Wiadomość gry na świecie 20 maja 2012, 13:53

autor: Hed

Grim Dawn i Moebius to kolejne gry sfinansowane na Kickstarterze

Kickstarter pomógł sfinansować dwa kolejne projekty: grę Grim Dawn oraz studio Jane Jensen, które stworzy przygodówkę Moebius. Twórcy obu tytułów otrzymali więcej pieniędzy niż potrzebowali, więc raczej nie będą mieli problemów z doprowadzeniem ich do końca.

Grim Dawn i Moebius to kolejne gry sfinansowane na Kickstarterze - ilustracja #1

Pomyśle zakończyły się dwa kickstarterowe projekty zainicjowane przez studia Crate Entertainment oraz Pinkerton Road. Dzięki pieniądzom przekazanym przez graczy pierwszy z deweloperów stworzy grę Grim Dawn, czyli duchowego następcę Titan Quest. Pinkerton Road to grupa producentów dowodzona przez Jane Jensen, legendę gatunku przygodówek. Współautorka serii Gabriel Knight i niedawnego Gray Matter zajmie się thrillerem Moebius.

Crate Entertainment potrzebowało 280 tysięcy dolarów na dokończenie prac nad Grim Dawn, które rozpoczęły się już w 2010 roku. Producent otrzymał ponad 537 tysięcy dolarów od graczy tęskniących za Titan Quest, co powinno przyspieszyć dalszy proces produkcji. Grim Dawn będzie grą akcji RPG z otwartym światem i dynamiczną walką. Na kickstarterowej stronie projektu znajduje się sporo materiałów na jego temat – w tym filmy prezentujące rozgrywkę.

Druga z udanych akcji, Pinkerton Road, to projekt studia finansowanego przez społeczność graczy. Deweloper założony przez Jane Jensen i jej rodzinę oraz przyjaciół chce tworzyć przygodówki. Pierwszą z nich będzie wspomniany Moebius, czyli mroczny thriller z elementami science-fiction, który wybrali sami gracze (spośród kilku propozycji). Producentka potrzebowała 300 tysięcy dolarów (zebrano je na początku maja), a otrzymała nieco ponad 435 tysięcy dolarów.

Kickstarter to platforma, która pozwala przekazywać pieniądze na obiecujące projekty artystów, projektantów, czy chociażby producentów gier. Strona zyskała na popularności wśród graczy i deweloperów po ogromnym sukcesie studia Double Fine. Późniejsze akcje – np. Wasteland 2 – potwierdziły, że Kickstarter może pomóc w finansowaniu gier.

  1. Inne ciekawe projekty na Kickstarterze

Zagraj w najlepsze gry!

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
20.05.2012 15:19
karvimaga
81
Generał

Wygląda nieżle :) :)

20.05.2012 15:33
odpowiedz
Mortalking
89
Senator

Titan Quest w najlepszym wydaniu ;P ,z taką iloscią kasy twórcom dokończenie gry powinno pojść jak z górki.

20.05.2012 16:27
odpowiedz
b4r4n
112
street samurai

Oglądając filmiki z GD pojawia się pytanie co stanęło Blizzardowi na drodze...

20.05.2012 18:36
odpowiedz
RottingChrist
42
Pretorianin

Pogonił Blizz za kaską - proste ;)

20.05.2012 22:10
odpowiedz
Mort_01
31
Chorąży

Sam dolozylem sie do Grim Dawn i czekam z niecierpliwoscia. Dwadziescia piec dolarow to nie jest fortuna a mam nadzieje na cos odmiennego od mainstreamowych blockbusterow. Drugi to juz projekt na KS, ktory dofinansowalem i widze tam sporo innych ciekawych projektow, ktore moje oko przyciagaja...