Grand Theft Auto V Najnowsze wiadomości i informacje

Grand Theft Auto V rozeszło się w 75 mln egzemplarzy

Adrian Werner, 8 lutego 2017, 10:55

Studio Rockstar i firma Take-Two Interactive mają powody do zadowolenia. Grand Theft Auto V rozeszło się już w ponad 75 milionach egzemplarzy, a tempo sprzedaży gry w zeszłym roku było większe niż w 2015 r.

Grand Theft Auto Online w szczytowej formie, a o GTA VI wciąż cicho

luckie, 1 lutego 2017, 15:15

W grudniu 2016 roku Grand Theft Auto Online osiągnęło szczytową liczbę graczy, co jasno pokazuje, że pomimo kilku lat na karku popularność gry wcale nie spada. Kiedy w związku z tym możemy liczyć na kolejną pełnoprawną odsłonę kultowego cyklu?

Modyfikacja od OpenIV Team przeniesie Liberty City do GTA V

Jakub Mirowski, 3 stycznia 2017, 09:47

Grupa moderów OpenIV Team zapowiedziała swoją nową modyfikację, dzięki której w grze GTA V odwiedzimy miasto Liberty City, znane z poprzednich odsłon serii. Mod do działania będzie wymagać zainstalowanej zarówno piątej, jak i czwartej części cyklu.

Cała pierwsza trójka bez zmian, rządzi nadal Grand Theft Auto V. Top 10 Steam (18 - 24 grudnia)

g40, 26 grudnia 2016, 08:02

Grand Theft Auto V w końcówce roku okazuje się być najbardziej rozchwytywanym tytułem na Steamie - najpopularniejszej platformie cyfrowej dystrybucji. Zapraszamy do zapoznania się z całą pierwszą dziesiątką światowych hitów PC.

Brytyjczycy kupili ponad sześć milionów fizycznych kopii GTA V. Top 10 UK (11 - 17 grudnia)

g40, 19 grudnia 2016, 13:32

Trzy lata i trzy miesiące zajęło brytyjskim graczom wykupienie ze sklepów sześciu milionów fizycznych kopii gry Grand Theft Auto V. Trudno będzie w przyszłości przebić ten imponujący wynik. Zapraszamy do zapoznania się z pierwszą dziesiątką największych hitów handlu detalicznego w Zjednoczonym Królestwie - prowadzi nadal Call of Duty: Infinite Warfare.

GTA Online z aktualizacją Import/Export

Entelarmer, 14 grudnia 2016, 11:20

Studio Rockstar udostępniło kolejne rozszerzenie dla Grand Theft Auto Online. Aktualizacja Import/Export pozwala graczom na masowy handel kradzionymi pojazdami oraz na stoczenie drużynowych potyczek w samochodowej wariacji Splatoona.

GTA V NaturalVision V2.0 – nowa wersja fotorealistycznego moda

Ender, 10 grudnia 2016, 17:30

W sieci pojawiła się nowa, ulepszona wersja moda NaturalVision przeznaczonego dla gry Grand Theft Auto V. Według jego autora, modyfikacja zapewnia obecnie najbardziej fotorealistyczną oprawę graficzną w grze.

Grand Theft Auto V - kompendium wiedzy [Aktualizacja #13: wyniki sprzedaży i informacje o dodatku Deadline]

Góral, 10 listopada 2016, 20:51

Przygotowaliśmy dla Was kolejne kompendium wiedzy, tym razem skupiające się na słynnej grze Grand Theft Auto V, w tym przede wszystkim na jej nowej wersji, dedykowanej konsolom PlayStation 4, Xbox One i komputerom PC.

Tron zawitał do Grand Theft Auto Online

Góral, 9 listopada 2016, 10:25

Grand Theft Auto Online doczekało się nowej aktualizacji, w której deweloperzy wprowadzili tryb Deadline i futurystyczne motocykle Nagasaki Shotaro. W efekcie otrzymaliśmy zabawę w stylu Trona.

Raport Take-Two Interactive - 70 mln egzemplarzy GTA V w sklepach

Góral, 3 listopada 2016, 12:28

Z najnowszego raportu finansowego firmy Take-Two Interactive dowiedzieliśmy się, że gra Grand Theft Auto V została wysłana do sprzedawców w 70 milionach egzemplarzy. Świetnie poradziła sobie także Mafia III i NBA 2K17.

