Wiadomość gry na świecie 12 marca 2013, 09:46

autor: Adrian Werner

Powstanie Turrican Rebirth

Magazyn Retro Gamer poinformował, że powstaje Turrican Rebirth, czyli nowa odsłona popularnej serii platformówkowych strzelanek. Gra ma pozostać wierna dwuwymiarowym tradycjom cyklu.

Klasyczna seria ma powrócić dzięki Turrican Rebirth. - Powstanie Turrican Rebirth - wiadomość - 2013-03-12
Klasyczna seria ma powrócić dzięki Turrican Rebirth.

Ostatnimi czasy wydawcy coraz częściej sięgają po stare marki i finansują produkcję nowych odsłon lub odświeżonych wersji klasycznych serii. Do długiej listy tytułów tego typu dołączył Turrican, czyli cykl strzelanek doskonale znana fanom komputerów 8- i 16-bitowych.

Wieści pochodzą z najnowszego numeru niemieckiego magazynu Retro Gamer. Pojawił się w nim obszerny artykuł opisujący historię cyklu. W tekście zawarta była również informacja, że właściciele praw szykują projekt zatytułowany Turrican Rebirth. Ma to być pełnowymiarowa kontynuacja serii, a nie remake jednej z poprzedniej części. Na razie niewiele wiadomo na temat gry poza tym, że wykonana ona zostanie w atrakcyjnym 2D. Produkcja ma ruszyć w ciągu najbliższych miesięcy. Deweloperem prawdopodobnie będzie Black Forest Games, czyli autorzy udanej platformówki Giana Sisters: Twisted Dreams. Umowa z tym studiem wciąż nie została jednak sfinalizowana.

Tak Turrican prezentował się na komputerach Amiga. - Powstanie Turrican Rebirth - wiadomość - 2013-03-12
Tak Turrican prezentował się na komputerach Amiga.

Jednym z najważniejszych elementów serii była wspaniała ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Chrisa Hulsbecka. Nie wiadomo jeszcze czy weźmie on udział przy produkcji Turrican Rebirth. Jest jednak na to spora szansa. W zeszłym roku artysta zebrał na Kickstarterze 175 tys. dolarów na wyprodukowanie zestawu trzech płyt CD zawierających większość utworów z cyklu. Pokazuje to jak bardzo przywiązani do dźwięków tego kompozytora są fani serii i trudno sobie wyobrazić, aby do stworzenia muzyki do Turrican Rebirth zatrudniono kogoś innego.

Turrican Rebirth nie jest pierwszą próbą wskrzeszenia marki. Na początku zeszłej dekady ojciec cyklu, Manfred Trenz, pracował nad Turrican 3D przeznaczonym na pecety oraz konsolę Dreamcast. Projekt został jednak skasowany. Kolejną próbę podjęło studio Factor 5, odpowiedzialne za późniejsze odsłony cyklu. Zespół zapowiedział Thornado, które miało być grą poboczną w stosunku do serii. Produkcja nigdy nie wyszła jednak poza fazę dema technologicznego.

W 2007 roku Factor 5 raz jeszcze ogłosiło plany stworzenia nowego Turricana. Kres temu przedsięwzięciu położyło jednak bankructwo studia. Pozostaje mieć nadzieje, że Turrican Rebirth przełamie tę niefortunną passę.

Zagraj w najlepsze gry!

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
12.03.2013 11:12
Amo
99
Pro-vocator

O Boże tak tak tak tak !!! :D :D :D

I nikt inny nie może dotknąć dźwięku a w szczególności muzyki poza Chrisem !

Najpierw nowy Elite, teraz Turrican, czy ja śnię ? :D

Żeby tylko te projekty wyszły jak należy :)

12.03.2013 11:23
odpowiedz
Matt
173
I Am The Night

Turrican, matko... pamietam jak łupalismy z bratem w to i Alien Syndrome az nie moglem od bolu glowy wytrzymac ;D

12.03.2013 14:25
odpowiedz
Matysiak G
108
bozon Higgsa

FUCK YEAH!!!!! NIECHAJ BĘDZIE POCHWALONY LATAJĄCY POTWÓR SPAGHETTI ALBOWIEM JEGO ŁASKA NIE ZNA GRANIC. TAK!!! K***A!!! TAK!!!

12.03.2013 14:53
odpowiedz
Amo
99
Pro-vocator

Matysiak G -> dla mnie osobiście komentem wygrałeś nagrode najlepszego tekstu miesiąca !!! :D

12.03.2013 17:19
odpowiedz
Matysiak G
108
bozon Higgsa

Nie co dzień pojawia się informacja na którą czeka się naście lat.

12.03.2013 17:26
odpowiedz
Amo
99
Pro-vocator

True ,true ... ja tak srałem w gacie jak Elite dotrwał końca na kickstarterze :D Ale teraz też mam mokro ;p

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze