Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 1 czerwca 2020, 11:12

autor: Aquma

PS5 - pokaz wciąż w planach, mimo obaw o sytuację w USA

Część fanów PlayStation obawia się, że prezentacja gier na PS5 nie odbędzie się w planowanym terminie z powodu zamieszek, które mają miejsce w USA. Tweet opublikowany przez Shuhei Yoshidę z Sony sugeruje, że wydarzenie nastąpi zgodnie z planem, ale koncern nie potwierdził niczego ostatecznie.

PS5 - pokaz wciąż w planach, mimo obaw o sytuację w USA - ilustracja #1
Czy czwartkowa prezentacja Sony się odbędzie?

W SKRÓCIE:

  1. w USA doszło do dużych zamieszek związanych ze śmiercią czarnoskórego George’a Floyda, który został uduszony przez policjanta;
  2. część graczy obawia się, że Sony może przełożyć z tego powodu prezentację gier na PS5;
  3. firma nie poinformowała o żadnym przesunięciu;
  4. Shuhei Yoshida opublikował nawet post na Twitterze, który sugeruje (ale nie potwierdza), że event odbędzie się zgodnie z planem.

Jak wiadomo, Sony zaplanowało na najbliższy czwartek (4 czerwca) wyczekiwaną prezentację gier na konsolę PlayStation 5. Niestety, jak udowodnił koronawirus, czasem zdarza się, że wydarzenia na świecie krzyżują plany wielkim koncernom. Część graczy obawia się, że zamieszki, do których doszło w USA mogą doprowadzić do przesunięcia eventu (mowa o zamieszaniu wywołanym śmiercią George’a Floyda, o której pisałem więcej w tym newsie). Na forum Reddit pojawiły się liczne wątki poświęcone tej sprawie.

Posłuchajcie. EA właśnie opóźniło zwiastun i ujawnienie funkcji gry wideo w związku z wydarzeniami, które miały miejsce w Minnesocie i innych częściach USA. To bardzo małe (wydarzenie - przyp. red.) w porównaniu z tym, co firma Sony zaplanowała na przyszły tydzień; to będzie, co do czego chyba wszyscy możemy się zgodzić, prawdopodobnie najbardziej oczekiwana konferencja do tej pory. Czy biorąc pod uwagę przypadek firmy takiej jak EA, która zrezygnowała z ujawnienia gry, powinniśmy spodziewać się, że konferencja prasowa Sony również się opóźni? – pisze CPowell007.

Niewiele tracą na zmianie harmonogramu. Potencjalnie zyskują dużo więcej uwagi ze strony prasy. Główne amerykańskie media nie będą teraz zajmować się PS5. Osobiście byłbym zaskoczony, gdyby to nie zostało opóźnione – stwierdza PolygonMan.

Obawy są o tyle uzasadnione, że firma wypowiedziała się na temat omawianej sytuacji, uznając, że jej obowiązkiem jest wsparcie protestujących.

Warto odnotować, że kilka godzin temu Shuhei Yoshida z Sony poradził fanom, jak użyć menu wydarzeń w PS4 w taki sposób, by konferencja została automatycznie odtworzona. Sugeruje to, że event nie zostanie odwołany, choć nie stanowi jednoznacznego potwierdzenia – warto pamiętać, że komunikacja na portalach społecznościowych często jest planowana z pewnym wyprzedzeniem.

Pozostaje nam czekać na rozwój wydarzeń i trzymać kciuki, by – jeśli jednak dojdzie do opóźnienia – Sony nie zwlekało nadmiernie z pokazaniem gier na PS5.

  1. PlayStation 5 – strona oficjalna