Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 7 stycznia 2013, 18:18

autor: luckie

Nvidia Shield – komentarz redakcji gry-online.pl

Zapowiedź konsoli Nvidia Shield to niewątpliwie wydarzenie dnia. Redaktorzy gry-online.pl komentują możliwy wpływ urządzenia na przyszłość grania na konsolach przenośnych. Jakby tego było mało okazuje się, że firma Nvidia, wraz z serwerem Nvidia GRID, ma szansę wynieść granie w chmurze na kolejny poziom.

Tuż przed targami CES (Consumer Electronics Association) firma Nvidia zaskoczyła wszystkich zapowiedzią Shield – nowej konsoli przenośnej na Androida. Łączy ona funkcjonalność gamepada z pięciocalowym ekranem dotykowym Retina. Jednak największy jej potencjał zdaje się leżeć w możliwości strumieniowania gier z PC. Dzięki temu rozwiązaniu Shield nie będzie ograniczony do produkcji stworzonych na Androida – na jego niewielkim ekranie (lub 40-calowym telewizorze) uruchomimy najnowsze pecetowe tytuły.

Nvidia Shield przypuszcza szturm na rynek konsol przenośnych - Nvidia Shield – komentarz redakcji gry-online.pl - wiadomość - 2013-01-07
Nvidia Shield przypuszcza szturm na rynek konsol przenośnych

Kolejną niespodzianką zaprezentowaną przez Nvidię okazał się Nvidia GRID. O GeForce GRID już słyszeliśmy – karta grafiki o tej nazwie miała usprawnić błyskawiczne przesyłanie danych w usługach cloud gamingowych, takich jak OnLive, czy Gaikai. Tym razem amerykański producent sprzętu komputerowego poszedł o kilka kroków dalej. Wykorzystując chipset GRID stworzył potężny serwer umożliwiający stremowanie gier bez widocznych opóźnień. Czas pokaże, czy Nvidia GRID przyczyni się do wzrostu popularności grania w chmurze, ale wiele na to wskazuje.

Nvidia planuje też oddać w ręce graczy GeForce Experience – aplikację, która automatycznie zbalansuje możliwie najwyższe ustawienia graficzne z płynnością gier odpalanych na naszym pececie. Obecnie trwają beta testy programu, ale już wkrótce zostanie on udostępniony szerszej publiczności za darmo. Targi CES 2013 będą trwały od 8 do 11 stycznia, zatem wyczekujcie dalszych niespodzianek.