Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 30 czerwca 2008, 12:54

autor: vampire

Spadek cen Xboxów 360 coraz bardziej prawdopodobny

Ostatnie doniesienia związane z obniżką cen Xboxów 360 zdają się być jednak prawdziwe. Dziś do nieoficjalnych wieści na ten temat dołączył serwis HollywoodReporter odwołujący się do słów przedstawiciela pewnej dużej sieci handlowej, który jednak wolał pozostać anonimowym.

Ostatnie doniesienia związane z obniżką cen Xboxów 360 zdają się być jednak prawdziwe. Dziś do nieoficjalnych wieści na ten temat dołączył serwis HollywoodReporter odwołujący się do słów przedstawiciela pewnej dużej sieci handlowej, który jednak wolał pozostać anonimowym. I tak najpopularniejszy model konsoli, czyli wyposażony w 20GB dysk Premium w ciągu najbliższych tygodni (prawdopodobnie jeszcze przed targami E3) kosztować powinien 299 USD (około 632 zł) czyli o 50 mniej niż obecnie.

Microsoft wciąż stara się konkurować z bijącą go na głowę wynikami sprzedaży konsolą Wii oraz ostatnimi czasy coraz lepiej radzącą sobie PS3. Jak podsumował to David Cole, szef DFC Intelligence (firmy zajmującej się badaniem rynku), będzie to jak najbardziej trafnym posunięciem ze strony giganta z Redmond, chociaż z pewnością nie spowoduje nagłego wzrostu sprzedaży X360. Dodał jednak, że zapewne dzięki temu w okresie świątecznym Microsoft okaże się sporą konkurencją dla PS3. Póki co podobny manewr ze strony firmy Sony jest raczej mało prawdopodobny - w końcu sprzedawana po niższej cenie niż wynoszą koszta jej produkcji PlayStation 3 od roku 2006 kosztowała firmę już 3,3 miliardów dolarów.