Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 3 września 2021, 14:40

autor: Adam Królak

Xbox śladem Windowsa 11 może otrzymać wsparcie dla aplikacji z Androida

Wyczekiwana przez wielu użytkowników Windowsa funkcja wsparcia aplikacji z systemu Android może trafić także na konsole Xbox One. Informacja ta pojawiła się na stronie Microsoft Store, ale nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona.

Jedną z najbardziej wyczekiwanych funkcji nadchodzącego Windowsa 11 jest natywne wsparcie dla aplikacji z systemu Android. Według ostatnich doniesień opcja ta nie pojawi się wraz z premierą nowej wersji systemu, co u niektórych użytkowników wywołało irytację. Okazuje się jednak, że Microsoft może mieć większe plany odnośnie do tego rozwiązania i prawdopodobnie możliwość uruchomienia aplikacji mobilnych pojawi się także na konsolach Xbox One.

Jak zauważył użytkownik Twittera o ksywce WalkingCat, Microsoft Store otrzymał niedawno dedykowaną stronę „Windows Subsystem for Android”. Teoretycznie aplikację tę można bez przeszkód pobierać na „jedenastce”, jednak nie zawiera w sobie żadnej treści i wyświetla jedynie puste okno.

Mimo braku funkcjonalności nowa oferta sklepu zdradziła nam kilka interesujących informacji, takich jak minimalne wymagania nadchodzącej aplikacji. Aby uruchomić program, będziemy potrzebować co najmniej Windowsa 10 w wersji 22000.0 lub nowszej. Strona wymienia także Xboxa One jako obsługiwany system operacyjny, co nie zostało wcześniej nawet zasugerowane przez giganta z Redmond. Wspierane architektury to ARM64 oraz x64, a ilość pamięci RAM to przynajmniej 8 GB.

Microsoft nie ujawnił jeszcze szczegółów dotyczących funkcji obsługiwania programów z Androida, ale wiemy, że firma współpracuje z Amazonem i będzie dostarczać aplikacje mobilne za pomocą Amazon App Store, który będzie dostępny w sklepie Microsoftu.

Xbox śladem Windowsa 11 może otrzymać wsparcie dla aplikacji z Androida - ilustracja #1
Strona aplikacji Windows Subsystem for Android.

Warto mieć na uwadze, że przekazane informacje nie są oficjalnie potwierdzone przez korporację – dotyczy to szczególnie obsługi nowej funkcji na konsolach Xbox One. Jest więc bardzo prawdopodobne, że zakładka „wymagania systemowe” może zostać zmieniona.

Oficjalna premiera „jedenastki” została zapowiedziana na 5 października bieżącego roku.

Xbox śladem Windowsa 11 może otrzymać wsparcie dla aplikacji z Androida - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.