Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Harry Potter: Mistrzostwa świata w quidditchu

Japończyk wirtualnym zwycięzcą międzynarodowego turnieju Quidditcha

Harpen, 23 grudnia 2003, 12:40

21 grudnia w Londynie, gracze z całego świata, w przedziale wiekowym od ośmiu do czternastu lat, rywalizowali między sobą w wirtualnym turnieju Quidditcha, dzięki grze wydanej przez firmę Electronic Arts – Harry Potter Quidditch World Cup. Zwycięzcą okazał się Hidenori Tanaka z Japonii. W całych zawodach startowali zawodnicy z dwunastu krajów (Francji, Niemiec, Hiszpanii, Australii, Japonii, Włoch, USA, Wielkiej Brytanii, Danii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Holandii oraz Brazylii.

Czy "Kamień Filozoficzny" trafi na konsole nowej generacji?

ComCo, 26 czerwca 2003, 13:19

Zachodnie źródła podają, iż pierwsza część "growej" adaptacji przygód Harry'ego Pottera o nazwie Harry Potter i Kamień Filozoficzny, dostępna do tej pory jedynie w wersjach dedykowanych platformom: PC, GBA, GBC oraz PlayStation, najprawdopodobniej jeszcze we wrześniu pojawi się na rynku w wydaniach skierowanych do wszystkich użytkowników konsol nowej generacji (tj. Sony PlayStation 2, Microsoft Xbox i Nintendo GameCube).

Harry Potter: Quidditch World Cup w produkcji

ComCo, 30 kwietnia 2003, 07:26

Korporacja Electronic Arts oznajmiła, iż w przygotowaniu znajduje się kolejny tytuł (po „Kamieniu Filozoficznym” i „Komnacie Tajemnic”) z bohaterem serii powieści autorstwa J.K. Rowling, adeptem szkoły magii w Hogwarcie, Harry Potterem, w roli głównej. Tym razem, produkcja nie zostanie bezpośrednio związana z kolejną książką oraz filmem o jego przygodach, ale będzie dotyczyć Quidditcha - magicznego sportu, w którym Harry bierze czynny udział w kolejnych tomach opowieści.