Grand Theft Auto V - 700 mln dolarów przychodu w ostatnim roku

Góral, 5 października 2016, 11:44

Popularność Grand Theft Auto V nie maleje. Według informacji opublikowanych przez Daniela Ahmada z firmy analitycznej Niko Partners, produkcja tylko w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy wygenerowała 700 milionów dolarów przychodu.

GTA Online – dodatek Bikers wprowadzi gangi motocyklowe

Ender, 19 września 2016, 20:10

Najnowszy dodatek dla GTA Online - Bikers - wprowadzi szereg nowych opcji i przedmiotów związanych z motocyklami. Otrzymamy nowe modele jednośladów, a także możliwość stworzenia gangu miłośników dwóch kółek oraz wykonania nowych misji kooperacyjnych.

Wyczekiwany mod GTA 5 Redux do Grand Theft Auto V już dostępny

Góral, 17 września 2016, 14:19

GTA 5 Redux, wyczekiwana modyfikacja gry Grand Theft Auto V, jest już dostępna do pobrania. Projekt autorstwa Josha Romito wprowadza do hitu Rockstara lepszą grafikę, zmienioną fizykę, udoskonalony system pogodowy i nie tylko.

Pozew Lindsay Lohan przeciwko twórcom Grand Theft Auto V oddalony

Makek, 2 września 2016, 13:15

Sąd miejski w Nowym Jorku oddalił pozew Lindsay Lohan, która pod koniec 2013 roku oskarżyła Rockstar Games o bezprawne umieszczenie jej wizerunku w Grand Theft Auto V. W uzasadnieniu napisano, że twórcy GTA V nie wykorzystali w grze imienia, zdjęć czy portretów aktorki.

Grand Theft Auto V i 3DS bezkonkurencyjne w lipcu na amerykańskim rynku gier

Adrian Werner, 23 sierpnia 2016, 11:05

Lipiec na amerykańskim rynku upłynął pod znakiem wielkiego powrotu weteranów. Najpopularniejszą grą okazało się Grand Theft Auto V, a wśród konsol bezkonkurencyjne było Nintendo 3DS.

GTA 5 Redux – kolejny zwiastun modyfikacji Grand Theft Auto V

Makek, 18 sierpnia 2016, 11:25

Na niecały miesiąc przed premierą modyfikacji GTA 5 Redux udostępniono kolejny jej zwiastun. Trailer prezentuje graficzne możliwości moda, który ulepsza oprawę wizualną Grand Theft Auto V, dodając m.in. tekstury w rozdzielczości 4K.

Sto pięćdziesiąt tygodni GTA V na liście brytyjskich hitów. Top 10 UK (31 lipca - 6 sierpnia)

g40, 8 sierpnia 2016, 11:45

Grand Theft Auto V skradło show LEGO Star Wars: The Force Awakens, po raz dziewiąty trafiając na pozycję lidera. Zapraszamy do zapoznania się z dziesiątką największych hitów brytyjskiego rynku detalicznego.

Grand Theft Auto V znowu górą. Top 10 Steam (17 - 23 lipca)

g40, 25 lipca 2016, 08:24

Wkrótce środek wakacji, a tymczasem GTA V po prawie półtora roku od premiery pozostaje bezkonkurencyjny. Tuż za dziełem Rockstara plasuje się RimWorld i Earth Defense Force 4.21. Zapraszamy do zapoznania się z pierwszą dziesiątką hitów Steama, najpopularniejszej platformy cyfrowej dystrybucji w świecie PC.

GTA 5 Redux – modyfikacja do Grand Theft Auto V pojawi się 26 sierpnia

Makek, 11 lipca 2016, 10:41

Josh Romito, autor projektu GTA 5 Redux, udostępnił nowy zwiastun prezentujący graficzne możliwości swojej modyfikacji do Grand Theft Auto V. Wraz z trailerem przekazano również datę premiery moda, który pojawi się 26 sierpnia tego roku.

GTA 5 Redux w akcji - zobacz Grand Theft Auto V w nowej oprawie graficznej

Góral, 7 lipca 2016, 11:36

Twórca modyfikacji GTA 5 Redux opublikował pierwszy materiał wideo z rozgrywką z rzeczonego projektu. Grand Theft Auto V z tym modem wygląda po prostu oszałamiająco!

