Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 9 sierpnia 2019, 14:26

autor: Froozyy

Popularność Blika ciągle rośnie

Polski system płatności Blik coraz bardziej zyskuje na popularności. Liczba transakcji w pierwszej połowie 2019 roku praktycznie zrównała się już z wynikiem z ubiegłego roku.

Łatwa dostępność Blika jest jedną z wielu przyczyn wzrostu jego popularności. - Popularność Blika ciągle rośnie - wiadomość - 2019-08-09
Łatwa dostępność Blika jest jedną z wielu przyczyn wzrostu jego popularności.

Blik, czyli polski system płatności mobilnych, ostatnio znacznie zyskał na popularności. W 2. kwartale 2019 roku zostało zrealizowanych prawie 50 milionów transakcji, a przez jego pierwsze sześć miesięcy – 89 milionów. Spora część płatności odbywa się przez Internet, ale rośnie również liczba wypłat z bankomatów.

Prezes Polskiego Standardu Płatności, Dariusz Mazurkiewicz, podkreśla, że pierwsze półrocze 2019 roku zrównało się pod względem liczby transakcji z całym ubiegłym rokiem. W najlepszym dniu odnotowano 759 tys. płatności, a średnia przelana kwota w tym okresie wyniosła 131 złotych.

Liczba transakcji w pierwszej połowie 2019 roku prawie zrównała się z poprzednim rokiem. - Popularność Blika ciągle rośnie - wiadomość - 2019-08-09
Liczba transakcji w pierwszej połowie 2019 roku prawie zrównała się z poprzednim rokiem.

W porównaniu do poprzedniego kwartału liczba płatności Blikiem w internecie wzrosła o 16 procent, a wypłat i wpłat z bankomatów było o 28 procent więcej. Częściej płacono też w tradycyjnych terminalach – tego typu płatności było aż o 363 procent więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Płatności w internecie za pomocą Blika nadal najpopularniejsze. - Popularność Blika ciągle rośnie - wiadomość - 2019-08-09
Płatności w internecie za pomocą Blika nadal najpopularniejsze.

Dariusz Mazurkiewicz podkreśla, że do takiego wzrostu popularności mógł się przyczynić fakt, że Blik trafił do klientów banków spółdzielczych z grupy SGB, dzięki czemu nawet mieszkańcy mniejszych miejscowości mają dostęp do tego systemu płatności. Obecnie trwają prace nad umożliwieniem płacenia Blikiem w zagranicznych serwisach internetowych, co może sprawić, że w drugiej połowie roku zyska on jeszcze bardziej na popularności.

Oficjalna strona internetowa Blika

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.