Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 15 października 2019, 10:27

Xiaomi i AMD łączą siły. Nowy RedmiBook będzie laptopem na każdą kieszeń?

Koncerny AMD i Xiaomi połączyły siły - w efekcie na rynku pojawi się laptop RedmiBook 14 AMD, oparty w głównej mierze na technologii „czerwonych”. Urządzenie trafi na rynek już za kilka dni.

Dotychczasowe laptopy RedmiBook są całkiem przyzwoitym sprzętem. - Xiaomi i AMD łączą siły. Nowy RedmiBook będzie laptopem na każdą kieszeń? - wiadomość - 2019-10-15
Dotychczasowe laptopy RedmiBook są całkiem przyzwoitym sprzętem.

Serwis Wccftech donosi, że firmy AMD i Xiaomi nawiązały współpracę, w wyniku której na rynku pojawi się nowy laptop - RedmiBook 14 AMD. Urządzenie będzie wyposażone w procesor należący do rodziny Ryzen 3000. Portal GizmoChina twierdzi, że będzie to czterordzeniowa i ośmiowątkowa jednostka Ryzen 5 3550H, wspierana przez GPU Radeon Vega 8. Sprzęt trafi na rynek za niecały tydzień - 21 października.

Warto odnotować, że dotychczasowe laptopy z linii RedmiBook wykorzystywały technologię firmy Intel. Mocniejszy wariant posiada procesor i7 8565U (z maksymalnym taktowaniem na poziomie 4,8 GHz), zaś w słabszym znajdziemy CPU i5 8265U (do 3,9 GHz). Obydwa modele są też wyposażone w kartę graficzną Nvidia GeForce MX250. Nowy produkt chińskiego producenta stanowi więc dużą zmianę i ciekawe, jak zostanie przyjęty przez klientów.

Już dotychczasowe modele RedmiBooków - typowo dla Xiaomi - oferowały bardzo sensowną specyfikację w przystępnej cenie. Nowy notebook może pójść w tym względzie jeszcze dalej - podzespoły AMD są tańsze niż alternatywy od Intela, a korzystanie z procesora i GPU produkowanych przez tę samą firmę pozwala dodatkowo obniżyć koszty produkcji. Jeśli tak się stanie, to możemy mieć do czynienia z prawdziwym rynkowym hitem.

  1. AMD - strona oficjalna
  2. Xiaomi - strona oficjalna