Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 13 czerwca 2018, 09:19

autor: ElMundo

Ośmiordzeniowe procesory Intel Core już niebawem?

Wiele wskazuje na to, że Intel planuje nieodległą premierę nowych procesorów z konsumenckiej linii Core – co więcej, do sklepów mają trafić pierwsze ośmiordzeniowe modele.

Ośmiordzeniowe procesory Intel Core już niebawem? - ilustracja #1

O tym, że Intel pracuje nad nowymi procesorami bazującymi na architekturze złożonej z ośmiu rdzeni i wykorzystującymi podstawkę LGA1151, wiemy nie od dziś. To jak najbardziej oczywisty kierunek rozwoju CPU, zwłaszcza że spore kroki w tym temacie poczyniła coraz lepiej radząca sobie konkurencja ze strony AMD.

To bez wątpienia jeden z priorytetów, jeśli chodzi o najbliższe plany koncernu z Santa Clara i wydaje się, że efekty tych prac poznamy szybciej, niż wszyscy zakładali. Japoński serwis PC Watch podczas zakończonych niedawno targów Computex 2018 dotarł do informacji, które zakładają premierę nowych CPU Intela już we wrześniu tego roku. Wówczas miałaby zadebiutować linia układów Coffee Lake Refresh, która miałaby stanowić swoisty pomost pomiędzy ósmą a dziewiąta generacją procesorów.

Wśród nowych propozycji ma znaleźć się model (albo kilka) oferujący 8 rdzeni i obsługujący jednocześnie 16 wątków. Oczywiście nie wiemy praktycznie niczego na temat specyfikacji technicznej tego CPU, poza tym, że nie będzie konieczna inwestycja w nową płytę główną, gdyż wciąż możliwe stanie się skorzystanie z „mobo” opartego na chipsecie z linii 300.

To nie jedyne ciekawe informacje z obozu Intela. Firma szykuje się także do premiery nowych CPU wykorzystujących podstawkę LGA2066. Miałyby być to konstrukcje złożone z nawet 22 rdzeni, a więc przeznaczone do zastosowań profesjonalnych bądź serwerowych. A mamy w pamięci także fakt, że koncern podczas Computex 2018 zapowiedział także nowy, 28-rdzeniowy CPU, który ma rywalizować z nadchodzącym, 32-rdzeniowym układem AMD z rodziny Ryzen Threadripper.

  1. Oficjalna strona firmy Intel
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.