Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 kwietnia 2019, 14:01

autor: Aquma

PS5 nie pojawi się przed majem 2020 roku

Dziennikarz technologiczny gazety The Wall Street Journal – Takashi Mochizuki – rozmawiał z działem Public Relations koncernu Sony Interactive Entertainment. Z konwersacji wynika, że konsola PlayStation nowej generacji nie pojawi się na rynku przez co najmniej 12 miesięcy.

Na PS5 poczekamy jeszcze co najmniej rok. - PS5 nie pojawi się przed majem 2020 roku - wiadomość - 2019-04-26
Na PS5 poczekamy jeszcze co najmniej rok.

Takashi Mochizuki – dziennikarz technologiczny The Wall Street Journal – przeprowadził rozmowę telefoniczną z działem public relations firmy Sony Interactive Entertainment. Dzięki wspomnianej konwersacji wiemy, że konsola PlayStation 5 nie pojawi się przez najbliższe 12 miesięcy. Informacja została opublikowana na Twitterze.

Sony:

- PlayStation następnej generacji nie pojawi się w ciągu najbliższych 12 miesięcy;

- PS Now notuje co roku 40% wzrost od momentu wprowadzenia na rynek, obecnie posiada 700 000 użytkowników;

- Duża część z sumy 31,1 mld jenów (różnica w wynikach z tego i poprzedniego roku fiskalnego) ma zostać zainwestowana w rozwój następnej konsoli PlayStation.

Dziennikarz dodaje w kolejnym tweecie, że obecnie Sony przekazuje powyższy komunikat o (co najmniej) 12 miesiącach oczekiwania w odpowiedzi na wszelkie pytania o datę premiery PlayStation 5. Doniesienia pozwalają wysnuć wniosek, że nowy sprzęt może trafić na rynek dopiero pod koniec 2020 roku – najprawdopodobniej późną jesienią (bowiem premiera w środku roku wydaje się mało prawdopodobna). Warto odnotować, że podobne informacje przekazał ostatnio serwis Digitimes.

Przypominamy, że dzięki dość nieoczekiwanemu wywiadowi z Markiem Cernym, ostatnio dowiedzieliśmy się całkiem sporo na temat specyfikacji nowej platformy opracowywanej przez Sony. Konsola ma być zbudowana z podzespołów firmy AMD (procesora opartego na architekturze Zen 2 oraz zmodyfikowanego układu graficznego z rodziny Navi) i oferować m.in. możliwość wyświetlania obrazu w rozdzielczości 8K, a także wsparcie dla ray tracingu. Według plotek maszyna Japończyków będzie jednak słabsza od nowego Xboksa.

  1. Sony – strona oficjalna firmy