Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 marca 2020, 13:02

autor: Laty

Tesla wyprodukowała milion aut, Elon Musk składa gratulacje

Tesla wyprodukowała swój milionowy samochód elektryczny. Elon Musk świętuje na Twitterze, gratulując zespołowi Tesli osiągnięcia.

Elon Musk podczas prezentacji Tesli Model Y. - Tesla wyprodukowała milion aut, Elon Musk składa gratulacje - wiadomość - 2020-03-10
Elon Musk podczas prezentacji Tesli Model Y.

Dziś prezes zarządu i założyciel Tesli, Elon Musk, oświadczył na Twitterze, że jego przedsiębiorstwo motoryzacyjne wyprodukowało milionowy samochód. Jest to Tesla Model Y w czerwonym kolorze.

Wyniki Tesli pną się w górę, odkąd w 2012 roku na rynek został wprowadzony Model S. Od tego czasu projektanci i inżynierowie wykorzystują zdobyte umiejętności w konstruowaniu pojazdów elektrycznych i dopracowują kolejne modele.

Tesla zamknęła 2019 rok, produkując w fabryce we Fremont ponad 415 tys. sztuk samochodów. Teraz firma koncentruje się na rozbudowaniu tej linii produkcyjnej, aby zwiększyć wydajność do 500 tys. sztuk rocznie. Po drugiej stronie oceanu w Szanghaju, gdzie produkowany jest Model Y – najnowszy pojazd ze stajni Tesli – oczekuje się, że roczna produkcja wyniesie do 150 tys. sztuk. Koncern już w 2021 roku planuje uruchomić gigafabrykę w Grunheide pod Berlinem. Jeśli firma będzie się rozwijać w aktualnym tempie, to za niedługo Elon Musk będzie mógł świętować wyprodukowanie dwóch milionów samochodów.

Wartość rynkowa spółki już osiągnęła rekordowy poziom, więc nie ma wątpliwości, że Tesla jest na fali i kolejne lata mogą być równie owocne. Firma cieszy się dużym poparciem społecznym i jest aktualnie największym producentem samochodów elektrycznych, z których inspirację czerpią inne koncerny motoryzacyjne.