Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 lutego 2019, 08:25

autor: ElMundo

Xiaomi Mi Mix 3 – łączność 5G w bardzo sensownej cenie

Chiński potentat branży mobilnej – Xiaomi – oficjalnie zaprezentował podczas targów MWC 2019 w Barcelonie nową wersję modelu Xiaomi Mi Mix 3, wyposażoną w obsługę łączności 5G. Smartfon oferuje również większy akumulator i nowy procesor.

Xiaomi Mi Mix 3 – łączność 5G w bardzo sensownej cenie - ilustracja #1

Choć sieć 5G to wciąż melodia przyszłości i na debiut tego standardu przesyłu danych na szerszą skalę musimy poczekać, to najwięksi producenci urządzeń mobilnych już przygotowują się na nadejście tej technologii. Kilka dni temu specjalną wersję modelu Galaxy S10 z obsługą 5G zapowiedział Samsung, a dziś do tego grona dołącza Xiaomi, prezentując nową wersję smartfona Mi Mix 3.

Skorzystanie z nowego standardu internetu mobilnego stanie się możliwe dzięki zastosowaniu modemu Qualcomm Snapdragon X50 – pozwoli to na błyskawiczne pobieranie plików multimedialnych czy aplikacji, jak również korzystanie z serwisów streamingowych bez obaw o niską jakość materiału czy też problemy z płynnością odtwarzania. Biorąc pod uwagę fakt, że topowy układ SoC sprzed roku, czyli Snapdragona 845, zastąpił najnowszy, flagowy model z numerem „855”, Xiaomi musiało także dokonać zmian w systemie chłodzenia, budując system sprawnie odprowadzający dodatkową porcję ciepła wytwarzaną przez modem 5G.

By zwiększyć możliwości w zakresie korzystania ze smartfona przez dłuższy czas bez konieczności sięgania po ładowarkę, Chińczycy zdecydowali się na zastosowanie bardziej wydajnego akumulatora – zamiast dotychczasowych 3200 mAh mamy teraz do czynienia z ogniwem o pojemności 3800 mAh. Nadal nie jest to zbyt wiele, ale różnica powinna być zauważalna.

Xiaomi Mi Mix 3 5G to smartfon o solidnej specyfikacji technicznej. - Xiaomi Mi Mix 3 – łączność 5G w bardzo sensownej cenie - wiadomość - 2019-02-25
Xiaomi Mi Mix 3 5G to smartfon o solidnej specyfikacji technicznej.

Pozostała specyfikacja techniczna wygląda identycznie, jak w przypadku bazowego modelu – wciąż mamy więc do czynienia ze smartfonem wyposażonym w ekran AMOLED o przekątnej 6,4 cala wyświetlającym obraz w rozdzielczości FullHD+, oferującym 8 lub 10 GB pamięci RAM LPDDR4x, a także 128 lub 256 GB przestrzeni na dane. Do zdjęć posłuży nam aparat główny złożony z dwóch obiektywów o rozdzielczości 12 megapikseli, a selfie zrobimy za pośrednictwem aparatu 20 MP oraz 2-megapikselowego obiektywu do głębi.

Xiaomi Mi Mix 3 w wersji 5G trafi do sprzedaży w maju (także na terenie Europy), w dwóch wersjach kolorystycznych – Sapphire Blue i Onyx Black. Jego cena będzie wynosić 599 euro, co w Polsce (o ile sprzęt pojawi się w dystrybucji w naszym kraju) powinno przełożyć się na kwotę oscylującą wokół 2600 złotych. To z kolei oznacza, że mamy do czynienia z aktualnie najtańszym smartfonem, który będzie w stanie zagwarantować nam możliwość skorzystania z nowej technologii przesyłu danych.