Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Europa Universalis

Silnik Europa do pobrania za darmo

Elrond, 26 kwietnia 2008, 14:51

Jeśli spędzając długie godziny przy grach z serii Hearts of Iron, zdarzyło się Wam od czasu do czasu ponarzekać na jakieś niedopracowane Waszym zdaniem elementy rozgrywki, macie teraz szansę naprawić te niedociągnięcia. Co więcej, możecie stworzyć kolejne Serca z Żelaza, zupełnie od podstaw – silnik Europa napędzający m.in. wspomnianą serię, dostępny jest bowiem za darmo.

Trwają zapisy na beta-testy gry Europa Universalis: Rome

Vercetti, 26 października 2007, 17:30

O tym, że skandynawskie studio Paradox Interactive pracuje nad kolejną odsłoną strategii turowej Europa Universalis, wiemy oficjalnie od początku października. Osoby, które w ciągu ostatnich tygodni zainteresowały się nowym przedsięwzięciem szwedzkich programistów, ucieszy z pewnością fakt, że już wkrótce Rome doczeka się zamkniętych beta-testów.

Europa Universalis III w produkcji

Krystian Smoszna, 15 lutego 2006, 08:04

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich wielbicieli gier z serii Europa Universalis. W opublikowanym wczoraj oficjalnym oświadczeniu prasowym, przedstawiciele firmy Paradox Interactive poinformowali, że trwają prace nad trzecią odsłoną popularnego cyklu.

Europa Universalis pod skrzydłami Paradox Interactive

Elrond, 14 lipca 2005, 14:12

Przedstawiciele szwedzkiej firmy Paradox Interactive poinformowali nie bez dumy, iż stali się wyłącznymi posiadaczami praw intelektualnych do serii Europa Universalis. Po kilku latach korzystania z licencji, gry z tej serii w całości przechodzą pod opiekę Szwedów, którzy nie osiadają na laurach i zapowiadają kolejne niespodzianki dla fanów swoich produkcji.

Twórcy serii Europa Universalis zajmą się produkcją strategii opartych na legendarnych grach planszowych

Speed, 5 sierpnia 2004, 09:44

Studio developerskie Paradox Entertainment, mające na swym sumieniu popełnienie gier z serii Europa Universalis, uzyskało prawa do dwóch starych, popularnych marek: Diplomacy oraz Squad Leader. Dla gracza oznacza to pojawienie się w najbliższym czasie dwóch (co najmniej!) nowych gier strategicznych, bazujących na starym, wysłużonym – i co najważniejsze – sprawdzonym pomyśle.

Two Thrones - zdobądź jeden dla siebie

Elrond, 4 listopada 2003, 16:56

Czy kojarzą się wam z czymś tytuły Europa Universalis Crown of the North, Europa Universalis II czy Europa Universalis- II Wojna Światowa ? Podpowiem - wspólnym mianownikiem wyżej wymienionych gier jest ich twórca, Paradox Entertainment. A dlaczego o tym piszę ? A dlatego, że firma ta pod skrzydłami Strategy First tworzy kolejny, potencjalny hit, zatytułowany Two Thrones.

Paradox tworzy kolejną grę z serii Europa Universalis

Łosiu, 8 maja 2003, 11:55

„Europa Universalis” – nazwa ta na stałe zapisała się w pamięci miłośników poważnych gier strategicznych. Firma Paradox Entertainment odniosła znaczny sukces wydając pierwszą i drugą cześć „Europy Universalis”, następnie wydając „Hearts of Iron”, dlatego też nie dziwi fakt, iż obecnie przygotowuje kolejne trzy tytuły z tej serii, tj. jakiś czas temu zapowiedziane „Crusader Kings” i „Europa Universalis Crown of the North” oraz właśnie ujawnioną „Victoria: 1835 – 1920”.

Kolejna gra z serii Europa Universalis wyłoniła się zza horyzontu

Solnica, 3 kwietnia 2003, 09:26

Strategy First opublikował pierwsze informacje na temat Europa Universalis: Crown of the North, kolejnej strategii czasu rzeczywistego z popularnej serii gier Europa Universalis, która jeszcze wiosną tego roku powinna zawitać na dyskach twardych naszych komputerów.

Europa Universalis Gold w serii SuperGra już w sklepach

Sznur, 29 września 2001, 11:46

Niezgorszą niespodziankę wszystkim miłośnikom strategii przygotowała firma Lemon Interactive, wypuszczając dziś do sklepów na terenie całego kraju grę strategiczną Europa Universalis Gold. Ta uznana przez wielu za jedna z najciekawszych strategii turowych gra ukazała się w serii SuperGra w naprawdę przystępnej cenie 29,90 zł.