Dodatek Further Adventures in Finance and Felony do GTA Online już dostępny

Góral, 7 czerwca 2016, 17:30

Grand Theft Auto Online, czyli moduł sieciowy gry Grand Theft Auto V, doczekał się aktualizacji z nowym dodatkiem. Further Adventures in Finance and Felony pozwala wcielić się w dyrektora generalnego organizacji przestępczej.

Grand Theft Auto V zabierze nas do Liberty City?

Draug, 2 czerwca 2016, 11:38

W portfolio jednego z artystów pracujących dla Rockstar Games pojawiła się grafika, która sugeruje umieszczenie Liberty City w grze Grand Theft Auto V. Niestety, trudno powiedzieć, czy obrazek można potraktować jako zwiastun fabularnego rozszerzenia.

Further Adventures in Finance and Felony będzie największą aktualizacją Grand Theft Auto Online

Góral, 28 maja 2016, 11:16

Studio Rockstar ujawniło, że wkrótce doczekamy się największej jak do tej pory aktualizacji Grand Theft Auto Online. Mowa o dodatku Further Adventures in Finance and Felony, który pozwoli wcielić się w dyrektora generalnego organizacji przestępczej.

Mod GTA 5 Redux upiększy prawie każdy element Grand Theft Auto V

Adrian Werner, 22 maja 2016, 19:36

Moder Josh Romito kończy prace nad projektem GTA 5 Redux. Ma to być kompleksowa przeróbka Grand Theft Auto V, która ulepszy większość elementów graficznych gry.

Grand Theft Auto V rozeszło się w 65 mln egzemplarzy

Adrian Werner, 19 maja 2016, 10:50

Firma Take-Two Interactive ogłosiła, że Grand Theft Auto V rozeszło się w ponad 65 mln egzemplarzy. Ponadto wydawca poinformował, że na razie nie ma żadnych planów opracowania remasterów wcześniejszych odsłon cyklu i takowe powstaną dopiero wtedy, gdy studio Rockstar Games uzna, że może zrobić z nimi coś ciekawego.

Grand Theft Auto V wygenerowało 3 miliardy dolarów przychodu

Entelarmer, 13 kwietnia 2016, 10:45

Grand Theft Auto V wygenerowało łącznie ok. 3 miliardy dolarów przychodu, z czego pół miliarda przyniósł moduł sieciowy Grand Theft Auto Online. Takie informacje znalazły się w pozwie sądowym przeciwko Rockstar byłego prezesa Rockstar North, Lesliego Benziesa.

Grand Theft Auto V - mod graficzny GTA 5 Redux na nowym zwiastunie

Góral, 2 kwietnia 2016, 14:45

Twórca GTA 5 Redux - nadchodzącej modyfikacji graficznej do gry Grand Theft Auto V - opublikował nowy zwiastun projektu. Tym razem pochwalił się efektami wybuchów, broniami, systemem destrukcji i nie tylko.

Mod GTA 5 Redux ma zapewnić najpiękniejszą grafikę w Grand Theft Auto V

Jakub Mirowski, 20 marca 2016, 11:55

Josh Romito, główny twórca zamkniętego w grudniu projektu The Pinnacle of V, zaprezentował pierwsze materiały z GTA 5 Redux - nowej modyfikacji graficznej do gry Grand Theft Auto V.

Lindsay Lohan kontra twórcy Grand Theft Auto V - sąd oddalił wniosek wydawcy o unieważnienie sprawy

Góral, 16 marca 2016, 09:36

Pamiętacie jeszcze aferę sprzed ponad dwóch lat, zapoczątkowaną przez aktorkę Lindsay Lohan, która postanowiła pozwać twórców Grand Theft Auto V o bezprawne wykorzystanie jej wizerunku? Deweloper i wydawca próbowali unieważnić sprawę, ale kilka dni temu sąd odrzucił ich wniosek i sytuacja zostanie rozwiązana podczas procesu.

Dlaczego nie dostaliśmy jeszcze DLC dla pojedynczego gracza do GTA V

Miki, 5 lutego 2016, 11:40

Podczas konferencji telefonicznej, podsumowującej trzeci kwartał roku fiskalnego, dyrektor generalny Take-Two Strauss Zelnick pochwalił się wynikami finansowymi, jakie osiąga firma, między innymi dzięki GTA Online. Moduł zarabia więcej, niż ktokolwiek mógłby się spodziewać. Może to tłumaczyć, dlaczego nie dostaliśmy jeszcze żadnych fabularnych dodatków do gry GTA V.

