Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 22 maja 2018, 10:22

autor: ElMundo

Ośmiordzeniowy procesor Intela już blisko? Mamy konkretne przesłanki

O tym, że Intel szykuje pierwszy ośmiordzeniowy procesor na rynek konsumencki, wiemy od pewnego czasu. Wygląda na to, że już wkrótce będziemy świadkami jego premiery, o czym świadczą najnowsze wpisy w bazie popularnego programu diagnostycznego.

Ośmiordzeniowy procesor Intela już blisko? Mamy konkretne informacje - ilustracja #1

Pierwsze informacje o premierze ośmiordzeniowego procesora Intela przeznaczonego na rynek konsumencki pojawiły się nieco ponad miesiąc temu. Wszystko wskazuje na to, że właśnie poznaliśmy praktycznie całą jego specyfikację dzięki wpisowi w bazie programu SiSoftware Sandra. To właśnie tam pojawiła się informacja o tajemniczym, ośmiordzeniowym procesorze koncernu z Santa Clara.

Niestety nie znamy żadnych informacji na temat oznaczenia tego CPU, bowiem w bazie zamiast liczbowej identyfikacji znajdziemy tylko cztery zera. Wiemy za to praktycznie wszystko o konstrukcji tego układu – to ośmiordzeniowy i szesnastowątkowy układ taktowany bazową częstotliwością 2.6 GHz i korzystający z 16 MB cache L3. To powoduje, że z pewnością nie mamy do czynienia z procesorem obecnym na rynku, bowiem żaden z nich nie korzysta z takiej ilości pamięci podręcznej.

Co ciekawe, w bazie znajdują się informacje o tym, że procesor bazuje na platformie Kaby Lake S. To jednak z pewnością niemożliwe, bowiem układy z tej rodziny reprezentują poprzednią generację, więc najprawdopodobniej mamy do czynienia ze zwykłym błędem w bazie, powstałym w wyniku niewłaściwego odczytu parametrów CPU.

Kiedy można spodziewać się premiery ośmiordzeniowego układu dla zwykłych użytkowników? Wedle wstępnych informacji taki procesor miałby się pojawić na rynku w drugiej połowie 2018 lub pierwszym kwartale 2019 roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.