Paradox Entertainment na targach ECTS

Łosiu, 8 sierpnia 2001, 08:39

Mimo, iż wielu znaczących wydawców i producentów gier zapowiedziało, iż nie pojawi się na nadchodzących londyńskich targach ECTS to jednak wygląda na to, że nie zabraknie tam ciekawych nowości. Już sama oferta szwedzkiego producenta Paradox Entertainment wygląda interesująco, ponieważ firma przedstawi tam trzy swoje, naprawdę ciekawie zapowiadające się tytuły: Europa Universalis 2, Valhalla Chronicles oraz Warzone Online.

Europa Universalis II w produkcji

Łosiu, 26 lipca 2001, 08:06

Szwedzki producent Paradox Entertainment zachęcony sukcesem swojej gry strategicznej Europa Universalis już od jakiegoś czasu przebąkiwał, że zamierza pracować nad jej kontynuacją. Okazuje się, że dotrzymał słowa, dzięki czemu ujrzymy Europa Universalis II prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

Konkurs "The Fallen" rozstrzygnięty!

Fajek, 2 kwietnia 2001, 13:38

Wczoraj zakończył się nasz konkurs sponsorowany przez wydawnictwo CODA, dotyczący gry Star Trek Deep Space Nine: The Fallen.

Ostatnia szansa na wygranie Europa Universalis

Mariusz Klamra, 31 marca 2001, 18:45

Przypominamy, że tylko do niedzieli trwa konkurs The Fallen, zorganizowany przez nas wspólnie z firmą CODA, a w nim do wygrania 25 gier, w tym 5 egzemplarzy ich najnowszego hitu - Europa Universalis.

Europa Universalis PL - dodatkowy scenariusz

Solnica, 23 marca 2001, 10:00

Pojawił się nowy scenariusz przeznaczony dla wydanej w ostatnim czasie przez firmę CODA gry strategicznej Europa Universalis. Scenariusz ten zatytułowany "Bitwa o dostęp do Bałtyku 1520 r." został stworzony głównie z myślą o polskich graczach i dostępny jest na zasadach exclusive na stronie sklepu internetowego SOFTBOX.

Polski nakład Europa Universalis PL wyczerpany

Łosiu, 20 marca 2001, 14:24

Chyba już wszyscy gracze na całym świecie słyszeli o bijącej rekordy popularności grze Europa Universalis. Przyznam, że już od czasów Cywilizacji nic nie wywołało takiego poruszenia i podniecenia w całym strategicznym świadku. Praktycznie w każdym kraju, w którym zostaje wydana sprzedaje się jak świeże bułeczki, nie inaczej jest i u nas, ponieważ już po kilku dniach sprzedaży firma CODA poinformowała o tym, iż cały magazynowy zapas tej gry został całkowicie wyczerpany.

Europa Universalis święci triumfy za oceanem

Solnica, 15 marca 2001, 09:06

Firma Paradox, twórca Europa Universalis poinformowała, iż sprzedaż tej gry w Stanach Zjednoczonych pobiła inną niezwykle dobrze rozchodzącą się pozycję – Sudden Strike.

Recenzja Europa Universalis

Solnica, 14 marca 2001, 12:16

W dniu dzisiejszym do sklepów na terenie całego kraju powinna trafić niezwykle ciekawie zapowiadająca się gra strategiczna – Europa Universalis. Dzięki uprzejmości firmy CODA, wydawcy tego tytułu, mieliśmy okazję zapoznać się z nim nieco wcześniej, co pozwoliło nam jednocześnie z premierą przedstawić Wam jego recenzję.

Testujemy polską wersję Europa Universalis

Soulcatcher, 13 marca 2001, 12:50

Dzięki uprzejmości firmy CODA mieliśmy możliwość przedpremierowego przetestowania w naszej redakcji polskiej wersji gry Europa Universalis. Przyznam iż osobiście byłem bardzo miło zaskoczony.

Europa Universalis już w przyszłym tygodniu!

Michał Bobrowski, 9 marca 2001, 13:10

Miłośnicy strategii mogą już zacierać ręce. Z niewielkim opóźnieniem do tłoczni trafiła dzisiaj Europa Universalis – bardzo interesująca gra strategiczna, w której możemy aktywnie uczestniczyć w 400 najburzliwszych latach w historii Europy.

Europa Universalis już w sklepach w USA

Sznur, 22 lutego 2001, 15:32

Następny tytuł trafił z tłoczni do sklepów na Nowym Kontynencie. Strategy First wydało właśnie swoją najnowszą strategię Europa Universalis. Gra, nad którą pracował zespół Paradox Entertainment, aspiruje do stworzenia nowego gatunku gier strategicznych.