Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 11 listopada 2007, 12:20

autor: Metatron

Xbox 360 wkrótce z obsługą DivX?

O tym, że X360 i PS3 mają służyć nie tylko do grania, ale również jako centrum domowej rozrywki, wiadomo już od dawna, a producenci konsol starają się, byśmy o tym nie zapomnieli. Pomimo tego zarówno sprzęt Sony, jak i Microsoftu do tej pory pozbawione były wsparcia dla jednego z popularniejszych filmowych formatów, DivX.

O tym, że X360 i PS3 mają służyć nie tylko do grania, ale również jako centrum domowej rozrywki, wiadomo już od dawna, a producenci konsol starają się, byśmy o tym nie zapomnieli. Pomimo tego zarówno sprzęt Sony, jak i Microsoftu do tej pory pozbawione były wsparcia dla jednego z popularniejszych filmowych formatów, DivX. Wygląda jednak na to, że gigant z Redmond już prowadzi negocjacje w tej sprawie, planując rozszerzyć funkcjonalność swojej konsoli.

Jak donosi serwis Team Xbox, podczas biznesowej konferencji z udziałem przedstawiciela firmy DivX, Kevina Hella, analityk rynkowy Paul Coster spróbował dowiedzieć się, czy możemy niedługo spodziewać się obsługi wspomnianego formatu przez X360.

Hell z entuzjazmem odpowiedział: „Tak!”. Po chwili jednak zmitygował się i dodał: „Właśnie rozmawiamy z Microsoftem w tej sprawie, więc nie mogę zdradzić żadnych szczegółów. Na razie nie udzieliliśmy licencji”.

Wygląda więc na to, że coś jest na rzeczy, ale na oficjalne potwierdzenie wprowadzenia obsługi DivX w X360 musimy jeszcze poczekać.