Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Championship Manager 4

Zawieszono produkcję nowych odsłon Championship Managera

Adrian Werner, 8 września 2010, 10:17

Przyszłość serii Championship Manager stanęła pod znakiem zapytania. Roy Meredith – szef zespołu Beautiful Game Studios oznajmił, że produkcja nowych tradycyjnych odsłon cyklu została zawieszona.

Championship Manager w grudniu na PSP

ComCo, 12 listopada 2005, 14:30

Przedstawiciele korporacji wydawniczej Eidos Interactive podali szczegółową datę rynkowej premiery Championship Managera w wydaniu na konsolę przenośną PlayStation Portable. Program będzie dostępny w sprzedaży na Zachodzie począwszy od 9 grudnia bieżącego roku.

Championship Manager także na PSP

ComCo, 10 października 2005, 09:21

Do tej pory wirtualni menedżerowie piłki nożnej nie mieli pory czego szukać na przenośnej konsoli PlayStation Portable. Ta sytuacja zmieni się jednak za sprawą specjalnej, kieszonkowej wersji Championship Managera, którą na zlecenie korporacji wydawniczej Eidos Interactive przygotowuje obecnie zespół developerski Gusto Games.

Eidos ujawnia nowości związane z Championship Manager 5

Krystian Smoszna, 3 marca 2004, 13:49

Eidos Interactive robi co może, żeby zainteresować piątą odsłoną Championship Manager wszystkich dotychczasowych fanów serii. Wiadomo już, że program będzie zdecydowanie bardziej rozbudowany od poprzedników, co może w pewnym stopniu złagodzić niechęć ewentualnych graczy, po niezbyt przyjemnym rozstaniu wspomnianego wyżej wydawcy i producenta dotychczasowych gier spod znaku Championship Manager – firmy Sports Interactive

Ogólnopolskie CM Forum powraca do świata żywych

Speed, 27 lutego 2004, 13:23

Bardzo dobre wieści dla wszystkich maniaków serii Championship Manager. Krajowe CM Forum powróciło po dłuższej przerwie technicznej! Miejsce spotkań i wymiany poglądów CeeManiaków narodziło się na nowo.

Konkurs od Sports Interactive

Elrond, 15 lutego 2004, 13:46

Kilka dni temu informowaliśmy was o podpisaniu przez Sports Interactive i Sega pięcioletniej umowy, która zaowocuje m.in. powstaniem "prawdziwego" spadkobiercy serii Championship Manager - Football Managera. Firma Sports Interactive idąc za ciosem i wcielając w życie hasło promujące ich produkty, "stworzone przez graczy dla graczy", postanowiła dać nam niepowtarzalną szansę zaistnienia w Football Manager 2005. Otóż osoby mające zadatki na grafików mogą wziąć udział w konkursie polegającym na zaprojektowaniu logo gry. Dla zwycięzcy, oprócz oczywiście umieszczenia jego pracy w grze, przewidziana jest nagroda w wysokości 10000 funtów brytyjskich.

Sega i Sports Interactive wspólnie "zarządzą" piłką kopaną !

Elrond, 12 lutego 2004, 15:24

Wszyscy fani znakomitej serii Championship Manager z pewnością z niepokojem śledzą przyszłość ich ukochanej produkcji. Kilka tygodni temu drogi wydawcy, firmy Eidos, oraz twórców Managera rozeszły się definitywnie. Firma Eidos posiadając prawa do tytułu poinformowała o fakcie tworzenia Championship Manager 5 natomiast Sports Interactive, czyli ojcowie gry, podpisali umowę, na mocy której stworzą kolejny manager sportowy ale ... hokeja. Po tym przydługim wstępie pragnę uspokoić wszystkich fanów - manager piłkarski rodem ze Sports Interactive powraca !

Sports Interactive i Sega w jednym stali domu ?

Elrond, 3 lutego 2004, 10:15

W newsie kilka dni temu informowaliśmy was o ambitnych planach firmy Eidos polegających na stworzeniu kolejnej części Championship Managera. Mimo iż za 5 odsłoną tej znakomitej serii nie stoi już jej "ojciec", Sports Interactive, to Eidos ma nadzieję, że fani pozostali wierni nazwie i w ciemno wydadzą ciężko zarobione pieniądze na zakup tej gry. Ale włodarze Eidosa mogą srogo się zawieść - Sports Interactive też nie zasypia gruszek w popiele. Mimo, iż na razie nie ma żadnych oficjalnych informacji na ten temat a sama firma dopiero 12 lutego na oficjalnej stronie ma ogłosić swoje przyszłe plany, to część tych planów przedostała się już do sieci.