Raport Take-Two Interactive Software - 60 mln egzemplarzy GTA V w sklepach

Góral, 4 lutego 2016, 09:52

Firma Take-Two Interactive Software opublikowała raport finansowy za trzeci kwartał roku fiskalnego 2016. Dowiedzieliśmy się z niego, że Grand Theft Auto V trafiło do sprzedawców w 60 milionach egzemplarzy, a Mafia III ukaże się w okresie 1 kwietnia - 31 grudnia 2016 roku.

Grand Theft Auto V – jeden z głównych aktorów pracuje nad DLC?

Ender, 12 stycznia 2016, 18:53

Shawn Fonteno, aktor wcielający się we Franklina w Grand Theft Auto V, podzielił się zdjęciem sugerującym, że pracuje obecnie nad dodatkiem dla gry. To już kolejna plotka wskazująca na to, że Rockstar przygotowuje fabularne DLC dla swojego największego hitu.

Hakowanie rodem z Watch Dogs możliwe w GTA V dzięki nowej modyfikacji

Jakub Mirowski, 11 stycznia 2016, 09:52

Moder JulioNIB stworzył modyfikację do gry Grand Theft Auto V, która umożliwia hakowanie elementów otoczenia w sposób znany z wydanego w 2014 roku Watch Dogs.

Steam zapada w sen zimowy po szaleństwie minionych świąt. Top 10 Steam (27 grudnia - 2 stycznia)

g40, 4 stycznia 2016, 09:11

Grand Theft Auto V i Fallout 4 niezmiennie pozostają liderami steamowej listy przebojów minionego tygodnia. Zapraszamy do zapoznania się z pierwszą dziesiątką bestsellerów dostępnych na tej popularnej platformie cyfrowej dystrybucji.

Grand Theft Auto V na PC bez moda The Pinnacle of V

Góral, 31 grudnia 2015, 10:10

Josh Romito, główny twórca moda The Pinnacle of V dla gry Grand Theft Auto V, zamknął projekt, gdyż okazało się, że współpracujące z nim osoby dopuściły się oszustwa i użyły w swoich pracach elementów innych modów.

Grand Theft Auto V doczeka się fabularnych DLC?

Pirlond, 29 grudnia 2015, 18:03

Choć Rockstar koncentruje się obecnie nad rozwojem sieciowego trybu Grand Theft Auto V, wygląda na to, że deweloperzy mogą przygotowywać też fabularne rozszerzenia. Tak przynajmniej sugeruje jeden z internautów, opierając się na danych znalezionych w plikach z podstawową wersją gry.

GTA V i Fallout 4 świątecznymi hitami wyprzedaży. Top 10 Steam (20 - 26 grudnia)

g40, 28 grudnia 2015, 06:48

Okres zimowych wyprzedaży na Steamie trwa nadal, a jego głównymi beneficjentami są jak na razie Grand Theft Auto V i Fallout 4. Zapraszamy do zapoznania się z całą pierwszą dziesiątką hitów tej najpopularniejszej platformy cyfrowej dystrybucji.

Najlepsze gry 2015 roku według serwisu Metacritic - Grand Theft Auto V znowu na szczycie

Góral, 23 grudnia 2015, 13:22

W serwisie Metacritic opublikowano listę najlepiej ocenianych produkcji 2015 roku. Na najwyższym stopniu podium zasiadło PC-towe Grand Theft Auto V, ale wśród zupełnie nowych tytułów wygrał Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Wiedźmin 3 też znalazł się na podium.

Aktualizacja do GTA Online z własnymi organizacjami przestępczymi już dostępna

Arantasar, 15 grudnia 2015, 15:43

Na komputerach osobistych i konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One ukazała się najnowsza aktualizacja do gry Grand Theft Auto Online. Ważąca 1,3 GB łatka wprowadza sporo dodatkowej zawartości, między innymi możliwość kierowania własną organizacją przestępczą oraz luksusowy jacht i apartamenty.

Grand Theft Auto V najlepiej ocenianą grą trzech ostatnich lat

Góral, 14 grudnia 2015, 10:00

Studiu Rockstar udała się nie lada sztuka. Słynna gra Grand Theft Auto V może się bowiem pochwalić najlepszą średnią ocen w serwisach Metacritic i GameRankings w trzech ostatnich latach.

