Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Transport Tycoon Deluxe

Open Transport Tycoon Deluxe debiutuje na Steamie

Przemysław Dygas, 1 kwietnia 2021, 16:53

Opensource’owa wersja Transport Tycoon Deluxe zadebiutowała na Steamie. OpenTTD można pobrać na platformie Valve za darmo.

Transport Tycoon Deluxe w wersji mobilnej

eLKaeR, 22 lutego 2006, 09:09

Windowsowa edycja pamiętnej gry strategiczno-ekonomicznej pt. Transport Tycoon Deluxe ukazała się niemal dokładnie dziesięć lat temu. Teraz nie trzeba wcale posiadać komputera, aby móc rozkoszować się wirtualnym budowaniem linii kolejowych, lotnisk, przystani promowych etc. – słynne dzieło Chrisa Sawyera przystosowano bowiem do współpracy z kieszonkową konsolą PlayStation Portable.

Nowa wersja Open TTD - modyfikacji Transport Tycoon Deluxe

Krystian Smoszna, 3 stycznia 2005, 10:15

O Open TTD – ciekawej konwersji Transport Tycoon Deluxe wspominaliśmy po raz pierwszy w kwietniu ubiegłego roku. Teraz nadarzyła się doskonała okazja, aby powrócić do tematu, jako że przed kilkoma dniami ukazała się najnowsza wersja tego „portu”, zostawiająca daleko w tyle najnowsze dokonania Chrisa Sawyera o nazwie Locomotion.

Nowe informacje na temat Locomotion, następcy kultowego Transport Tycoon

Krystian Smoszna, 29 lipca 2004, 11:06

O następcy kultowego Transport Tycoon informowaliśmy Was po raz pierwszy na początku kwietnia. Od tamtej pory minęło jednak kilka miesięcy, w czasie których o Locomotion nie mówiło się zupełnie nic. Być może niektórzy z Was zdążyli już nawet zapomnieć, że taka gra w ogóle powstaje. Na szczęście oszczędny w udzielaniu jakichkolwiek informacji Chris Sawyer, postanowił wreszcie przemówić, czego owocem jest kilka ciekawostek dotyczących nadchodzącego wielkimi krokami Locomotion.

OpenSource'owy klon Transport Tycoon Deluxe

RadekK, 20 kwietnia 2004, 12:21

Zapowiedziano już drugą część Transport Tycoona - Locomotion – lecz fanom tejże kultowej gry to nie wystarczyło - napisali oni swój własny, opensource’owy klon Transport Tycoon Deluxe o nazwie OpenTTD. Aktualna wersja to 0.3.0 i posiada szereg nowości, jakich nie było w oryginalnym TTD, min. kanały dla statków, budowanie na skosach itp. Gra wprawdzie jest darmowa i dostępna na niemal każdą platformę, lecz ze względu na prawa autorskie potrzebne są pliki graficzne z podstawowej wersji TTD.

Transport Tycoon powraca pod postacią Locomotion

eLKaeR, 3 kwietnia 2004, 10:10

Developer nazwiskiem Chris Sawyer stał się bardzo znany w świecie gier PeCetowych dzięki wydanej przed dziesięcioma laty strategii ekonomicznej pt. Transport Tycoon, traktującej o zarządzaniu ogromną korporacją przewozową. Niesamowity komercyjny sukces rzeczonego produktu stanowił bazę dla równie udanej serii RollerCoaster Tycoon, pozwalającej na administrowanie wesołymi miasteczkami i konstruowanie fantastycznych kolejek górskich. Teraz nadeszła pora opuszczenia przesadnie kolorowych lunaparków i powrotu do przysłowiowych korzeni, ponieważ wspomniany osobnik ujawnił właśnie projekt Locomotion – de facto sequel kultowego „Transportowego Potentata”.