Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 17 października 2018, 09:18

autor: Adrian Werner

Tajemnicze wiadomości tekstowe psują PlayStation 4? [Aktualizacja]

Firma Sony naprawiła błąd, który powodował problemy z działaniem konsoli PlayStation 4 po otrzymaniu dziwnej wiadomości tekstowej.

Problemy przypominają te, które mieli użytkownicy iPhone’a trzy lata temu. - Tajemnicze wiadomości tekstowe psują PlayStation 4? [Aktualizacja] - wiadomość - 2018-10-17
Problemy przypominają te, które mieli użytkownicy iPhone’a trzy lata temu.

AKTUALIZACJA:

Sony naprawiło błąd, który pozwalał tajemniczym wiadomościom zmuszać konsolę PlayStation 4 do ciągłego wyświetlania błędów.

Osoby, które zdążyły natknąć się na ten problem powinny zalogować się na swoje konto za pomocą aplikacji mobilnej lub przeglądarki i skasować tam powodujące błędy wiadomości. Następnie należy na konsoli w trybie bezpieczeństwa wybrać Opcję 5 (Odbudowa bazy danych).

Jak donosi serwis Kotaku, coś niedobrego może dziać się z systemem komunikacji tekstowej na PlayStation 4. Wielu użytkowników donosi, że po otrzymaniu tajemniczej wiadomości ich pady przestają działać, a po zresetowaniu konsoli wyświetla ona ciągle błędy, uniemożliwiając normalne użytkowanie.

Nie wiadomo dokładnie, co jest przyczyną tych problemów. Najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem wydaje się, że konkretny ciąg znaków powoduje taką właśnie reakcję konsoli. Podobna sytuacja miała miejsce trzy lata temu, kiedy to wysłanie określonego zestawu znaków w wiadomości na iPhone skutkowało zawieszeniem telefonu. W przypadku PlayStation 4 użytkownicy odbierają jedynie znak zapytania zamknięty w kwadracie, co oznacza, że konsola nie jest w stanie wyświetlić wiadomości. Trudno więc dociec, co dokładnie zostaje wysłane w takich sytuacjach.

Źródło: Huntstark. - Tajemnicze wiadomości tekstowe psują PlayStation 4? [Aktualizacja] - wiadomość - 2018-10-17
Źródło: Huntstark.

Sposobów na poradzenie sobie z tym problemem jest kilka. Niektóre osoby donoszą, że udało im się przywrócić konsolę do pełnej sprawności poprzez dokonanie resetu do ustawień fabrycznych. Nie u wszystkich użytkowników okazuje się to jednak skuteczne. Drugą metodą jest zalogowanie się na konto za pomocą aplikacji mobilnej lub przeglądarki i skasowanie tam tej wiadomości.

Sony zapewne wkrótce wypuści aktualizację, która rozwiąże te problemy. Na razie zabezpieczenie się przed nimi jest stosunkowo proste. Wystarczy, że w ustawieniach całkowicie wyłączycie możliwość wysyłania Wam wiadomości lub też pozwolicie na to tylko użytkownikom z Waszej listy znajomych.

  1. Oficjalna strona PlayStation
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Informacja pojawiła sie pierwotnie 14 października 2018, 11:18.