Własne organizacje przestępcze w GTA Online

Draug, 11 grudnia 2015, 14:08

W przyszłym tygodniu Grand Theft Auto Online – multiplayerowy moduł GTA V – wzbogaci się o dużą aktualizację Executives and Other Criminals (pol. Szefowie i inni przestępcy). Wprowadzi ona sporo zawartości, pozwalając graczom pławić się w luksusie i żyć jak szefowie przestępczego światka.

Mod The Pinnacle of V wspaniale upiększa grafikę Grand Theft Auto V

Adrian Werner, 30 listopada 2015, 13:18

Moderzy udostępnili nową wersję moda The Pinnacle of V. Ulepsza on oprawę graficzną Grand Theft Auto V, zwiększając realizm efektów wizualnych, wprowadzając nowe tekstury oraz zmieniając dziesiątki małych elementów gry.

Grand Theft Auto Online ma 8 milionów graczy tygodniowo

Draug, 6 listopada 2015, 18:38

Przy okazji publikacji swojego ostatniego raportu finansowego firma Take-Two Interactive zdradziła, że w Grand Theft Auto Online gra co tydzień ok. 8 milionów graczy. To świetny wynik, który plasuje dzieło Rockstar Games w czołówce najpopularniejszych produkcji sieciowych.

Grand Theft Auto V wraca na pierwsze miejsce. Top 10 Steam (25 - 31 października)

g40, 2 listopada 2015, 06:42

Po dość długiej nieobecności na szczycie listy, Grand Theft Auto V jeszcze raz postanowiło o sobie przypomnieć. Oczko niżej znalazł się Fallout 4. Zapraszamy do zapoznania się z pierwszą dziesiątką największych hitów Steama w ubiegłym tygodniu.

Grand Theft Auto V – sprzedano 3 miliony egzemplarzy gry na Steamie

Renox, 24 września 2015, 18:35

Zgodnie z danymi udostępnionymi przez serwis Steam Spy, za pośrednictwem platformy firmy Valve sprzedano jak dotąd 3 miliony egzemplarzy gry Grand Theft Auto V na PC. Liczba ta prezentuje się całkiem nieźle, tym bardziej że nie wlicza się w nią wynik ze sklepu firmy Rockstar.

GTA V nie otrzyma fabularnych DLC w najbliższej przyszłości

luckie, 14 września 2015, 09:32

Studio Rockstar nie planuje w najbliższej przyszłości żadnych dużych dodatków do Grand Theft Auto V, skupiając się głównie na nowej zawartości do GTA Online.

GTA V - Rockstar Editor na konsolach i Freemode Events zadebiutują 15 września

Entelarmer, 11 września 2015, 11:48

Firma Rockstar ujawniła datę wydania i zawartość nadchodzącej aktualizacji Grand Theft Auto V. Ta zadebiutuje 15 września i wprowadzi nowe atrakcje do trybu sieciowego, wyczekiwany Rockstar Editor na konsole Xbox One oraz PlayStation 4 oraz dodatkowe opcje dla niego. Jednocześnie zapowiedziano brak kolejnych dużych aktualizacji dla GTA Online na PlayStation 3 oraz Xboksa 360.

Prawie fotorealistyczny mod do GTA V na pierwszym filmiku

Meehow, 25 sierpnia 2015, 14:40

W sieci opublikowany został pierwszy filmik demonstrujący moda Toddyhancer do GTA V, który znacząco poprawia walory estetyczne wersji pecetowej, sprawiając, że gra bliższa jest fotorealizmowi.

Seria Grand Theft Auto – ponad 220 milionów egzemplarzy gier z cyklu trafiło do sklepów

Ender, 21 sierpnia 2015, 20:50

Spółka Take-Two Interactive pochwaliła się, że w przeciągu życia marki Grand Theft Auto do graczy trafiło ponad 220 milionów egzemplarzy gier z tej serii. Około jedna czwarta z nich przypadła na piątą odsłonę cyklu.

Nowy mod do GTA V sprawi, że gra będzie wyglądać jak rzeczywistość

Bard, 17 sierpnia 2015, 14:39

Grand Theft Auto V dzięki moderowi o pseudonimie Toddyftw może zmienić się nie do poznania. Pracuje on nad modyfikacją, która ma znacznie przybliżyć do rzeczywistości wygląd otoczenia w Los Santos i okolicach.