Championship Manager po raz 5 !

Elrond, 30 stycznia 2004, 14:10

Wszyscy fani znakomitych gier z serii Championship Manager na pewno mają w pamięci fakt zakończenia współpracy pomiędzy twórcami CM, Sports Interactive a wydawcą tych tytułów, Eidos (patrz). Przypomnę tylko, że Sports Interactive zatrzymało kod źródłowy gry oraz bazę danych piłkarzy a Eidos ma w posiadaniu prawa do tytułu Championship Manager. I wszystko wskazuje na to, że z praw tych chce jak najszybciej skorzystać. Otóż w wywiadzie przeprowadzonym przez brytyjski magazyn MCV, pan Ric Williams z Eidos ujawnił fakt tworzenia najnowszej odsłony z serii Championship Manager.

Obszerny wywiad z twórcą Championship Managera – Paulem Collyerem

Speed, 29 stycznia 2004, 10:37

Przed Wami wywiad, jakiego jeszcze nie było! Redaktorzy polskiego serwisu Cmrev.com wzięli na spytki ojca serii Championship Manager, samego Paula Collyera. Rozmowa o początkach pracy nad grą, o przyszłości serii, o rozłamie SI Games oraz Eidosu, przez co nowe CeeMy nie będą już mieć tej magicznej nazwy...

Sports Interactive przygarnięty przez Sega Europe

Elrond, 28 listopada 2003, 13:00

4 września tego roku informowaliśmy was o fakcie zakończenia współpracy pomiędzy firmami Eidos a Sports Interactive. Druga z tych firm na pewno znana jest szerzej fanom managerów piłkarskich, a konkretnie znakomitej serii Championship Manager. Gdy drogi tych firm rozeszły się, Sports Interactive w spadku pozostał kod źródłowy gry oraz baza danych piłkarzy. I o ile ta baza poczeka chyba na swój czas, to kod źródłowy najprawdopodobniej zostanie wykorzystany w najnowszej grze ze stajni Sports Interactive.

Co tam słychać u Eidosa?

Syriusz, 5 września 2003, 16:49

Firma Eidos podała do wiadomości publicznej podsumowanie roku finansowego zakończonego w czerwcu bieżącego roku. Korporacja uzyskała pełną płynność finansową i dodatni obrót handlowy głównie, dzięki czterem tytułom, których sprzedaż przekroczyła ilość miliona egzemplarzy (Hitman 2, TimeSplitters 2, Tomb Raider: Angel of Darkness oraz Championship Manager 4).

Koniec współpracy pomiędzy Sports Interactive i Eidos

Phoenix, 4 września 2003, 15:15

Firmy Sports Interactive oraz Eidos podały do informacji publicznej, że trwająca tak długi czas współpraca nad rozwojem serii Championship Manager niedługo dobiegnie końca. Ostatnim zadaniem, jakie wspólnie ukończą obie firmy będzie stworzenie sezonu 2003/2004 dla wyżej wspomnianego tytułu. Developingiem zajmie się Sports Interactive, zaś wydaniem gry Eidos. Rynkowy debiut przewidziany jest na czwarty kwartał obecnego roku kalendarzowego.

CM4: Nowa łatka EP5 dostępna. SI Games na „free transfer”. Edytory niewskazane....

Speed, 23 lipca 2003, 16:29

W ostatnim czasie dużo działo się wokół Championship Managera 4. Światło dzienne ujrzała prawdopodobnie ostatnia już łatka, panowie z SI Games poinformowali o wygaśnięciu kontraktu z dotychczasowym wydawcą, firmą Eidos. O tym wszystkim, a także o wielu innych ciekawostkach około CeeMowych, piszemy standardowo w rozszerzonej części wiadomości.

Poradnik: Championship Manager 4

Sznur, 22 lipca 2003, 16:41

"Championship Manager to znany manager piłkarski, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, a co za tym idzie cały czas powstają nowe wersje, tej, jakże kultowej gry. W tym roku premierę miała kolejna odsłona, opatrzona numerem 4. Wprowadza ona dość wiele istotnych zmian, w porównaniu do poprzednich wersji, tym samy nawet starzy „wyjadacze” muszą poświęcić trochę czasu oby rozpracować nowe zagadnienia..." - zapraszamy do obszernego poradnika dogłębnie wyjaśniającego wszelkie aspekty prowadzenia klubu piłkarskiego.

