Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 7 czerwca 2012, 10:14

autor: Kono

Wyciekła pełna specyfikacja techniczna konsoli Nintendo Wii U

W sieci pojawiła się pełna specyfikacja techniczna konsoli Wii U. Urządzenie będzie wyposażone w trzyrdzeniowy procesor PowerPC, układ graficzny stworzony w oparciu o karty AMD z serii r7xx oraz 1,5 GB pamięci operacyjnej.

Wygląda na to, że mamy w miarę rzetelną informację na temat dokładnej specyfikacji technicznej konsoli Wii U. Dane, o których mowa, pojawiły się w serwisie VGleaks, a następnie ich prawdziwość została potwierdzona przez użytkowników forum NeoGAF, podających się za „ludzi z branży”. Warto zaznaczyć, że poniższe informacje dotyczą wersji deweloperskiej konsoli, więc produkt przeznaczony dla graczy może się minimalnie różnić.

Wyciekła pełna specyfikacja techniczna konsoli Nintendo Wii U - ilustracja #1

Sercem konsoli ma być trzyrdzeniowy procesor PowerPC, cechujący się pamięcią Cache L2 o pojemności 3 MB (po 512 KB na rdzeniu 0 i 2 oraz 2048 na rdzeniu 1). Wersje Wii U dla deweloperów zostały wyposażone w 3 GB pamięci RAM, a edycja dla graczy ma mieć 1,5 GB, z czego najprawdopodobniej 500 MB będzie przeznaczone na system operacyjny.

Jeśli chodzi o układ graficzny Wii U, to został on stworzony w oparciu o karty AMD z serii r7xx, a określa się go po prostu jako GPU7. Będzie on obsługiwał cieniowanie wierzchołkowe, geometryczne i pikseli, a także wyświetli obraz w rozdzielczości 1080p lub 720p z 4x MSAA. Karta obsłuży tekstury o maksymalnej rozdzielczości 8192x8192 pikseli i zaoferuje filtrowanie anizotropowe (2x/4x/8x/16x).

Sporo wątpliwości budzi kwestia dysku twardego, a konkretniej jego braku. Wii U będzie standardowo wyposażone we wbudowaną pamięć flash o pojemności 8 GB. Gracze otrzymają możliwość zwiększenia jej za pomocą kart SD. System operacyjny konsoli znajdzie się na osobnym, 512 MB nośniku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.