Wiadomość gry na świecie 3 stycznia 2013, 07:40

autor: Góral

Ujawniono trzy gry z serii LEGO, oparte na klockach Legends of Chima

Firmy Warner Bros. i LEGO zapowiedziały kolejne trzy produkcje z uznanego cyklu. Tytuły oparte będą o nową serię duńskich klocków - Legends of Chima. Firmy celują w szeroki zakres graczy, gdyż dostaniemy wyścigi, platformówkę i grę sieciową.

Nastał nowy rok, więc najwyższy czas na zapowiedź kolejnych produkcji z serii LEGO. Tym razem nie będą one jednak oparte na żadnej znanej licencji filmowej, lecz na zupełnie nowej marce duńskich klocków. Legends of Chima to najnowsza seria zabawek firmy LEGO, która trafi do sklepów na całym świecie w tym roku. Wraz z nią otrzymamy także trzy gry.

Legends of Chima – nowa seria klocków i gier - Ujawniono trzy gry z serii LEGO, oparte na klockach Legends of Chima - wiadomość - 2013-01-03
Legends of Chima – nowa seria klocków i gier

Nowymi produkcjami będą: LEGO Legends of Chima: Speedorz, LEGO Legends of Chima: Laval’s Journey i LEGO Legends of Chima Online. Pierwsza gra to zręcznościowe wyścigi stworzone przez studia TT Games i 4T2. Tytuł ukaże się dzisiaj na sprzętach działających pod kontrolą systemu iOS. Zabawa polega na jeżdżeniu, wygrywaniu zawodów i zbieraniu energii Chi, dzięki której zapewniamy sobie dostęp do kolejnych wyścigów.

Druga z wymienionych, której deweloperem także jest ekipa TT Games, ukaże się latem bieżącego roku na handheldach PS Vita i 3DS, natomiast jesienią trafi do posiadaczy kieszonsolek Nintendo DS. Na jej temat nie mamy zbyt wielu informacji, ale prawdopodobnie będzie to platformówka, która zabierze nas w „niesamowitą przygodę do świata Chima, gdzie dzielny wojownik Laval i jego sojusznicy walczą o sprawiedliwość”.

Ostatni tytuł, LEGO Legends of Chima Online, planowany jest na jesień bieżącego roku. Będzie to gra oparta na modelu biznesowym free-to-play, za którą odpowiada studio WB Games Montreal. Gracze będą budować królestwa i zarządzać nimi, ale i nie tylko, gdyż stworzymy sobie także bronie i inne gadżety. Ponownie wcielimy się w wojownika Lavala, który przemierzać będzie wielkie, otwarte przestrzenie.

Legends of Chima miało zastąpić LEGO Ninjago, jednak zostało to przesunięte na 2014 rok - Ujawniono trzy gry z serii LEGO, oparte na klockach Legends of Chima - wiadomość - 2013-01-03
Legends of Chima miało zastąpić LEGO Ninjago, jednak zostało to przesunięte na 2014 rok

Poinformowano także, że w grach LEGO Legends of Chima: Speedorz i LEGO Legends of Chima: Laval’s Journey zdobywać będziemy specjalne punkty, które wykorzystamy następnie w LEGO Legends of Chima Online. Naszym dobytkiem będziemy zarządzać z Chima Vault, które w przyszłości będzie dostępne w tym miejscu.

LEGO Legends of Chima: Wyprawa Lavala

LEGO Legends of Chima: Wyprawa Lavala

Zagraj w najlepsze gry!

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
03.01.2013 08:36
bogi1
116
The Best in the World

To będą takie małe gry na konsole przenośne. Więc liczę, że w 2013 wyjdą też jakieś większe tytuły na licencji filmowej, serialowej a może na licencji innej gry ? Mimo, że są to gry przeznaczone dla młodszych to i ci starsi dobrze się przy nich bawią. Brakuję na pewno LEGO Marvel Heroes i to w pierwszej kolejności chciałbym zobaczyć. Nie wykluczone też, że zobaczymy LEGO The Hobbit (Po premierze wszystkich 3 filmów)

03.01.2013 09:24
odpowiedz
Gambrinus84
76
GOL

W Smyku właśnie widziałem zestawy LEGO Hobbit. Fajne ;)

03.01.2013 09:36
odpowiedz
Raistand
89
Legend

A to MMO ma być na jakie platformy?

03.01.2013 10:51
odpowiedz
yasiu
156
Legend

Gambrinus - a kojarzysz ceny? Bo ja też rano widziałem, ale na brytyjskim amazonie - ale może wyjdzie taniej w smyku kupić młodej drugiego golluma :D

03.01.2013 17:58
odpowiedz
Bibel
128
Pretorianin

oj chyba legens of huma

04.01.2013 09:41
odpowiedz
Gambrinus84
76
GOL

yasiu -> Drożyzna. Na pewno lepiej wyjdziesz szukając w sieci. Za podstawowy zestaw (Bilbo, Gollum) - 70 zł. W necie widziałem nawet za 50 ;)

04.01.2013 16:29
odpowiedz
szyszka_PC
44
Generał

Może w końcu jakiś następca Lego Racers :)

Na jakie platformy to zmierza?

06.01.2013 16:43
odpowiedz
Peplik
30
Chorąży

Pewnie zrobią wojownicze żółwie ninja bo wychodzi seria klocków LEGO więc będzie.
A Marvel'a też czekam ale nie zrobią bo Marvel jest konkurentem DC więc nie zrobią ,a jak wiemy Warner Bros zrobił DC więc nie będzie

06.01.2013 16:59
odpowiedz
Kcieciol
21
Generał

Jak ktoś chce coś wiedzieć o lego to pisać. Bo siedzę w temacie

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze