Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 7 kwietnia 2018, 18:58

Przedpremierowe testy procesora AMD Ryzen 7 2700X

W sieci pojawiły się kolejne przedpremierowe testy nowej serii procesorów od AMD, które zadebiutują 19 kwietnia. Należy zaznaczyć, że sprzęt nie był testowany na grach wideo.

Nowe procesory z rodziny AMD Ryzen trafią na sklepowe półki dopiero 19 kwietnia, ale mamy kolejne wyniki ich testów wydajnościowych. Jak donosi serwis WCCFTech, sprzęt sprawdził już chilijski serwis El Chapuzas Informatico oraz Hardware Numb3rs. Za sprawą problemów ze stabilnością testy przeprowadzono jednak wyłącznie na specjalistycznych programach, toteż na razie nie wiemy, jak seria poradzi sobie z obsługą gier wideo.

Nowe procesory AMD trafią do sprzedaży w połowie tego miesiąca. / źródło: GamingSociety.pl. - Przedpremierowe testy procesora AMD Ryzen 7 2700X - wiadomość - 2018-04-09
Nowe procesory AMD trafią do sprzedaży w połowie tego miesiąca. / źródło: GamingSociety.pl.

Niezłe wyniki udało się osiągnąć Ryzenowi 7 2700X. Hardware Numb3rs zdołał podkręcić procesor do 4,3 GHz (przy bazowej wartości 3,7 GHz) na wszystkich rdzeniach przy napięciu 1,4 V. Uzyskiwał natomiast gorsze wyniki, jeśli chodzi o wydajność pojedynczego rdzenia w porównaniu do konkurencyjnego sprzętu firmy Intel, opartego na architekturze Skylake. Zostawał też w tyle pod względem odczytu i zapisu pamięci oraz kopiowania. Za to nie nagrzewał się i nie produkował głośnego dźwięku, nawet pod mocnym obciążeniem. Niepokojące są jednak doniesienia o zawieszaniu się i spadkach stabilności podczas grania, co jednak można tłumaczyć brakiem odpowiednich sterowników do nowego sprzętu. Z ostateczną oceną procesorów warto poczekać do pojawienia się większej ilości testów (serwisy, które otrzymały sprzęt bezpośrednio od AMD, obowiązuje nadal umowa poufności). Trzeba też pamiętać, że jeśli ufać ofertom przedpremierowym, nowa seria będzie wyraźnie tańsza, niż początkowo szacowano.

Wykresy wydajności na różnych programach testowych:

Przedpremierowe testy procesora AMD Ryzen 7 2700X - ilustracja #2
Przedpremierowe testy procesora AMD Ryzen 7 2700X - ilustracja #3
Przedpremierowe testy procesora AMD Ryzen 7 2700X - ilustracja #4
Źródło: El Chapuzas Informatico. - Przedpremierowe testy procesora AMD Ryzen 7 2700X - wiadomość - 2018-04-09
Źródło: El Chapuzas Informatico.
  1. Oficjalna strona internetowa firmy AMD
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.