Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 22 października 2019, 08:55

autor: Serek

Steam: Remote Play Together dostępne w wersji beta. To odpowiednik Share Play z PS4

Na platformie Steam możemy już przetestować Remote Play Together, czyli funkcję pozwalającą na wspólną zabawę po sieci w grach, które posiadają lokalny tryb wieloosobowy.

Kanapowo. Każdy na własnej kanapie. - Steam: Remote Play Together dostępne w wersji beta. To odpowiednik Share Play z PS4 - wiadomość - 2019-10-22
Kanapowo. Każdy na własnej kanapie.

Od niemal dwóch tygodni wiemy, że na Steamie zagości nowa i bardzo interesująca funkcja. Mowa oczywiście o Remote Play Together, która pozwoli na wspólną zabawę po sieci w tytuły posiadające lokalny tryb wieloosobowy. Ten zabieg ma na celu zachęcić do gry osoby, które na co dzień nie mają zbyt wiele czasu, aby odwiedzać znajomych i ramię w ramię (dosłownie) przechodzić produkcje. Co jest jednak najbardziej interesujące, Remote Play Together zostało właśnie udostępnione w ramach otwartych testów wersji beta.

Funkcja, dzięki której zagracie w tytuły kooperacyjne, wieloosobowe lub te z opcją split-screen nawet w cztery osoby (chociaż Valve enigmatycznie podaje, że w idealnych warunkach może to być nawet więcej osób) jest bardzo łatwo dostępna. Wystarczy dołączyć do bety klienta Steam, a następnie uruchomić grę wieloosobową. Później zapraszamy znajomych i w zakładce wybieramy Remote Play Together. Kontroler znajomego będzie funkcjonował tak, jakby był podłączony bezpośrednio do Waszego komputera. Oczywiście kompani zobaczą wyłącznie grę - pulpit oraz inne prywatne pliki będą dla nich niedostępne.

Jak sami widzicie, całość żywo przypomina funkcję Share Play znaną użytkownikom konsoli PlayStation 4. Podobnie jak w systemie Sony, gość ma ograniczone możliwości, ale możecie wspólnie ogrywać poszczególne tytuły. Valve zastrzega, że podczas beta-testów mogą przydarzyć się ewentualne wpadki, bo firma dopiero sprawdza i usprawnia stabilność oraz kompatybilność sieci na różnych urządzeniach. Oczywiście można podzielić się z programistami własną opinią na forum dyskusyjnym. Pod tym adresem znajdziecie natomiast listę gier obsługujących nową funkcję. Na szczęście jest pokaźna i wygląda na to, że cały czas rośnie.

  1. Oficjalna strona internetowa Steama
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.