Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 29 kwietnia 2019, 09:03

autor: Adrian Werner

Windows 10 May 2019 Update potrzebuje aż 32 GB na dysku

Majowa aktualizacja systemu Windows 10 przyniesie duży wzrost wymagań sprzętowych w zakresie miejsca na dysku. Trzeba będzie wygospodarować co najmniej kilkanaście dodatkowych gigabajtów.

Dzięki majowej aktualizacji wzrośnie apetyt Windows 10 na przestrzeń dyskową. - Windows 10 May 2019 Update potrzebuje aż 32 GB na dysku - wiadomość - 2019-04-29
Dzięki majowej aktualizacji wzrośnie apetyt Windows 10 na przestrzeń dyskową.

Mamy złe wieści dla osób z małymi dyskami twardymi. Firma Microsoft poinformowała, że po majowej aktualizacji system Windows 10 będzie potrzebował peceta z 32 GB. Dla porównania, po październikowym patchu 32-bitowa wersja systemu wymaga 16 GB wolnego miejsca na dysku, a na 64-bitowa - 20 GB.

Oczywiście te 16-20 GB to nie jest dużo w przypadku współczesnych pecetów. Problem mogą jednak mieć osoby, które aby oszczędzić na częściach, mają mały dysk SSD przeznaczony głównie dla systemu operacyjnego, a pozostałe dane, gry i programy trzymają na klasycznych HDD. Pozostałych użytkowników zwiększenie wymagań może jedynie irytować.

Ucząc się na wcześniejszych błędach, Microsoft nie wymusi natychmiastowej instalacji majowej łatki. - Windows 10 May 2019 Update potrzebuje aż 32 GB na dysku - wiadomość - 2019-04-29
Ucząc się na wcześniejszych błędach, Microsoft nie wymusi natychmiastowej instalacji majowej łatki.

Na razie nie wiemy, kiedy dokładnie zadebiutuje majowa aktualizacja Windowsa 10. Raczej nie będziemy musieli czekać długo. Tzw. insiderzy zaczęli już otrzymywać poprawki z tego patcha, a firmy Nvidia, AMD oraz Intel udostępniły opracowane pod niego sterowniki.

Warto wspomnieć, że Microsoft postanowił zrezygnować z wymuszania aktualizacji w systemie Windows 10. Instalację majowej łatki będziemy mogli odwlec o maksymalnie 35 dni. Otrzymamy też możliwość pauzowania ściągania update’ów, nawet po uprzednim, ręcznym sprawdzeniu ich dostępności i podjęciu decyzji o instalacji.

  1. Microsoft – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.