardline zwiastun fabularny [0:56]

Battlefield: Hardline w skrócie:
  • Twórcy: Visceral Games
  • Gatunek: FPS
  • Platformy docelowe: PC, X360, PS3, XONE, PS4
  • Planowana data premiery: 19 marca 2015 r.

Na gali Game Awards 2014 nie tylko przyznano nagrody dla najlepszych produkcji roku, ale również zaprezentowano zatrzęsienie zwiastunów. Część z nich pochodziła z nieujawnionych wcześniej gier, a część stanowiła nowe materiały z projektów, o których wiemy już od dawna. Do tej drugiej kategorii zalicza się świeży filmik koncentrujący się na fabule trybu kampanii w strzelance Battlefield Hardline.

Tworząc historię autorzy wzorowali się na serialach telewizyjnych i w projekt zaangażowano scenarzystów mających na koncie prace przy takich przebojach srebrnego ekranu jak Justified czy House of Cards. Widoczne jest to wyraźnie w najnowszym materiale video, który stylizowany jest na zwiastun pierwszego odcinka nowego serialu kryminalnego.

Battlefield Hardline - nowy zwiastun trybu kampanii - ilustracja #1

Przypomnijmy, że Battlefield Hardline porzuci znane z poprzednich odsłon wojenne realia na rzecz policyjnych klimatów. Podczas kampanii rozegramy kilka lat z życia Nicka Mendozy. Bohater rozpocznie opowieść jako jeden ze stróżów prawa, aby zostać potem zdradzony przez skorumpowanych kolegów i ostatecznie zmuszony do przejścia na drugą stronę barykady.

Do tej pory kampanie nigdy nie były mocną stroną tej serii, ale Battlefield Hardline ma to zmienić. Autorzy obiecują, że gra zaoferuje wciągającą historię, z ciekawym bohaterem o unikalnej osobowości i pełnej sekretów przeszłości. Ponadto wiele misji ma być w dużym stopniu nieliniowych i będzie można je przechodzić wielokrotnie, za każdym razem wymyślając nowe metody realizacji zadań. Powodem do optymizmu jeśli chodzi o kampanię jest fakt, że nad produkcją pracuje zespół Visceral, który ma na koncie m.in. trylogię Dead Space.

Battlefield Hardline powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360 oraz PlayStation 3. Gra dostępna będzie w pełnej polskiej wersji językowej.

  1. Battlefield Hardline – oficjalna strona gry
  2. Testujemy wersję beta Battlefield: Hardline - największy skok na kasę w historii Battlefielda

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
06.12.2014 08:41
mpiw
5
Legionista

Coś czuje, że to będzie kicha tak jak z CoD Ghost. :P

06.12.2014 09:32
odpowiedz
JaspeR90k
52
ONE MAN ARMY

Jak dotąd żadna odsłona serii Battlefield nie była tak mocno promowana za pomocą kampania dla pojedynczego gracza. Mam nadzieję że w końcu ten element będzie tak dobry jak zapowiadają to sami twórcy z Visceral Games.

06.12.2014 11:15
odpowiedz
wcogram
78
Generał

Viscer zrobiło dobrą kampanie SP do DeathSpace 1 później twórcy i scenarzyści ze studia odeszli i założyli własne studio.

Jak dotąd BC2 ma najlepszą fabułę z serii. Tutaj powinna być ona na około 10-12h może być ciekawa jak dobry film sensacyjny klasy B. Co do multi - seria schodzi na psy.