Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 16 kwietnia 2019, 18:01

autor: Vergil

Premiera PlayStation 5 dopiero pod koniec 2020 roku?

W sieci pojawiły się nieoficjalne doniesienia dotyczące potencjalnego terminu premiery PlayStation 5. Wygląda na to, że konsoli nie znajdziemy na sklepowych półkach wcześniej niż pod koniec 2020 roku.

Po pierwszych szczegółach na temat specyfikacji technicznej PlayStation 5 mamy dla Was wiadomość dotyczącą potencjalnej daty premiery nowej konsoli Sony. Jak donosi serwis Digitimes, powołując się na wiarygodne źródło, następna maszyna japońskiego giganta nie zadebiutuje wcześniej niż pod koniec 2020 roku.

Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że zostanie w niej zaimplementowany procesor od firmy AMD (wyposażony w osiem rdzeni wykonanych w mikroarchitekturze 7 nm Zen 2), który jednak będzie gotowy nie wcześniej niż w trzecim kwartale 2020 roku (a więc w okresie od lipca do września). Można więc gdybać, że PlayStation 5 najwcześniej trafi na sklepowe półki dopiero niedługo przed przyszłoroczną gwiazdką.

Dzięki stworzonemu przez firmę AMD układowi graficznemu PlayStation 5 zrobi użytek z technologii ray tracingu. - Premiera PlayStation 5 dopiero pod koniec 2020 roku? - wiadomość - 2019-04-16
Dzięki stworzonemu przez firmę AMD układowi graficznemu PlayStation 5 zrobi użytek z technologii ray tracingu.

Przypomnijmy, że oprócz procesora i układu graficznego (będącego specjalną wersją Radeona Navi, obsługującego technologię ray tracingu) od firmy AMD, nowa konsola Sony ma posiadać szybki dysk SSD, który wpłynie nie tylko na czasy ładowania gier, lecz również na szybkość, z jaką będą renderowane przedstawione w nich światy. Poza tym sprzęt ma być kompatybilny z grami wydanymi na PlayStation 4, a także będzie współpracował z goglami PlayStation VR.

  1. PlayStation – oficjalna strona internetowa
  2. Oficjalna strona internetowa firmy AMD