Championship Manager 4 PL w końcu z łatką (EP4 Unicode)

Speed, 9 lipca 2003, 17:43

Polscy fani gry w końcu mogą cieszyć się najnowszą łatką do Championship Managera 4. Wersja 4.0.7 eliminuje większość „najcięższych” bugów w kodzie gry i znacznie poprawia stabilność „czwórki”. Wyeliminowana lista błędów, a także bezpośrednie linki do nowego patcha w dalszej części wiadomości.

Recenzja: Championship Manager 4

Fajek, 8 lipca 2003, 11:11

CM4 to kolejna odsłona najbardziej znanego obecnie managera piłkarskiego na świecie. Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich wersjach, tak i w Championship Manager 4 poprawiono rozgrywkę oraz zwiększono i tak już niezwykłą grywalność...

Raport z Turnieju Strategów CM4

Speed, 5 lipca 2003, 20:09

Turniej Strategów CM4 rozkręca się na dobre! Wspaniały konkurs organizowany przez GRY-OnLine, serwis CM Revolution oraz firmę Cenega Poland wkracza właśnie w etap grupowy. Pierwsze poważne konfrontacje, zaskakujące rozstrzygnięcia, cudowne bramki. Kto okaże się największym strategiem CM4? Sprawdź to sam!

CM4: co w trawie piszczy...

Speed, 16 czerwca 2003, 10:01

Dużo wody w Wiśle upłynęło od premiery nowego dzieła braci Collyer w Polsce. Pierwsze reakcje fanów na CM4 są niezwykle mieszane (GOL’owa recenzja tegoż produktu już wkrótce), natomiast w sieci pojawia się coraz więcej wymyślnych dodatków, uaktualnień bądź edytorów. Specjalnie dla swoich Czytelników, a zarazem najlepszych menedżerów pod słońcem, prezentujemy ciekawe nowinki ze świata Championship Managera.

CM4 - raport specjalny dla Czytelników GRY-OnLine

Speed, 18 kwietnia 2003, 13:03

Polscy maniacy Championship Manager’a z utęsknieniem wyczekują krajowej premiery najnowszej mutacji menadżera, z czwórką w tytule. Tylko dla Czytelników Gry-OnLine - raport specjalny w całości poświęcony CM4!

Championship Manager 4 - Enhancement Pack 2

eLKaeR, 14 kwietnia 2003, 11:23

Niewiele ponad dwa tygodnie upłynęły od ukazania się pierwszego oficjalnego patcha dla Championship Manager 4, a developerzy z firmy Sports Interactive zdążyli wypuścić na fale Internetu kolejną poprawkę systemową, dedykowaną owej grze.

Championship Manager 4 jak Speedy Gonzales

eLKaeR, 2 kwietnia 2003, 15:32

Za sprawą korporacji wydawniczej Eidos Interactive przed sześcioma dniami wystartowała brytyjska dystrybucja czwartej odsłony cyklu Championship Manager. Analitycy z organizacji Chart-Track twierdzą, iż Wyspiarze zakupili dotychczas dokładnie 124.627 oryginalnych egzemplarzy owej pozycji.

Patch v.4.0.3 dla Championship Manager 4

eLKaeR, 29 marca 2003, 14:32

Entuzjaści cyklu Championship Manager nie zdążyli jeszcze ochłonąć po premierze czwartej części rzeczonej serii, a firma Sports Interactive już atakuje ich pierwszą poprawką systemową, dedykowaną owej grze.

Championship Manager 4, Line of Sight: Vietnam, Mistmare oraz New World Order - nowe dema

Łosiu, 20 marca 2003, 11:00

Różni zachodni wydawcy i producenci gier zaserwowali nam dziś sporą dawkę darmowej rozrywki. Wypuścili bowiem wersje demonstracyjne takich oto tytułów: Line of Sight: Vietnam (demo poprzednio dostępne jedynie na serwisie FilePlanet), Championship Manager 4 (finalna wersja dema), Mistmare oraz New World Order (nowa wersja v.1.4 dema gry). Naturalnie każde z owych dem możecie pobrać z naszego działu Pliki.

Championship Manager 4 Gold, wkrótce nowe demo

Łosiu, 18 marca 2003, 08:46

Na ową wiadomość czekało setki fanów tej popularnej serii managerów piłkarskich. Firma Sports Interactive z zadowoleniem ogłosiła, iż gotowa jest już płyta Gold Master Championship Manager 4 i zapewniła, że gra trafi do brytyjskich sklepów 28 marca. Naturalnie my z jeszcze większą niecierpliwością czekamy na wiadomość z firmy Cenega Poland, polskiego wydawcy rzeczonego tytułu, w której poinformuje ona dostępności CM4 w naszym kraju.